Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2013., 11:47   #1341
A sad je gotovo, ne da mi se otkopavati
lef is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:52   #1342
Quote:
lef kaže: Pogledaj post
Imao sam one samonavodnjavajuće boce i korijenčići jedne biljke su prošli kroz spužvicu u vodu. Jučer kad sam presađivao u kantu, presadio sam skupa sa spužvom jer je nisam mogao maknuti bez ih strgam. Mislite li da će biti problema kasnije s tim ili će se biljka već nekako izvući iz toga?
Cesto se za klijanje koriste kockice kamene vune kroz koju obilno prorastaju korijencici bez ikakvih kasnijih problema, tako da niti malo spuzve nece smetati.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 00:02   #1343
ee andrej kaj misliš jel bolji chili focus ili substral natur
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 12:05   #1344
Jedan je umjetni dok je drugi organski i oba rade istu stvar ali s drukcijim pristupom.
Odi u bilo koji trgovacki centar i kupi Asef gnojivo za rajcicu (crvena boca), za tridesetak kuna ces dobiti istu stvar kao Chilli Focus za djelic njegove cijene i ta litra ce ti trajati godinama, a bitne razlike nema.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 14:47   #1345
a pm ja narucio chili focus i kupio juče substral a ti sad kažeš neke trece XDXDXDXD
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 15:44   #1346
Svo troje su hrana za biljke i svi ce sasvim solidno posluziti ako se koriste umjereno i u propisanim dozama i intervalima, ne vidim sto ce ti vise od jedne boce kad ce ti svaka od njih s desetak biljaka trajati godinama. Pregnojavanjem i kompliciranjem ce samo unistiti biljke, sasvim solidno ce rasti bez ikakvog gnojenja.

Chilli Focus je izvlacenje love naivcima gdje se razrjedeno umjetno gnojivo za paradajze prodaje po visestrukim iznosima, nikakav cudotvorni eliksir.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:29   #1347
Quote:
buto2010 kaže: Pogledaj post
a pm ja narucio chili focus i kupio juče substral a ti sad kažeš neke trece XDXDXDXD
A zakaj se natovaruješ gnojivima?
Kad si već uzeo chilli focus, neko drugo gnojivo ti u principu ne treba.
Ja imam Plantelino bio tekuće gnojivo za povrće od prošle godine, sasvim dobro služi svrsi i neću drugo kupovat.

Već ti je Andrej napisao, postoji mnogo sličnih proizvoda na tržištu, sasvim ti je dovoljan jedan od njih, ne trebaš ih brdo jer su svi vrlo slični. Koji god koristio samo pazi da ne pretjeraš. Bolje stavit manje nego više.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:07   #1348
ma jbt još nisam ni otvorio substral a focus nije ni stigo XD
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:14   #1349
ee i da sad sam doso doma s puta i vidim da su listovi nekak stočkani????
DAFUQ would that be????
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 08:28   #1350
Quote:
buto2010 kaže: Pogledaj post
ma jbt još nisam ni otvorio substral a focus nije ni stigo XD

Otvorio ili ne, za ovu količinu biljaka samo jedan od njih će ti trajati nekoliko sezona, dakle dva ili više ti apsolutno ne trebaju.

Quote:
buto2010 kaže: Pogledaj post
ee i da sad sam doso doma s puta i vidim da su listovi nekak stočkani????
DAFUQ would that be????
Ček da pogledam u kristalnu kuglu kaj veli...


Jesi stavljao kakvo gnojivo folijarno? Zalijevao po lišću vodom?

Možda su te točkice uši, možda opekline od sunca, možda neki nedostatak minerala/hranjiva, možda nešto četvrto, a možda su u šumi.
Bez boljeg i sadržajnijeg opisa ili fotke teško ti netko može reći šta je.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 08:46   #1351
ajd evo slike


buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 09:55   #1352
Jesu te biljke jos uvijek u akvariju ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 10:09   #1353
da hocu ih stavit van na sunce al nemam balkona
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 10:52   #1354
I kako si zamislio uzgajati biljke kojima je za zivot potrebno iznimno puno sunca i topline ?

Ove biljke rikavaju zbog premalo svjetlosti i viska vode.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 10:59   #1355
ma smislo sam ja način kako ce ic na sunce samo treba to napravit (bit ce to do kraja drugog tjedna)
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 11:00   #1356
Previše vode, malo sunca. Vidi se da ti je zemlja jako vlažna, a očigledno je da im fali svjetla i topline.
Makar, ove godine tko god nema plastenik je popušio. Bio za vikend u Istri i svi se žale da im ništa ne raste po ovom vremenu, evo čovjek dolje već treći paradajz sadi i sve propada od previše vode, a paradajz je biljka koja voli vodu . Moj chilli nije vidio sunca već 10 dana i izgledaju svi jadno da ne mogu biti jadniji. Ovaj u Istri posađen je ostao sitan i pravo je čudo da uopće raste pošto je pšalo kiše za 3 sezone.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 11:03   #1357
Kod mene u ZG brutalno rastu, sve vrvi od cvata i plodova osim sto je pojedina biljka poprimila zuckastu nijansu zbog previse vode ali i one bujaju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 11:04   #1358
feferoni vode u tekucem obliku nisu vidli 2 tjedna tak da zemlja moze bit sve samo ne vlažna
i također temperatura u akvariju je konstatntno viša od 23 stupnja sad je na 29-30
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 11:18   #1359
bhut jolokia

eto svi smo nestrpljivi kad ćemo ubrati nekakav dugo isčekivani plod. mogu samo reći da ne pretjerujete sa gnojivima i zaljevanjem!!! koristio sam kristalon početni. ali stari mi drži ptice pa ponekad zagnojim sa ptičijim izmetom pomješanim u vodi, ostavi se par dana i zaljeva se naravno ako su vani. kod mene provjereno i dokazano najbolje! stari sve gnoji s tim i sve buja kao ludo... ako je netko u mogućnosti neka gnoji s tim.
lone rider86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 08:59   #1360
Quote:
buto2010 kaže: Pogledaj post
feferoni vode u tekucem obliku nisu vidli 2 tjedna tak da zemlja moze bit sve samo ne vlažna
i također temperatura u akvariju je konstatntno viša od 23 stupnja sad je na 29-30
Nije sve u temperaturi. Bez puno sunčevog svjetla i dobre vlažnosti ne bude plodova.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kod mene u ZG brutalno rastu, sve vrvi od cvata i plodova osim sto je pojedina biljka poprimila zuckastu nijansu zbog previse vode ali i one bujaju.
Kod mene isto rastu bez zastoja, čak i one predozirane kalcijem. Kad smo kod toga, ne bih čak ni rekao da sam ih predozirao, prije je paljevina bila kombinacija jakog sunca i masnog filma na lišću, negoli kalcija per se. Jer biljke normalno rastu bez ikakvog zastoja, a one biljke koje su bile u hladu nisu niti dobile oštećenja na lišću. Također, ne vjerujem niti da je pH tla promijenjen obzirom da je aplikacija bila folijarna i da je vrlo malo otišlo u zemlju. Za svaki slučaj sam obilno zalio da se ispere.



Quote:
pklicov kaže: Pogledaj post
Previše vode, malo sunca. Vidi se da ti je zemlja jako vlažna, a očigledno je da im fali svjetla i topline.
Makar, ove godine tko god nema plastenik je popušio. Bio za vikend u Istri i svi se žale da im ništa ne raste po ovom vremenu, evo čovjek dolje već treći paradajz sadi i sve propada od previše vode, a paradajz je biljka koja voli vodu . Moj chilli nije vidio sunca već 10 dana i izgledaju svi jadno da ne mogu biti jadniji. Ovaj u Istri posađen je ostao sitan i pravo je čudo da uopće raste pošto je pšalo kiše za 3 sezone.
Nije plastenik nužan - ja imam u njemu biljke u ZG, ali i u Zagorju su papričice nakon dugog zastoja počele rasti mada su neke požutile od obilja vode, a nekima sam dao i malo željeza folijarno jer ih je fakat ulovila gadna kloroza. Rastu i cvatu, čak ni pupoljci ne otpadaju previše jer su povoljni uvjeti - noćne temperature su iznad 10 stupnjeva, dovoljno je toplo, ima i svjetla i topline i vlage.

Što se drugog bilja tiče, oni raste ko mutavi cijelo vrijeme, paradajzi i tomatillosi su već ogromni i naveliko cvatu, morali smo ih nakoliti prošli tjedan. Susjedi se neki žale da im baš ne rastu, ali naši idu u visine
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.