Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 08:16   #81
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
To je zato što smo mi ljudi takva bića, nesavršena, padamo pred iskušenjima i za puno manje i za puno više od bračne prevare.
Sve što htjedoh reći je da bi, ako ovo "ljudi smo (nismo savršeni)" vrijedi kako bi objasnilo zašto ponekad zastranimo, slično "ljudi smo (nismo pizde)" trebalo vrijediti i kod preuzimanja odgovornosti za zastranjivanje (umjesto izvlačenja na slučaj; iz filma, čini mi se, "The last boy scout": spotaknuo si se pa ti se kurac slučajno zabio u pičku moje žene? ).
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:24   #82
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, zbog straha od posljedica. Mozda je svjesna njegove reakcije, ne mirenja sa tim cinom prevare no istovremeno ga ne zeli izgubiti.
ne želi ga izgubit? pa izgubila ga je činom prevare tj. još i prije - kad se emotivno udaljila od njega (ili on od nje, ne znam
pozadinu, no svejedno). ili ti smatraš da se gubljenje odnosi tek kad se fizički makneš od nekoga, razdvajanje od kreveta i stola, pa to je tek puka formalnost. to ono, sve izvana funkcionira, obveze i dužnosti se izvršavaju, ali je neka praznina u zraku, nema onog nečeg što vezu
čini kvalitetnom. tako da, prije bi rekao da je gubljenje stanje uma a ne fizička blizina, al ako nekog zadovoljava farsa okej, al po mom mišljenju potisnuti problemi uvijek nađu ispušni ventil.


Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Uostalom, veca je kazna zivjeti sa samom spoznajom nego priznanje. Priznanje oslobadja, bez obzira na posljedice.
pa ako je 'veća kazna živjet sa spoznajom' ne bi li onda bilo bolje i po nju da prizna. a priznanje oslobađa drugu stranu, i to
iluzije, to svakako. međutim, ne bi se sasvim složio da priznanje oslobađa, vjerojatno da, ali to je samo trenutno 'olakšanje', jer već idući trenutak ga zamjenjuje suočavanje s negativnom reakcijom druge strane, i mislim da tek onda dođe do mozga varatelju (tj. ici) težina tog njezinog izleta.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
(umjesto izvlačenja na slučaj; iz filma, čini mi se, "The last boy scout": spotaknuo si se pa ti se kurac slučajno zabio u pičku moje žene? ).
to je bilo iz 'umri muški'.

Zadnje uređivanje robijas-- : 12.10.2012. at 16:40.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 03:42   #83
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
ne želi ga izgubit? pa izgubila ga je činom prevare tj. još i prije - kad se emotivno udaljila od njega (ili on od nje, ne znam pozadinu, no svejedno). ili ti smatraš da se gubljenje odnosi tek kad se fizički makneš od nekoga, razdvajanje od kreveta i stola, pa to je tek puka formalnost. to ono, sve izvana funkcionira, obveze i dužnosti se izvršavaju, ali je neka praznina u zraku, nema onog nečeg što vezu
čini kvalitetnom. tako da, prije bi rekao da je gubljenje stanje uma a ne fizička blizina, al ako nekog zadovoljava farsa okej, al po mom mišljenju potisnuti problemi uvijek nađu ispušni ventil.
To sto nekoga "izgubis" ne mora nuzno znaciti i da ga vise neces naci. Uostalom, to su prirodni procesi u svim vezama koji se manifestiraju na razlicite nacine (ne nuzno kroz prevare), ali ljudi zive, stare i razvijaju se na individualnoj osnovi, te kroz zivot i mijenjaju svoje percepcije sto ne mora uvijek znaciti da ce biti kompatibilne sa partnerovima.

Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
pa ako je 'veća kazna živjet sa spoznajom' ne bi li onda bilo bolje i po nju da prizna. a priznanje oslobađa drugu stranu, i to
iluzije, to svakako. međutim, ne bi se sasvim složio da priznanje oslobađa, vjerojatno da, ali to je samo trenutno 'olakšanje', jer već idući trenutak ga zamjenjuje suočavanje s negativnom reakcijom druge strane, i mislim da tek onda dođe do mozga varatelju (tj. ici) težina tog njezinog izleta.
Ti tu polazis iz svoje pozicije koja nedvosmisleno govori kako ne bi volio da ti zena "nabija rogove", ali ja sam isto tako cuo i one druge koji kazu "ono sto ne znam, to me i ne moze boljeti", ali je ipak za pretpostaviti da ona bolje pozna svog moza u koju ce ga od ove dvije skupine "spakirati". Ili neku trecu, whatever.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 17:23   #84
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
To sto nekoga "izgubis" ne mora nuzno znaciti i da ga vise neces naci. Uostalom, to su prirodni procesi u svim vezama koji se manifestiraju na razlicite nacine (ne nuzno kroz prevare), ali ljudi zive, stare i razvijaju se na individualnoj osnovi, te kroz zivot i mijenjaju svoje percepcije sto ne mora uvijek znaciti da ce biti kompatibilne sa partnerovima.
a koja je poanta...da treba pojebat nekoga čim dođe do prve trzavice.
a 'gubljenja' ima više vrsta, i neka su nepovratna.

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ti tu polazis iz svoje pozicije koja nedvosmisleno govori kako ne bi volio da ti zena "nabija rogove", ali ja sam isto tako cuo i one druge koji kazu "ono sto ne znam, to me i ne moze boljeti", ali je ipak za pretpostaviti da ona bolje pozna svog moza u koju ce ga od ove dvije skupine "spakirati". Ili neku trecu, whatever.
je, čuo sam i ja tu krilaticu, i već sam rekao za ljude koji se vode njome, koji žele živjet u iluziji, sve 5 ako njima paše. međutim, oni koji kriju prevaru rijetko je to zbog toga što su eventualno upoznati sa partnerovom 'ne želim znat', prije će bit da kriju zbog zaštite vlastite stražnjice a ne zbog toga jer razbijaju glavu u koju skupinu im partner spada pa žele postupit fer prema njemu.

a što se tiče same krilatice 'što ne znaš, ne boli', odličan je izgovor za sve pizdarije koje ljudsko biće može napravit i to dok god ima vještinu prikrivanja i metenja pod tepih...možeš dignut hipoteku na kuću i ne reć ženi, ali šta ima veze dok ne zna ne može je bolit glava jelda....možeš i nekoga tračat iza leđa, al ni to nema veze dok god mu talentirano glumiš najboljeg prijatelja, jer što ne zna ne boli...hrpu je primjera koji pokazuju idiotizam te krilatice, a ustvari samo samoutješna izlika.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 22:09   #85
Quote:
10213 kaže: Pogledaj post
prije 17 godina sam bila ludo zaljubljena.... bila je to moja prva i največa ljubav... nakon godine dana zbog glupog ponosa sam ga izgubila... pobjegla iz tog grada... za četri godine se udala rodila dvoje djece i prije 5 godina se je prvi put javijo..(zvao me je pijan usred noči, na moju sreču nije mo probudijo muža).. nemojte me pitat koji je bijo osječaj ga čuti nakon toliko godina a tek kad je rekao da me još voli i da me nikad neče zaboravit.... uh!!! Kad sam išla na godišnji poslje toga obavezno bi se našli na kavi i ta kava bi trajali do dugo u noč... bilo je i suza i smjeha zagrljaja i pjevanja!! bilo mi je super u njegovom društvu, postao mi je prijatelj...naravno tajni!! čak mi je pomaga da prebrodim krizu u braku... Ali prošli viken dok sam otišla u rodni grad, sam mu se javila i opet smo se našli na kavi.... dogodilo se nešto što nije smjelo. Prevarila sam muža prvi put u naših 12 godina veze.
Teško mi složiti to sve u glavi jer ja svog muža nebi nikad ostavila i volim ga ali kako sad nastaviti dalaje, neznam, zbunjena sam i to je stvar o kojoj nisam nikad nikom pričala, izjeda me, jer se bojim istine i emocija!!!
šta mislite dali se nakon prevare koja nije samo iz požude može nastaviti normalno živjetei u braku??
Pa ako si posložiš stvari tako da ti je to bio nebitan čin, možda i može... Al fascinantno mi je da se zagriješ za lika koji ti je bio wow prije skoro 20 godina.

Voliš muža, ali si ga ipak prevarila? Znaš li zašto se to dogodilo? Jer iskreno, mislim da me samo teška nejebica može natjerati na takvo što u situaciji gdje bih trebao biti vjeran i HTIO biti vjeran Izvukao te iz jedne bračne krize i ugurao u drugu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 22:21   #86
Molim vas pomoc...
U braku sam dvije godine i suprug je ok, nis posebno al isto puno bolji od onoga sto sam imala za vidjeti kod drugih. Ja imam jedan drugi problem. Postoji jedan muškarac kojeg poznajem puno duze nego svog supruga. Mi smo se upoznali prije 7 godina i od onda imamo neki cudan odnos. Kad se sretnemo, vidimo uzivamo jedno u drugome, vodimo ljubav, razgovaramo i sl. Prije je to tako funkcioniralo jer sam onda imala decka koji je i mene takoder varao pa me nije bilo briga. Cim sam prekinula s tim deckom upoznala sam svog sadasnjeg muza. Bilo je sve super jer svog ljubavnika nisam vidjela do prije 5 mjeseci. Tada smo se sreli i jako se cesto vidamo. Od onda moji osjecaji prema suprugu su se promijenili i to puno. Mislim samo na ljubavnika. Htjela bi ostaviti muza, ali ne mu ne mogu reci razlog. Nije to zasluzio. A u drugu ruku ne znam sto moj ljubavnik zeli od zivota. Ne znam bi li on mogao biti sa mnom u vezi. Napokon kao normalni ljudi. Uvijek mi kaze kako mu falim u odnosu se vide emocije, ali mi je jasno dao do znanja da kada bi se sad i rastavila dobila bi razne epitete koji prate rastavljene zene. Ja sam jako mlada i ne zelim ovako provesti cijeli zivot. Moj ljubavnik ima lijep zivot. Financijski je super situiran, dobro izgleda i sve ostalo. Zato mi nije jasno sto radi sa mnom. Daje mi do znanja da dolazi u svoj rodni kraj samo da bi mene vidio ali mi nikada nije spomenuo nas kao par....... Molim vas pomozite jer ne znam sto cu sa sobom.......
__________________
Somewhere over the rainbow......
anaanic38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 11:30   #87
Quote:
anaanic38 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc...
U braku sam dvije godine i suprug je ok, nis posebno al isto puno bolji od onoga sto sam imala za vidjeti kod drugih. Ja imam jedan drugi problem. Postoji jedan muškarac kojeg poznajem puno duze nego svog supruga. Mi smo se upoznali prije 7 godina i od onda imamo neki cudan odnos. Kad se sretnemo, vidimo uzivamo jedno u drugome, vodimo ljubav, razgovaramo i sl. Prije je to tako funkcioniralo jer sam onda imala decka koji je i mene takoder varao pa me nije bilo briga. Cim sam prekinula s tim deckom upoznala sam svog sadasnjeg muza. Bilo je sve super jer svog ljubavnika nisam vidjela do prije 5 mjeseci. Tada smo se sreli i jako se cesto vidamo. Od onda moji osjecaji prema suprugu su se promijenili i to puno. Mislim samo na ljubavnika. Htjela bi ostaviti muza, ali ne mu ne mogu reci razlog. Nije to zasluzio. A u drugu ruku ne znam sto moj ljubavnik zeli od zivota. Ne znam bi li on mogao biti sa mnom u vezi. Napokon kao normalni ljudi. Uvijek mi kaze kako mu falim u odnosu se vide emocije, ali mi je jasno dao do znanja da kada bi se sad i rastavila dobila bi razne epitete koji prate rastavljene zene. Ja sam jako mlada i ne zelim ovako provesti cijeli zivot. Moj ljubavnik ima lijep zivot. Financijski je super situiran, dobro izgleda i sve ostalo. Zato mi nije jasno sto radi sa mnom. Daje mi do znanja da dolazi u svoj rodni kraj samo da bi mene vidio ali mi nikada nije spomenuo nas kao par....... Molim vas pomozite jer ne znam sto cu sa sobom.......

tebi je strast-uzitak vaznija od ljubavi, pa prema tom te netreba moriti sto ce biti sa suprugom, najvjerojatnije ce mu biti lakse kada nebude sa osobom koja ga vara, djece nemate, dakle sve je spremno da svak svojim putem krene pogotovo sto muz za tebe nije nis posebno, u biti pokazi mu ovaj post i sve ce biti ekspres riješeno, bar možeš biti toliko poštena kad vec u svemu ostalom nisi
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:10   #88
Nije to tako lako... On je vec prosao kroz gadnu rastavu. A nije toliko los da ga tako bezobzirno ostavim. Jednostavno mu ne mogu reci da ga varam, pretesko mi je to. A ni sama ne znam na cemu sam sa drugim muskarcem. Sve mi se mijesa, nije bas tako jednostavno kako se cini. On ima kcer iz prvog braka koja zivi s nama i da ih ostavim sve bi propalo. Oni, ne ja.
__________________
Somewhere over the rainbow......
anaanic38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 18:04   #89
mozda ipak bolje da odes.

kao sto si i sama rekla nije covjek nista kriv, a nema smisla da vuces i njega i njegovu djevojcicu kroz svoj soul-searching. ako zbog nicega, a ono zbog samilosti/sucuti nisu zasluzili da njima kalkuliras. nije posteno.

ne moras nista reci doli da ne volis (kao sto uistinu niti ne volis muza, nigdje se ne nazire niti tracak ikakve ljubavi.)

Quote:
anaanic38 kaže: Pogledaj post
... A u drugu ruku ne znam sto moj ljubavnik zeli od zivota. Ne znam bi li on mogao biti sa mnom u vezi. Napokon kao normalni ljudi. Uvijek mi kaze kako mu falim u odnosu se vide emocije, ali mi je jasno dao do znanja da kada bi se sad i rastavila dobila bi razne epitete koji prate rastavljene zene. Ja sam jako mlada i ne zelim ovako provesti cijeli zivot. Moj ljubavnik ima lijep zivot. Financijski je super situiran, dobro izgleda i sve ostalo. Zato mi nije jasno sto radi sa mnom. Daje mi do znanja da dolazi u svoj rodni kraj samo da bi mene vidio ali mi nikada nije spomenuo nas kao par....... Molim vas pomozite jer ne znam sto cu sa sobom.......
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 20:44   #90
O da, volim ja njega. Ali na nacin na koji se voli nekoga s kim dijelis zivot. Brizno. A na drugu stranu, nedostaje mi stari zivot. Koji sada imam s drugim muskarcem. Znam da je grozno od mene, ali to je jedini nacin na koji ja to vidim trenutno. Ne zelim ostaviti muza, ne zelim nastaviti ovu aferu. A zeljela bi zivot s ljubavnikom. Samo nas dvoje. Tesko za objasniti.
__________________
Somewhere over the rainbow......
anaanic38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 22:10   #91
Let me put it this way:

ako ista znam o muskarcima, onda je to da, kada muskarac istinski voli zenu, onda se itekako dobro potrudi doci do nje, osigurati zajednistvo, i eliminirati sve moguce prepreke.

cinjenica da tvoj ljubavnik to ne cini, da 'buducnost' ne da naslutiti, govori dovoljno sama za sebe. i iz toga mozes izvuci bas sve zakljucke koji su ti potrebni. (da li jos uvijek razmisljas zasto ti se vraca i na sto to svodi tvoju, cini se iskrenu, ljubav prema njemu)

it is not what he does, but what he doesn't do or say, that speaks more than any words.

sry
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:19   #92
Quote:
anaanic38 kaže: Pogledaj post
O da, volim ja njega. Ali na nacin na koji se voli nekoga s kim dijelis zivot. Brizno. A na drugu stranu, nedostaje mi stari zivot. Koji sada imam s drugim muskarcem. Znam da je grozno od mene, ali to je jedini nacin na koji ja to vidim trenutno. Ne zelim ostaviti muza, ne zelim nastaviti ovu aferu. A zeljela bi zivot s ljubavnikom. Samo nas dvoje. Tesko za objasniti.
Da ti voliš svoga muža iti malo, ma barem onako bratski, nebi se prema njemu ponašala kao prema najgorem neprijatelju. Jer ovo što ti svome mužu radiš, ja ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju. Ostavi muža, pa si sređuj život, on nije zaslužio biti tvoja žrtva, ako ti je iti malo stalo do njega, onda ćeš ga poštediti sebe života sa tobom..... onda lipo uživaj i jebi se s kim god hoćeš....
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 16:27   #93
Quote:
10213 kaže: Pogledaj post
nisam ja baš tako glupa da nastavim brak samo zato što bi to trebalo biti tako, ja nastavljam brak zato što tako želim.
Pametna ženo...nitko od nas nije bez grijeha i svi smo u životu napravili stvari (poneseni trenutkom ili čime već) kojima se ne ponosimo...znaš onu, neka baci kamen prvi koji je bez grijeha.. dvanaest godina u braku, dvanaest godina rutine, dogodilo se, pa što. (Osim toga, tko kaže da i tvoj muž nije u tih dvanaest godina pao negdje,nekad u iskušenje).Važno je da si ti rasčistila sa samom sobom, nekad su ovakve situacije možda i potrebne da bi jasno sagledali što imamo i to cijenili još više. Okreni se ponovno svome braku, mužu i djeci, daj im svu svoju ljubav, a njega se s ljubavlju sjeti ponekad, ali ga ostavi tamo gdje mu je mjesto, u prošlosti. Bit će sve O.K., sretno.
rozmary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 15:42   #94
Quote:
anaanic38 kaže: Pogledaj post
Ne zelim ostaviti muza, ne zelim nastaviti ovu aferu. A zeljela bi zivot s ljubavnikom. Samo nas dvoje. Tesko za objasniti.
Pa i nije baš
Nisi sigurna u ljubavnika, zato ne želiš ostaviti muža. da ljubavnik pokaže konkretan interes za zajedničkim životom, odlepršala bi ti davnih dana.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.