Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2017., 15:17   #2041
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ima jos gore od toga. Recimo kupis stan na kredit i tek pred kraj zivota postane tvoj. Dotle si ovistan i moras se klanjati svakom supku.
Danas imas organizirane izlete u SjK no kako drzava nalozi, ne turisticke agencije(yutub je krcat iskustvima sa putovanjima pa se lako moze provjeriti).
Kad dodje u SjK dobijes vodica koji te voda po Pyongyangu po otprije nalozenim rutama. Nemas nikakvu slobodu ici igdje, tebi to nije suludo. Daj zamisli dodjes u Pariz, odvedu na neki trg, ti zelis prosetati, vodic ti veli da nesmijes ici igdje drugdje jer je to zabranjeno.
Ne smijes uci u javni prijevoz ako ti vodic ne dozvoli.
Od 20 ili koliko vec lokacija posjetis to su sve lokacije koje drzava zeli da posjetis, ti ne smijes nijednu. Btw. sto bi uopce posjetio, fancy restoran mozda.
Zar tebi nije morbidno da ne smijes slobodno prosetati drzavom koju posjetis? Otici u restoran po svojoj volji, prosetati parkom?

Kako ti idu dani svjedocis organiziranim slavljima, okupljanjima bas tamo gdje prolazi tvoja ruta.
Odes na trg broj jedan slavlje, trg broj 2 slavlje trg broj 3 ista prica over and over again ukrug.
Odes u restoran, bas tada se pojave ljudovi i napune restoran i gle cuda odjednom sve zivne, plesu, vesele se.
Odes u kino, kazaliste, naravno ne svojom voljom nego po nalogu i gledas predstavu koju oni zele, gle cuda, o velicanju drzave.

Tako da, prihvacam svoj kredit 10 out of 10.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:11   #2042
nadzorne kamere, smartfoni, televizori s kamerama, geolokacija, prisluškivanj od strane nsa i abc...da ne velim, kad kupuješ kartično, vidi se kad si kupio šnicl a kad prezervativ. Privatnost? Ako se baš netko zainati, u 10 minuta sazna gdje si bio, što si jeo, kad si je*bo, u kojoj ulici si kopao nos a kad si se češo po guzici plus sve o tebi što više ni sam ne znaš. Neću spominjati kerefeke na američkim aerodromima i masu drugih stvari.
to je moderni zapad. Neki smatraju da su slobodni jer ih se intenzivno potiče da mašu lgbt zastavama na javnim mjestima i diče se svojim seksualnim preferencama, usput mogu birat oće li kupit gaće u H&M-u ili u kineskom dućanu. Ima i ogroman izbor zobenih pahuljica, jedne te iste firme koja ima različite nazive. Ah i organska hrana. Za razliku od anorganske. Lolček.
Može i stambeni kredit za 50 kvadrata kokošinjca u zgradi od gips kartona i stiropora prijeći na unuke, kad netko odluči jednim klikom povećati kamatne stope ili podići vrijednost valute u kojoj je isplaćen kredit.
Sloboda sve u šesnaest.
Za usporedbu sa SK - isti k* drugo pakovanje. Razlika je u razini komocije građana, a i to je vrlo individualno.
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 30.04.2017. at 16:29.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:51   #2043
Da, treba priznati Zapadu da ima daleko sofisticiranije metode od Sjevernokoreaca. Smartphoni, tableti, laptopi koje nama služe za zabavu, ali može i za nešto drugo su ipak fancy stvarčice od nekog vodiča koji te cijelo vrijeme prati.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:27   #2044
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
nadzorne kamere, smartfoni, televizori s kamerama, geolokacija, prisluškivanj od strane nsa i abc...da ne velim, kad kupuješ kartično, vidi se kad si kupio šnicl a kad prezervativ. Privatnost? Ako se baš netko zainati, u 10 minuta sazna gdje si bio, što si jeo, kad si je*bo, u kojoj ulici si kopao nos a kad si se češo po guzici plus sve o tebi što više ni sam ne znaš. Neću spominjati kerefeke na američkim aerodromima i masu drugih stvari.
to je moderni zapad. Neki smatraju da su slobodni jer ih se intenzivno potiče da mašu lgbt zastavama na javnim mjestima i diče se svojim seksualnim preferencama, usput mogu birat oće li kupit gaće u H&M-u ili u kineskom dućanu. Ima i ogroman izbor zobenih pahuljica, jedne te iste firme koja ima različite nazive. Ah i organska hrana. Za razliku od anorganske. Lolček.
Može i stambeni kredit za 50 kvadrata kokošinjca u zgradi od gips kartona i stiropora prijeći na unuke, kad netko odluči jednim klikom povećati kamatne stope ili podići vrijednost valute u kojoj je isplaćen kredit.
Sloboda sve u šesnaest.
Za usporedbu sa SK - isti k* drugo pakovanje. Razlika je u razini komocije građana, a i to je vrlo individualno.
možda je razlika u tome što ja mogu ovdje napisati da je Kolinda lažljivo krme i jedino što riskiram je ban na forumu od dan-dva. Mogu i osnovati stranku koja će se baviti isključivo raskrinkavanjem laži vladajućih garnitura. Uz dovoljan broj glasova mogu i ući u Sabor (imaš neš slično kod jazavca Pernara). Što je od ovoga moguće u SjKoreji? to je tebi isti k drugo pakovanje?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 14:12   #2045
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
možda je razlika u tome što ja mogu ovdje napisati da je Kolinda lažljivo krme i jedino što riskiram je ban na forumu od dan-dva. Mogu i osnovati stranku koja će se baviti isključivo raskrinkavanjem laži vladajućih garnitura. Uz dovoljan broj glasova mogu i ući u Sabor (imaš neš slično kod jazavca Pernara). Što je od ovoga moguće u SjKoreji? to je tebi isti k drugo pakovanje?
uh uh jooooj kakva sloboda, kakva radost!

90% foruma nemre smislit precjednicu. I onda se ona jadna pokunjila i maknula s Pantovčaka.

Stranaka u RH ima više od 300. Aj nabroji 50 stranaka bez da guglaš.
Kužim. Nikad čuo. Of kors. Većina ih ne zna doć do Sabora. A ako i dođu, dođu jer ih je netko platio da klimaju pametnim glavicama.

Raskrinkavanjem ćeš se bavit u zemlji gdje svima curi putar s glave. Lol. Pa ono, prvi susjed bi te mogao dočekat u mraku. Nikad ne znaš. Al to nije represija. To je susjed.

U Sj. Koreji se barem nitko ne zavarava da je nešto bijelo, a u stvari je boje dreka.
Jednostavno znaš da svaki sustav štiti samog sebe.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:38   #2046
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
http://www.worldlifeexpectancy.com/c...se/by-country/ - imaju triput veći broj umrlih od kardio bolesti nego JK, koja ima najmanje broj umrlih na 100 000 stanovnika na svijetu
Žive u prosjeku 13 godina kraće nego Korejci na jugu, a smanjili su se 10cm u prosjeku.
Na kraju će im najbliži rođaci postati Pigmejci ili Bušmani.
Da, ima logike da oni, iako se oskudno hrane više pate od srčanih bolesti od ovih što se obilno hrane, iako je znanstveno dokazano, na europskoj postratnoj populaciji, da je zapravo obrnuto, jer su srčane bolesti u poslijeratnoj, uvijek hladnoj Europi bile skoro pa nepoznanica.
Isto tako ima logike da im se u zadnja dva i pol desetljeća što južnjaci žive bolje od njih skratio životni vijek u odnosu na iste 13 godina i smanjili su se u odnosu na južnjake za 10 cm. U 25-30 godina!
Pretpostavlja se da takve rezultate može dati samo američka, hormonima rasta filana, govedina. I to ogromne količine iste.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 03:43   #2047
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
... vodiča koji te cijelo vrijeme prati.
Zar si se i ti upecao na vodica?
Ljudi stanite malo. Quill fino ispisa o stepenu privatnosti na zapadu i turista i domicilnog stanovnistva koji je blizu nule. Onda kad zapadnjak ode u SK opet nema privatnosti.
Ali to ne vazi sa sjevernokoreanca koji je u citavoj prici vodic koji vodi one slijepce od turista.
Turisti dobiju vodica, a nigdje nisam cuo da i domicilno stanovnistvo dobija vodica. A ako grijesim, pa svaki koreanca ima svoga vodica postavlja se pitanje ko vodi vodice? A ko vodice vodica?
Na kraju ispasce da se svi koreanci drze za rucice i da je na celu drug Kim i da nista ne3 rade vec se samo vodaju za rucice

Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
možda je razlika u tome što ja mogu ovdje napisati da je Kolinda lažljivo krme
Pazi, ja sam zivio u mraku komunisticke diktature kad se za izjavu protiv vlasti islo bar 3 mjeseca u zatvor. Tad bi svakoga mjeseca cuo po 5-6 novih politickih viceva. Sad 2-3 godisnje.

Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Mogu i osnovati stranku...
E to je novo.
Tad si mogao birati izmedju SKJ, SSRN i SUBNOR (ako nadjes dva svjedoka), sindikata, cervenog krsta... Osnovati nesto nije mogao svako.
Svi su duvali u istu tikvu, svi su pricali istu pricu nalik na sadasnjim parlamentarnim strankama. Samo pazi: vece su razlike bile izmedju pojedinih frakcija u SKJ nego izmedju sadasnjih stranaka. Sad ti meni objasni: kako to da je bilo vise razlicitih misljenja u jedonj partiji i sa vecim razlikama nego sad u visepartijskom sistemu?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:30   #2048
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Da, treba priznati Zapadu da ima daleko sofisticiranije metode od Sjevernokoreaca. Smartphoni, tableti, laptopi koje nama služe za zabavu, ali može i za nešto drugo su ipak fancy stvarčice od nekog vodiča koji te cijelo vrijeme prati.
Pa zašto ti to služi za zabavu?
Zašto ne probaš organizirati sletove i NNNI vježbe? To je za prave ljude, a ne nekavi tableti.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:44   #2049
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da, ima logike da oni, iako se oskudno hrane više pate od srčanih bolesti od ovih što se obilno hrane, iako je znanstveno dokazano, na europskoj postratnoj populaciji, da je zapravo obrnuto, jer su srčane bolesti u poslijeratnoj, uvijek hladnoj Europi bile skoro pa nepoznanica.
Isto tako ima logike da im se u zadnja dva i pol desetljeća što južnjaci žive bolje od njih skratio životni vijek u odnosu na iste 13 godina i smanjili su se u odnosu na južnjake za 10 cm. U 25-30 godina!
Pretpostavlja se da takve rezultate može dati samo američka, hormonima rasta filana, govedina. I to ogromne količine iste.
Jeste. Ljudi gušteri iz WHO namjerno lažiraju podatke.
Ta zna se da je oskudna ishrana glavni preduvjet zdravlja.
Evo recimo ova lažna studija koju su napisali ljudi gušteri Yo Han Lee, Seok Yun Joon, Yung Ae Kim, Yi Won Jeom i In Hwan Oh:
Overview of the Burden of Diseases in North Korea

Taj zao svijet u biti šalje humanitarnu pomoć u SJK u obliku hrane ne kako bi nahranili gladne, kojih tamo nema, nego kako bi udebljali stanovništvo i skratilo im životni vijek.
Ona glad u devedestima je bila mit. Ti ljudi nisu umrli od gladi nego su ascendirali u viši oblik postojanja moguć samo u SJK.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:37   #2050
Aha, Aj pojasni nam još onda kako su južnjaci uspjeli u 20 godina prerasti sjevernjake za 10 cm i nadživjeti ih 13 godina. Ti podaci dolaze s istoga izvora s kojeg ti piješ te gluposti.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 08:47   #2051
Evo, opet ispalili raketu. Letila 700 km...

Ako mogu Ameri testirati, mogu i korejci. Svaka im čast.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:07   #2052
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Evo, opet ispalili raketu. Letila 700 km...

Ako mogu Ameri testirati, mogu i korejci. Svaka im čast.
tako je, neka raja gladuje, bitno je da se ima za rakete
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 20:52   #2053
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Evo, opet ispalili raketu. Letila 700 km...

Ako mogu Ameri testirati, mogu i korejci. Svaka im čast.
Ma meni je krajnje sumnjivo tih 700km.

Mislim da pri lansiranju, raketa u prvih nekoliko sekundi prijeđe 1000 i više kilometara jer ide hipersoničnom brzinom.

Ako mi je proračun točan, ispada da je ova samo kratko vrijeme letjela i da ju je netko oborio.

Al dobro... barem je malo letjela.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 21:07   #2054
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da pri lansiranju, raketa u prvih nekoliko sekundi prijeđe 1000 i više kilometara jer ide hipersoničnom brzinom.
Zemlja znanja na djelu, upravo ovdje u ovom postu. Fizika je za pičke!
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 21:53   #2055
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Zemlja znanja na djelu, upravo ovdje u ovom postu. Fizika je za pičke!
Dobro. Stvarno sam bubnuo ovaj put. Ne prijeđe u nekoliko sekundi, nego u nekoliko minuta, što e ogromna razlika.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:29   #2056
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tako je, neka raja gladuje, bitno je da se ima za rakete
A čuj, alternativa im je da budu kao Libija koja nije imala s čime da se brani, pa ni te rakete. A oni su nekad imali dosta toga za afričke pojmove, dok Ameri nisu odlučili uvesti demokraciju i sad imaju zemlju u potpunom rasulu u kojoj vladaju bande i korporatisti.

Neka im Zapad skinu sankcije, pa sumnjam da će sjevernokorejaski narod gladovati.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:42   #2057
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Neka im Zapad skinu sankcije, pa sumnjam da će sjevernokorejaski narod gladovati.
Ne treba im ukinut.

Sve se može uz šaku riže dnevno, i žarku ljubav prema Velikom Voljenom Vođi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:57   #2058
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Dobro. Stvarno sam bubnuo ovaj put. Ne prijeđe u nekoliko sekundi, nego u nekoliko minuta, što e ogromna razlika.
I ovi si put bubno. Jel' znaš koja joj je maksimalna brzina? Koliko motora ima? Koje motore ima? Koji potisak stvaraju motori? Koliko stupnjeva ima? Koje gorivo koristi? Na kojoj visini leti? Promjer tijela? Ne znaš? Kako onda možeš znati da je 700 km "kranje sumnjivo" i još onda na osnovu te "odokativne" procjene napisat glupost tipa "da je oborena"?
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:23   #2059
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ma meni je krajnje sumnjivo tih 700km.

Mislim da pri lansiranju, raketa u prvih nekoliko sekundi prijeđe 1000 i više kilometara jer ide hipersoničnom brzinom.

Ako mi je proračun točan, ispada da je ova samo kratko vrijeme letjela i da ju je netko oborio.

Al dobro... barem je malo letjela.
Pucali su je pod kutem ne u daljinu i vjerojatno su obavijestili ruse tajnim kanalima jer je letila prema Vladivostoku tj pala je u blizini rusije, ne japana.

Nema je tko oboriti u ovim vodama jer bi odmah sjevernjaci odgovorili na to.
Letjela je prema

https://twitter.com/NoonInKorea/stat...15069696090112

Zašto ljudi misle da su oni zaostali? Imaju jacu tehnologiju od mnogih europskih zemalja.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:34   #2060
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi misle da su oni zaostali? Imaju jacu tehnologiju od mnogih europskih zemalja.
Lansirai su svoj vlastiti umjetni satelit prije nekoliko godina. Ime mu je bilo Kwangmyongsong 2.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.