Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 11:46   #1
Exclamation Tko je naredio ubojstvo hrvatskih civila u Kupresu 1992.

Zanima me ako bilo tko ima informaciju o imenu i prezimenu srpskog zapovjednika koji je naredio ubojstva hrvatskih civila u travnju 1992. nakon pada Kupresa.
Pokopani su na Suhom polju u masovnoj grobnici koja je otkrivena nakon oslobođenja Kupresa.
Na tom mjestu postoji spomen obilježje.
Bilo kakva informacija o nalogodavcu i izvršiteljima je dobro došla.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 17.12.2010. at 16:21.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:44   #2
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako bilo tko ima informaciju o imenu i prezimenu srpskog zapovjednika koji je naredio ubojstva hrvatskih civila u travnju 1992. nakon pada Kupresa.
Pokopani su na Suhom polju u masovnoj grobnici koja je otkrivena nakon oslobođenja Kupresa.
Na tom mjestu postoji spomen obilježje.
Bilo kakva informacija o nalogodavcu i izvršiteljima je dobro došla.
A kojih to civila kad je Kupres bio prazan kao i sva sela u okolici, dajte ljudi pa nije prošlo 100 godina od tad pa da nema svjedoka tih događaja....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:12   #3
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A kojih to civila kad je Kupres bio prazan kao i sva sela u okolici, dajte ljudi pa nije prošlo 100 godina od tad pa da nema svjedoka tih događaja....
Drugim riječima, ti tvrdiš da čovjek laže, znači nije bilo civila a još manje pokolja istih ?!
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:40   #4
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ti tvrdiš da čovjek laže, znači nije bilo civila a još manje pokolja istih ?!
da, jedini civili u Kupresu su bili srbi i oni su manje više svi prebačeni u Loru (famozni slučaj Lora, njih ako se ne varam 84) naših nije bilo jer su napustili grad nekoliko dana ranije a ostala sela (malovan gornji i donji kao i rilič) su bila srpska i napuštena prilikom naših akcija...
Prilikom napada na Kupres je poginulo i nestalo oko 200 naših ako se ne varam i tu je vjerovatno riječ o njima...

Zadnje uređivanje koka36 : 21.12.2010. at 23:45.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:51   #5
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
da, jedini civili u Kupresu su bili srbi i oni su manje više svi prebačeni u Loru (famozni slučaj Lora, njih ako se ne varam 84) naših nije bilo jer su napustili grad nekoliko dana ranije a ostala sela (malovan gornji i donji kao i rilič) su bila srpska i napuštena prilikom naših akcija...
Prilikom napada na Kupres je poginulo i nestalo oko 200 naših ako se ne varam i tu je vjerovatno riječ o njima...
Da zaključimo toćno, znaći u travnju 1992g. u Kupresu nije bilo Hrvata već samo srba koje smo mi Hrvati sve poslali u Loru, a i ovi mrtvi koji uvodnićar spominje nisu ubijeni Hrvati več srbi.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:56   #6
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Da zaključimo toćno, znaći u travnju 1992g. u Kupresu nije bilo Hrvata već samo srba koje smo mi Hrvati sve poslali u Loru, a i ovi mrtvi koji uvodnićar spominje nisu ubijeni Hrvati več srbi.
Ne nego prepostavljam da su to poginuli pripadnici HVO-a koji su poginuli prilikom pada kupreške visoravni....
Srbi su pokopani u masovnoj grobnici kraj groblja u Malovanu (sad dal je donji ili gornji više se ne sječam)
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:55   #7
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne nego prepostavljam da su to poginuli pripadnici HVO-a koji su poginuli prilikom pada kupreške visoravni....
Srbi su pokopani u masovnoj grobnici kraj groblja u Malovanu (sad dal je donji ili gornji više se ne sječam)
E kad već pitaš, onda sam ja već pitao Branitelja iz Kupreške Bojne koji je nakon pada Kupresa 5 dana ležao ranjen u potkrovlju iza jednog ormara jedne kuće u koju se povukao nakon pogibije svih njih četvorica u drugoj kući (osim njega) na ulazu u Kupres i dva dana izvlačio do naših položaja kod Šujice.
On govori o 158 naših poginulih od toga 19 civila, a četnika je poginulo oko 85 od toga 1 ili 2 civila.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 08:17   #8
Ova tema nije bajka nego istina.
Nakon pada Kupresa ostalo je Hrvata civila u gradu i u hrvatskim selima. Uglavnom starije osobe.
Nisu svi izašli.
Ubijeni su i pokopani većinom sa zarobljenim i ubijenim vojnicima na Suhom polju, gdje je bila masovna grobnica.
Neki civili se još uvijek traže jer nisu pronađeni u toj grobnici.
Jedan slučaj je da su jednoj obitelji prije nekoliko godina dojavili bivši susjedi Srbi da im je otac ubijen i pokopan točno na određenom mjestu kod jedne kuće u selu udaljenom oko 2 kilometra od Kupresa, a čovjek je živio u gradu Kupresu. Točno tamo je pronađeno njegovo tijelo.
Nitko od hrvatske vlasti u Kupresu nije osumnjičio nikoga od Srba ili njihovih zapovjednika za počinjene zločine.
Znam da je zapovjednik srpskih oklopnih snaga koje su ušle u Kupres bio Slavko Lisica.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 08:18   #9
Srbi su za svoje ubijene u Kupresu u travnju 1992. podignuli optužnicu protiv nekoliko Hrvata iz Kupresa koji više ne ulaze na prostor njihove takozvane republike, jer se boje uhićenja.
Dogodio se zločin nad Hrvatima nakon pada Kupresa, a naša hrvatska vlast u Kupresu nikoga nije osumnjičila za to niti se trudi.
Srpsku pješačku diviziju koja je ušla u Kupres je vodio Stanko Galić.
Samo mi je želja saznati istinu tko je od Srba bio nalogodavac da se ubiju naši zarobljeni vojnici i civili.
Ovim putem molim pomoć ako netko zna takvu informaciju.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 08:54   #10
Ovih dana se prisjećamo borbe za Kupres pa bi osvježio ovu temu.
Molim vas nemojte mi zamjeriti.
Neki ljudi, a među njima i ja tražimo glavnog srpskog nalogodavca koji je nakon zauzimanja Kupresa naredio da se ubiju zarobljeni Hrvati civili i vojnici.
Ako su Slavko Lisica i Stanko Galić bili glavni zapovjednici srpskih snaga sumnjamo u nekoga od njih.
Šta mislite da li je sumnja opravdana?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:37   #11
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Ova tema nije bajka nego istina.
Nakon pada Kupresa ostalo je Hrvata civila u gradu i u hrvatskim selima. Uglavnom starije osobe.
Nisu svi izašli.
Ubijeni su i pokopani većinom sa zarobljenim i ubijenim vojnicima na Suhom polju, gdje je bila masovna grobnica.
Neki civili se još uvijek traže jer nisu pronađeni u toj grobnici.
Jedan slučaj je da su jednoj obitelji prije nekoliko godina dojavili bivši susjedi Srbi da im je otac ubijen i pokopan točno na određenom mjestu kod jedne kuće u selu udaljenom oko 2 kilometra od Kupresa, a čovjek je živio u gradu Kupresu. Točno tamo je pronađeno njegovo tijelo.
Nitko od hrvatske vlasti u Kupresu nije osumnjičio nikoga od Srba ili njihovih zapovjednika za počinjene zločine.
Znam da je zapovjednik srpskih oklopnih snaga koje su ušle u Kupres bio Slavko Lisica.


Jedan dio civila je bio zarobljen u Zloselima .......
za njih se je "pricalo" da su zarobljeni .... a sada dalje
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:18   #12
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
E kad već pitaš, onda sam ja već pitao Branitelja iz Kupreške Bojne koji je nakon pada Kupresa 5 dana ležao ranjen u potkrovlju iza jednog ormara jedne kuće u koju se povukao nakon pogibije svih njih četvorica u drugoj kući (osim njega) na ulazu u Kupres i dva dana izvlačio do naših položaja kod Šujice.
On govori o 158 naših poginulih od toga 19 civila, a četnika je poginulo oko 85 od toga 1 ili 2 civila.
napisao si mali broj poginulih četnika
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:21   #13
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne nego prepostavljam da su to poginuli pripadnici HVO-a koji su poginuli prilikom pada kupreške visoravni....
Srbi su pokopani u masovnoj grobnici kraj groblja u Malovanu (sad dal je donji ili gornji više se ne sječam)
stvarno te ponekad nemogu bas shvatiti! ponekad pises uvjerljivo i logicno i istinito a ponekad mi djelujes ko provokator!
imam prijatelja iz kupresa koji je jos uvijek u os i na kupresu je izgubio dio obitelji a rijec je bila o civilima
to sto tti nisi vidio puno civila to ne znaci da nije bilo ljudi po kucama koji su nazalost stradali
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.