Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Hoće li biti rata?
Da 11 22.45%
Ne 25 51.02%
Možda 13 26.53%
Glasovatelji: 49. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 17:22   #1
Hoće li biti rata?

Prvi put nakon dugo godina javno se iznose teze o mogućnosti ponovnog izbijanja oružanog sukoba na ovim prostorima.

Moguće ili ne?
Ima li volje i snage i koje bi to zaraćene strane mogle biti..?
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Old 20.04.2011., 17:24   #2
Vladajući u Hrvatskoj danas imaju samo 2 struje,pro-srpska i pro-jugoslovenska.
Izdajnik Mesić je dobrano oslabio HV,a i policija u golemom broju ima Srbe i Jugoslavene.

Mediji da ne spominjem,propagandom bi nas uništili.
El Cid is offline  
Old 20.04.2011., 17:25   #3
Naravno da će ga biti. Kroz 50 godina sigurno. Mir je na ovom području samo razdoblje između dva rata i obično ne potraje.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 20.04.2011., 17:26   #4
Ne. Mogući manji sukobi u BiH, jer trenutno sva tri naroda krše Ustav što može dovesti do sloma. Ali verujem da će kriza u BiH biti rešena diplomatijom.

Jednostrano formiranje vlasti u FBiH, jednostrani referendum u RS i jednostrano formiranje hrvatskoh sabora doveli su u pitanje sam opstanak BiH.

Na duže staze mogući sukobi na Kosovu i u Makedoniji.
prelazna faza is offline  
Old 20.04.2011., 17:26   #5
A koje budale bi ratovale? I za koga?
Tvrd'ko is offline  
Old 20.04.2011., 17:29   #6
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
A koje budale bi ratovale? I za koga?
Mislim da se ovo pitanje postavljalo i nakon Prvog i nakon Drugog svjetskog rata na ovim prostorima
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 20.04.2011., 17:29   #7
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Prvi put nakon dugo godina javno se iznose teze o mogućnosti ponovnog izbijanja oružanog sukoba na ovim prostorima.

Moguće ili ne?
Ima li volje i snage i koje bi to zaraćene strane mogle biti..?
Okej, jesmo Balkanci, ali za nekakav rat, pa makar bio i mali, ipak moraš imati neki sukob i neki povod.

U biti, ako san je Međunarodni sud u Haagu uvrijedio ovom presudom, onda bi trebalo zaratiti (valjda, pretpostavljam), protiv Međunarodne zajednice.

Gdje su oni, na kojoj su adresi?! Reci mi, odma ću im bombu u dvorište bacit!

Gdje je taj Međunarodistan?!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 20.04.2011., 17:33   #8
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Okej, jesmo Balkanci, ali za nekakav rat, pa makar bio i mali, ipak moraš imati neki sukob i neki povod.

U biti, ako san je Međunarodni sud u Haagu uvrijedio ovom presudom, onda bi trebalo zaratiti (valjda, pretpostavljam), protiv Međunarodne zajednice.

Gdje su oni, na kojoj su adresi?! Reci mi, odma ću im bombu u dvorište bacit!

Gdje je taj Međunarodistan?!
Hrvati bi se trebali razračunati sa ovih 10% orjunaša,jugoslavena i posrbica,koji svršavaju na haag i jugosferu
El Cid is offline  
Old 20.04.2011., 17:35   #9
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
Hrvati bi se trebali razračunati sa ovih 10% orjunaša,jugoslavena i posrbica,koji svršavaju na haag i jugosferu
Zašto prvo krenuti s unutarnjim neprijateljima, kad i vanjskih ima na bacanje?! Ja bih prvo od Nizozemaca, njihov je bio glavni sudac...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 20.04.2011., 17:37   #10
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovo pitanje postavljalo i nakon Prvog i nakon Drugog svjetskog rata na ovim prostorima
Da, ali evo mi smo tobože pobjedili, a generali nam u zatvoru.
To se nikada nikome prije nije dogodilo....
I između svakog rata je prošlo 30ak-40ak godina kako bi stasale nove generacije koje nisu imale pravu predodžbu rata...

Dakle, kod nas bi novi rat bio moguć za 50 godina uz uvjet da narod bude spreman podnijeti poraz i u slučaju pobjede...
To mi je sada nerealno očekivati....

P.S.
A u stvari možda i nije, masu puta smo dosada dokazali kako uspješno zaboravljamo povijest.
Tvrd'ko is offline  
Old 20.04.2011., 17:41   #11
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Prvi put nakon dugo godina javno se iznose teze o mogućnosti ponovnog izbijanja oružanog sukoba na ovim prostorima.

Moguće ili ne?
Ima li volje i snage i koje bi to zaraćene strane mogle biti..?
Ma šta nas boli qrac, sad smo u NATO-u, nitko nam više ništa ne može, ne moramo izručuvati svoje generale i vojnike, Srbija nas se boji, Slovenci nas se boje, sad smo Englezima saveznici pa nas više neće guziti...

Ovo sam citirao po sjećanju pobornike NATO-a od prije dvi godine. Tko želi preciznije neka pronađe temu o NATO-u.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 20.04.2011., 17:46   #12
rata ce bit samo je pitanje vremena...za rat treba razlog vecinom je taj razlog socijalne prirode,ali povijest je pokazala da moze i drugacije
rata ce bi i na ovim podrucjima kao i u ostatku EU...samo je pitanje kada
najveca zarista u Europi su BiH,kosovo,makedonija,ukrajina,bjelorusija tko se razumije u politiku znati ce zasto ove zadnje 2 drzave
u EU se moze ocekivat prije građasnki ratovi nego međudrzavni...naravno da ocekujem raspad EU kao sto ocekujem raspad BIH,ali ponavljam pitanje je vremena...mozda ja prije zavrsim 2 metra ispod zemlje,ali dogodit ce se kad tad

ljudi su naivni i misle nece bit vise rata,ali kad malo pogledamo povijest nije bas sve krasno i bajno
i jos nesto...razlog za rat moze se lako izmislit
Luđak iz hrv is offline  
Old 20.04.2011., 17:51   #13
Da, rat je vrlo lako izazvati i moglo bi ga biti. Ako bi netko danas pozelio gradanski rat u RH, vec bi ga sutra imao. Upravo zbog jednog dijela populacije koja misli da se moramo razracunavati sa drugim dijelom nacije. Razracunajmo se mi sa svojim mentalitetom i navikama, prestanimo biti primitivni idioti i pocnimo ulagati u sebe, jacati diplomaciju i razvijati RH u svim segmentima. Bilo kakav obracun bi nas samo jos vise podijelio i razjedinio te izazvao nezeljene posljedice za nas. Pravno kazniti one koji su se ogrijesili o zakone, obrazovati hrvatski narod kako opet ne bi izabrali krivo na izborima, lupiti po prstima medunarodnu zajednicu (naravno, diplomatskim putem) i omoguciti svim hrvatskim gradanima da zive slobodu u demokratskoj (ne komunistickoj ili nacistickoj) RH.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 20.04.2011., 17:54   #14
Imali smo tu sreću da su Srbi otišli, sad su ispod 5%, pa će ih biti lakše uništiti pokušaju li opet neku pobunu. Treba biti na oprezu, ali ne vjerujem da su sposobni za nešto opasno. Naravno, treba držati na oku Srbiju, oni jesu opasnost, ali koliko god se neki sprdali sa NATO-om, Srbija nas ne može napasti, nisu član, niti to planiraju postati.
Kanzas is offline  
Old 20.04.2011., 17:55   #15
Bože koja anketa, pa dobro sto je vama ljudi? rat protiv koga? ko koga ce napast o cemu vi? JESUS FUCKIN CHRIST
Caesar_Augustus is offline  
Old 20.04.2011., 17:57   #16
Ratovi tribaju da se nekonkurentni maknu u penzije . To dovodi do velikog zaduzivanja za isplate prijevremenih penzija i kasnije do financijskog sloma drzave , i novog rata u ime ,visih interesa, a u stvari to je cista ekonomija .

Ako dode do rata voditi ce ga privatne vojske tajkuna , rat ce se profesionalizirati .
werg is offline  
Old 20.04.2011., 18:03   #17
Alo ljudi...

Rat ne započinje raja, nego visoka politika. Ako visokoj politici nije do rata, rata nema.
__________________
...ja sam opušten i relaksiran...welcome to america...
rockyxxx is offline  
Old 20.04.2011., 18:10   #18
U ovim krajevima obično počinje na stadionima, tako su neki još početkom 80-ih (kad je umro srbožder Broz, kako ga nazvaše kasnije) počeli sa šajkačama, pa nekoliko godina kasnije sa kokardama i tako...
Evo...neke stvari se ponavljaju, valjda neće baš sve...
http://www.index.hr/sport/clanak/kad-srbi-uzmu-pravdu-u-svoje-ruke-prijavili-nas-uefi-zbog-majica-podrske-zlocincu-gotovini-a-sto-je-s-ovim/548102.aspx
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Old 20.04.2011., 18:11   #19
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Naravno da će ga biti. Kroz 50 godina sigurno. Mir je na ovom području samo razdoblje između dva rata i obično ne potraje.
Točno
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Old 20.04.2011., 18:13   #20
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Imali smo tu sreću da su Srbi otišli, sad su ispod 5%, pa će ih biti lakše uništiti pokušaju li opet neku pobunu. Treba biti na oprezu, ali ne vjerujem da su sposobni za nešto opasno. Naravno, treba držati na oku Srbiju, oni jesu opasnost, ali koliko god se neki sprdali sa NATO-om, Srbija nas ne može napasti, nisu član, niti to planiraju postati.
Ja sam stari ljevičar, ali ovima u Begišu niš nisam nikad vjeroval. Lažu,kradu, a vole i okupirati druge
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.