Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 14:44   #1
kupovina nekretnine- novac na krivom računu

Pozdrav svima!

Registrirala sam se na forum jer imam mislim specifičan problem.
Naime kupila sam nekretninu prije oko godinu dana. Nekretnina je plaćena vlastitim sredstvima, dakle nije u kreditu.
Prije 2 mjeseca pokrenula sam postupak da izdavanje brisovne izjave od strane banke (RBA) koja je kreditirala prodavatelja nekretnine.
Ispostavilo se slijedeće: Ja sam novac uplatila na račun koji mi je naznačio prodavelj a ispostavilo se da je to isto njegov račun, ali u drugoj banci. (PBZ) Shodno tome RBA mi ne želi izdati brisovnicu a firma koja je prodala nekretninu je u stečaju.

Help!
yokok2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:51   #2
Teško da se tu nešto može napraviti. Ispada da si novac praktički dala u ruke prodavatelju umjesto da ga uplatiš na njegov kreditni konto kod onoga tko ima upisanu hipoteku. U ovim slučaju Rba.

Je li ti neki odvjetnik ili nekretninski ured vodio kupoprodaju ili je to bila metoda "uradi sam"? Jesi li ti uopće išla u RBA da s njima dogovoriš išta? I zašto ti brisovno očitovanje nije dano na dan isplate nego si čekala čak 10 mj. da potegneš to pitanje?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:47   #3
Kontaktirajte stecajnog upravitelja, moguce da se da nesto izvuci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:18   #4
kupovinu je u principu vodio odvjetnik. Kod njega smo svi potpisivali ugovor. Iskreno nitko od nas nije puno inzistirao na toj brisovnoj izjavi jer očito nitko nije znao koliko je bitna i što se sve tu može zakomplicirati.
Koliko ta hipoteka koja zapravo opterećuje stan. Šta da ga hoću prodati?
yokok2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:32   #5
Tebi treba odvjetnik, i to ne onaj koji je vodio kupoprodaju. Hipoteka nije bitna prodavatelju, ali je bitna kupcu. Da nije prodavatelj angazirao tog odvjetnika kojem hipoteka nije bitna?

Situacija ti je losa nazalost.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 19:20   #6
Zanima me koliko ta hipoteka zapravo opterećuje stan i da li se moje vlasništvo može dovesti u pitanje.
I što znači da sam u katastru na "Listu B". Otkrih danas da ima još susjeda u zgradi koje je isti prodavatelj " naguzio"
Koliko nam odvjetnik može pomoći ako u predugovoru o kupnji stoji jedan broj računa a mi smo svi kao ovce uplaćivali na drugi račun.
yokok2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:52   #7
Banka je bivsem vlasniku dala kredit i upisala hipoteku. U slucaju da taj ne vrati kredit, sud ce taj stan prodati, isplatiti banku i eventualno sto ostane tebi isplatiti. Da, moze se dovesti tvoje vlasnistvo u pitanju. Stan se ne kupuje sa hipotekom, a ako postoji hipoteka onda se od banke koja drzi hipoteku dogovori skidanje hipoteke i novac od prodaje se uplacuje banci da se namiri kredit.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.