Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2004., 10:44   #1
Epilepsija

ne znam dal već ima ova tema,nisam vidjela.
dakle,naslov sve govori,pišite vaša iskustva,kak se nosite s tim i ostalo.pa da krenemo u raspravu
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 21:34   #2
to je bolest:

- od koje boluje veliki dio stanovništva
- kad se odredi prava terapija i uz uredan život može se
normalno funkcionirati
- najvažnije je shvatiti da nije u pitanju nikakav oblik ludila već
fizičko oboljenje mozga

pitaj sve što te zanima
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 15:27   #3
pa....ovak.....nedavno sam počela imat strašne grčeve u rukama a pogotovo u nogama,nismo znali zakej.onda sam uz to počela padati tj. osjećala sam da ču se srušiti jednostavno i kad bi se legla imala sam odvratni osjećaj odvojenosti od okoline i jezik mi je malo izlazio van,ne znam kak da to drukče opišem.eeg je pokazao nešto slično ko epilepsija.neurologica mi je dala lamictal i to najmanju moguću dozu i eeg je odtada skroz uredan,i ona se čudila.dakle,nemam klasični oblik i to što ti kažeš da se "može normalno funkcionirati", ja sam gotovo sigurna da će mi skroz nestati s obzirom na "težinu" ajmo reć napadaja i svega što sam napisala.
aj bar se neko oglasio na ovu temu,već sam misla pa kak to niko niš ne piše nemreš vjerovat LOL
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 16:08   #4
Ne znam bas puno o temi ali samo bih htjela dodati da je "padavica" samo jedan od oblika epilepsije. Veliki broj onih koji boluju od epilepsije ne padaju niti imaju ikakve simptome vezane uz padanje, gubljenje ravoteze i sl. Ostalo sto znam vec je napisano.
Na zalost ne poznajem dovoljno to podrucje da bih ti mogla vise pomoci.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 19:30   #5
enter, ne znam koliko godina imaš i da li ti je netko u obitelji (uključujući i širu) imao ajd nazovimo to upitan eeg

1. slučaj
jedan moj prijatelj je rođen sa epiem i do 18. godine je pio tablete, puno spavao i nakon par početnih nesvjestica nije imao nikakvih problema
svake godine je radio eeg i sa 18 je konačno bio uredan nalaz
onda je uslijedilo još par godina postepenog smanjivanja doza lijeka i gotovo
njegova teta sa mamine strane je imala istu bolest i geni su napravili svoje
taj moj prijatelj je završio školu, fax i cijelo djetinjstvo se bavio sportom (naravno ne boksom)

2. slučaj
susjeda je imala prvi napad (ataku) sa 52 godine, dakle u klimakteriju.
pola godine su liječnici isprobavali koje tablete joj najbolje djeluju.
pila ih je 4 godine i još godinu dana je smanjivana doza.
prošlo je već desetak godina i sve je ok.

3. slučaj
kolega s posla je imao došao s fronta i imao saobraćajku.
kad je prvi puta izgubio svijest liječnici su ustanovili epi.
nisu bili sigurni da li je posljedica saobraćajke ili fronta jer se broj bolesnika jako povećao poslije rata.
pio je Phemiton tablete ali nekad i alkohol pa mu se stanje jako pogoršalo. povećali su mu dozu ali kaže da će vjerojatno do kraja života morati piti tablete i živjeti urednim životom.

malo je postova na ovu temu jer živimo u društvu u kojem je sama riječ bolest tema a kamoli nešto povezano sa mozgom. žalosno ali istinito!

drago mi je da se dobro osjećaš ali ipak ti savjetujem da dobro proučiš upute uz lijek i da eventualno zatražiš mišljenje još jednog liječnika.
mnogi ljudi tek kod snimanja eeg-a za vozačku shvate da i oni imaju neke šiljke na krivulji što ne znači automatski da je epi ali ipak treba obaviti dodatne pretrage.

pročitaj si malo na Plivazdravlju pitanja ili ih postavi sama
http://www.plivazdravlje.hr/?section=search
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 20:16   #6
hvala.želim se samo nadovezati na ovo što se tiče saobraćajke.naime,ja sam par mjeseci prije prvog "napadaja" imala prometnu nesreću u kojoj sam glavom udarila ravno u šajbu.dakle,najvjerojatnije se radi o posljedici nesreće jer koliko ja znam nitko u obitelji nema blage veze sa epilepsijom.20 god mi je.pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 21:57   #7
U knjizi OmegaRX u Zoni pise da Omega 3 odlicno djeluju kod eplilepsije.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:00   #8
može biti da je saobraćajka razlog ako nema niko u obitelji
malo sam pogledala na googlu lijek koji su ti prepisali i našla sam zanimljive stvari pa pogledaj
http://www.google.com/search?num=30&...BEi&lr=lang_hr
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:09   #9
Mene zanimaju alternativne metode liječenja epilepsije. Ako ima tko dobar savjet ili iskustvo, molim ga da se javi.
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:13   #10
Kingforaday, koju epi posjeduješ?
Ja imam puno za napisat o kompleksnoj parcijalnoj/simplex parcijalnoj, pa ako nekog zanima, nek pita.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 14:56   #11
e ovako, kao prvo pozdrav prisutnima, a kao drugo imam nešto za izjaviti...
moja draga, moja ljubljena... i ona mi pozamašno pati od te vražje boljke...
šaljem je ja amo već ima godina i više..., neda joj se, malo mi je apatična..., ima znam i jačih foruma na temu, dapače čitavih udruženja koja se bave problematikom epileptičara...
-ono kaj ja znam je:
-oboljela sa 13 g.
-atak jednom do dvaput godišnje
-zadnjih tri godine učestalije(prokleto je to kad mi drhti na rukama a ja možem samo zvati hitnu....)
-prošlu zimu mi je završila u dubravi sa ispucanom lubanjom radi pada u gradu..., išla je normalno doma, s položenog ispita damn'it....
-terapija je 2x depakine 300 i 2xfemiton
-prije tri godine imala je 57 kila
-danas sa svojih 27 godina ima 42 kile, vene mi pred očima
mislim da mi moje milo živi u neizmjernom strahu od smrti, nerado priča o tome mnijući da se ništ neda promeniti
takodje mislim da furt ima nekaj kaj još neznamo i kaj bi moglo pomoći
-apeliram na osobe kojima je tematika bliska neka mi/nam pomognu...

thx. na pažnji
IzVanReda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:58   #12
Oprostite, postavio sam danas istu temu a nisam vidjeo da vec postoji. Hocu izbrisati moju temu posto ista ovdje otvorena. Stisnem na delete(edit) ali nista od toga. pojavi: odgovorite na tu temu, a da izbrise nece.
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 00:27   #13
ima li netko s epilepsijom?

procitala sam dosta toga na temu sto sam nasla na internetu, ali opet ima stvari koje tamo ne pisu pa bih voljela pitati nekoga tko ima iskustva s tim...
prije par mjeseci sam se naime iz cistog mira srusila doma. pola sata prije nego sam konacno pala imala sam uzasno cudan osjecaj da ne znam tko sam, kao da sam totalno nesvijesna sebe a ipak pri svijesti. pogledala sam se u zrcalo i imala sam ful prosirene zjenice iako je bilo svjetlo u sobi i skroz suha usta. nakon jedno pola sata sam se srusila.
isla sam kod doktorice koja mi je rekla da moguce da imam epilepsiju i da odem na eeg ako mi se to opet dogodi.
nisam se vise srusila, ali za mjesec dana sam imala nesto slicno, samo se nisam onesvijestila. slican osjecaj, samo su mi se misici uzasno trzali, opet nekih pola sata. od onda je proslo dva mjeseca. nisam imala vremena ic opet doktoru, a i zadnji put kad sam bila rekla je da mi vjerojatno nije nista.
a opet, ne izgleda mi normalno tek tako padati u nesvijest. da li je moguce da je to epilepsija? koliko traje procedura utvrdjivanja? hvala
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:51   #14
Quote:
vilinska musica kaže:
procitala sam dosta toga na temu sto sam nasla na internetu, ali opet ima stvari koje tamo ne pisu pa bih voljela pitati nekoga tko ima iskustva s tim...
prije par mjeseci sam se naime iz cistog mira srusila doma. pola sata prije nego sam konacno pala imala sam uzasno cudan osjecaj da ne znam tko sam, kao da sam totalno nesvijesna sebe a ipak pri svijesti. pogledala sam se u zrcalo i imala sam ful prosirene zjenice iako je bilo svjetlo u sobi i skroz suha usta. nakon jedno pola sata sam se srusila.
isla sam kod doktorice koja mi je rekla da moguce da imam epilepsiju i da odem na eeg ako mi se to opet dogodi.
nisam se vise srusila, ali za mjesec dana sam imala nesto slicno, samo se nisam onesvijestila. slican osjecaj, samo su mi se misici uzasno trzali, opet nekih pola sata. od onda je proslo dva mjeseca. nisam imala vremena ic opet doktoru, a i zadnji put kad sam bila rekla je da mi vjerojatno nije nista.
a opet, ne izgleda mi normalno tek tako padati u nesvijest. da li je moguce da je to epilepsija? koliko traje procedura utvrdjivanja? hvala
Pravac neurolog! Trebala si to odmah učiniti!
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:44   #15
ajme, zasto? mislis da je nesto ozbiljno?... prepali su me usklicnici. doktorica mi nije dala uputnicu neurologu, samo mi savjetovala da odem na eeg privatno, a onda je ta zena bila na godisnjem pa nisam isla nikamo poslije.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:52   #16
kao prvo, promijeni doktoricu...

kao drugo, vjerojatnije je da si ili a) pod stresom ili b) anemicna ili c) to oboje zajedno

ako ti je bas do pretraga pocni prvo sa krvnom slikom
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:15   #17
ma znam to za doktoricu
e da, doktorica me ta put kad sam bila kod nje poslala napravit kompletnu krvnu sliku i nalazi su normalni. sve ok u krvi. samo se malo bojim da mi nije nesto s mozgom, epilepsija? ili mozda stvarno nesto od tog stresa, samo sto se ne osjecam da sam bas toliko pod pritiskom da se srusim... mislim, stres... zivot je opcenito stresan.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 11:39   #18
Quote:
vilinska musica kaže:
ma znam to za doktoricu
e da, doktorica me ta put kad sam bila kod nje poslala napravit kompletnu krvnu sliku i nalazi su normalni. sve ok u krvi. samo se malo bojim da mi nije nesto s mozgom, epilepsija? ili mozda stvarno nesto od tog stresa, samo sto se ne osjecam da sam bas toliko pod pritiskom da se srusim... mislim, stres... zivot je opcenito stresan.
Draga moja, takvi ispadi nisu normalni. Ne može se na forumu nagađati što bi moglo biti. Može biti svašta. Ako je epilepsija i ne drži se pod kontrolom svaki napadaj ti može ostaviti oštećenje na mozgu. Zato se nemoj zezati s tim! Odi čim prije obaviti sve pretrage. EEG je nalaz koji se čeka par dana i može se obaviti i u bolnici, besplatno.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 11:55   #19
Quote:
vilinska musica kaže:
pogledala sam se u zrcalo i imala sam ful prosirene zjenice iako je bilo svjetlo u sobi i skroz suha usta. nakon jedno pola sata sam se srusila.

samo su mi se misici uzasno trzali, opet nekih pola sata.
gledaj,ovo sa zjenicama i suhoćom usta se i meni događalo i također sam padala u nesvjest.otišla sam na eeg koji je bio difuzno dizritmično nešto-nije dobar nalaz.
od tada pijem lamictal unazad tri godine.sad sam ok.
također ovo sa mišićima se i meni događalo i još uvijek mi se zna desiti.

ja nemam klasičnu epilepsiju već nekakav poremećaj sličan tome.

nemoj se s tim zajebavat,odmah k neurologu.
ja nemogu vjerovati da si ti čekala po dva mjeseca i rušila se bez da si otišla doktoru

ne vjerujem da je anemija u pitanju primarna ali ovaj simptom zjenica i mišića mi upućuje na nekakav neurološki poremećaj i najvjerojatnije neku vrst epilepsije.
odmah k neurologu!
i javi kako su prošli nalazi.
mogla bi i mr napraviti ako si u prilici.
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:04   #20
još sam zaboravila reći da ako i je nekakav poremećaj u pitanju,nemoraš se plašiti.u pravilu se tablete za takve poremećaje piju tri godine i ako je u te tri godine redoviti eeg nalaz u redu,tablete se ukidaju.
nije smak svijeta ali molim te idi k neurologu.traži od ove opće prakse da ti da uputnicu i pravac bolnica.
sretno
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.