Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 18:26   #1
Question Trebam pametni prijedlog zbog rastave u Njemackoj ...

pozz svima

prije sedam godina sam doveo zenu iz bosne u njemacku. ozenio se u istri. rodom sam iz istre. hrvat. zena mi je muslimanka. ja sam od 89 u njemackoj. iz bosne sam poznavao nekoliko ljudi pa bio preko 1. maja i odlucio sa 33 godine ... konacno da se ozenim. tako to bilo ...

sada nakon otprilike punih 6 godina ona trazi razvod. imamo dvoje djece. curicu od 5 i decka od 3. imamo i kucu. koju smo nedavno kupili. prije 2 godine.

ona je prije toga na lutriji dobila 50 000 eura. koje smo najprije nesto obojim familijama pomogli. pa kupili auto. pa i dosta za svasta potrosili. ja sam sam potrosio 2 000 eura sam za sebe. ona je uzela 3 000 plus platila vozacku 3500 ... sto bi bilo oko 6 500.

onda smo odlucili zadnje pare potrositi u stan ili kucu. jer smo nakon pola godine vidjeli da pare samo tako idu ...

ja sam nasao jeftinu predobru kucu (trebala se renovirati i dosta ima godina) koja je bila na bubnju za 10 000 eura i plus posrednika 2 500. za to realizirati imali smo 8 000 i 2 000 smo morali posuditi od mog tate. a posrednika placali pola godine pa mu isplatili dosad 2 000 eura.

ona sada zeli rastavu. i ja kazem da ide. u zadnjih tri godine i duze uvjek je bila odvratna prema meni. i jako rijetko volila da ima sex. ja nisam mogao ici, jer se sin pred tri godine tek bio rodio.

uglavnom ide u drugi stan. 2 kucna broja dalje. sa djecom. trenutno sam bez posla. ona malo cisti.

doci ce do rastave braka najkasnije za godinu dana.

pitam se kako ce se kuca podijeliti ?

ja mogu ostati jos u njoj. mislio sam je nekako isplatiti. ali ne mogu odmah. ne mislim je prodavati nego da ostane djeci. ali mislim zivjeti u njoj. i dalje renovirati.

moje je pitanje je:

dali mogu uzeti u obzir da sa od 50 000 eura potrosio na sebe sam 2 000?

a tih 8 000 uzeo da se kuca kupi.

a da je isplatim recimo pola od 8 000 ... mislim 4 000 plus pola od 2 000 za posrednika ? znaci svega oko 5 000 eura?

ili to nece ici?

mogu li uopce uzeti 50 000 u obzir?

ona bi to uradila mozda ali da ne prodajem kucu.

advokatica njena previse se mjesa za moj pojam.

pozz i hvala vam puna na odgovorima

:-)



ademius73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 12:23   #2
Ne znam kako stvari stoje u Njemačkoj, ali u RH dobitak od igara na sreću bračna je stečevina kao i imovina stečena od dobitka od igara na sreću.
Inače, ovaj post mi je totalno nerazumljiv, valjda i drugima pa valjda zato niko nije ništa odgovorio
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:34   #3
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne znam kako stvari stoje u Njemačkoj, ali u RH dobitak od igara na sreću bračna je stečevina kao i imovina stečena od dobitka od igara na sreću.
Inače, ovaj post mi je totalno nerazumljiv, valjda i drugima pa valjda zato niko nije ništa odgovorio
ok hvala na odgovoru, kako bilo ja sam od 50, 2 milje osobno potrosio.

od ti smo para ulozili zadnjih 8 za kupnju kuce.

pitam se dali moram kucu polati iako je zena potrosila 6,5 milje.

tako :-)
pozz
ademius73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:41   #4
Quote:
ademius73 kaže: Pogledaj post
ok hvala na odgovoru, kako bilo ja sam od 50, 2 milje osobno potrosio.

od ti smo para ulozili zadnjih 8 za kupnju kuce.

pitam se dali moram kucu polati iako je zena potrosila 6,5 milje.

tako :-)
pozz
sve ce ti to sud rijesiti ,cemu razbijanje glave,stvarno u temi se tesko kuzi sta pises haha
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:15   #5
Exclamation kako da izbrisem ovaj post sada?

kako da izbrisem ovaj post sada?

pozz
ademius73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.