Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 18:05   #41
Unhappy Reakcija na cjepivo

danas je mrvica (2 mj) dobila 2 cjepiva u noge..

i sad popodne ona se probudi i vrišti tako bolno, ono- baš kriči jedno 15 minuta..
vidim da joj je lijeva noga na mjestu uboda otečena i crvena (pretpostavljam da je u toj nozi bilo ono 5u1 cjepivo nije mi sestra objašnjavala koje cjepivo u koju nogu,a dr. je brzinom munje izreferirala protiv čega ju cijepimo))..
zovem dr. i rekla mi je da joj stavljam obloge i dam pol žličice paracetamola..

dala sam joj to i nakon jedno 25 minuta- pol sata se smirila i zaspala mi na rukama..
al isuse bože, to bolno vrištanje pol sata , još mi sad odzvanja u ušima.. ne mogu izbrisati onu njenu bolnu grimasu iz glave
još uvijek nisam došla k sebi, i svakim 5 minuta se nanovo rascmoljim kad se sjetim kako je plakala, i kako sam se ja šokirala, i uspaničila i uplašila..
no, ok.. nisam zato otvarala temu..

nego..
- jel to to? mislim, jel trebam još idućih dana očekivati kakve reakcije?


-moja sestra mi je rekla da joj večeras prije spavanja opet dam manju dozu paracetamola da spriječim možda nove bolove i oteknuće

-jel imao još netko takva iskustva sa cjepivima? ako je imala reakciju na ovo cjepivo jel to znači da će ubuduće imati i na ostala cjepiva koja bude primila? mogu li to kako spriječiti??

đizs, luda sam, totalno sam ostala u šoku kad sam čula ovo njeno plakanje (ona je beba koja još nije pošteno plakala dulje od 2 minute, eventualno cendra ak je gladna i umorna)...
još uvijek mi se ruke tresu, jebemti cjepivo.. :2up:

dakle, ima netko iskustva? savjeti, ideje?

što da očekujem i kak da se pripremim za ubuduće..?

hvala

Zadnje uređivanje extreme : 13.10.2010. at 18:11.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:14   #42
hmh, ne želim te plašiti, ali eto mi smo imali grozno iskustvo nakon cijepljenja... opisano je sve na "Motorici"

moj savjet od srca - samo prati malu jel ok - od temperature do bilo kakvih promjena... plačljivost, pospanost i niža temperatura su normalne nuspojave i ako prođe za dan-dva ne trebaš brinuti ništa..
bit će sve ok
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:14   #43
Nama nakon svakog cijepljenja kazu da preventivno damo pola cepica cim dodjemo doma i jos jednom navecer, pa takvu reakciju nismo imali. Iskreno, nisam odusevljena davanjem cepica bzvz, al obzirom na sve moguce nuspojave, ja ipak poslusam doktoricu i sestru
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:15   #44
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
danas je mrvica (2 mj) dobila 2 cjepiva u noge..

i sad popodne ona se probudi i vrišti tako bolno, ono- baš kriči jedno 15 minuta..
vidim da joj je lijeva noga na mjestu uboda otečena i crvena (pretpostavljam da je u toj nozi bilo ono 5u1 cjepivo nije mi sestra objašnjavala koje cjepivo u koju nogu,a dr. je brzinom munje izreferirala protiv čega ju cijepimo))..
zovem dr. i rekla mi je da joj stavljam obloge i dam pol žličice paracetamola..

dala sam joj to i nakon jedno 25 minuta- pol sata se smirila i zaspala mi na rukama..
al isuse bože, to bolno vrištanje pol sata , još mi sad odzvanja u ušima.. ne mogu izbrisati onu njenu bolnu grimasu iz glave
još uvijek nisam došla k sebi, i svakim 5 minuta se nanovo rascmoljim kad se sjetim kako je plakala, i kako sam se ja šokirala, i uspaničila i uplašila..
no, ok.. nisam zato otvarala temu..

nego..
- jel to to? mislim, jel trebam još idućih dana očekivati kakve reakcije?


-moja sestra mi je rekla da joj večeras prije spavanja opet dam manju dozu paracetamola da spriječim možda nove bolove i oteknuće

-jel imao još netko takva iskustva sa cjepivima? ako je imala reakciju na ovo cjepivo jel to znači da će ubuduće imati i na ostala cjepiva koja bude primila? mogu li to kako spriječiti??

đizs, luda sam, totalno sam ostala u šoku kad sam čula ovo njeno plakanje (ona je beba koja još nije pošteno plakala dulje od 2 minute, eventualno cendra ak je gladna i umorna)...
još uvijek mi se ruke tresu, jebemti cjepivo.. :2up:

dakle, ima netko iskustva? savjeti, ideje?

što da očekujem i kak da se pripremim za ubuduće..?

hvala
Moji klinci nisu imali reakcije na cjepiva, ali od frendice je mali dobio temp. koju je ona snizila čepićem i poslije se nije pojavila!

Ja sam poslije svakog cijepljenja njima stavljala pola čepića i obloge na ubod i za sada to tako funkcionira!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:16   #45
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post

moj savjet od srca - samo prati malu jel ok - od temperature do bilo kakvih promjena... plačljivost, pospanost i niža temperatura su normalne nuspojave i ako prođe za dan-dva ne trebaš brinuti ništa..
bit će sve ok
a pratim ju..
napokon je kad se dobro smirila -cicala i zaspala.. i sad sjedim pored nje i svake dvije minute provjeravam jel diše..
bemti, kak sam se usrala... još uvijek nisam došla k sebi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:18   #46
čula sam da neki daju paracetamol i PRIJE cjepljenja- da spriječe eventualne bolove.. jel ima to svrhu, da tako napravim i ja ubuduće?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:30   #47
Nema potreba prije..ali za poslije su i nama rekli...Pola čepića.

I stavljaj joj obloge od hladne vode..ja sam jedno 4-5 puta dnevno mijenjala oblog.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:37   #48
Moja uvijek reagira sa tempicom i traje 24 sata,normalno ona raste, ja spuštam.
I bolovi su uvijek prisutni,bilo nogica,guza ili rukica,uvijek ju iznenada trgne bol i počne neutješno plakati,ali i to puno ovisi tko i kako daje inekciju,i ovisi da li se dijete puno bori i rita kada se uplaši pa nemožeš dobro fiksirati,(moja je jaka kao bik sada,ali se jako znala trznuti i kao beba kada osjeti ubod).
Mi koristimo onu vrečicu sa plavim gelom Nexcare http://solutions.3m.com/wps/portal/3...oldHotTherapy/ (analgetik)koju ja u zamrzivaču ohladim prije odlaska na bocu i obavezno odmah ćepić čim dođemo kući,a možeš i prije odlaska na bocu dati ćepić.

Eto to je naše iskustvo.Sretno!
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:42   #49
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Nema potreba prije..ali za poslije su i nama rekli...Pola čepića.

I stavljaj joj obloge od hladne vode..ja sam jedno 4-5 puta dnevno mijenjala oblog.
oteklina joj je splasnula nakon paracetamola..
da ipak nastavim s oblozima kad se probudi??? (nisam htjela stavljati dok spava, da se bar odmori na miru)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:46   #50
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
oteklina joj je splasnula nakon paracetamola..
da ipak nastavim s oblozima kad se probudi??? (nisam htjela stavljati dok spava, da se bar odmori na miru)
Gle,ja sam ti onu malu sterilnu gazicu(ostalo mi od njege pupka)uronila u vodu koja je stajala u frižideru(prilično hladnu),stavila na nogicu gdje je upiknuta,stavila još 2 gazice suhe gore,i na to onu mrežicu da drži..frendica je stavljala onaj bijeli flaster...i mijenjala joj obloge svaka 2 sata..

neke mame kažu da ne žele ostavljat dijete u mokrome,ali nije to velika površina mokroga..I nama je bilo ok.

S time da je nama cijepljenje odgođeno,i grozno sam se bojala reakcije.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:47   #51
stavi oblog još koji put..

nas to čeka drugi tjedan i već mi je muka.. prva curka je bila dosta nemirna nakon cjepiva, par noći bi lošije spavala

i davala sam joj pola žličice paracetamola odmah nakon cjepljenja i još prvo veče prije spavanja. obloge isto
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:53   #52
moj je cjepljen prije mj dana, mislim da je isto 5u1 u pitanju, cijelu veče ga je boljela noga, nije mogao hodati, ni nasloniti se, dala mu lupocet, slijedeće jutro sve ok
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:56   #53
e al ja ne kužim zašto moj te injekcije dobiva u guzu, a svi vaši u nogice
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:04   #54
Ne brini, s mojom je bila identična situacija prije nešto više od mjesec dana.
Poslijepodne nakon cjepiva (isto to za 5 bolesti) bolno urlanje cca pola sata, dali smo joj malo paracetamola, zaspala nam je k'o top nakon toga i kad se probudila sve je bilo ok, nikakve gore reakcije.
Umiri se, sve će biti ok.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:24   #55
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e al ja ne kužim zašto moj te injekcije dobiva u guzu, a svi vaši u nogice
i to gore u bedro, u mišić--
ja je morala držati dok joj je ova zabijala igle
jbt, moram se skulirati
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:29   #56
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
i to gore u bedro, u mišić--
ja je morala držati dok joj je ova zabijala igle
jbt, moram se skulirati
gle, znam da ti je koma jer ti je to prvo takvo iskustvo... i meni je bilo...
ali sad nakon kaj sam se nagledala kak ga bodu u ručicu, prst i glavu ne znam koliko puta i isto toliko naslušala njegovog tužnog plača, malo sam se pribrala, jer sam shvatila da jednostavno moram to malo manje uzimati k srcu (naravno, koliko god da je teško skulirat se), jer ću inače ja puknuti k'o kokica, a mišek to tak i tak zaboravi

bit će sve ok
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:34   #57
Offtopic: i moja dobija u guzu cjepivo..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:58   #58
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e al ja ne kužim zašto moj te injekcije dobiva u guzu, a svi vaši u nogice
i moja dobije u guzu, kaze pedica da ih tako manje boli i da je ovo u bedro "pomodarstvo"
ontopic
moju je svaki put dosta boljelo to cjepivo, svaki put smo joj dali paracetamol poslje, ne radi tempice nego bas radi boli.
obavezno hladni oblozi cijeli dan mijenjati, tako im je lakse.
zadnji put su joj dvije male masnicice ostale na guzeku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:04   #59
extreme, ja sam imala isto iskustvo kao ti sa malom poslije prvog cijepljenja, samo što moja nije vrištala pola sata nego od 13 do 19 sati. ja sam plakala skup s njom
desna nogica je naotekla, i samo je cukala s tom nogom i vrištala, nije uopće jela, nego bi zaspala od umora zbog urlanja, pa onda opet
a ona je moje četvrto dijete, nikad nijedno nije imalo reakcije, uvijek bi dala čepić poslije, i sve ok
sad sam prvo doživjela šok kad sam vidjela da se djeca cijepe u obje noge a ne u guzu, još danas imam tu stravičnu sliku pred očima
i sestra mi lijepo kaže, nema nikakvih nuspojava, samo oblog staviti, ne treba čepić, ništa
5 sati nakon cjepljenja je počela drama
kad smo došli sa 4 mj. opet na cjepljenje, dobila je samo u jednu nogu, ali sam joj odmah dala čepić i nije se ponovio šou
prije mjesec dana smo obavili ovo sa 6 mj. opet u obje noge, i opet sam dala čepić, i sve ok

ima nade
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:14   #60
ma nemoj se sekirat, normalno je da ih boli i da otiče i da dobiju temperaturu...sve su te reakcije ok ako nisu pretjerane...a za otekline i protiv boli osim čepića super pomaže i bjelanjak kojim se natopi gaza i to se stavi na oteklinu...izvuče sve za čas..isprobano....


I nije mi jasno, zbilja....zašto u nogu?????? jel se može tražit da cijepi u guzu ili šta???Kakve su to sad fore????
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.