Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 17:02   #1
Ratni sukobi u Siriji - II dio

Budući da je prethodna tema došla do magične brojke od 10.000 postove nakon koje nastupaju tehnički problemi po stabilnost cijelog Forum.hr-a, diskusiju nastavljamo ovdje.

Ljubazno molim da se i u nastavku pridržavate pravila diskutiranja Forum.hr-a, te osobito suzdržavate od svođenja rasprave na ad-hominem, osobnu, razinu.

Zahvaljujem,

PL

Link na prethodnu temu:
Građanski rat u Siriji

.
.

Zadnje uređivanje PowerLock : 15.09.2013. at 18:04.
PowerLock is offline  
Old 15.09.2013., 17:13   #2
Obzirom da je "Sirija I" zaključana iz tehničkih razloga, pitanje ovdje za @F. Chiefa.

U čemu se ogleda ta ruska "politička artikuliranost" ?

Je'l dogovorom o kemijskom oružju zaustavljen rat, ubijanja, izbjeglice ?
Nije. Po zadnjim vijestima, sve po starom, sve isto.

A i sâm dogovor je upitan.
Jel Rusi zaista vjeruju da su im poznate sve lokacije na koje je Assad u medjuvremenu izmjestio kemijsko oružje, vjeruju li Teheranu i Damasku ? Vjeruju ko i ja snijegu na Guadeloupi.
antilles is offline  
Old 15.09.2013., 17:19   #3
Zanimljiv intervju sa izgleda nekakvim lokalnim zapovjednikom iranskih snaga u Siriji. Posebno su zanimljive njegove tvrdnje da je sukob u Siriji sveti rat za islam protiv nevjernika, kao saveznike Irana u tom svetom ratu vidi hezbolah, mudžahedine, iračane i afganistance dok sirijce uopće ne spominje. Dobar dio je intervjua je posvećen žestokoj kritici asadove armije koju iranski zapovjednik doživljava nesposobnom i baziranom na nasilju i ponižavanju a ne na poštovanju. Zanimljiv je i trenutak kad za neko selo koje su 'očisitili' kaže 'ovdje nema ljudi, samo arapi'. http://www.youtube.com/watch?v=z2J02DutU2c
kilgor is offline  
Old 15.09.2013., 17:22   #4
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Obzirom da je "Sirija I" zaključana iz tehničkih razloga, pitanje ovdje za @F. Chiefa.

U čemu se ogleda ta ruska "politička artikuliranost" ?

Je'l dogovorom o kemijskom oružju zaustavljen rat, ubijanja, izbjeglice ?
Nije. Po zadnjim vijestima, sve po starom, sve isto.

A i sâm dogovor je upitan.
Jel Rusi zaista vjeruju da su im poznate sve lokacije na koje je Assad u medjuvremenu izmjestio kemijsko oružje, vjeruju li Teheranu i Damasku ? Vjeruju ko i ja snijegu na Guadeloupi.
'Politička artikuliranost' se ogleda u uspješnosti političkog branjenja svojih interesa, Rusi artikulirano brane svoje interese, a nije potrebno previše naglašavati da su ruski interesi najčešće u konfrontaciji s američkim, Sirija je tu zapravo manje važna, tu je u igri pitanje utjecaja i moći, ne bih se zapravo začudio da Rusi sami izbombardiraju Assada ukoliko se ne bude pridržavao dogovora, a sve s ciljem prikaza moći. Pitanje je mogu li oni to tehnički izvesti, ali načelno bi se to moglo dogoditi...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 15.09.2013., 17:39   #5
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
'Politička artikuliranost' se ogleda u uspješnosti političkog branjenja svojih interesa, Rusi artikulirano brane svoje interese, a nije potrebno previše naglašavati da su ruski interesi najčešće u konfrontaciji s američkim,... /
OK, slažem se. Brane Tartus, brane do sada uloženo, kao i buduću zaradu od prodaje oružja.

Svatko brani svoje interese, jedino logično. Al u tom slučaju, manimo se priče o nekakvom pravdoljubivom Putinu.
(priznajem, nije tvoja priča. al jest priča mnogih ovdje)

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Sirija je tu zapravo manje važna, tu je u igri pitanje utjecaja i moći, ne bih se zapravo začudio da Rusi sami izbombardiraju Assada ukoliko se ne bude pridržavao dogovora, a sve s ciljem prikaza moći. Pitanje je mogu li oni to tehnički izvesti, ali načelno bi se to moglo dogoditi...
I s gornjim se slažem.
antilles is offline  
Old 15.09.2013., 17:42   #6
@PowerLock


Opet stavljate netočan naziv ovome topicu...to nije ni blizu građanskog rata, bolje reći "Agresija na Siriju od strane plaćenika"
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Old 15.09.2013., 17:47   #7
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
....
Opet stavljate netočan naziv ovome topicu...to nije ni blizu građanskog rata, bolje reći "Agresija na Siriju od strane plaćenika"
Uvjetno rečeno.
Jer uz desetak 000 raznoraznih sunitskih jihadista, imamo i desetak 000 hezbollahovaca. Koji su takodjer strani plaćenici, teheranski tj.

Nasrallah odavno sanja o Islamskoj republici od Teherana, preko Iraka, Sirije, pa sve do Libanona. Al ne ide mu. Kao ni teheranskom ayatollahu.
antilles is offline  
Old 15.09.2013., 17:49   #8
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
'Politička artikuliranost' se ogleda u uspješnosti političkog branjenja svojih interesa, Rusi artikulirano brane svoje interese, a nije potrebno previše naglašavati da su ruski interesi najčešće u konfrontaciji s američkim, Sirija je tu zapravo manje važna, tu je u igri pitanje utjecaja i moći, ne bih se zapravo začudio da Rusi sami izbombardiraju Assada ukoliko se ne bude pridržavao dogovora, a sve s ciljem prikaza moći. Pitanje je mogu li oni to tehnički izvesti, ali načelno bi se to moglo dogoditi...
Ovo je mozda vise za onu drugu temu o rusiji ili rusofiliji ali kad smo kod toga pravi test ruske sposobnosti biti ce nakon Putinovig odlaska. Ameri imaju dovoljno crvst sustav da prezivi bilo kakvoog presjednika i ne variraju previse u ciljevima i strategijama dok kod Rusa to u ovom trenutku previse ovisi o osobnosti i kontroli situacije i sustava od strane jedne osobe. Kako ce se to razvijati biti ce zanimljivo vidjeti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 15.09.2013., 17:51   #9
Quote:
Marian Oden: "Stvarno, ljudi kad čuju za taj NWO misle da je to neka zajebancija, ali kad pogledaš dešavanja u svijetu i u europi, vidiš da se sve kreće ka jednoj vladi, jednoj banci, jednom jeziku, jednoj "naciji", itd...

Eto, neki dan sam slučajno na vijestima čuo da su se teroristički napadi počeli događati i u Indoneziji, baš po uzoru na ove u Siriji. Mislim stvarno, šta to više rade oni od svijeta i njegovih država?"
Neznam ni sam ... samo znam da me, kad o "tome" mislim, - polako hvata jeza.
zenodor is offline  
Old 15.09.2013., 18:03   #10
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
@PowerLock
Opet stavljate netočan naziv ovome topicu...to nije ni blizu građanskog rata, bolje reći "Agresija na Siriju od strane plaćenika"
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Uvjetno rečeno.
Jer uz desetak 000 raznoraznih sunitskih jihadista, imamo i desetak 000 hezbollahovaca. Koji su takodjer strani plaćenici, teheranski tj.
Oboje ste, naravno, u pravu. Kada je Kyle Reese pokrenuo temu rat je još imao karakteristike građanskoga, danas ima i elemenata vanjske agresije, kao i unutarnjih sukoba. Naslov ispravljen, zahvaljujem na sugestijama

PL
PowerLock is offline  
Old 15.09.2013., 18:07   #11
Quote:
kilgor kaže: Pogledaj post
Zanimljiv intervju sa izgleda nekakvim lokalnim zapovjednikom iranskih snaga u Siriji. Posebno su zanimljive njegove tvrdnje da je sukob u Siriji sveti rat za islam protiv nevjernika, kao saveznike Irana u tom svetom ratu vidi hezbolah, mudžahedine, iračane i afganistance dok sirijce uopće ne spominje. Dobar dio je intervjua je posvećen žestokoj kritici asadove armije koju iranski zapovjednik doživljava nesposobnom i baziranom na nasilju i ponižavanju a ne na poštovanju. Zanimljiv je i trenutak kad za neko selo koje su 'očisitili' kaže 'ovdje nema ljudi, samo arapi'. http://www.youtube.com/watch?v=z2J02DutU2c
ljudi pogledajte ovaj kratki dokumentarac i dobro procitajte upis kilgor-a!
Sa ovim si dokazao koliki si manipulator i da na tvoje upise ne treba reagovati.
kontrasvijeta is offline  
Received Infraction
Old 15.09.2013., 18:09   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
....
Ameri imaju dovoljno crvst sustav da prezivi bilo kakvoog presjednika i ne variraju previse u ciljevima i strategijama dok kod Rusa to u ovom trenutku previse ovisi o osobnosti i kontroli situacije i sustava od strane jedne osobe. Kako ce se to razvijati biti ce zanimljivo vidjeti.
Zanimljiva opaska.

Svakako da od pada Berlinskog zida nije "kult ličnosti" u Rusiji bio toliko forsiran. Fale još jedino rogovi ustreljenog jelena.

Da, više primjereno za rusofilnu temu.
antilles is offline  
Old 15.09.2013., 18:22   #13
Quote:
kilgor kaže: Pogledaj post
Zanimljiv intervju sa izgleda nekakvim lokalnim zapovjednikom iranskih snaga u Siriji. Posebno su zanimljive njegove tvrdnje da je sukob u Siriji sveti rat za islam protiv nevjernika, kao saveznike Irana u tom svetom ratu vidi hezbolah, mudžahedine, iračane i afganistance dok sirijce uopće ne spominje. Dobar dio je intervjua je posvećen žestokoj kritici asadove armije koju iranski zapovjednik doživljava nesposobnom i baziranom na nasilju i ponižavanju a ne na poštovanju. Zanimljiv je i trenutak kad za neko selo koje su 'očisitili' kaže 'ovdje nema ljudi, samo arapi'. http://www.youtube.com/watch?v=z2J02DutU2c
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
ljudi pogledajte ovaj kratki dokumentarac i dobro procitajte upis kilgor-a!
Sa ovim si dokazao koliki si manipulator i da na tvoje upise ne treba reagovati.
isuse bože da ne povjeruješ, ovo je vrh heheheheh. prerasta u većeg trola od tenedora.
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Received Infraction
Old 15.09.2013., 18:33   #14
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
'Politička artikuliranost' se ogleda u uspješnosti političkog branjenja svojih interesa, Rusi artikulirano brane svoje interese, a nije potrebno previše naglašavati da su ruski interesi najčešće u konfrontaciji s američkim, Sirija je tu zapravo manje važna, tu je u igri pitanje utjecaja i moći, ne bih se zapravo začudio da Rusi sami izbombardiraju Assada ukoliko se ne bude pridržavao dogovora, a sve s ciljem prikaza moći. Pitanje je mogu li oni to tehnički izvesti, ali načelno bi se to moglo dogoditi...
:-) gle, sviđalo se to nekom ili ne, i kroz ovu krizu u Siriji, Rusija ( Putinova Rusija, možda bolje reći ? ) je pokazala da se odlučno vratila na scenu "velikih igrača" bez kojih je svjetska politika nezamisliva. Istina, od raspada SSSR-a, Rusija je uvijek bila tu negdje, no nikad ni blizu toliko "artikulirana" kao što je unazad par godina ...( samo 4 primjera : 2. čečenski rat, Gruzija,slućaj Snouden, sad Sirija ). Biti će zanimljivo vidjeti kako će se stvari razvijati kad Putin jednom ode sa scene...kao što je netko već komentirao. No da se vratimo na temu Sirije.
Ovaj "spoazum" nije toliko problematičan za Assada kako neki misle, zato ga je i objeručke prihvatio.I zato su ga Rusi predložili. U ovom vojnopolitičkom trenutku, kemijsko oružje Assadu uopće nije potrebno da bi se riješio raznoraznih naoružanih skupina ili odvraćao Izrael ( sa jakom rukom i iranskom podrškom). A isto je s druge strane, bilo izgovor za eventualni napad ( kao onomad takvo oružje nikad dokazano u Iraku ).Štoviše, samo bi štetilo Assadovu " imidžu ".
Ono što bi zaista bio pravi vojni "udarac" Assadovim snagama - da se dogodio američki napad ,ponajprije po komunikacijama, logistici, vojnim aerodromima ,a zatim i da se uvela zona zabrane leta nad Sirijom ( kao što se uvela onog trenutka kad su Gaddafijeve snage bile na korak da slome oružane grupacije u tadašnjoj Libiji ). To bi tek bio pravi korak ka porazu Assada.
Ovako, uz pomoć Rusa, Assad dobiva bitno na vremenu, i dalje može koristiti vlastito zrakoplovstvo, može javno i tajno uvoziti najnovije konvencionalno oružje iz Rusije, Kine ,Irana ( ta tko će presretati i pregledavati ruske / kineske brodove ? ) itd. Problem ostaje u tome , da će druga strana nastaviti dobivati potporu također od svojih "gospodara rata".
Konačna pobjeda ili nekakav klimavi dogovoren mir - dugoročno destabilizirajući? Ovo prvo bi išlo na ruku Assadu i bilo poželjno,a moguće je ukoliko ima večinu naroda i vojske iza sebe ( što ja ne znam ). Ovo drugo, bi odgovaral u datoj situaciji Americi , eventualno Izraelu...jer bi ostavilo mogućnost za nov krug destabilizacije u nekom pogodnijem trenutku ( Rusija nakon Putina? ). Uglavnom, igra se za velike uloge i tu 5, 10 ili 50 godina ne znaći ništa.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Old 15.09.2013., 18:35   #15
Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
Neznam ni sam ... samo znam da me, kad o "tome" mislim, - polako hvata jeza.
NWO je sasvim prirodan. Kao sto su i nacionalne drzave odgovorile na potrebe promjena u drustvu tako i globalizacija i veca povezanost prirodno dovodi do veceg medjuticaja na svim razinama. Novac naravno prvi krene jer ga je najmanje briga za ideologije, politika nesto kasnije... no te su stvari posljedica, a ne uzrok. Da smo ostali na kamenim siljcima i nikad izmislili kotac ne bi bilo globalizacije pa niti "NWO".

AKo zelis taj proces zaustaviti morat ces i sve ostalo vratiti u primitivniji stadij.

Ja pak smatram da je to pozeljan napredak. Kamo srece da zaista dobijemo svjetsku vladu i vojsku.

Na zalost za to bi nam ipak jos uvijek trebala neka vanzemaljska invazija, nista do zajednickog neprijatelja za povezivanje. Ovi terorizmi i pizdarije kao globalna prijetnja nisu dovoljni

No, ideju svakako podrzavam. Dolje nacionalne drzave, zivjela svjetska vlada
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 15.09.2013., 18:38   #16
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
ljudi pogledajte ovaj kratki dokumentarac i dobro procitajte upis kilgor-a!
Sa ovim si dokazao koliki si manipulator i da na tvoje upise ne treba reagovati.
Ako mislite da sam negdje pogriješio slobodno me ispravite, još jednom sam pogledao video i nisam naišao na pogreške čak sam dosta toga i izostavio. Kako je video na stranom jeziku i pravila foruma predviđaju kratak sažetak na našem jeziku. Ako imate volje i znanja vjerujem da bi svima bilo zanimljivo pročitati vašu interpretaciju šta je bradonja iz videa u biti htio reći.
kilgor is offline  
Old 15.09.2013., 18:39   #17
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
ljudi pogledajte ovaj kratki dokumentarac i dobro procitajte upis kilgor-a!
Sa ovim si dokazao koliki si manipulator i da na tvoje upise ne treba reagovati.
A di'š gorih manipulacija od onih kad nam ti navodno prenosiš vijesti iz Washingtona a link je pod obavezno rt.com ?

PS. link pogledam kasnije, tad slijedi komentar.
antilles is offline  
Old 15.09.2013., 18:58   #18
Ako je Kilgor nešto pogrešno interpretirao iz videa, molim vas ispravite ga.

Osobne obračune, nazivanje forumaša svakojakim imenima i slično jednostavno više ne toleriram. Svatko će dobiti po karton, a ako ovi kartoni od po 10 bodova nisu dovoljni, imam na raspolaganju i veći arsenal.

PL
PowerLock is offline  
Old 15.09.2013., 19:02   #19
Damask: "Ovo je pobjeda za Siriju, izvojevana zahvaljujući našim prijateljima Rusima"

Hrabra sirijska vojska ce sad jos zesce tamaniti ljudozdere i glavosjeke uz podrsku Rusije.

Sirijska vojska je pozurila osloboditi krscansku Maloulu koju su divljaci kratko drzali i oslobodila to mjesto od ljudozdera te spasila vecinsku krscansku populaciju.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 15.09.2013., 19:11   #20
Koja je zadnja službena izjava SAD-a koliko vremena misle dati Siriji za kemijsko oružje, sumnjam da je 9 mjeseci?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.