Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 21:36   #61
malo sam citala ovu temu koju sam slucajno nasla u google trazilici....

s obzirom da je ovo mjesto na forumu jedini kutak gdje bi mogla pronaci nekog tko bi me razumio.... danas sam morala uspavati svog macka starog skoro dvije godine..... bol je prejaka..... ne dozivljavam ovo prvi puta, ali svaki put kao da je prvi.... tjesim se da je sad na boljem mjestu i da ne osjeca vise ikakvu bol, ALI zdrav razum ne pomaze u ovom trenutku....

jel ikad ito bio prosutan pri uspavljivanju svojeg ljubimca? jel istina da se ne pate tada? grizem se sto sam izasla van iz ambulante kad su mi rekli...
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:00   #62
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
malo sam citala ovu temu koju sam slucajno nasla u google trazilici....

s obzirom da je ovo mjesto na forumu jedini kutak gdje bi mogla pronaci nekog tko bi me razumio.... danas sam morala uspavati svog macka starog skoro dvije godine..... bol je prejaka..... ne dozivljavam ovo prvi puta, ali svaki put kao da je prvi.... tjesim se da je sad na boljem mjestu i da ne osjeca vise ikakvu bol, ALI zdrav razum ne pomaze u ovom trenutku....

jel ikad ito bio prosutan pri uspavljivanju svojeg ljubimca? jel istina da se ne pate tada? grizem se sto sam izasla van iz ambulante kad su mi rekli...
Ugh, žao mi je

Koliko ja znam, životinju se prvo uspava, a tek kad zaspi ubrizga se sredstvo koje zaustavi rad srca. Tako da vjerujem da mačak nije patio.

Vidim da ti je teško, i znam da razum ni argumenti ne vrijede sad ni pišljiva boba. I naravno da je osjećaj kao da je prvi put, svaki ljubimac je posebna jedinka. Razumijem da se grizeš i misliš da si možda mogla/trebala ostati s njim, ali možda bi ti bilo prebolno gledati ga kako odlazi.

Žao mi je ako je ovo jedino mjesto na kojemu možeš dobiti utjehu; imaš li nekog koga možeš nazvati, da fizički bude uz tebe i da te barem malo utješi?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:15   #63
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ugh, žao mi je

Koliko ja znam, životinju se prvo uspava, a tek kad zaspi ubrizga se sredstvo koje zaustavi rad srca. Tako da vjerujem da mačak nije patio.

Vidim da ti je teško, i znam da razum ni argumenti ne vrijede sad ni pišljiva boba. I naravno da je osjećaj kao da je prvi put, svaki ljubimac je posebna jedinka. Razumijem da se grizeš i misliš da si možda mogla/trebala ostati s njim, ali možda bi ti bilo prebolno gledati ga kako odlazi.

Žao mi je ako je ovo jedino mjesto na kojemu možeš dobiti utjehu; imaš li nekog koga možeš nazvati, da fizički bude uz tebe i da te barem malo utješi?
kako god zvucalo kao da sam ga izdala u zadnjim trenucima njegovog zivota sto nisam ostala do kraja..... ispricavam se na nesuvislom pisanju ali glava mi je sad puna nekog pritiska i tezine.

hvala ti na podrsci, svaka lijepa rijec u ovom trenutku mi znaci kao da sam dobila ne znam sto.....

imam takvog nekog, ali..... to bilo kao da sjedim pokraj drvetata. osoba to nikad nije dozivjela niti je ikad imala svog ljubimca tako da ne osjecam bas da bih dobila neko razumjevanje, kao sto sam vec i dozivjela....... zapravo mene sad nitko i nista ne moze utjesiti
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:43   #64
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
kako god zvucalo kao da sam ga izdala u zadnjim trenucima njegovog zivota sto nisam ostala do kraja..... ispricavam se na nesuvislom pisanju ali glava mi je sad puna nekog pritiska i tezine.
Nisi nesuvisla, shvaćam da se osjećaš da si ga izdala. No, vjeruj mi, ostala si do samog kraja i više ništa nisi za njega u tom trenutku učiniti.

Quote:
hvala ti na podrsci, svaka lijepa rijec u ovom trenutku mi znaci kao da sam dobila ne znam sto.....
To je jedino što ti ja ili bilo tko trenutno može dati. U ovakvim situacijama nema čarobnog štapića.

Quote:
imam takvog nekog, ali..... to bilo kao da sjedim pokraj drvetata. osoba to nikad nije dozivjela niti je ikad imala svog ljubimca tako da ne osjecam bas da bih dobila neko razumjevanje, kao sto sam vec i dozivjela.......
Svatko je izgubio nekoga ili nešto i zna kako gubitak boli. Nisam ni ja izgubila ljubimca, i ne želim ti lagati da znam kako se osjećaš; samo vjerujem da ti nije lako. Kad se vežemo za nekoga, normalno je da nas boli kad ga izgubimo.

Quote:
zapravo mene sad nitko i nista ne moze utjesiti
Ovo je, nažalost, istina
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:54   #65
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
moja seterica je otisla 04/01/2012 nakon 13god,9mj i tri dana zivota.
nakon 2 mozdana, Cushingovog sindroma - dokrajcili su je bubrezi.

uzasno mi nedostaje. dala bi sve da mi se moze vratiti. bila je najbolji pas na svijetu, treca baka mojoj djeci, prijateljica koja je bila tu kad mi je bilo tesko, drustvo za sljeme, jarun, voznju biciklom, mala pahuljica kad je na krevetu trebalo nazicati porciju mazenja....

sto vrijeme dalje ide, meni je sve teze.
Imam doma jos tri psa..ali Fera je Fera. Evo opet sam se rasplakala... na samo poimanje nje.

a friško ti je još, ja sam dva dana plakao kada mi je Atila umro, a i sada mi je žao, ali je nekako drugačije. Ali nisam nabavio drugog psa, čekati da umre, nema šanse
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:44   #66
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
malo sam citala ovu temu koju sam slucajno nasla u google trazilici....

s obzirom da je ovo mjesto na forumu jedini kutak gdje bi mogla pronaci nekog tko bi me razumio.... danas sam morala uspavati svog macka starog skoro dvije godine..... bol je prejaka..... ne dozivljavam ovo prvi puta, ali svaki put kao da je prvi.... tjesim se da je sad na boljem mjestu i da ne osjeca vise ikakvu bol, ALI zdrav razum ne pomaze u ovom trenutku....

jel ikad ito bio prosutan pri uspavljivanju svojeg ljubimca? jel istina da se ne pate tada? grizem se sto sam izasla van iz ambulante kad su mi rekli...


U potpunosti te razumijem. Prošla sam slično osim što nisam svoju macu uspavala, nisam mogla...
Sada kad je prošlo 2 tjedna misli mi se vraćaju na taj dan 4.6. kada sam bila uz nju i plakala od boli kako ju gubim. Ne mogu ti opisati taj osjećaj i taj prizor kad je odlazila. Pretpostavljam da bi i za nju i za mene bilo bolje da sam ju uspavala. Da ju pamtim po lijepom i dobrom a ne u mukama.
Toplo ti preporučam da se ne grizeš i nemaš grižnju savjesti. Napravila si sve što si mogla, tvoj ljubimac je otišao mirno i bez boli. Ono što se poslje događa su trzaji mišića, popušta mjehur itd...i bolje da to nisi vidjela jer je grozno.
Polako će vrijeme izliječiti bol, svakim danom će ti biti sve lakše. Meni strašno nedostaje moja Mafica, ali vrijeme ide dalje...Svaki dan pričam s njom jer smo ju pokopali u vrtu, pozdravim ju uvijek.
Novu macu još nemam, neznam kad ću ju nabaviti jer me sve podsjeća na moju mišicu.
Pozdrav
ribica 241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 13:34   #67
Quote:
ribica 241 kaže: Pogledaj post
U potpunosti te razumijem. Prošla sam slično osim što nisam svoju macu uspavala, nisam mogla...
Sada kad je prošlo 2 tjedna misli mi se vraćaju na taj dan 4.6. kada sam bila uz nju i plakala od boli kako ju gubim. Ne mogu ti opisati taj osjećaj i taj prizor kad je odlazila. Pretpostavljam da bi i za nju i za mene bilo bolje da sam ju uspavala. Da ju pamtim po lijepom i dobrom a ne u mukama.
Toplo ti preporučam da se ne grizeš i nemaš grižnju savjesti. Napravila si sve što si mogla, tvoj ljubimac je otišao mirno i bez boli. Ono što se poslje događa su trzaji mišića, popušta mjehur itd...i bolje da to nisi vidjela jer je grozno.
Polako će vrijeme izliječiti bol, svakim danom će ti biti sve lakše. Meni strašno nedostaje moja Mafica, ali vrijeme ide dalje...Svaki dan pričam s njom jer smo ju pokopali u vrtu, pozdravim ju uvijek.
Novu macu još nemam, neznam kad ću ju nabaviti jer me sve podsjeća na moju mišicu.
Pozdrav
danas ujutro tata i ja smo isli mog Grofa pokopati na jedno lijepo i mirno mjesto. nedostaje mi.... ali danas je malo lakse. prolazim ovo po ne znam koji put od svoje 10 godine, ali volim zivotinje i one me najvose smiruju u stresnim situacijama. glavno je da se vise ne pati, znam da je sad na boljem mjestu. bio je poseban. s obzirom da sam izasla, ne znam sto tocno znaci taj grozan prizor koji sam mozda i trebala vidjeti, da zna da sam jos tu uz njega.... ali sad je glavno da je sve gotovo. kad sam kretala veterinaru nisam isla s namjerom da ga uspavam. ma to mi nije bilo ni na kraju pameti, ali sma vidjela da se stanje iznenada pogorsalo jucer popodne dok me nije bilo, vjerojatno kad su bili popustili svi oni antibiotici i za protiv boli.... vet mi je rekao da situacija nije bajna da se pogorsalo od zadnja dva pregleda, ali mi nije on sugerirao uspavljivanje nego kad sam vidjela koliku krv ima u mokraci a i njegove oci koje su bile drugacije taj dan nego ikad prije, rekla sam neka bude iskren bez uljepsavanja..... vec sam bila pozalila sto nisam uspavala jedno mace prije (to mace mi je tada bilo pred ocima) i zbog tog iskustva ne znam ni sama kako sma smogla hrabrosti iznenada odluciti se za uspavljivanje. rekli su mi da izadjem van, nisam razmisljala, poljubila sma ga zadnji put i pogledala u njegove oci i izasla... ali tada kao da mi je netko zabijao noz u srce i nisam mogla sakriti suze pred ljudima

znam da vrijeme lijeci rane. i doista lijeci. znam to iz iskustva. ali sam svakako bogata i mnogim lijepim trenucima od ranije, ne samo s Grofom vec i mnogim drugima, a popis ih je dugacak, stoga necu nabrajat.

imam ja jos maca i dva psa stoga znam da su oni dobra terapija i preporucam ti da si nabavis novu zivotinjicu (po mogucnosti neku napustenu i napacenu kojoj ces pruziti ljubav). kad sam izgubila svog Cukija (psa) prije dvije godine taj isti dan sam pokupila napacenog psa sa ulice. bila sma beskrajno tuzna, ali i mirna jer se moj psa nije mucio dugo i zaspao je okruzen ljubavi, a zivot je prozivio sretno. i nisam pozalila sto sam taj isti dan pruzila novu sansu novom psicu.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 02:48   #68
Quote:
ribica 241 kaže: Pogledaj post
Hvala ti dorothy na prekrasnim riječima...tugujem iz dana u dan i gledam njene slikice, malo sam sretna jer se sjetim onih veselih trenutaka kada se loptala s lopticom od folije koju je najviše obožavala, a onda opet sam tužna kad se sjetim tog zadnjeg dana...
Nadam se da je sretna tamo gdje je sad. Ja obožavam mace i cijeli ih život imam, ali otkako sam se odselila od roditelja i živim sa suprugom Mafica je bila maca koja je bila s nama od početka naše veze tako da mi je zaista teško.

Udomit ću sigurno opet nekog dlakavca, kad...vrijeme će pokazati
Ono što ti ja savjetujem, sada uzmi neku malu pauzu i jednostavno daj sebi vremena da dođeš k sebi od svega, tuguj, daj si vremena koliko ti treba.
Nekome ugine životinja pa odmah idući dan ide tražiti drugu jer npr. ne može bez psa, ali recimo ja nisam mogla ići odmah tražiti novu macu. Preteško mi je bilo i zapravo odbacivala sam tu mogućnost jer sam mislila da ću ga izdati ako budem imala drugu životinju.
Pusti neka sad prođe neko vrijeme... Mjesec, dva, tri, pet... Poslije ljeta, u jesen ili kad budeš spremna udomi neku malenu macu. Daj joj sve što si i Mafici. I ne, to neće biti Mafica, ali to znaš i sama. Bit će to neko sasvim drugo biće. I to je ono što trebamo prihvatiti i složiti si u glavi prije uzimanja drugog ljubimca.
Ja sam si nekako stavila u glavu da sam udomila pesicu u njegovo ime - jer sam i njega udomila napuštenog s ceste pa sam nekako samoj sebi rekla da je to za njega i u njegovo ime.
Buhtica moja kako mi fali

Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
moja seterica je otisla 04/01/2012 nakon 13god,9mj i tri dana zivota.
nakon 2 mozdana, Cushingovog sindroma - dokrajcili su je bubrezi.

uzasno mi nedostaje. dala bi sve da mi se moze vratiti. bila je najbolji pas na svijetu, treca baka mojoj djeci, prijateljica koja je bila tu kad mi je bilo tesko, drustvo za sljeme, jarun, voznju biciklom, mala pahuljica kad je na krevetu trebalo nazicati porciju mazenja....

sto vrijeme dalje ide, meni je sve teze.
Imam doma jos tri psa..ali Fera je Fera. Evo opet sam se rasplakala... na samo poimanje nje.

tonka, žao mi je
drago mi je da si se javila. Eto barem svi znamo međusobno da nismo sami.
Razumijem kad kažeš Fera je Fera. Eto tako je i meni. Moja malena buhtlica je moja malena buhtlica i ne može nitko zamijeniti ju.
I ne treba. I ne želim da ju zamijeni.
Ja sam s njim imala poseban odnos i ne znam hoću li ikada imati s bilo kojom životinjom takav odnos. Mi smo se razumjeli. Razgovarali smo
Lijepi moj miš

Nema ga više i teško je pomiriti se s tim. Nikad se neću moći pomiriti.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 03:14   #69
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
jel ikad ito bio prosutan pri uspavljivanju svojeg ljubimca? jel istina da se ne pate tada? grizem se sto sam izasla van iz ambulante kad su mi rekli...
Ja sam bila. Teško mi je pisati o tome ali ukratko ću ti objasniti. Po pravilima životinja se eutanizira tako da joj se da anestezija (kao da ide na operaciju) tako da ju ništa ne boli, znači nema nikakav osjet.Nadam se da su mu barem dali anesteziju dok si još bila unutra?

Nakon što zaspi daje se to sredstvo koje eutanizira. Ono se daje ili u venu (stavi se onaj venski put) ali ako je životinja iznemogla i ne može se dati u venu odnosno teško je tražiti /naći venu daje se direktno u srce.
Ako sam dobro shvatila brzo to počne djelovati a kad kažem brzo mislim da za oko 2-5 minuta sad ovisi koliko mu daju.

Rekli su ti da izađeš jer se životinja može tresti može povraćati (to nisam sigurna) popuštaju mišići može se popiškiti itd. Eto nisam veterinar ali tako nekako. Kasnije ne znam što se događa, ako ne pokapaš dolazi služba koja vozi tijelo u jednu spalionicu i tamo se tijela grupno spaljuju ako sam dobro shvatila.

Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
kako god zvucalo kao da sam ga izdala u zadnjim trenucima njegovog zivota sto nisam ostala do kraja..... ispricavam se na nesuvislom pisanju ali glava mi je sad puna nekog pritiska i tezine
Nisi ostala do kraja i sad ne možeš vratiti vrijeme. Nemoj se gristi. Ja sam bila do kraja jer sam tako htjela a nisam se mogla rastati od njega pa sam samo htjela biti s njim još i još. Sad znam da sam doista bila do samoga kraja. Nije ugodno i nije lijepo ali nekako sam mirnija. Znala sam čak i u tom trenu tom kaotičnom i nadasve tuznom trenutku da je bolje za mene i za njega da budem do kraja. Držala sam ga za šapice i ljubila ga. Evo i sada plačem kad se sjetim. Ne smijem se sjetiti jer je pretužno i prebolno.
Nemoj se gristi što nisi ostala. Što sad možeš? Ništa. Tako je kako je dala si sve od sebe i sve što si mi napisala što je bilo. Puno si učinila i jednostavno nemoj gledati samo po tom zadnjem, gledaj sve što si učinila.Pokopala si ga na kraju krajeva a ja svoga nisam...

Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
kad sam kretala veterinaru nisam isla s namjerom da ga uspavam. ma to mi nije bilo ni na kraju pameti, ali sma vidjela da se stanje iznenada pogorsalo jucer popodne dok me nije bilo, vjerojatno kad su bili popustili svi oni antibiotici i za protiv boli.... vet mi je rekao da situacija nije bajna da se pogorsalo od zadnja dva pregleda, ali mi nije on sugerirao uspavljivanje nego kad sam vidjela koliku krv ima u mokraci a i njegove oci koje su bile drugacije taj dan nego ikad prije, rekla sam neka bude iskren bez uljepsavanja.....
Tako je i meni bilo isto nismo išli vetu s namjerom da ga uspava nego je bio to jutro jako jako loše pa smo otišli ponovno ... Kad smo došli temperatura je bila 35 ili 36 jednostavno se počeo gasiti... Ne smijem više pisati jer jednostavno u ovom trenutku sam gotova...
Umirala sam doma tjednima.
I opet se pitam zašto? I sad kad ovako pišem samo mi je na pameti kako mi jako nedostaje...
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 19:35   #70
meni je isto prije par dana iznenadno uginuo ljubimac. moj najdrazi.. i- svijet mi se srusio.. nema razloga vise ...za ista.
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 19:50   #71
Nabavi novog kućnog ljubimca?
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:30   #72
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
meni je isto prije par dana iznenadno uginuo ljubimac. moj najdrazi.. i- svijet mi se srusio.. nema razloga vise ...za ista.
žao mi je ..

meni je danas opet onako teško, teže nego inače. za pola sata moram ići raditi a ja još uvijek ležim u krevetu suznih očiju i nikako da se pomaknem.
doma ne pričamo puno o tome svemu - meni odmah zasuze oči i ne mogu pričati.
jučer je tata spomenuo taj dan i kakva je to bila praznina...
Svatko od nas to je nekako na svoj način bolovao. Nema tu pravila. A nema ni baš neke utjehe.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:52   #73
Kao klinca me to boljelo strasno,no kasnije sve manje.Cak i kad sam davao svog psa zbog bolesti na uspavljivanje,zapeklo me jako ali zivot mora ici dalje!Nedavno mi je draga izgubila psa sa kojim se stalno igrala(srusio se zbog toplinskog udara),ona je plakala,shvacam ju no meni je to postalo glupo!Svaki dan se oko nas dogadjaju tragedije i da sad placem zbog psa ili nekog drugog kucnog ljubimca?Covjece izgubio sam roditelje,imam bolesnog brata i sestru.Nema sanse!Ocvrsnuo sam i sad na puno stvari gledam drugacije!
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 17:59   #74
Kad mi je muž doselio za mnom u moj grad (na početku veze) kupila sam mu
papigu nimfu da mu čini društvo.
Nesretnim slučajem nakon godinu dana, nimfa nam je odletjela. Njegovih tužnih krikova dok nas je izgubljen, iz visine dozivao, još se živo sjećam.

Plakali smo kao mala djeca taj dan. Dobili smo novu nimficu, ali ta je bila kod nas tužna jer je bila zaljubljena, pa smo je vratili u dućan svome jatu.

Nikad više ptice, muž nije prebolio. Ne želi.
Imali smo psa. Uginuo je od lišmanioze. Prije dvije godine.
Nikad, nikad ga neću preboljeti, njega nikad! Ne pada nam na pamet, djeca nas mole, ali ja ne mogu.
Išla sam mu na grob, sve dok nisam pronašla čuperak njegove svijetle divne duge dlake
Divlje svinje valjda, raskopale grob, nisu uspjele izvaditi tijelo, ali su čupnule malo.
To me je toliko potreslo da više nisam išla, nakon što sam ga natrpala kamenjem.

Ne mislim više o tome, jer sam majka. Kratko i jasno. Žalovati za ljubimcem je grijeh, kad imaš djecu. Samo to guram od sebe.

Kupit ću si opet papigu.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:25   #75
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Kad mi je muž doselio za mnom u moj grad (na početku veze) kupila sam mu
papigu nimfu da mu čini društvo.
Nesretnim slučajem nakon godinu dana, nimfa nam je odletjela. Njegovih tužnih krikova dok nas je izgubljen, iz visine dozivao, još se živo sjećam.

Plakali smo kao mala djeca taj dan. Dobili smo novu nimficu, ali ta je bila kod nas tužna jer je bila zaljubljena, pa smo je vratili u dućan svome jatu.

Nikad više ptice, muž nije prebolio. Ne želi.
Imali smo psa. Uginuo je od lišmanioze. Prije dvije godine.
Nikad, nikad ga neću preboljeti, njega nikad! Ne pada nam na pamet, djeca nas mole, ali ja ne mogu.
Išla sam mu na grob, sve dok nisam pronašla čuperak njegove svijetle divne duge dlake
Divlje svinje valjda, raskopale grob, nisu uspjele izvaditi tijelo, ali su čupnule malo.
To me je toliko potreslo da više nisam išla, nakon što sam ga natrpala kamenjem.

Ne mislim više o tome, jer sam majka. Kratko i jasno. Žalovati za ljubimcem je grijeh, kad imaš djecu. Samo to guram od sebe.

Kupit ću si opet papigu.
Dago mi je da si majka pa nemaš probleme kakve imam ja.
Sretno.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 11:10   #76
ti psi-prijatelji- to se toliko uvuce pod kozu da to nije normalno. i onda kad ih vise ne bude, to nastane praznina koja je veca od one da se nikad nije malo psa.
praznina koju ne mozes popuniti. cak nemas ni zelju da bi je popunio..
kao i kod svkog gubitka... sok, nevjerica, shvacanje... male stvari- male uspomene koje ince ni ne percipiramo.
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 16:34   #77
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dago mi je da si majka pa nemaš probleme kakve imam ja.
Sretno.
Ajme, nemoj krivo shvatiti To uopće nije išlo u smjeru nipodaštavanja tvoje
tuge
Nikako ne!!
Nego jednostavno, kad imaš djecu, toliko su ti dragocjena i toliko ne možeš pojmiti da ih izgubiš, da te jednostavno strah plakati za bilo čim drugim.
Jer te tvoja djeca trebaju i ti njih.
Hoću reći samo ovo, da se tuga za kućnim ljubimcem mora moć prevladati.
Ne smije joj se prepuštati.
To je sve.
Pa ja nisam baš dobar primjer, jer sam svoju tugu smotala pod tepih, slika svog čupavca nemam, i kad mi koja iskoči na mom kompjuteru, sva se slomim od plača.
Ali obrišem suze i okrenem se svom djetetu.
To je sve.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 16:48   #78
Quote:
MatthewDear kaže: Pogledaj post
Nabavi novog kućnog ljubimca?
Ovo je loš savjet. Ljudi se jako, jako, jako, vežu za te životinje i dođu im kao članovi obitelji pa jednako neprimjereno zvuči "nabavi novog ljubimca" kao što bi zvučalo "nabavi novu baku".
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:03   #79
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Kao klinca me to boljelo strasno,no kasnije sve manje.Cak i kad sam davao svog psa zbog bolesti na uspavljivanje,zapeklo me jako ali zivot mora ici dalje!Nedavno mi je draga izgubila psa sa kojim se stalno igrala(srusio se zbog toplinskog udara),ona je plakala,shvacam ju no meni je to postalo glupo!Svaki dan se oko nas dogadjaju tragedije i da sad placem zbog psa ili nekog drugog kucnog ljubimca?Covjece izgubio sam roditelje,imam bolesnog brata i sestru.Nema sanse!Ocvrsnuo sam i sad na puno stvari gledam drugacije!
Good for you
Kao da se meni ništa u životu nije dogodilo loše, meni možda teče med i mlijeko Kao da ja nikoga nisam nikada izglubila!
Iskreno drago mi je da si ti očvrsnuo i ako je tebi to glupo, to je tvoje mišljenje i odlično.
Da, svaki dan se oko nas događaju tragedije pa što sad to znači da ja ne smijem tugovati za svojim ljubimcem? (ovo je retoričko pitanje i ne moraš odgovarati na njega!)

To je kao da ne nahranim nekog psa a djeca u Africi gladuju. Pa sad ja neću nahraniti tog psa jer djeca gladuju.

Nisam otvorila temu da se raspravljam pa ovdje stajem.
Hvala na javljanju. Pozdrav
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:17   #80
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Good for you
Kao da se meni ništa u životu nije dogodilo loše, meni možda teče med i mlijeko Kao da ja nikoga nisam nikada izglubila!
Iskreno drago mi je da si ti očvrsnuo i ako je tebi to glupo, to je tvoje mišljenje i odlično.
Da, svaki dan se oko nas događaju tragedije pa što sad to znači da ja ne smijem tugovati za svojim ljubimcem? (ovo je retoričko pitanje i ne moraš odgovarati na njega!)

To je kao da ne nahranim nekog psa a djeca u Africi gladuju. Pa sad ja neću nahraniti tog psa jer djeca gladuju.

Nisam otvorila temu da se raspravljam pa ovdje stajem.
Hvala na javljanju. Pozdrav
Ne želim advokatirati, no osvrnula bih se na prethodna dva posta.

Prvo, Darko, drago mi je da tebi gubitak ljubimca ne pada teško, no žao mi je što imaš drugih problema u obitelji. Ti ne moraš tugovati za psom, sve dok razumiješ da ima ljudi kojima to pada teže nego tebi. Nadam se da razumiješ svoju dragu i da si joj podrška.

Dorothy, shvaćam da je tebe Darkova reakcija mogla piknuti, i da si možda dobila dojam kao da je napisao da je tvoja reakcija glupa, no ja sam ga shvatila kao da se on odlučio na takav način nositi s tim gubitkom jer je tako njemu lakše. Imam dojam da si je to na neki način racionalizirao.

Netko gubitak (ljubimca) doživljava ovako, netko onako. Bitno je naglasiti da nema ispravnog i pogrešnog načina i da se svi sa svojim gubicima i drugim problemima nose na svoj način.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.