Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2013., 14:48   #1
Question Dobar broker za Američke dionice

Ovako želim kupiti određene američke dionice, i to bih već sutra htio. Međutim pitao sam u Centar Banci i nijhov broker za američke dionice naplaćuje 25 centi po dionici. Ja bih volio plaćati u postotku obzirom da planiram kupiti vrlo jeftine dionice. Ima li kakvih hitnih preporuka? Hvala
suaske666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 17:30   #2
Jedini za koji sam siguran da radi sa hrvatskim drižavljanima je Interactive Brokers.
Ovi drugi koji su radili sa HR državljanima su nas otkantali. Možda ima još koji nisam siguran.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 20:45   #3
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Interactive Brokers.
Pokušao sam kod njih, međutim ne dopuštaju stvaranje accounta ljudima bez prethodnog iskustva. Znaš li još kojeg koji to dopušta?
suaske666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 08:01   #4
a na temelju čega oni znaju imaš li iskustva ili ne?
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 16:30   #5
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
a na temelju čega oni znaju imaš li iskustva ili ne?
a je, lago sam na kraju, al ono. haha
suaske666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 11:26   #6
Pozdrav svima!

Postoji li minimalan iznos na računu za mogućnost trgovanja preko Interactive Brokers-a?

Unaprijed zahvaljujem.
River Tex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 11:29   #7
Quote:
River Tex kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Postoji li minimalan iznos na računu za mogućnost trgovanja preko Interactive Brokers-a?

Unaprijed zahvaljujem.
Piše na stranici, 10 000 US $
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:44   #8
Quote:
suaske666 kaže: Pogledaj post
a je, lago sam na kraju, al ono. haha
Naravno da smo svi lagali,pa i ono kad pitaju koliko zarađuješ,o tome ovisi hoće li odobriti margin ili ne...
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 16:56   #9
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Piše na stranici, 10 000 US $
Hvala na odgovoru.

S obzirom da za početak ne bih prebacivao toliki iznos, postoji li još neki broker koji radi s Hrvatskom (a dopušta manji iznos na računu)?
River Tex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:13   #10
bilo ih je ali izgleda da je slovo spalo samo na njih, možda se štogod promjeni u idučih par mjeseci
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 10:41   #11
Kad smo kod prebacivanja love, kako danas to izgleda? Nema vise nikakvih ogranicenja na te transfere? Znaju li u banci to izvrsiti kako treba? Nekad davno, neki su to odradjivali preko Austrijskih banaka.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:16   #12
meni je išlo bez ikakvih problema (jedino je ograničenje na iznos kad sam šalješ pute e-bankarstva ili slične usluge), obično za dan-dva lova sjedne na račun
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 22:49   #13
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Naravno da smo svi lagali,pa i ono kad pitaju koliko zarađuješ,o tome ovisi hoće li odobriti margin ili ne...
na kraju su me odbili, vjerojatno jer nisam lagao u vezi zarade. jel mogu ponovno pokusati sa istim imenom pa lagat ovaj put? sta mi je radit?
suaske666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:52   #14
Quote:
suaske666 kaže: Pogledaj post
na kraju su me odbili, vjerojatno jer nisam lagao u vezi zarade. jel mogu ponovno pokusati sa istim imenom pa lagat ovaj put? sta mi je radit?
Možda da sačekaš neko vrijeme i zatim ponovno pokušaš ali ovaj put nemoj biti skroman...
Ono,pronašao si novi odlično plaćeni posao,umrla ti bogata tetka,dobio na lotu...
Mene su upozorili na to kad sam otvarao račun,ne znam koji su bili minimalni uvjeti zato sam ispao bogat ko todorić... za svaki slučaj.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:16   #15
Znači samo Interactive i 10 milja $ minimum.. Kolike cifre treba stavit za imovinu i prihode pa da sigurno prođem? Margin mi nije bitan, ali mi je bitno da prođem. Da li je neko trgovao preko domaćih brokera na NYSE? ja sam se malo raspitivao, provizije i nisu tako velike, ali one cijene skrbništva nisu tako sitne..
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:21   #16
Evo ja sam otvoria račun prije par dana u interactiva bez ikakvih problema,mlađi sam od 26 pa mi je minimum 3000$,posla san pare i sad čekam da dođu u njih
ivan1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:50   #17
ne kužim, vas odbija interactive brokers jer niste napisali da dovoljno zarađujete ili imate para.
A kaj njih boli koliko vi zarađujete ili koliko će te uložit para ili da li će te sutra izgubit sve pare i bit socijalni slučajevi. u krajnjem slučaju nećete bit teret Američkoj socijali.

Debilan broker i takve izbjegavam koji previše gnjave, a i imaju dosta negativnih komentara na forexpeacearmy.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:46   #18
A preko kojeg ne-gnjavećeg US brokera ti trguješ? IB su trenutno jedini koji rade s Hrvatima. Njih nije ni najmanje briga za moju i tvoju imovinu i prihode, ali ih regulator prisiljava da s time petljaju, valjda u ime zaštite potrošača. Na ForexPA ne znam tko ima dobar rejting, šta ima takvih?
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:31   #19
ne trgujem preko US brokera niti ne trgujem s dionicama nego valutama.
imam forex brokera, a šta nudi od dionica pogledaj si:
http://alpari-forex.com/en/trading/f...on/#cfd_stocks
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:49   #20
Jednom davno sam imao demo-račun kod Alparija, mislim da su Rusi vlasnici. Gdje je registriran tvoj Alpari, koji regulator je nadležan i kako je osiguran tvoj novac koji držiš kod njih? Bi li ti kod njih stavio svojih recimo 30,000 eura?

Većina US brokera je osigurana kod SIPC-a (pa tako i IB) na poveliki iznos, što znači da ne možeš popušiti ni kupljene dionice ni novac na računu. Vrijedi i za non-US državljane.

Alparijevi "Stock CFD's" nisu dionice..
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.