Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 18:38   #21
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
Ovako... u braku sam 2 godine,a ima godinu dana pokušavamo napravit dijete..i ništa... papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla
muž kaže da je rano,da smo mladi,da ima vrimena... ugl..muž je prije mene imao vezu od 5 godina..i nakon prekida bivša mu je zatrudnila s drugim nakon samo mjesec dana.sve bi to bilo ok,da ja nedavno nisam čula da ga je ostavila baš iz razloga što je neplodan(kad bi ga ja pitala koji je razlog njihova prekida,uvik je bio nejasan,neodređen,čudan), meni nebi bio problem taj što je i ako je on neplodan
dakle smatra se da nakon godinu dana aktivnog rada na djetetu (pod aktivan rad se misli ne na sexanje jedan puta tjedno za vikend kad ste odmorni, nego zaista aktivno ) bez rezultata treba poći doktoru. obadvoje
. ne samo on zato što je tebi papa uredan (koji btw nije nikakv indikator plodnsoti/neplodnosti) i zbog tamo neke babske priče da je on neplodan.
ti i muž za ruke i skupa kod doktora.



Quote:
ali šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju... sad neznam kako da se postavim,strah da mi je moj jedini i obožavani mužić možda prešutio tako bitnu stvar me izjeda...
s obzirom da si ga suočila s tim problemom i on ti je je porekao ukazujući na zle seoske jezike, nema smisla da si truješ život pitanjima je ili nije, sve dok ne obavite preglade i ne budete imali nalaze. onda ćeš znati kako ćeš postupiti.

i ta priča o tome da je neplodan tko zna tko je i kako je postavio dijagnozu.
možda su on i bivša pokušavali dobiti dijete, nije išlo pa su pukli i bez posjeta doktoru. kad je ona zatrudnila s drugim, krenule su babske priče.
postoji određen postotak neplodnih parova koji ne mogu začeti jedno s drugim, ali mogu s drugim partnerima.

puno je tu varijabli za uzeti u obzir i situacija je jako delikatna. jedno što ti mogu reći jest da ne pristaješ na onu "ima vremena, mladi smo" i inzistiraj na što bržem odlasku doktoru. ako odbije, onda je nešto definitvno trulo u državi danskoj.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 25.09.2012., 19:15   #22
Quote:
razdjeljak kaže: Pogledaj post
Zamislite da sutra netko od forumaša otvori temu, u kojoj će napisati gotovo sve što je napisala i autorica, samo da posumnja u plodnost svoje žene i namjerno prešućivanje. Još neka napiše da nije siguran, ali da je načuo kako je imala 2 abortusa!

Mislim da ne bi smjeli o takvim stvarima otvarati rekla-kazala rasprave i nagađati.

Ako muž odbije ići liječniku, onda je to druga stvar!
Ti baš citiraš moj post?
Pa ja sam napisala 2 na ovoj temi...ovo je prvi,a drugi je ono baš fino pomirljiv i čak sadrži optimističnu notu u sebi.
Iz njenih šturih info-ja sam napisala 2 posta...da, nagađam,pretpostavljam i tako to ...obično to i radim po forumu...i manje više za tvoju info-sve teme su rekla-kazala....jer ih piše autor iz svojeg kuta...ne vrve nekom pretjeranom objektivnošću...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 25.09.2012., 19:33   #23
Quote:
razdjeljak kaže: Pogledaj post
Ja se s tobom slažem! Zapravo afirmiram tvoj post. Mislim da si najracionalniji savjet dala! Oprosti ako se nismo razumjeli! sada sam napravio izmjenu!

Ovdje je ipak u pitanju ozbiljna stvar o kojoj se ne bi trebalo nagađati! Moja nova žena je možda imala abortus, možda i dva, a možda i nije,... što da napravim ako mi je tako bitne činjenice namjerno prešutila.
Sve ok

Nego,ovaj njen meni djeluje kao onaj tip muškarca koji se toga užasno boji.
Moj dojam je da on pojma nema,ali mu je uvredljiva pomisao da ide liječniku zbog toga.
To mogu razumjeti.

On u svojoj glavi misli-dok god sa sigurnošću ne znam-ne postoji kao problem.
Uvjerena sam da će njemu trebati ohoho vremena da ode doktoru.
U protivnom-već bi svoj odlazak i sam predložio.

E,da,parovi koji nakon godinu dana planiranih odnosa-ne dobiju dijete-idu liječniku na pretrage.
To je preporuka u praksi ginekologa ženi koja nastoji začeti dijete.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 25.09.2012., 20:42   #24
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju...
Možda nije prešutio jer mu nikad i nije palo na um da bi mogao biti neplodan?
Možda je duboko potisnuo sve nedoumice oko toga?

Možda nikad nije o tome razmišljao?

Ja mu ne bih ništa direktno rekla ili ga za išta optužila s neba u rebra...
Sjela bih i pitala što misli o potomstvu pa riječ po riječ do njegove prošle veze, što misli o trudnoći bivše nakon prekida ...

U slučaju da je nekad bio na pregledu, da ima dijagnoz crno na bijelo a nije prijavio, nastaje problem.

A opet...možda ga je bilo sram o tome pa..
cafelate is offline  
Old 25.09.2012., 21:52   #25
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
Ovako... u braku sam 2 godine,a ima godinu dana pokušavamo napravit dijete..i ništa... papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla... muž kaže da je rano,da smo mladi,da ima vrimena... ugl..muž je prije mene imao vezu od 5 godina..i nakon prekida bivša mu je zatrudnila s drugim nakon samo mjesec dana.
sve bi to bilo ok,da ja nedavno nisam čula da ga je ostavila baš iz razloga što je neplodan(kad bi ga ja pitala koji je razlog njihova prekida,uvik je bio nejasan,neodređen,čudan), meni nebi bio problem taj što je i ako je on neplodan...ali šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju... sad neznam kako da se postavim,strah da mi je moj jedini i obožavani mužić možda prešutio tako bitnu stvar me izjeda...
Meni jedno nije jasno.
Kakve veze PAPA test ima s utvrđivanjem neplodnosti?
Nemaš liječničku potvrdu da je s tvojom plodnošću sve ok, a već optužuješ muža?
TincH is offline  
Old 25.09.2012., 23:20   #26
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Meni jedno nije jasno.
Kakve veze PAPA test ima s utvrđivanjem neplodnosti?
Nemaš liječničku potvrdu da je s tvojom plodnošću sve ok, a već optužuješ muža?
ali o njezinoj neplodnosti ne prica selo

sad bez zajebancije, ako je lik stvarno neplodan, zna to i zatajio joj je onda je stvarno govno
sklonija sam vjerovati da lik nikakve testove nije ni napravio
dakle, ako hoce djecu, oboje doktoru da vide u cemu je problem
Peppa Pig is offline  
Old 26.09.2012., 00:39   #27
Arrow

Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako se dijete ide "raditi" bez da je žena radila briseve i još poneki test...koja neodgovornost. I kakva komunikacija u braku. Da nije tužno, bilo bi smiješno.
alo ej? jel ti čitaš ili ?? valjda moj ginekolog zna koje sve pretrage radi kad se planira začeće... i naravno da to nije isti pregled kako kod pretraga za neplodnost... zato pliz [ ne pametuj
>maya< is offline  
Old 26.09.2012., 00:43   #28
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
alo ej? jel ti čitaš ili ?? valjda moj ginekolog zna koje sve pretrage radi kad se planira začeće... i naravno da to nije isti pregled kako kod pretraga za neplodnost... zato pliz [ ne pametuj
Svaki ginekolog bi to trebao znati, no nema potrebe da te on sam šalje na te pretrage ako ga ti ne tražiš.

Kažeš:
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla...
Ako na pretrage nisi išla, nisi išla.

Pričaš o neplodnosti muža, a ni jedno od vas dvoje nije obavilo ni jednu pretragu za neplodnost. Drugim riječima, mlatiš praznu slamu. Koji je razlog zašto to radiš u svom braku i zašto to radiš s temom koja je sama po sebi osjetljiva samo ti znaš.
darkić is offline  
Old 26.09.2012., 00:46   #29
ovako..
dok nije dokazano crno na bjelo testom i sa timom zdr,radnika,ne bih donosila ishitrene zaključke.
ali ti moras sjest s tim covjekom i pokrenut temu o vama,djeci,sto se dogadja..
samo se rjesit nece,izjedat ce te,,,
a ako i postoji problem,rjesit ce se ono sto se rjesit da.
nemozete zivjet u neznanju,
nije mala stvar.
o povjerenju i iskrenosti jos i da ne spominjem..
sebično je znati i skrivati,očekujući kada se ubračite da ce biti lakse..
u čemu lakse?
kada laz jednako boli(ako se dokaze da zaista je znao i sutio)
razlika je samo sto je on onda uljuljkan da ako ga je cura ostavila,zena nece..
da,bas,,
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 26.09.2012., 00:57   #30
Priče o tome kako je neplodan mogu imati uporište, ali ne moraju. Obično čak i tu gdje ima dima, ima i vatre, ali ti ipak njega stavi ispred sebe, porazgovarajte i dogovorite RELEVANTNE pretrage koje se tiču plodnosti i znaćeš krajnji rezultat sa sigurnošću. Kao što ti je i rečeno, ukoliko bude pokazivao čudne reakcije na tu ideju, to je već onako ozbiljan indikator.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 26.09.2012., 01:01   #31
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
na ostale pretrage za neplodnost nisam išla...
e pa odi, zapravo odite skupa
http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/in...nutu-oplodnju/
mozda ste oboje neplodni, a onda vam opet ostaje bjesomucni seks
lakse je kad je muz neplodan, onda uvijek moze uletit prijatelj sa strane, jel, nego kad zena ima problema s tim.
i ne znam kakva je to muska neplodnost, uvijek ostaje punkcija sjemena iz testisa, ili IVF, ili spermom od donora (muz ne mora ni znati ), u principu nema nerjesivih situacija.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .

Zadnje uređivanje Natch : 26.09.2012. at 01:07.
Natch is offline  
Old 26.09.2012., 01:07   #32
mislim da je ovdje problem nepovjerenje, a ne neplodnost. evo, da muž ode na pretrage i ispadne da je neplodan, imam neki dojam da mu autorica teme nebi vjerovala da on to nije znao, čak i ako stvarno nije..
dire Dawn is offline  
Old 26.09.2012., 01:09   #33
mislim da ste malo sišli s teme... nikoga ja ne optužujem za neplodnost, nego za laž,šta nikako nije isto...imam ja i puno drugih razloga ( koje nisam napisala) zašto sumnjam, al nebitno... kad sam otvorila temu,vjerovatno mi je bio smanjen dotok kisika u mozak, jer stvarno neznam koji kc sam ja išla OVDJE raspravljat o svom životu,sumnjama i problemima..vjerovatno sam samo tribala olakšat nekome dušu,a eto desilo se da sam baš u tom trenutku slabosti bila na forumu (vječni savjetnik i psihijatar) ugl, ajd sad ok, bez daljnje filozofije, sama ću ja sa mužom sve riješit (kao i dosad) .. nemojte vi zamarat svoje glavice sa mojim problemima,stvarno nepotrebno i vama i meni... sorry na temi,mogu li je ikako zatvorit ?? i ispravit svoju glupost
>maya< is offline  
Old 26.09.2012., 01:14   #34
ovakva tema ne sjecam se da je bila..
zatvorit se moze uvjek pitaj moderatore..
ovdje je stotine ljudi koji traze savjete,druze se,zezaju komuniciraju..
zasto sada odustajes ako si temu stavila??
nadam se da cete naci rjesenje i da ce biti dobro za oboje,sretno tebi i muzu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 26.09.2012., 01:14   #35
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
lakse je kad je muz neplodan, onda uvijek moze uletit prijatelj sa strane, jel, nego kad zena ima problema s tim.
i ne znam kakva je to muska neplodnost, uvijek ostaje punkcija sjemena iz testisa, ili IVF, ili spermom od donora (muz ne mora ni znati ), u principu nema nerjesivih situacija.
Može uletjeti i ženina majka, bio je takav primjer. Žena ne mora ni znati.

Quote:
razdjeljak kaže: Pogledaj post
Nakon ovakvog razmišljanja, gdje je ona posumnjala u plodnost muža, da su najplodniji neće začeti dijete!
Jao, pametnice, pazi da ti se ne zalomi....

Možda on ni sa prijašnjom curom nije bio na pretragama, možda nema crno na bijelo da je neplodan, možda se boji otići, misli da će se sve riješiti. To može stvarati veliki teret u glavi, pa ova ga je ostavila...
Stisni ga (za jaja ), dužan ti je pretrage.

Edit: nek tema ostane kao primjer glupih odgovora.

Zadnje uređivanje speculaas : 26.09.2012. at 01:17. Reason: Gluplji odgovor.
speculaas is offline  
Old 26.09.2012., 01:15   #36
Dobila si dobrih savjeta i komentara ovdje. Potpuno onako ljudskih. Stani iza svojih postupaka, postavila si temu, nema veze Kad dobiješ rezultate ili već odradiš što si zamislila osjetićeš sama kako dalje i možeš li preći ako shvatiš da je znao.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 26.09.2012., 01:18   #37
gle, nakon sto par dvije godine ne uspijeva zatrudniti, obicno dobiva uputnicu za ambulantu za humanu reprodukciju, i tamo ti naprave sve potrebne pretrage, tako da se brzo ustanovi gdje je problem i kako se moze rijesiti, a uvijek postoji neko rjesenje. najgluplje se medjusobno optuzivati, jer problem moze biti i sa obe strane. uglavnom, bit ce dovoljno da kazes svom ginekologu da dvije godine niste uspjeli zatrudniti i da ga molis da vas uputi na potrebne pretrage.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.09.2012., 01:22   #38
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dobila si dobrih savjeta i komentara ovdje. Potpuno onako ljudskih. Stani iza svojih postupaka, postavila si temu, nema veze Kad dobiješ rezultate ili već odradiš što si zamislila osjetićeš sama kako dalje i možeš li preći ako shvatiš da je znao.

da,znam )
>maya< is offline  
Old 26.09.2012., 01:30   #39
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
Ovako... u braku sam 2 godine,a ima godinu dana pokušavamo napravit dijete..i ništa... papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla... muž kaže da je rano,da smo mladi,da ima vrimena... ugl..muž je prije mene imao vezu od 5 godina..i nakon prekida bivša mu je zatrudnila s drugim nakon samo mjesec dana.
sve bi to bilo ok,da ja nedavno nisam čula da ga je ostavila baš iz razloga što je neplodan(kad bi ga ja pitala koji je razlog njihova prekida,uvik je bio nejasan,neodređen,čudan), meni nebi bio problem taj što je i ako je on neplodan...ali šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju... sad neznam kako da se postavim,strah da mi je moj jedini i obožavani mužić možda prešutio tako bitnu stvar me izjeda...
Draga maya,
njegova reakcija je u najmanju ruku čudna. Možda ima istine u tim tračevima, možda ne, 'ko će ga sad znat. Muškarci znaju bit čudni čak i kad govore istinu. Za početak je najbolje da napravi spermiogram, a kad dođu rezultati znat ćeš kud i kako dalje.
pimki is offline  
Old 26.09.2012., 01:32   #40
Zaboravila sam pitat, koliko godina imate?
pimki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.