Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 15:52   #21
Sad se neki uhvatili RT-a a 90% ovih što napadaju RT nikada ga nisu ni pogledali. Glavni, najteži i najneoprostiviji zločine RT-a, je to što se usuđuju da donose vijesti iz drukčijih izvora i da daju gledateljima mogućnost sagledavanja događaja iz drukčijih aspekata nego što su oni iz Zapadnih medija, koji su samim time što su Zapadni automatski bezgrešni i neupitni,

I šta je sad problem sa RT-om? Sad odjednom zapadni slobodarski i apsolutno istinoljubivi mediji sikću na RT. LAžljivi RT sad odjednom predstavlja probleme takvim perjanicama slobodnih medija kakvi su CNN, SKy News ili BBC. Svim ovim istinoljubivim medijskim kućama gledanost drastično opada a lažljivom RT-u naglo raste. Kako sada to majku mu, za ne vjerovati. Nekada dovodili do ludila partijske moćnike na komunističkom istoku, a danas gube bitku sa RT-om.

DA li to ljudi širom svijeta instinktivno vole laži? Ili je nešto drugo u pitanju što ne smijemo spomenuti kako ne bismo dirnuli u apsolutnu svetost BBC-a i ostalih zapadnih takozvanih mainstream medija ?
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 15:56   #22
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Svaki portal pa i ovaj treba čitati s upaljenim mozgom. Osim nekih autorskih članaka, koji su u velikoj manjini, portal zapravo samo prevodi vijesti s drugih portala koji su manje više u RH alternativni, kao što je i russia today. mene više zanima tko stoji iza russia today nego ovog?
Rusija.

U čemu je problem sa RT?

Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Inače, glavna i odgovorna urednica advancea je Goranka Novak.
Koliko vidim, nemaju reklame a portal tog tipa zahtjeva dosta vremena. Dakle, postoje dvije opcije. Donacije zadovoljnih čitatelja ili donacije nekog drugog. Sorosa možemo isključit. Možda bi trebalo pitati u rusko veleposlanstvo.
Dosta vremena? Treba ti desetak volontera u vrh glave, da portal odlično funkcionira. Imaš novosti na dnevoj bazi.

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da oni koji vide pristranost kod Advance.hr, ne vide pristranost kod drugih mainstream medija koji dolaze iz SAD-a, a ostali prepisivači ih samo plasiraju nama.
Upravo tako.

To je ujedno i ironija ovih koji napadaju advance.hr, jerbo valjda svaka vijest koja nije onakva kakva je u "mainstream" medijima, automatski je pristrana.

I da se odmah ogradim, možda sam pročitao dvije vijesti s tog portala otkad postoji.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 15:56   #23
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da oni koji vide pristranost kod Advance.hr, ne vide pristranost kod drugih mainstream medija koji dolaze iz SAD-a, a ostali prepisivači ih samo plasiraju nama.

Nemoj tako, sad će te proglasiti izdajnikom NATO-a, slobode, demokracije i ljudskih prava..
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 16:01   #24
A ako je lažljivi, prevarantski, komunistički, staljinistički advance.hr postao problem za istinoljubive mainstream medije, onda je zaključak da nešto nije u redu sa mainstream medijima.
A šta to nije sa njima u redu pa im probleme predstavljaju lažljivi RT i njegova lažljiva ispostava advance.hr.

Nekada su neki vikali - zaustavite Reuters.
Danas neki drugi viču - zaustavite advance.hr

Koja žalost!
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 16:04   #25
Znači najbolje što možete smisliti jest da su i drugi pristrani, ne samo advance i RT?! Čak i kad bi bilo točno da su zapadni mediji jednako pristrani kao RT, ovo je zbilja očajan argument u prilog RT( i advancea). Ko bi se hvalio nečim takvim ?
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 16:05   #26
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Dosta vremena? Treba ti desetak volontera u vrh glave, da portal odlično funkcionira. Imaš novosti na dnevoj bazi.
Je, volontera.
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 16:10   #27
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Inace sam politolog, bavi se pitanjima geopolitike, vanjske politike i slicnim, i iz nacina izvjestanja stranice Advance.hr vidljiva je apsolutna pristranost, izvrtanje cinjenica, prikazivanje samo onih cinjenica koje su pogodne s obzirom na kut gledanja i slicno...
Kažeš izvrtanje činjenica...izvrtanje u odnosu na što? Koja je to početna vrijednost prema kojoj se mjeri jel nešto izvrnuto ili nije?

Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Uz to vrlo je zanimljivo da je pod rubrikom TV stanica default-na stanica RT - Russia Today, sa kojom se svi pogledi izlozeni na stranici Advance.hr, vidi vraga zacudo poklapaju!
Pa što ako se poklapa sa RT-om?
90% naših medija, i ne samo naših, se poklapa sa vrlo malim brojem svjetskih mainstream medija, i šta sad?


Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
No sa vremenom, kako se pocelo zahuktavati sa Arapskim proljecem i kako medijska mocu antizapadnih snaga pocela rasti tako je i izvjestanje na navedenoj stranici postalo pristranije, neuravnotezeno u nekim slucajevima krajnje degutanto. Na to posebice mislim na aktualne dogadaje u Siriji, iz koje jako malo kredibilnih informacije je moguce zaista potvrditi, sto Advance.hr konstantno spocitava zapadnim medijima, kako naime uzimaju sve informacije kao ciste cinjenice (o pristranosti zapadnih medija se naravno takoder moze napisati cijela knjiga, tu nemam nikakve aluzije), dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite.
Ako se informacije u advance.hr ne mogu potvrditi, mogu li se potvrditi informacije sa CNN-a, BBC-a i ostalih medija?
Eventualno možemo reći da postoje dvije strane koji pokušavaju manipulirati čitateljima ali mjeriti nečiju pristranost na osnovu ovog prvog, a da ovaj prvi također nije potpuno provjerljiv, je neobjektivno gledanje.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.06.2012., 16:12   #28
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Znači najbolje što možete smisliti jest da su i drugi pristrani, ne samo advance i RT?! Čak i kad bi bilo točno da su zapadni mediji jednako pristrani kao RT, ovo je zbilja očajan argument u prilog RT( i advancea). Ko bi se hvalio nečim takvim ?

MA ne, recimo ja samo navodim misterioznu činjenicu da su tim slavnim zapadnim medijima sada odjednom problematični RT ili ovdje dvance.hr. KAko sad odjednom neki tamo ruski medij dovodi u probleme slavne medijske perjanice slobodnoga svijeta.
Čuj Rusi i neovisni mediji! Ko je to još vidio.

Ali, evo ja ne pratim taj Russia Today, ili vrlo rijetko, pa neka mi uvaženi Trollkiller ili neko od njegovih istomišljenika ovdje argumentira lažljivost i neobjektivnost RT-a a samim time i tog advance.hr-a, i neka mi to potkrijepi dokazima i primjerima lažljivosti, prikrivanja činjenica i manipuliranja, a ne samo paušalno da negira RT zato što je ruski medij.

PA izvolite!
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 16:24   #29
Ti si nešto pobrkao. Slavni zapadni mediji se koliko je meni poznato previše ne bave RT-om i advanceom. Mi ih ovdje komentiramo. Mi nismo slavni zapadni mediji.

RT puca po Zapadu( u prvom redu Americi) iz svih oružja, od najglupljih teorija zavjera do davanja prostora zapadnim ljevičarskim marginalcima. Dakako, kritiku Putinova režima nikada nećeš čuti. Kritika zapadnog establišmenta uvijek, dok je ruski establišment sveta krava.
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 16:30   #30
Quote:
dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite
Pa i potvrdile su se. Počev od onog skota Sirijskog Danija, do izmišljene lezbejke iz Damska , koje su progonile Asadove trupe , a u stvari ta osoba nije ni postojala, uzeli su sliku neke žene sa facebooka i ta žena je prijavila, to da nema nikakve veze s tim. Naravno, kad se otkrila prevara, "slobodniji mediji" su ostali nemi, iako su vrlo aktivno koristili te izmišljotine za upravljenje javnim mnjenjem,

pa maskr u Huli, koji su izvršili teroristi, a ne sirijska vojska, jer su ubijeni alaviti. A, onda je advance, neki problem. A šta je sa ovom stokom i ološem, koji osmišljava i vrši nonstopnu satanizaciju Sirije i lansira, takve bedastoće u prilog liniji raspirivanja građanskog rata , najčešće izmišljajući i preokrećući realne događaje ?
Kontraktnik is offline  
Old 22.06.2012., 16:30   #31
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
RT puca po Zapadu( u prvom redu Americi) iz svih oružja, od najglupljih teorija zavjera do davanja prostora zapadnim ljevičarskim marginalcima.
Istina, ali ja vidim i da Zapad puca prema Putinu, pucali su oni i prema Gadafiju, pucaju i prema Assadu. Svako malo oni pucaju prema nekome. Samo takvo pucanje nekako ne nazivamo teorijom zavjera.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.06.2012., 16:33   #32
Autoru teme naklon do poda jer je konačno netko počeo pisati o zombi portalu zvanom Advance.hr.

Advance je ništa drugo nego ljevičarski portal kojeg čitaju najviše lijevo orijentirani jugonostalgičari, portal koji nema veze s realnošću, a sva ironija tog portala se očituje na komentarima na kojima se nerijetko poziva na smrt. Gospodo kada na portalima poput Advancea i Indexa pročitam komentar kako kapitalistima treba rezati grkljane i baciti ih u krematorij o takvim portalima ne mogu donijeti neki vjerodostojan sud.

Advance NIJE objektivan potral kao niti većina zapadnih medija jer svi portali bilo desni ili lijevi šalju filtrirane informacije u javnost.

No činjenica je da su na Advanceu glavne teme EU koju mrze, ali im smeta i ovakva Hrvatska, navodna propasta SAD-a gdje se na svaki takav članak javljaju polupismeni ljudi koji ne poznaju osnove gramatike i sintakse, veličanje Rusije, Kine i Sjeverne Koreje.

Na Advanceu se uvijek piše najgore o kapitalizmu, istina dobar dio puta i s pravom, no veličaju se nekakve komunističke ideologije poput Sjeverne Koreje. Slobodno pozivam takve da odu na godinu dana živjeti u Sjevernu Koreju. Prije par tjedana je bila hrpa članaka o nasilnoj nacionalizaciji YTF-a od strane Argentine. Onakvi komentari na te članke bi bili adekvatni za kameno doba, a ne 21. stoljeće. Kada na jednom portalu vidite komentare kako nekoga treba pobacati u jame i oteti svima privatno vlasništvo, a kapitaliste doslovno ispeći na ražnju onda, gospodo, to nije objektivan portal.

Advance je pristrani portal ništa manje od CNN-a, portal koji idealizira socijalizam, portal na kojemu o ekonomiji i ekonomskim problemima najviše govore filozofi . Sve u svemu portal koji nije vrijedan spomena.

Zadnje uređivanje Revenger20 : 22.06.2012. at 16:39.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 16:36   #33
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Ti si nešto pobrkao. Slavni zapadni mediji se koliko je meni poznato previše ne bave RT-om i advanceom. Mi ih ovdje komentiramo. Mi nismo slavni zapadni mediji.

RT puca po Zapadu( u prvom redu Americi) iz svih oružja, od najglupljih teorija zavjera do davanja prostora zapadnim ljevičarskim marginalcima. Dakako, kritiku Putinova režima nikada nećeš čuti. Kritika zapadnog establišmenta uvijek, dok je ruski establišment sveta krava.

Bave se bave itekako.

A sve ovo nabrojano, daj primjere i argumente, umjesto općenitih nabrajanja. Gdje su ta pucanja po zapadu, gdje su te teorije zavjere. Reći da NATO i Amri pod krivotvorenim optužbama i otvorenima lažima stvaraju ozračje za agresije na druge, to nije teorija zavjere nego notorna činjenica.


Evo link

http://rt.com/

a ti mi nađi bilo što što se uklapa u tu gomilu napamet napisanih tvrdnji..
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 16:41   #34
Iako sam orijentiran "na desno" i čini mi se da su malo žešće pristrani , ali čitam ih čisto zbog bar meni kvalitetno napisanih članaka ( malo odmor za oči i mozak nakon portala kao što su Index , net ... ) . Kako je netko napisao prikazuju i "drugu stranu" jer nakon mainstream "civilizacijske" propagande dobro dođe i drugčije razmišljanje . Treba čitat i jedne i druge , pa sam provat odmjerit gdje se krije istina .
Achtung_1990 is offline  
Old 22.06.2012., 16:41   #35
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post

Advance je pristrani portal ništa manje od CNN-a, portal koji idealizira socijalizam, portal na kojemu o ekonomiji i ekonomskim problemima najviše govore filozofi . Sve u svemu portal koji nije vrijedan spomena.


Pa što onda toliko pjenite protiv njega?
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 16:42   #36
Quote:
Bave se bave itekako.

A sve ovo nabrojano, daj primjere i argumente, umjesto općenitih nabrajanja. Gdje su ta pucanja po zapadu, gdje su te teorije zavjere. Reći da NATO i Amri pod krivotvorenim optužbama i otvorenima lažima stvaraju ozračje za agresije na druge, to nije teorija zavjere nego notorna činjenica.


Evo link

http://rt.com/

a ti mi nađi bilo što što se uklapa u tu gomilu napamet napisanih tvrdnji..
http://www.advance.hr/vijesti/sjever...voliku-vojsku/

I sad bi netko trebao vjerovati u ovo kaj je u članku?
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 16:43   #37
Quote:
Pa što onda toliko pjenite protiv njega?
Tko se pjeni? Ja govorim da je u 90% slučajeva neobjektivan i pristran, a o komentarima sam sve već napisao.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 16:45   #38
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Je, volontera.
U čemu je problem? Zar ti zaista misliš da je takvo nešto nemoguće? U čemu je razlika između njih i tebe, mene i ostalih forumaša ovdje? Reći ću ti ja - u ničemu. U biti ima razlike. Vjerojatno mi na forumu napišemo više teksta u jednom danu nego oni i pazi sad ovo - sve besplatno ( barem ja, ne znam za vas ostale, možda ima i plaćenika ).
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 16:46   #39
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Bave se bave itekako.

A sve ovo nabrojano, daj primjere i argumente, umjesto općenitih nabrajanja. Gdje su ta pucanja po zapadu, gdje su te teorije zavjere. Reći da NATO i Amri pod krivotvorenim optužbama i otvorenima lažima stvaraju ozračje za agresije na druge, to nije teorija zavjere nego notorna činjenica.


Evo link

http://rt.com/

a ti mi nađi bilo što što se uklapa u tu gomilu napamet napisanih tvrdnji..
Teorije zavjere? Evo, uživaj!
http://rt.com/usa/news/bilderberg-gr...ld-government/

http://www.youtube.com/watch?v=I-15EjHCzds

O kakvim to krivotvorenim optužbama i otvorenim lažima ti govoriš??
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 16:47   #40
Evo primjera objektivnosti: Advance i Hugo Chavez. Sve najbolje. Niti riječi o suradnji s kolumbijskim FARC-om koji je kontrolirao većinu proizvodnje kokaina u Kolumbiji. Koliko je članaka Advance napisao o američkoj pomoći Kolumbiji u zaprašivanju polja kokaina?
Revenger20 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.