Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2020., 19:10   #1
Kada postajemo "dosadni"?

Tražio sam nešto u porukama s bivšom, nebitno sad što(dio ekipe ovdje zna da smo i kolege), i došao i do poruka u ranoj fazi veze, pa i nešto prije, i naišao na poruke gdje zvučimo zafrkantski, zabavno. Iskreno, da nisam znao gdje čitam, mislim da ne bih znao da je to komunikacija s njom.

S jedne strane, komunikacija me digla, jer fkt se često osjećam (pre)ozbiljan, cijepljen od zafrkancije i opuštene komunikacije, dosadan. S druge strane, vrtim si film i pokušavam shvatiti kad se to prestalo događati, i zašto? Je li to možda i uobičajen proces u vezi, ili je prestanak toga inače znak kraja?

Nemam puno iskustva, puno veza, a i to što jest bilo, na krivim temeljima je, osim zadnje, ali čini mi se ponekad, da su bivše na kraju veze bile ozbiljnije, manje uhićene, nego na početku. Fkt, je li to normalan tijek stvari, čak i kada se ne dogodi prekid? Je li možda onaj početak poletan i zabavan uistinu onih par mjeseci, godinu, o kojoj svi govore? Zanima me prvenstveno iskustvo prosječnog puka i prosječnih veza
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 19:42   #2
Zanimljivost znači nesto novo, nepredvidljivo.
Nešto što si konzumirao na isti način xyzqw puta će ti postati neinteresantno, bez obzira o čemu je riječ.
Takva je priroda stvari.
A životi imaju tendenciju upadati u kolotečine.
Znaš ono pitanje, kako ti je bilo na poslu dragi/a?
Kaj ima na telki?

Kvalitetna veza se očituje u malim stvarima, nečim što radiš posebno za nju ili ona ta tebe.
Nečim iber generike.
Koliko uložiš sebe, toliko u principu imaš.
Veza postaje dosadna kada to prestaneš raditi, kada iscrpiš sve ideje.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 19:57   #3
Znači, prelazak iz neozbiljno u ozbiljno, mirno, stabilno, ne mora nužno predstavljati znak nečega?

Jer iskreno, ajde, vezom prije ove ne mogu reći da sam bio zadovoljan, da bih htio takav odnos(više je prijateljski bilo, veći dio vremena), ali zadnja, hmm, fkt imam osjećaj da nije bilo toliko intenzivne komunikacije, pred kraj onog dijela gdje smo funkcionirali. Naravno da nismo bili zabavni kada je sve krenulo nizbrdo
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 19:59   #4
Nekima je novo i nepoznato uzbudljivo, nekima i nije toliko.
Nekima je to pretjerano uzbudljivo, čak toliko da im je sve ostalo dosadno.
Mislim da se tu uglavnom krije strah od vlastitog otvaranja prema drugima, strah od bliskosti i povezivanja. U krajnjoj liniji, strah od odbacivanja.

Drugi ljudi uživaju u rutini, u onome što im je poznato, otvoreno i jasno. Ne traže mistiku ni uzbuđenja.

Sve je to individualno od čovjeka do čovjeka zapravo.
__________________
I may look normal, but I meow back to cat.
Edith Borges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:00   #5
ja nekako padnem na ove teže, tmurnije karaktere kao i na vukove samotnjake koji mi nisu dosadni jer su tajanstveni.
a npr. šaljivdžije koji sipaju fore iz rukava i uvijek su veseli su mi - dosadni.
Fata-od-Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:20   #6
Zasto ti kao nesaljivi tip ocekujes da ce ti veze biti obojane saljivoscu?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:22   #7
Quote:
Edith Borges kaže: Pogledaj post
Nekima je novo i nepoznato uzbudljivo, nekima i nije toliko.
Nekima je to pretjerano uzbudljivo, čak toliko da im je sve ostalo dosadno.
Mislim da se tu uglavnom krije strah od vlastitog otvaranja prema drugima, strah od bliskosti i povezivanja. U krajnjoj liniji, strah od odbacivanja.

Drugi ljudi uživaju u rutini, u onome što im je poznato, otvoreno i jasno. Ne traže mistiku ni uzbuđenja.

Sve je to individualno od čovjeka do čovjeka zapravo.
Ja volim sigurnost i da je veselo.
Naravno, nije veseo svaki dan jer je takav zivot, ali volim da ima i hihotanja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:33   #8
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja volim sigurnost i da je veselo.
Naravno, nije veseo svaki dan jer je takav zivot, ali volim da ima i hihotanja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Kad ima ljubavi i volje, onda nema problema s tim prijelazom iz uzbudljivog novog u manje uzbudljivo poznato.

Kad čovjek traži zabavu ili distrakciju ili nešto deseto što nije ljubav, onda mu je potrebna samo ova početna faza, a od druge bježi glavom bez obzira.

To je, evo, moje skromno mišljenje, temeljeno na stvarnom iskustvu i bolno iskrenoj introspekciji
__________________
I may look normal, but I meow back to cat.
Edith Borges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:35   #9
Zanimljivo da ti to pitaš khm

OT: Sve je lijepo na početku.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:47   #10
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da ti to pitaš khm

OT: Sve je lijepo na početku.
Nije svima. Meni je bolje kasnije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 21:20   #11
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Znači, prelazak iz neozbiljno u ozbiljno, mirno, stabilno, ne mora nužno predstavljati znak nečega?

Jer iskreno, ajde, vezom prije ove ne mogu reći da sam bio zadovoljan, da bih htio takav odnos(više je prijateljski bilo, veći dio vremena), ali zadnja, hmm, fkt imam osjećaj da nije bilo toliko intenzivne komunikacije, pred kraj onog dijela gdje smo funkcionirali. Naravno da nismo bili zabavni kada je sve krenulo nizbrdo
Ne
Ozbiljna veza ne bi smjela biti dosadna.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 21:39   #12
Imas dvije verzije dosade.

Nikad ju ne uzmi zdravo za gotovo. Previse partnera se opusti, prestane paziti na sitnice i slicno. Mali znakovi paznje u konstantnim intervalima odrzavaju toplinu i povezanost.

Drugo je nikad ne zaboraviti njezino vrijeme za samu sebe. Ljudima treba prostora za same sebe, cak i ekstrovertima. Podsjeti ju da joj falis, ali bez igrica i muljanja.

Dosada je po meni previse i premalo necega, manjak balansa u vezi.
__________________
Your attitude, not your aptitude, will determine your altitude.
Ruan T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 21:48   #13
Quote:
Ruan T. kaže: Pogledaj post
Imas dvije verzije dosade.

Nikad ju ne uzmi zdravo za gotovo. Previse partnera se opusti, prestane paziti na sitnice i slicno. Mali znakovi paznje u konstantnim intervalima odrzavaju toplinu i povezanost.

Drugo je nikad ne zaboraviti njezino vrijeme za samu sebe. Ljudima treba prostora za same sebe, cak i ekstrovertima. Podsjeti ju da joj falis, ali bez igrica i muljanja.

Dosada je po meni previse i premalo necega, manjak balansa u vezi.
Dosada je ravna crta.
A to nikad nije dobro.

Jednom se živi
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:01   #14
Quote:
Edith Borges kaže: Pogledaj post
Nekima je novo i nepoznato uzbudljivo, nekima i nije toliko.
Nekima je to pretjerano uzbudljivo, čak toliko da im je sve ostalo dosadno.
Mislim da se tu uglavnom krije strah od vlastitog otvaranja prema drugima, strah od bliskosti i povezivanja. U krajnjoj liniji, strah od odbacivanja.

Drugi ljudi uživaju u rutini, u onome što im je poznato, otvoreno i jasno. Ne traže mistiku ni uzbuđenja.

Sve je to individualno od čovjeka do čovjeka zapravo.
Zapravo je stvar da su poruke u tom početku bile zabavnije. Seksualno, dvosmisleno, nekad možda i djetinjasto. Dok je još funkcioniralo, sjećam se ugodne, praktične komunikacije, većina humora su bili memeovi, ali makar s moje strane, ne mogu reći da je nešto falilo(važi i za prve dvije veze, ako zanemarimo stvari koje su u njima bile problem od početka).
Quote:
Fata-od-Morgana kaže: Pogledaj post
ja nekako padnem na ove teže, tmurnije karaktere kao i na vukove samotnjake koji mi nisu dosadni jer su tajanstveni.
a npr. šaljivdžije koji sipaju fore iz rukava i uvijek su veseli su mi - dosadni.
Nije to bila teška zafrkancija, više stvari koje se logično nanetnu kao odgovor.
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zasto ti kao nesaljivi tip ocekujes da ce ti veze biti obojane saljivoscu?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Zapravo me zanimalo je li to što neke takve stvari iščeznu normalno, uobičajeno. Meni nije nešto falilo kasnije, ali iznenadila me i opuštenost kojom sam ja pisao(a da to opet nije nešto vulgarno). Nekom ekstra zabavnom se možda isto takve stvari s vremenom razvodne. Naravno, to preuzmu neke nove pozitivne stvari.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:04   #15
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dosada je ravna crta.
A to nikad nije dobro.

Jednom se živi
Ravna crta je nuzna tu i tamo kako bi se cijenila raznovrsnost

Ima nas svakakvih, neki vole dignut rucnu malo cesce
__________________
Your attitude, not your aptitude, will determine your altitude.
Ruan T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:07   #16
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zapravo je stvar da su poruke u tom početku bile zabavnije. Seksualno, dvosmisleno, nekad možda i djetinjasto. Dok je još funkcioniralo, sjećam se ugodne, praktične komunikacije, većina humora su bili memeovi, ali makar s moje strane, ne mogu reći da je nešto falilo(važi i za prve dvije veze, ako zanemarimo stvari koje su u njima bile problem od početka).
Pa to je karakteristično za početnu fazu. Dok se upoznajete i otkrivate naravno da je komunikacija puna lakih, lepršavih, dvosmislenih, provocirajućih, zaigranih poruka. Ali normalno je i za očekivati je da će se to s vremenom mijenjati.

S vremenom, kako ti to postaje bitnije, pažljivije biraš rječi, više analiziraš ono što je napisano, ono što nije...

A katkad se radi samo o tome da ste se ispuhali i istrošili i nemate više interesa jedno za drugo. I ok, svatko svojim putem, ne vidim problem.
__________________
I may look normal, but I meow back to cat.
Edith Borges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:16   #17
Quote:
Ruan T. kaže: Pogledaj post
Ravna crta je nuzna tu i tamo kako bi se cijenila raznovrsnost

Ima nas svakakvih, neki vole dignut rucnu malo cesce
Ok je kao promjena perspektive, ali sama po sebi nije baš perspektivna
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:20   #18
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja volim sigurnost i da je veselo.
Naravno, nije veseo svaki dan jer je takav zivot, ali volim da ima i hihotanja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Toga je bilo, ali se promijenila sama (makar pisana) komunikacija.
Quote:
Edith Borges kaže: Pogledaj post
Kad ima ljubavi i volje, onda nema problema s tim prijelazom iz uzbudljivog novog u manje uzbudljivo poznato.
Ovo isto govori da je... Normalno
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da ti to pitaš khm

OT: Sve je lijepo na početku.
Zašto?
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne
Ozbiljna veza ne bi smjela biti dosadna.
Pa i nije.
Quote:
Ruan T. kaže: Pogledaj post
Imas dvije verzije dosade.

Nikad ju ne uzmi zdravo za gotovo. Previse partnera se opusti, prestane paziti na sitnice i slicno. Mali znakovi paznje u konstantnim intervalima odrzavaju toplinu i povezanost.

Drugo je nikad ne zaboraviti njezino vrijeme za samu sebe. Ljudima treba prostora za same sebe, cak i ekstrovertima. Podsjeti ju da joj falis, ali bez igrica i muljanja.

Dosada je po meni previse i premalo necega, manjak balansa u vezi.
Ovo otvara neka nova pitanja. Znakovi pažnje i "trud" ne vide oba partnera uvijek jednako. Ono što ja napravim da bih nešto pokazao, ona možda ne doživi. Neki njen trud ja možda učinim takvim da zvučim gotovo nezahvalno. Ali to bi bila neka druga tema, velim. Naravno, puno puta je tu i sve relativno pogođeno
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 22:26   #19
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ovo otvara neka nova pitanja. Znakovi pažnje i "trud" ne vide oba partnera uvijek jednako. Ono što ja napravim da bih nešto pokazao, ona možda ne doživi. Neki njen trud ja možda učinim takvim da zvučim gotovo nezahvalno. Ali to bi bila neka druga tema, velim. Naravno, puno puta je tu i sve relativno pogođeno
Ah, pa zato i ne ide svak sa svakim. S nekim ljudima smo kompatibilni, s nekima nismo.
__________________
I may look normal, but I meow back to cat.
Edith Borges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 23:09   #20
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zapravo je stvar da su poruke u tom početku bile zabavnije. Seksualno, dvosmisleno, nekad možda i djetinjasto. Dok je još funkcioniralo, sjećam se ugodne, praktične komunikacije, većina humora su bili memeovi, ali makar s moje strane, ne mogu reći da je nešto falilo(važi i za prve dvije veze, ako zanemarimo stvari koje su u njima bile problem od početka).
A što je tebi sad tu čudno?
Meni je to logičan slijed događaja.

Ova faza dok ste se zafrkavali i bili humoristični je faza dok ste se još zavodili.
U tome je razlika.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.