Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2023., 22:38   #1
JOPPD i Paypal ( Šifra Države )

Pozdrav,

Ako se radi prijenos sredstava s PayPal-a na žiro račun, koja šifra države/rada se mora staviti u JOPPD obrazac prilikom ispunjavanja? Primjerice, treća strana iz UK uplati meni novac na PayPal i onda taj novac želim povući na žiro račun. Stavljam li pod šifru države rada USA ili UK? Vjerujem da bi logično bilo staviti UK (s obzirom na to da bi od tamo bio prihod) , međutim, u samoj transakciji preko PayPala će biti označena druga država pa ne znam hoće li mi to stvarati probleme.

Hvala!
rlplaya1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 11:04   #2
Čemu JOPPD? Treba se znati šta želiš i zašto radiš da se može bilo što savjetovati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 12:21   #3
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Čemu JOPPD? Treba se znati šta želiš i zašto radiš da se može bilo što savjetovati.
Ukratko, bavim se freelancingom i redovito plaćam porez na drugi dohodak iz inozemstva te nema nikakvih problema što se toga tiče. Međutim, jedna tvrtka želi plaćati usluge putem PayPala, a ne direktno na žiro kao što sam do sada imao slučaj s drugim tvrtkama pa sam tako došao do pitanja u prvom postu.
rlplaya1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 12:35   #4
Šifra države ide po firmi kojoj si isporučio uslugu neovisno odakle i kako plaća.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 13:23   #5
Hvala na odgovoru!
rlplaya1992 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.