Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 18:20   #1
Do kada dječaku oblačiti hulahopke?

Dakle, drage mame, pitanje je vec u naslovu,
Zanima me do koje godine ste oblacile stramplice ( hulahopke ) vasim djecacima??
I kakva su vasa iskustva?
wednesday3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:25   #2
Imam sina od 5 god i do sad sam mu redovito, po zimi oblačila štramplice! Kako je vani još uvijek toplo do sad mu ih nisam oblačila,ali planiram i ove zime! Ne znam on ide u vrtić i tamo su i vani i na podu, a kako sam ja zimogrozna(pa mislim da je i njemu isto tako) dosta ga toplo oblačim, ali opet višeslojno!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:30   #3
Nisam mu ih obukla nijednom. Zimi mu obučem deblje hlače i dokoljenke da mu ne propuhuje kroz nogavice i to je to.

Nekako mi se čini, neće ih nositi kasnije pa nema smisla da se ni navikava. A navodno nije dobro ni radi testisa. Sad je li to istina ili priča ne znam.

Ali u svakom slučaju ne prakticiramo pa ni po najvećoj buri.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:31   #4
Nikad im ih nisam oblačila. Pedijatrica mi je još na prvim pregledima rekla da to nije najbolja stvar za testise. Uglavnom nosimo termo čarapice i termo hlačice i jako dobro funkcioniramo što se tiče zdravlja zimi.
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:40   #5
Ja oblačim štramplice. Šta ja znam, bojim se da mu nije hladno, s obzirom da još ne hoda, ne kreće se puno pa zato. Ovo za testise još nisam čula, baš ću pitati pedijatra, iako, dok nose pelena, ne vidim nikakav utjecaj, zar ne?
__________________
"Budi iskren prema sebi kako ne bi bio lažan prema drugima". F.B.
Lady Camomile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:51   #6
Baš pitah mamu i kaže mi ona da je njoj to kirurg naglasio kad mi je brat operirao varikocelu(proširenu venu na testisu) da je jedan od mogućih uzroka nošenje štramplica zbog pregrijavanja tako da eto ipak je provjereno.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:52   #7
mi imamo skoro 4 godine i ja mu oblačim i planiram i dalje...
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:54   #8
Ja sam od štramplica odustala nakon prvog pokušaja, nezgodno i ih je preko platnenih pelena prevuć
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:54   #9
Mali ima 3.5 godine i oblacim mu ih redovito tj. Ili ima stramplice ili duge gace. - sto se tice neplodnosti i strampli to su to gluposti, djete ne nosi strample 24 sata. Isto su govorili i za slip gace a 90% prodanih primjeraka su upravo slip
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:09   #10
Moj ima 3 godine i još ih ponosno nosimo,toliko ih voli da neće hlače preko njih..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:19   #11
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Nisam mu ih obukla nijednom. Zimi mu obučem deblje hlače i dokoljenke da mu ne propuhuje kroz nogavice i to je to.

Nekako mi se čini, neće ih nositi kasnije pa nema smisla da se ni navikava. A navodno nije dobro ni radi testisa. Sad je li to istina ili priča ne znam.

Ali u svakom slučaju ne prakticiramo pa ni po najvećoj buri.
Ja stalno to planiram, ali uvijek me nekako strah...meni štrample djeluju neudobno, grebe, svrbi...možda se ohrabrim nakon ovog posta...koliko su debele te tvoje hlače za buru?...imam jedne termo hlače, a ostalo su samterice ili traperice.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:39   #12
ja malome ne oblačim štramplice, nego jedne tanke "duge gaće"
kupljene u H&M-u.
inače su za curice, nešto kao leggice, ali ja sam odmah uočila da bi to mom miškecu moglo biti za zimu ispod hlača.
oduševljena sam, jer su tanke, mekane, udobne i nisu uske uz nogu, a znam da ga griju

eto vam ideja za umjesto štramplica
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:45   #13
i sama nosim štrample ili hulahopke ili tajice...preko zime obavezno...
pa ih oblačim i malome bez straha da će ga svrbit ili grebat...da ga grebe...koža bi mu sigurno pocrvenila, negodovao bi i dobio bi neki osip.
nemamo takvih problema.
a sigurna sam da mu je toplo.
ne brinem niti za njegove testise (netko je spomenuo probleme s testisima zbog štrampli) jer ionak nosi pelene.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:45   #14
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ja malome ne oblačim štramplice, nego jedne tanke "duge gaće"
kupljene u H&M-u.
inače su za curice, nešto kao leggice, ali ja sam odmah uočila da bi to mom miškecu moglo biti za zimu ispod hlača.
oduševljena sam, jer su tanke, mekane, udobne i nisu uske uz nogu, a znam da ga griju

eto vam ideja za umjesto štramplica
al ovo se isto čini kao super ideja.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:59   #15
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ja stalno to planiram, ali uvijek me nekako strah...meni štrample djeluju neudobno, grebe, svrbi...možda se ohrabrim nakon ovog posta...koliko su debele te tvoje hlače za buru?...imam jedne termo hlače, a ostalo su samterice ili traperice.
A malo postavljene da nisu baš ko papir.

Ima već skoro 5 godina, nije mu još bura naškodila pa ni neće.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:13   #16
o Bože,kakvih sve tema ovdje neće biti!!!!!
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:22   #17
A dobro ako strample pregrijavaju jajca, sta mislite sto pampersice&co rade 7/24?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:22   #18
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i sama nosim štrample ili hulahopke ili tajice...preko zime obavezno...
pa ih oblačim i malome bez straha da će ga svrbit ili grebat...da ga grebe...koža bi mu sigurno pocrvenila, negodovao bi i dobio bi neki osip.
nemamo takvih problema.

a sigurna sam da mu je toplo.
ne brinem niti za njegove testise (netko je spomenuo probleme s testisima zbog štrampli) jer ionak nosi pelene.
Nisam baš sigurna u ovo...svašta oni istrpe i naviknu se...moj bi kad je u pitanju izlazak iz stana prihvatio i željezni oklop
Naviknem se i ja na štrample na suknju, ako se odlučim za takvu kombinaciju, ali sam prilično sretna kad ih skinem...ono...nešto mi ne štima, a ne znam šta.
On mi se čini jako vesel kad ga pred spavanja razmontiram i pustim golog i bosog da se malo bacaka.
Najlonke pak nema tih novaca da bi obukla ispod hlača.
Micko...sutra ideš van u hlačam i dokoljenkama.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:28   #19
Po mome za njihove testise je gore ako na -10 ide van samo u hlacama i carapama, nego u stramplama...
Moji imaju 8, 10, 13 i od kada su krenuli ne nose strample, jedino kada je bas jako hladno. Nezgodno im je skidati ih za tjelesni. Mada ih je najmladi prosle godine bez problema nosio kada nije imao tjelesni. Sada nose duge gace. Ja znam kako je meni grozno i hladno kada imam samo traperice, a ono kroz nogavice puse ledeni vjetar.

sto se tice grabanja i zuljanja moji su vec veliki i sigurno bi se bunili da ih nesto smeta.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 22:50   #20
mame su me preduhitrile

Mislim, pa ne mogu se zimi ispod nule pregrijati jajca u štramplama..Što radite ljeti, stavljate im kocke leda u hlače?

Ima štraplica koje su udobne za poluditi, nisu sve bockave. Samo ih treba naći.

A mogu i tajice nositi, sve samo da ima bude toplo.

Ili vam jednostavno tajice/štrample ne idu u kompletu s muškićima?

Al znam da ga nikad ne bi mučila da izađe samo u hlačama na buretinu.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.