Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 18:51   #1
Trebali bi tuziti i uhapsit novinare koju su ucestovali u agresiju i propaganda?

Jeli bi trebali podignuti optuznicu protiv srpski novinari koju su u 90tih pravili propagandu, i ucestavali u veliku srpsku politiku?
Analiyist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 20:34   #2
Ako netko misli da novinari ne bi trebali odgovarati za rasističku i huškačku propagandu, neka prolista malo ovu temu i onda sam odluči.

.
.
.
.
.
.
.
.
(Ali odgovor je DA )
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:17   #3
Trebalo bi novinare indexa, slobodne dalmacije, vijesnika, rtla, novetv, hrta, jutarnjeg, večernjeg, globusa i 24 lista koji komentiraju političke teme pobacati u fojbe. A i one koji komentiraju estradu isto.
Mr. Političar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.11.2010., 18:57   #4
Quote:
Analiyist kaže: Pogledaj post
Jeli bi trebali podignuti optuznicu protiv srpski novinari koju su u 90tih pravili propagandu, i ucestavali u veliku srpsku politiku?
Zasto samo srpske? Sto je sa laznim granatiranjem Sibenika (Silvana Menđušić), Latinovim citanjem potencijalnih Srba za odstrel u Sisku, Motristima i Culjakicinim reportazama...

http://www.e-novine.com/stav/28692-L...u-vjetice.html
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:25   #5
Quote:
Analiyist kaže: Pogledaj post
Jeli bi trebali podignuti optuznicu protiv srpski novinari koju su u 90tih pravili propagandu, i ucestavali u veliku srpsku politiku?
Treba podignuti optižnicu, slažem se. Hapsiti - ne, dok se ne dokaže krivica.
Nego, kaj se to tebe tiče? Razumiješ srpski?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:27   #6
Quote:
Analiyist kaže: Pogledaj post
Jeli bi trebali podignuti optuznicu protiv srpski novinari koju su u 90tih pravili propagandu, i ucestavali u veliku srpsku politiku?
DA
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:02   #7
A šta je s političarima?

Čitam prošli tjedan izjave i intervjue iz vremena pada Vukovara, pa kaže Veljko Džakula: Zarobljene iz Vukovara mora stići kazna, nema govora o nekakvim logorima, pa da se kasnije samo tako izvuku u nekoj razmjeni..

Zar to nije poticanje na ratni zločin?
Naravno, takve izjave će danas svi oni negirati, ali zašto ih nisu negirali onda?
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 11:14   #8
Veljko Džaukula danas bez straha korača zemljom koju je uništavao,zato što smo mi Hrvati narod budala...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:07   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Veljko Džaukula danas bez straha korača zemljom koju je uništavao,zato što smo mi Hrvati narod budala...
Evo dijela intervjua, prenio Globus:

INTERVJU: VELJKO DŽAKULA, PREDSEDNIK VLADE SAO ZAPADNE SLAVONIJE

“KLALI SU DECU U KOLEVKAMA”

Ovaj rat srpski narod u Hrvatskoj mora da dobije jer nema svetije stvari na svetu od odbrane kućnog praga, a Srbi u Zapadnoj Slavoniji, u SAO Krajini, u Zapadnom Sremu brane samo svoja kućna ognjišta

Žrtava, i to baš civilnih je, na žalost, bilo i previše u Vukovaru?

Da, na žalost, ali to su zlodela ustaša. Decu su u kolevkama klali, u jednom dečijem obdaništu je pronađeno 41 zaklano dete, između pet i devet godina. Ubijali su žene, starce, decu, sve što se micalo po zemlji, i stoku. Nisu ubijali, nego masakrirali nedužne. Zlotvori jedni!

Ako nije obavljena selekcija zarobljenika, koji su bili u logoru na Manjači, učinjena je velika greška. Ne, ne, ovde se nijedan zlikovac neće izvući. Zar toliku decu poklaše, nedužne starce i starice poubijaše, pa da se tek tako u nekoj razmeni izvuku. Svakog zločinca će stići zaslužena kazna!


Ima li tu elemnata za djelovanje DORH-a, poticanje na ratni zločin, saznanje da će se dogoditi ratni zločin, ili nešto slično?
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:52   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Veljko Džaukula danas bez straha korača zemljom koju je uništavao,zato što smo mi Hrvati narod budala...
i ne samo on...al eto... sami smo si krivi...jedemo "svoja" govna pod patronatom EU...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 20:12   #11
Srpski novinari su stvarali masovnu histeriju pišući o "ustaškim bojovnicima koji kolju srpsku nejač". To se je dogodilo neposredno prije pada Vukovara. Nakon toga je sljedila Ovčara.
Naravno da bi trebali odgovarati. Ne samo to.Trebalo bi ih osuditi kao poticatelje i suučesnike u genocidu.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 20:30   #12
Nismo li mi već jednom živjeli u državi u kojoj se zbog pisane riječi išlo u zatvor? Kako je to završilo na kraju?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:40   #13
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Nismo li mi već jednom živjeli u državi u kojoj se zbog pisane riječi išlo u zatvor? Kako je to završilo na kraju?
Jedno je bio tzv verbalni delikt, a drugo je pisati laži i stvarati histeriju s ciljem izazivanja genocida.
Kako bi prošao na suđenju goebels., da su ga uhvatili živog i da se nije otrovao?
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:03   #14
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Nismo li mi već jednom živjeli u državi u kojoj se zbog pisane riječi išlo u zatvor? Kako je to završilo na kraju?
Postavljač je malo nespretno postavio temu jer se ograničio samo na novinare koji su sudjelovali u "velikosrpskom" projektu, no bilo ih je i na drugim stranama. I nije riječ o slobodi govora nego o najizravnijem poticanju na zločin. Mislim da je procesuiranje novinara koji su protivno strukovnim i profesionalnim kriterijima asistirali u zločinu potičući mržnju trebalo biti dijelom mandata haaškog suda - obzirom na ogromnu ulogu koju su mediji imali u pripremanju građana na rat. Činjenica da nije još je jedna indicija da je haaški sud djelovao prvenstveno motiviran političkim ciljevima i da mu nije bio prioritet objektivno istražiti i pravno definirati genezu zločina počinjenih na ex-YU području.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:03   #15
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Jedno je bio tzv verbalni delikt, a drugo je pisati laži i stvarati histeriju s ciljem izazivanja genocida.:
Naravno. Nikad nije isto kad rade "naši" i kad rade "njihovi."

Novinari izazivaju genocid? Pa to je u rangu video igara koje izazivaju nasilje, filmova koji izazivaju silovanja i sličnih tvrdnji. Možda bih se ja trebao plašiti da ću ubiti kakvu babu jer sam čitao Dostojevskog.


Quote:
Kako bi prošao na suđenju goebels., da su ga uhvatili živog i da se nije otrovao?
Goebbels je bio političar, a ne novinar.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:13   #16
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Novinari izazivaju genocid?
Čuj, po meni novinar koji u Dnevniku TV Beograd nekoliko tjedana prije pada Vukovara javlja o 30 zaklanih srpskih beba u Borovu Naselju, pa par dana poslije prizna da je lagao (imaš linkove na Youtube-u) apsolutno nosi suodgovornost za zločin koju je potrebno istražiti.

O radu Smiljka Šagolja bi se također moglo svašta istraživati, a i jedna od još uvijek aktivnih novinarka HTV-a se nakon akcije Maslenica u Vijesti javila u kadru sa tijelima poginulih srpskih boraca.

Još ozbiljniji slučajevi su oni novinari koji su izravno surađivali sa vojnim i paravojnim formacijama - postoje saznanja da je upravo dio lokalnih novinara u Bijeljini u danima prije ulaska Arkanovih jedinica u taj grad sastavljao popise za likvidaciju svojih sugrađana po kojima su Arkanovci djelovali.

Sve je to po meni trebao obraditi i haaški sud i iskoristiti istrage za postavljanje novih međunarodnih kriterija o odgovornosti medijskih djelatnika vezano uz poticanje na ratne zločine.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:52   #17
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sve je to po meni trebao obraditi i haaški sud i iskoristiti istrage za postavljanje novih međunarodnih kriterija o odgovornosti medijskih djelatnika vezano uz poticanje na ratne zločine.
I obrnuto!!!

Kada novinare ili novinsku kuću, vojska označi kao metu. Primer je pogibija 16 novinara i studijskih radnika u zgradi TV Beograd, 23. IV 1999. godine, od navođenog projektila tokom NATO agresije na Srbiju.

Međunarodna federacija novinara (IFJ) koja okuplja više od 600.000 novinara u 123 zamlje širom sveta, kao i Organizacija medija jugoistočne Evrope (SEEMO) sa sedištem u Beču, zahtevali su da se NATO makar izvini zbog ovog svog planiranog ratnog zločina nad civilima.

NATO to nikada nije uradio.
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:58   #18
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
I obrnuto!!!

Kada novinare ili novinsku kuću, vojska označi kao metu. Primer je pogibija 16 novinara i studijskih radnika u zgradi TV Beograd, 23. IV 1999. godine, od navođenog projektila tokom NATO agresije na Srbiju.

Međunarodna federacija novinara (IFJ) koja okuplja više od 600.000 novinara u 123 zamlje širom sveta, kao i Organizacija medija jugoistočne Evrope (SEEMO) sa sedištem u Beču, zahtevali su da se NATO makar izvini zbog ovog svog planiranog ratnog zločina nad civilima.

NATO to nikada nije uradio.
To ti je Američko poimanje pravde...
s jednom bitnom razlikom od "beznačajnih" državica, oni si to mogu priuštit...
inaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 07:55   #19
Ako netko treba tužiti i suditi onima koji su vršili agresiju na hrvatsku državu ili radili protivno hrvatskih nacionalnih probitaka i sputavanju Hrvatske ka dominaciji preko Drine, onda je to isključivo HRVATSKA DRŽAVA, a ne nekakvi "međunarodni sudovi pravde", koji će nam k oni..... Haag je sprdnja.
Mr. Političar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:15   #20
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Naravno. Nikad nije isto kad rade "naši" i kad rade "njihovi."
Vrlo dobro znamo tko su tvoji.

Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Novinari izazivaju genocid? Pa to je u rangu video igara koje izazivaju nasilje, filmova koji izazivaju silovanja i sličnih tvrdnji. Možda bih se ja trebao plašiti da ću ubiti kakvu babu jer sam čitao Dostojevskog.
Pusti ti Dostojevskog. čitaj moje postove sa razumijevanjem. Pogotovo onaj dio koji se je odnosio na Vukovar. Dakle prvo pročitaj moje postove, a onda napiši suvisli post.




Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Goebbels je bio političar, a ne novinar.
Goebels je organizirao svu propagandu, novine i svaka informacija je išla preko njega. Nije bilo onda slobode medija u fašističkoj Njemačkoj. Također nije bilo slobode medija ni u fašističkoj Srbiji. Partijski poslušnici su pisali članke, što nije imalo nikakve veze sa novinarskom profesijom.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.