Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 11:26   #7741
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Bok Pero,e pa upravo od njih mi kasne danas nazva i reklo mi da će sutra poslat,ka da su imali problema sa dostavom,brate mili koje nebuloze !


Danas sam dobio od CEE žarulje , sve pet , ma tko je uopće sumnjao u domaću tvrtku ?

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:13   #7742
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post


Danas sam dobio od CEE žarulje , sve pet , ma tko je uopće sumnjao u domaću tvrtku ?

Bok Pere,eto i meni maloprije stigle žarulje,dofura ih neka firma DPD
Žarulje ispunjavaju oćekivanja,sada imam finu kombinaciju od jedne cfl 200w bloom(2700 K) i tri led žarulje od 17w 6400 K .
Biljčice ću još neko vrime držat 24 sata pod svitlom a potom prelazim na 18/6 h
Sad još ćekam da stignu tri komada ledica
http://www.bubled.hr/proizvod/led-pr...ampa-20w-60cm/
a borami startam i sa nabavom gnojiva
https://www.eurovrt.hr/gnojivo-organ...plantella.html
kao i Kristalon start i Kristalon za plod i cvijet(Yara)..
Još sam u nedoumici jel da uzmem i Actara 25 WG 40 g za dezintegraciju neželjenih posjetitelja na biljčicama
Sunce ti majmunovo zgurat će me ovi čili u stečaj
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:39   #7743
Navedena gnojiva imas doslovno za kupiti u svakom vrtnom centru ili poljoapoteci u Hr, a i sire.
Actara i Mospilan su isto tako lako dostupni samo sto gnjave s dozvolama plus sto je ovo debelo prevelika kolicina - 2,5 grama je dovoljno za 10 litara
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:08   #7744
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Navedena gnojiva imas doslovno za kupiti u svakom vrtnom centru ili poljoapoteci u Hr, a i sire.
Actara i Mospilan su isto tako lako dostupni samo sto gnjave s dozvolama plus sto je ovo debelo prevelika kolicina - 2,5 grama je dovoljno za 10 litara
Bok Andrej,vidija sam da gnojiva ima i u Bauhausa i u Peveca pa to neće biti problem .Ovo za dozvole glede Actare nisam zna,ako možeš malo objasniti kakova to dozvola triba . pozz
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:35   #7745
zasto ne ekoloski uzgoj?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:52   #7746
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Bok Andrej,vidija sam da gnojiva ima i u Bauhausa i u Peveca pa to neće biti problem .Ovo za dozvole glede Actare nisam zna,ako možeš malo objasniti kakova to dozvola triba . pozz

Uvijek za sve potrepstine preskoci te velike centre i pogledaj gdje u kvartu imas male poljoljekarne gdje ces dobiti savjet i bolje cijene.
Plantella i Kristalon iskljucuju jedni druge, nemoj pretjerivati s gnojivima
Probaj naci Biogrena, isti proizvodac samo je stocnog porijekla (Plantella je kokosja), po meni bitno kvalitetnije i manje smrducka

Za kupnju pesticida moras imati potvrdu o odslusanom tecaju ili naci susretljivu trgovinu (sve ih je manje).
Kao sto rece kolegica, drzi se Plantelle kao gnojiva i Kenyatoxa Verde za usi i mozes se hvaliti da si cisti ekoloski plus sto ne trebas nikakve dozvole. Papricice standardne bolestine uglavnom zaobilaze pa su usi jedini problem.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:45   #7747
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Uvijek za sve potrepstine preskoci te velike centre i pogledaj gdje u kvartu imas male poljoljekarne gdje ces dobiti savjet i bolje cijene.
Plantella i Kristalon iskljucuju jedni druge, nemoj pretjerivati s gnojivima
Probaj naci Biogrena, isti proizvodac samo je stocnog porijekla (Plantella je kokosja), po meni bitno kvalitetnije i manje smrducka

Za kupnju pesticida moras imati potvrdu o odslusanom tecaju ili naci susretljivu trgovinu (sve ih je manje).
Kao sto rece kolegica, drzi se Plantelle kao gnojiva i Kenyatoxa Verde za usi i mozes se hvaliti da si cisti ekoloski plus sto ne trebas nikakve dozvole. Papricice standardne bolestine uglavnom zaobilaze pa su usi jedini problem.
Puno hvala na savjetima Andrej
Za ovu Plantellu organik sam i izabra jer si ju ti bio naveo u jednom od svojih postova kao u ostalom i Biogrenu .
Još ću pronjuškat di nabavit i Kenyatox Verde i onda sam kako veliš full eko proizvođač,možda dobin i onu zelenu naljepnicu
Da budem iskren nisam ni pročita da je Actara pesticid no najvjerojatnije bi prije kupnje pogleda sastav .

Kada već pišem da te priupitam,na biljkama su se pojavili pupovi,nisu se još otvorili ali vjerujem da hoće za koji dan pa me zanima na koji način da ih uklonim,prstima gnjećenjem ili škaricama,imam one specijalne tanke baš za to .
Još jednom thanks i lipi pozdrav !
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:55   #7748
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
zasto ne ekoloski uzgoj?
A zašto ne ekološki uzgoj,zaštoo neee ? pa nisan zna da je Actara pesticid
Ali me Andrej prosvitlija pa san naravno odma odusta od nabave dotičnog štetnog pripravka

Pozdrav ti gre huskybuckice
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:50   #7749
Kaže agroklub za Kenyatox verde:
Proizvodu je istekao datum registracije i krajnji rok za prodaju i primjenu zaliha te više nije na popisu dozvoljenih sredstava za zaštitu bilja registriranih u RH.
oleg13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:08   #7750
Quote:
oleg13 kaže: Pogledaj post
Kaže agroklub za Kenyatox verde:
Proizvodu je istekao datum registracije i krajnji rok za prodaju i primjenu zaliha te više nije na popisu dozvoljenih sredstava za zaštitu bilja registriranih u RH.
Eto ga na sad ,a ništa gremo dalje..gleda sam proizvode od homeogarden,neznam jel tko ima iskustva s njihovim proizvodima i dali zadovoljavaju eko norme

http://homeogarden.com/hr/ljekarna-za-biljke/

Inače imam problema u vrtu sa pužićima na čiliju,neznam jel bi odgovara ovaj proizvod

http://homeogarden.com/hr/proizvod/puzevi-stop-750-ml/

i možda da je uzet ovaj za uši i ostale nametnike

http://homeogarden.com/hr/proizvod/stetnici-stop-750ml/

Pozdrav !
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 06:01   #7751
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Puno hvala na savjetima Andrej

Za ovu Plantellu organik sam i izabra jer si ju ti bio naveo u jednom od svojih postova kao u ostalom i Biogrenu .

Još ću pronjuškat di nabavit i Kenyatox Verde i onda sam kako veliš full eko proizvođač,možda dobin i onu zelenu naljepnicu

Da budem iskren nisam ni pročita da je Actara pesticid no najvjerojatnije bi prije kupnje pogleda sastav .



Kada već pišem da te priupitam,na biljkama su se pojavili pupovi,nisu se još otvorili ali vjerujem da hoće za koji dan pa me zanima na koji način da ih uklonim,prstima gnjećenjem ili škaricama,imam one specijalne tanke baš za to .

Još jednom thanks i lipi pozdrav !


Koristim male skarice iako nemam previse izbora s obzirom na cevape od prstiju

Steta sto vise nema Kenyatoxa ali sad imaju i alternative od repice, a vjerujem kako ce se naci i ponesto od buhaca. Pazi samo da to sto je nesto ekoloski ne znaci da ne moras paziti kod upotrebe, buhac je za nas prilicno toksican.

Proucavao sam taj Homegarden i bez namjere pljuvanja meni je to cudnovati kljunas vise filizofija, rade ne bih na to bacao novac.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 07:38   #7752
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Eto ga na sad ,a ništa gremo dalje..gleda sam proizvode od homeogarden,neznam jel tko ima iskustva s njihovim proizvodima i dali zadovoljavaju eko norme Inače imam problema u vrtu sa pužićima na čiliju,neznam jel bi odgovara ovaj proizvod i možda da je uzet ovaj za uši i ostale nametnike Pozdrav !
Pozdrav tebi baretinjos.
Nemoj previše trošiti šolde na njihove proizvode i njihov business.
Tvoj cilj je uzgojem čili papričica što više zaraditi ?

Probaj prvo beštije upokojiti starim ispitanim sredstvima:
kopriva , mlijeko , alkohol , piva , deterđent , tekući sapun , ulje , noćni lov puževa...

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 09:53   #7753
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Koristim male skarice iako nemam previse izbora s obzirom na cevape od prstiju

Steta sto vise nema Kenyatoxa ali sad imaju i alternative od repice, a vjerujem kako ce se naci i ponesto od buhaca. Pazi samo da to sto je nesto ekoloski ne znaci da ne moras paziti kod upotrebe, buhac je za nas prilicno toksican.

Proucavao sam taj Homegarden i bez namjere pljuvanja meni je to cudnovati kljunas vise filizofija, rade ne bih na to bacao novac.
Hvala ti puno na savjetima i sugestijama !
I sam sam malo kopa po netu glede homeogarden i naiša na

https://www.pijanitvor.com/threads/s...-biljke.27841/

no jedna lasta ne čini proliće
Ma već ću nešto iskopat na kraju,najviše me u vrtu brinu pužići na biljkama koji zna bit ajme .
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 10:02   #7754
Quote:
Pero 7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav tebi baretinjos.
Nemoj previše trošiti šolde na njihove proizvode i njihov business.
Tvoj cilj je uzgojem čili papričica što više zaraditi ?

Probaj prvo beštije upokojiti starim ispitanim sredstvima:
kopriva , mlijeko , alkohol , piva , deterđent , tekući sapun , ulje , noćni lov puževa...

Bok Pero,ma nisu to sad neki veli šoldi no vidim kod jednog frenda ovdi,on radi pripravke od koprive zbog maslina pa ga zamolim da mi nešto složi kad dođe vrime lipi pozdrav
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:31   #7755
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Ove zarulje provjereno rade posao, jedino prvo moras maknuti difuzore i ne ih drzati blizu biljke kao kod cfl zarulja
Bok,došle mi one led žarulje i ni pikamer ne skine onu plastičnu navlaku
uru vrimena pokušava ma ni trc,no ima dovoljno svitla i ovako
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:40   #7756
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Bok Pero,ma nisu to sad neki veli šoldi no vidim kod jednog frenda ovdi,on radi pripravke od koprive zbog maslina pa ga zamolim da mi nešto složi kad dođe vrime lipi pozdrav

Nemoj se igrati s aditivima gdje ne znas koliko ima cega - lako ti se moze dogoditi da dobijes prekrasne biljke bez plodova.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:29   #7757
Juče me pitao susjed dali može pobrati u vrtu čili papričice što su ostale ove koje se mogu još iskoristiti da napravi neki miks.

Bile su četiri vrste i danas donio malo tog miksa u šolji jer nije ni on baš nešto napravio jer je malo ostalo koje su još donekle dobre bile.
Probao sam to je toliko ljuto da se uzme samo malo na vrh vilice i sve gori, odlično je napravio govori da je unutra stavio i med.
Evo kako je izgledao mix.

BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:36   #7758
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nemoj se igrati s aditivima gdje ne znas koliko ima cega - lako ti se moze dogoditi da dobijes prekrasne biljke bez plodova.
Ajme Andrej satrat ćeš me najbolje da ja ostavin i uši i puži nek žderu pa san bez brige :klap: i ovo lito je bilo masa tih beštija pa je svejedno rodilo ka za svjetsko prvenstvo pozdrav ti gre a sad se odem nalokat na lokanu feštu
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:45   #7759
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Juče me pitao susjed dali može pobrati u vrtu čili papričice što su ostale ove koje se mogu još iskoristiti da napravi neki miks.

Bile su četiri vrste i danas donio malo tog miksa u šolji jer nije ni on baš nešto napravio jer je malo ostalo koje su još donekle dobre bile.
Probao sam to je toliko ljuto da se uzme samo malo na vrh vilice i sve gori, odlično je napravio govori da je unutra stavio i med.
Evo kako je izgledao mix.

Opaaa,pa tu ima robe bar do lita ja san svoje pobra i ukrca u škrinju,jer ako ostanu vanka sve mi frendovi konfisciraju,od rujna do sad san(bedak) podilija sav urod .
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:34   #7760
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Ajme Andrej satrat ćeš me najbolje da ja ostavin i uši i puži nek žderu pa san bez brige :klap: i ovo lito je bilo masa tih beštija pa je svejedno rodilo ka za svjetsko prvenstvo pozdrav ti gre a sad se odem nalokat na lokanu feštu


Ma za sve postoje solucije, samo nemoj brzati jer je lako sve uprskati s previse brige. Inace kod mene svake godine opca invazija puzeva koji sve nemilice brste, jedino ih papricice uglavnom ne zanimaju - tu i tamo zagrizu 1-2 ploda i nesto lisca.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.