Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 18:49   #121
Dobro, i koji je tvoj konkretni prijedlog u stilu preslagivanja stvari?


P.S:: Da se razumijemo, potpuno se slažem da sadašnji sustav nije dovoljno dobar, ali stvarno ne vidim koje bi bilo jednostavno rješenje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 21:39   #122
oprosti, ne kuzim sto je komplicirano u onome sto sam napisao?
moj prijedlog je da se prestane gledati covjeka s oruzjem kao zlog marsovca i da se prestanu traziti izgovori i isprike za kriminalce i napadace
nije protupravno imati oruzje i braniti sebe, svoj dom, svoju obitelj i imovinu, pa na kraju krajeva i zakonske temelje i itd...
ako malo pogledas, imas zemalja u kojima je sasvim normalno da odrasli ljudi posjeduju pa i nose oruzje, a opet se ne ubijaju po ulicama i kucnom pragovima
kod nas, radi cijele fame koaj je oko toga stvorena i zakonskog okvira i sudske prakse, ispada da je covjek koji se brani potencijalno, a ako se obranio i skoro definitivno kriv i da je njegova odgovornost paziti na napadaca, provalnika...
nije!
sistem mora poslati poruku tko je ispravan i iza koga ce stajati, kao i uspostaviti jasna i jednostavna pravila, svima razumljiva
npr. ideja da ti u svom domu ne smijes nista provalniku ako te ne napada (a ako te napada, e onda idemo po redu...) je u najmanju ruku smijesna i monstruozna, a tu negdje na tragu je i ona o napadacu i napadu o kojoj smo pricali

da ne krenemo u SF, to ne znaci da bi ja samo tako nekoga hladnokrvno ustrijelio, ali jednom ako bi izvadio oruzje i upozorio - od tog trenutka je sva odgovornost za posljedice na napadacu, jer on donosi odluku o nastavku ili prestanku napada
a mi se moramo zapitati je li nam u redu d anetko nekoga napada i je li u redu da se netko obrani?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 20:51   #123
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma, bez veze.
Prođeš sve te silne procedure, iskrcaš gomilu love i onda te jebe glupi susjed.
I onda moraš kupit pištolj na crno da bi ucmekao idiota.
Pa kaj nije onda bolje odmah ga kupit na crno?
Znaci slazem se s gore navedenim, ali na koji onda nacin da naucim pucati?

Lako je kad ti jednom znas pucati, ali da bi naucio zar ne treba procu svu tu proceduru s prijavom, popunjavanjem upitnika i sl.da bi u konacnici dobio dozvolu za posjednovanje vatrenog oruzja i mogucnosti vjezbanja pucanja negdje? Medutim onda vec imaju tvoj karton i podatke i ostalo, te potrosis puno para i vremena za sve to...

Po meni je isto najbolje nabaviti oruzje na crno i njime koknutu susjeda, no u tom slucaju kako ces nauciti pucati?

Dakle pitanje je da li je moguce negdje nauciti pucati bez ikakvih procedura, znaci samo da naucis...poslije lako za nabavku oruzja...
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:31   #124
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
moj prijedlog je da se prestane gledati covjeka s oruzjem kao zlog marsovca i da se prestanu traziti izgovori i isprike za kriminalce i napadace
nije protupravno imati oruzje i braniti sebe, svoj dom, svoju obitelj i imovinu, pa na kraju krajeva i zakonske temelje i itd...
ako malo pogledas, imas zemalja u kojima je sasvim normalno da odrasli ljudi posjeduju pa i nose oruzje, a opet se ne ubijaju po ulicama i kucnom pragovima
kod nas, radi cijele fame koaj je oko toga stvorena i zakonskog okvira i sudske prakse, ispada da je covjek koji se brani potencijalno, a ako se obranio i skoro definitivno kriv i da je njegova odgovornost paziti na napadaca, provalnika...
nije!
sistem mora poslati poruku tko je ispravan i iza koga ce stajati, kao i uspostaviti jasna i jednostavna pravila, svima razumljiva
npr. ideja da ti u svom domu ne smijes nista provalniku ako te ne napada (a ako te napada, e onda idemo po redu...) je u najmanju ruku smijesna i monstruozna, a tu negdje na tragu je i ona o napadacu i napadu o kojoj smo pricali

da ne krenemo u SF, to ne znaci da bi ja samo tako nekoga hladnokrvno ustrijelio, ali jednom ako bi izvadio oruzje i upozorio - od tog trenutka je sva odgovornost za posljedice na napadacu, jer on donosi odluku o nastavku ili prestanku napada
a mi se moramo zapitati je li nam u redu d anetko nekoga napada i je li u redu da se netko obrani?
Vidiš, ja sam dijametralno suprotnog stava.

Po meni, oružje bi trebalo zabraniti, apsolutno zabraniti svima koji nemaju ovlasti za nošenje istoga (vojska, policija, sigurnosne službe...). A, s druge strane, kod koga se otkrije da neovlašteno posjeduje ili (nedaj bože) nosi oružje, automatski 10 godina zatvora. Ako isto pak ima i upotrebi za izvršenje nekakve kriminalne radnje, 20 godina.

I, onda ćeš ti, ja, mi, oni.... mirno spavati i neće ti trebat oružje da bi fizički (i psihički) dobio nekakav lažni osjećaj sigurnosti.


Ukratko, malezijski sindrom. Droga je zabranjena a, ako je ti ipak želiš švercati, zna se... konop te čeka bez prevelike priče.

Nisam za smrtnu kaznu ni pod razno jer, ako se doista želi, kriminal se (i bez smrtne) itekako može ogaditi kriminalcima.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:05   #125
to je vec isprobano
osim sto su kriminalci, dubrad jedna, otkrili da se zakoni na njih ne odnose, dobilo se jos nesto: stavilo se one koji se brane u nepovoljan polozaj
jer uvijek je strana koja se brani u nepovoljnom polozaju, s obzirom da napadac bira mjesto, vrijeme i nacin

plasticno receno, ja mogu odabrati neku kucu sa starim ljudima i onda mi je i sjekirica dosta, ako sam jaci brzi i agresivniji
s druge strane, da oni doma imaju sacmaricu, to je problem meni kao napadacu je rne mogu znati kako i koliko su spremni i sposobni upotrijebiti ju

s trece strane, kao uredan gradanin, ja nemam nista protiv da kriminalci zavrse pod zemljom i da si drzava ustedi troskove procesa i zatvora za njih
mnogi to olako shvacaju kao "dozvolu za divlji zapad", gdje bi se pucalo na sve strane, ali iskustva zemalja u kojima oruzje nije bauk govore suprotno - da je manja stopa kriminala posebno djela tipa pljacke, provale i napada
nije bas da cujemo o masovnim pokoljima u austriji ili svicarskoj, zar ne?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:09   #126
Znaci, banka moze stititi svoj osigurani novac oruzjem, a ja svoju imovinu ne smijem?
Politicar smije svoju guzicu zastititi policijom, a ja sebe i svoju obitelj ne smijem?

Uostalom, kriminalci se bas previse i ne zamaraju sa zakonima.
Savezni zakon u SAD daje obveznih dodatnih 5 godina zatvora ako se oruzje nalazi u kuci kad se droga prodaje.
Zavisno od tipa i upotrebe oruzja ta kazna se penje do obaveznog dozivotnog zatvora.
A tamo nije kao kod nas, sve kazne se zbrajaju i sluze jedna iza druge!
I usprkos smrtnoj kazni svejedno se sverca droga u Maleziju, svejedno se krse zakoni od kojih se gubi glava u mnogim drzavama...
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:18   #127
pogotovo u velikim drzavama, koje imaju veliku fluktuaciju ljudi i gdje je lako nestati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 13:36   #128
znam da ce sada biti osuda ali uopce me nije briga za osude svatko ima svoj zivot i odgovara za svoj zivot prema tome svatko moze raditi sa svojim zivotom sto hoce….. pa me zanima dali mi moze netko reci gdje mogu nabaviti pistolj na crno i koliko se cijene krecu ako ima netko da prodaje neka mi se slobodno obrati u PP Hvala
Rollin Rollin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.07.2019., 16:23   #129
Quote:
Rollin Rollin kaže: Pogledaj post
znam da ce sada biti osuda ali uopce me nije briga za osude svatko ima svoj zivot i odgovara za svoj zivot prema tome svatko moze raditi sa svojim zivotom sto hoce….. pa me zanima dali mi moze netko reci gdje mogu nabaviti pistolj na crno i koliko se cijene krecu ako ima netko da prodaje neka mi se slobodno obrati u PP Hvala
Pa valjda ćeš ga negdje naći.

A nađeš li ga, ne nasjedaj na priče već odradi najsigurniju provjeru kvalitete - ruski rulet.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 20:51   #130
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam dijametralno suprotnog stava.

Po meni, oružje bi trebalo zabraniti, apsolutno zabraniti svima koji nemaju ovlasti za nošenje istoga (vojska, policija, sigurnosne službe...). A, s druge strane, kod koga se otkrije da neovlašteno posjeduje ili (nedaj bože) nosi oružje, automatski 10 godina zatvora. Ako isto pak ima i upotrebi za izvršenje nekakve kriminalne radnje, 20 godina.

I, onda ćeš ti, ja, mi, oni.... mirno spavati i neće ti trebat oružje da bi fizički (i psihički) dobio nekakav lažni osjećaj sigurnosti.


Ukratko, malezijski sindrom. Droga je zabranjena a, ako je ti ipak želiš švercati, zna se... konop te čeka bez prevelike priče.

Nisam za smrtnu kaznu ni pod razno jer, ako se doista želi, kriminal se (i bez smrtne) itekako može ogaditi kriminalcima.
po tome ajmo zabranit i nozeve,sarafcigere i sl da svi mirno spavamo. Mislis kad bi zabranio oruzije da bi rijesio problem ubijanja!? Teba zakonom dozvolit da smijes ubit provalnika a ne ovak da mu moras kavu kuhat, jer kad bi netko znao da ce bit ukokan ako ga uhvate u provali dva puta bi razmislio
1983josip is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 00:42   #131
Quote:
1983josip kaže: Pogledaj post
po tome ajmo zabranit i nozeve,sarafcigere i sl da svi mirno spavamo. Mislis kad bi zabranio oruzije da bi rijesio problem ubijanja!? Teba zakonom dozvolit da smijes ubit provalnika a ne ovak da mu moras kavu kuhat, jer kad bi netko znao da ce bit ukokan ako ga uhvate u provali dva puta bi razmislio
Jak ti argument.

U SAD ima više oružja nego li stanovnika pa opet ima 20% više provala per capita nego u Hrvatskoj.

S druge strane, u Australiji ima 5 puta više provala nego li u Hrvatskoj pa nikom ne pada napamet dozvoliti slobodno posjedovanje oružja.
Po procjeni, imaju ga tek 5% više (po glavi) nego li Hrvati.
https://en.wikipedia.org/wiki/Estima...ita_by_country
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 05:23   #132
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Jak ti argument.

U SAD ima više oružja nego li stanovnika pa opet ima 20% više provala per capita nego u Hrvatskoj.

S druge strane, u Australiji ima 5 puta više provala nego li u Hrvatskoj pa nikom ne pada napamet dozvoliti slobodno posjedovanje oružja.
Po procjeni, imaju ga tek 5% više (po glavi) nego li Hrvati.
https://en.wikipedia.org/wiki/Estima...ita_by_country
Pa nebi se slozio s tobom! Ja sam u Austriji i trenutno posjedujem 3 (Tri) Puske.A provale su u Austriji porasle od dolaska migranata, kao i prodaja osobnog oruzija. Prica mi covjek koji radi u trgovini s oruzijem da je prodaja porasla i do 80% od kada su migranti navrnuli.
1983josip is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 06:01   #133
...
https://youtu.be/BYVqmBaqgPU
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 07:03   #134
Kakva dozvola, to je za gejeve. Građanski neposluh, što je popularno i politički korektno ime za kršenje zakona. Koji u ovom slučaju krše temeljno ljudsko pravo, što nošenje oružja jest. Kriminalna vlast se s pravom ničeg ne boji više od naoružanog naroda koji ih može sve otpraviti gdje im je i mjesto, pod zemlju, kad se malo previše razbahate.

Zanimljivo kako u Hrvatskoj ima tako malo kriminala, a toliko puno građana ima neprijavljeno oružje (jedna od rijetkih pozitivnih ostavština rata).
Canis Felix is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2019., 07:07   #135
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Dobro, i koji je tvoj konkretni prijedlog u stilu preslagivanja stvari?


P.S:: Da se razumijemo, potpuno se slažem da sadašnji sustav nije dovoljno dobar, ali stvarno ne vidim koje bi bilo jednostavno rješenje.
Policajac si, od tebe se niti ne očekuje da vidiš jednostavna rješenja. Tvoj posao je da slušaš naredbe i da braniš vlast.
Canis Felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 16:51   #136
Quote:
1983josip kaže: Pogledaj post
Pa nebi se slozio s tobom! Ja sam u Austriji i trenutno posjedujem 3 (Tri) Puske.A provale su u Austriji porasle od dolaska migranata, kao i prodaja osobnog oruzija. Prica mi covjek koji radi u trgovini s oruzijem da je prodaja porasla i do 80% od kada su migranti navrnuli.
Da dođu Klingonci, vjerojatno bi porasla 7128%
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 17:39   #137
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da dođu Klingonci, vjerojatno bi porasla 7128%
Netrebaju Klingovci, dovoljni su takvi kao ti
1983josip is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.