Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 20:05   #1
"Uvođenje reda" kao podla podvala naivnim i sustavno pljačkanim građanima

Jedan od najboljih tekstova objavljenih u zadnjih nekoliko godina, a koji pogađa suštinu problema i razotkriva obmanu koja omogućava nesmetano odvijane pljački koje pripadnici "elite", njihovi prijatelji i kumovi vrše nad 'običnim' građanima...

Ekonomist, član uredništva i kolumnist informatičkog časopisa Bug, Oleg Maštruko, u svojem tekstu objavljenom na portalu Index (LINK), napisao je:

Quote:
Svatko ima svog kandidata za najpokvareniju lažnu frazu u Hrvatskoj zadnjih 20 godina, a moj kandidat je definitivno "uvođenje reda". Uvođenje reda u svakoj dubinski nepravednoj državi, pa tako i Hrvatskoj, je uvođenje selektivnog terora. Siguran sam da su i Hitler i ekipa, kao i njihovi brojni kopiranti po smiješnim fašistoidnim državicama Evrope i Azije, svoj selektivni teror, usmjeren na neke skupine društva, pravdali uvođenjem toliko potrebnog "reda". Red u Njemačkoj nije bio isti za Arijevce i Židove, kao što niti red u Hrvatskoj nije isti za državne službenike i radnike realnog sektora, ili za obične građane i ministrove prijatelje, ili za Fižulića i vlasnika kvartovskog dućana. Unatoč tome što su te stvari bjelodano vidljive svakom, ovaj narod puši frazu "uvođenja reda" bolje od ijedne druge bajalice koja dolazi iz HDZ-SDP koalicije. Ne postoji ta tiranija koja se Hrvatima ne može nametnuti ako je praćena bajkom o "uvođenju reda".
Veličanje 'reda' u kojem isti red ne postoji i za Linićeve, Sanaderove (u doba njegove moći), Josipovićeve... prijatelje i kumove, u svojoj suštini je obmana na koju su nasjeli mnogi naivci, a s oduševljenjem su ju prihvatili nebrojeni paraziti, uhljebi, prijatelji i kumovi moćnika.

Da Njemački narod nije narod kojem je usađeno poštivanje reda, zakona, države, uniforme... ne bi mu se moglo dogoditi i mirno poštivanje poretka Hitlerove Njemačke. Štovanje očito nepravednog reda, omogućavalo je onom režimu zločine, baš kao što štovanje Linićevog, Sanaderovog, Mesićevog, Josipovićevog 'reda' (skrivanog iza floskula tipa: "neka institucije rade svoj posao") omogućava pljačku moćnih nad podređenima i nemoćmima.

Štovanje reda, dakle, nije nešto a priori dobro, jer red može biti zločinački, kao u primjeru Hitlerove njemačke, a može biti i legalnopljačkaški, kao u primjeru današnje Hrvatske... i tu se u potpunosti slažem s komentarom Olega Maštruka.

Propisa ima toliko da ih nitko ne može znati sve, a dva inspektora/kontrolora "reda" će ih nerijetko različito tumačiti, pa čak i ako ste po jednom 'ispravni', po drugom niste... i ovisite o njegovom tumačenju, dobroj volji... a tako je i sa sudovima. Onaj tko je smatran 'sitnom ribom', uvijek će biti oderan... i sve po redu i zakonu!

Mir u kojem je netko potlačen, sigurno nije dobar mir... a red u kojem se 'obične' građane enormnim pljačkaškim kaznama tlači zbog 10 kuna, dok se za mijunske iznose prijateljima raznih Linića, Sanadera, Josipovića... tj. onima koji imaju moć i dok imaju moć, gleda kroz prste, takav 'red' je zapravo temelj za moralno ruglo... za poredak kakav na ovim prostorima imamo već dugi niz godina.


Ja bih situaciju u društvu sažeo ovako:
'Obične' građane se svakim danom sve više stavlja pod mikroskop. Uz more, nerijetko i bizarnih i suludih propisa, uvijek im se može naći i prikvačiti neki prekršaj, a u isto vrijeme dok se obične građane svodi na broj, na OIB, na žigosanu stoku sitnog zuba promatranu pod mikroskopom, kumove i prijatelje moćnika se promatra preko dalekozora okrenutog naopačke... ili još bolje - zatvorenih očiju.

Kao što poručuje i Oleg Maštruko, moralna osoba neće poštovati pljačkaški (npr. Linićev red) skrojen po mjeri njegovih prijatelja i kumova, baš kao što ne bi poštovala ni red i poredak zločinačke Njemačke države tridesetih godina prošlog stoljeća. Mentalitet poslušne ovce i poštivanja nepravednog reda zapravo vodi u suučesništvo i suodgovornost za pljačke koje moćni sprovode nad nemoćnima, nad 'običnim' građanima.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 11.02.2014. at 21:12.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:51   #2
podrška "Zlom luđaku" u novim kolumnističkim avanturama. gadi mi se svaka sekunda rada jer me rad ovdje potvrđuje kao budalu, gubitnika i nečije magare.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 12:50   #3
Da. I šta ćeš poduzeti? Što itko poduzima oko toga? Što poduzima oko toga kritička masa ljudi? Ništa, osim što pišu po forumima, a vjeruj mi oni ti to ništa ne čitaju, već se zabavljaju po Sheratonima i welnessima s ekipom.
Piskaranje po forumima neće baš ništa promjeniti.

A znaš koji je najveći problem? Što je narod jednak kao političari i političari su im oprali mozak. Naš narod je poznat po podršci autoritetu. Sjeti se kako reagira masa, kad im dođe netko sa strane govoriti protiv nekog autoriteta. Većina napada, zato jer su isti i čak gledaju i sa simpatijama korupciju, pljačku, foteljašenje.
Ako i nisu prije bili takvi, zadnjih godina većina koja se smatra jako dobrim ljudima je postala takva. zašto? zato jer su takvi svi. Svi su korumpirani i gledaju svoje dobro, pa zašto onda ne bi i ja bio? tako razmišlja ogromna masa ljudi u hrvatskoj.

svijest naših ljudi je u tolikoj blokadi i toliko su oglupavili od uvlačenja autoritetima da i oni nešto postignu, da bi te ta masa čak i napala da išta pokušaš napraviti za njih. Sjeti se škole, kako je većina đaka kopirala učitelje i profesore. Tako većina naših ljudi kopira političare.
A i naši ljudi su općenito jako mlitavi, beskrvni i strastveno se boje jedino i isključivo za svoje interese.
nekakav opći idealizam im je bajka. A javljaju se drugima isključivo kad su ONI U GABULI. dotle prstom ne bi makli. naslijeđe komunizma u kojem se nije trebalo puno raditi, a svi su imali siguran posao.

Naša zemlja je i dalje za pola njih komunistička, a za pola kapitalistička
ne-korupciji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 13:01   #4
E da. I imamo još jedan iznimno dubok problem a to je da zapravo se svima živo j... za bilo koga osim za sebe i svoju obitelj. To je kod nas jako kao vrag. LJudi ako nemaju neku korist od nekoga, mogu biti užaaaaaaaaaaaasno bezobrazni i bahati. A dotle bi se uvukli u debelo crijevo onima od kojih ovise.
Toliko su truli moralno i iskvareni, a toliko puni sebe, što je kobna kombinacija. uvijek vole pričati " ti glupi amerikanci" - to je već pokazatelj iznimne gluposti, te pljuju po svim narodima i jedino smo mi kao posebno nadareni, inteligentni, sportski itd. nitko osim nas.

Gdje to ima? Amerikanci drže proizvodnju, rade najveće inovacije, znaju izrađivati od igle do svemirskog broda, a naši ne znaju ništa osim prodavati maglu i onda smo mi kao u svemu naj.. I nikog drugog ne poštuju, nego se ponašaju kao onaj mali debilni mangup iz škole, koji je baš tako sladak samom sebi, da misli da ga moraju svi tolerirati, mada je zapravo ODVRATAN.
A naši su ljudi isto uglavnom odvratni, beskrupulozni, ne bi nikom pomogli osim sebi, a tepaju si da su naj. Ego im je tvrd ko kamen i neprobojan. Zašto? Zato jer je većina GLUPA. i onda takvi glupani rade na super pozicijama i s svojom GLUPOSTI UNIŠTAVAJU DRUGE bez ikakvog odgovaranja, jer ih štiti država.

Jedino se može pobječi iz ove septičke jame... Meni se gadi više i na cestu izlaziti, jer mi se gade ti ljudi. A da sam u inozemstvu stalno bih se šetala po vani. I još kao šećer na kraju su naši užasno užasno osjetljivi.
Uglavnom, većina je baš odurna i čovjek može biti sretan ako ima prijatelja od prije i curu, dečka, muža, ženu, jer je među toliko odvratnih ljudi gotovo nemoguće nabasati na nekog s kim danas možeš početi jedan emotivan odnos koji vodi nečemu dobrom.

A dotle Amerikanca upoznaš danas i već sutra s njim radiš provale za televiziju
ne-korupciji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 13:31   #5
Nisu Nijemci po svojoj prirodi zločinačkiji narod od Francuza ili Engleza, no, mnogi su učestvovali u događajima s kraja prve polovice prošlog stoljeća zato što im je od malena bilo usađivano slijepo štovanje reda i poretka.

O tome jako dobro govori film The Reader.

Maštruko je u svojem tekstu, kroz tu izvrsnu paralelu, jako lijepo naglasio što se dešava kad se ovcama usadi svetinja slijepog štovanja reda.... kad se to čini bez promišljanja je li taj red koji se uvodi pravedan, ili je pljačkaški, skrojen po mjeri "elite", njihovih kumova i prijatelja...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 12.02.2014. at 13:47.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 20:49   #6
Odličan članak.
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:33   #7
Quote:
ne-korupciji kaže: Pogledaj post
zapravo se svima živo j... za bilo koga osim za sebe
To je rjesenje.

Quote:
ne-korupciji kaže: Pogledaj post
Piskaranje po forumima neće baš ništa promjeniti.
X
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:43   #8
često se mmože pročitati kako je ova vlada loša, ali eto bar uvodi red

i za linića,dere nas,ali bar uvodi red


dobro je prmijetio autor članka, nova mantra,donedavno je bilo eu nema alternative,sad je uvođenje reda,koja li je fraza sljedeća
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:37   #9
uvedimo sami red:
ako zaboravimo na sve različitost i podijele ostajemo samo ljudska bića i to je istina koju svi tražimo i naš temelj, borba i nasilje ne donosi nikad pravdu,samo kratkotrajne promijene dok nenasilje donosi trajne pozivam na nenasilne promjene temeljem razuma i savjesti

Ako su čovjeku u sadašnjem trenutku oteta temeljna prava koja ga čine ljudskim bićem a to su pravo na rad od kojega može živjeti, dostojanstvo, razum i svijest, nema pravo razmišljati i sanjati o budućnosti dok ne vrati sadašnjost u svoje ruke. Svaki razuman čovjek zna iz povijesti da se nasiljem ništa trajno ne rješava ali ne zna da se sve može riješiti ne nasilnim putem. Svaki čovjek danas na zemlji pa tako i u našoj Domovini je rob, ime, oib, broj i statistički podatak sebičnog i korumpiranog sistema koji je temeljen na egoizmu političke navodne elite, neznanju, medijima, laži, političkim podjelama i strahu uvjerenje da ne može ništa napraviti. Istina je da pojedinac ne može ali grupa građana može jer postoji nešto što se zove “Građanski neposluh“ što znači neotuđivo pravo čovjeka da se ne preda zakonima vlasti koja krši njegova temeljna ljudska prava koja ste vremenom zaboravili opterećeni raznim podjelama, na nenasilan način uz kolektivno masovno učešće. To je u našem slučaju nenasilni otpor kao legitimno sredstvo koji traži vraćanje prava koja nam pripadaju kao ljudskim bićima usmjeren protiv politike i zakona koja su ta prava uzela. Zadnji je trenutak da dostojanstveno i bez straha krenemo u borbu nenasilnim načinom za povrat prava koja su nam oduzeta. Pogledajmo neke članke Ustav RH - Zaštita ljudskih prava i temeljnih sloboda Članak 14. Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama. Svi su pred zakonom jednaki. Članak 20. Tko se ogriješi o odredbe Ustava o ljudskim pravima i temeljnim slobodama, osobno je odgovoran i ne može se opravdati višim nalogom. Članak 21. Svako ljudsko biće ima pravo na život. Članak 22. Čovjekova je sloboda i osobnost nepovrediva. Članak 35. Svakom se jamči štovanje i pravna zaštita njegova osobnog i obiteljskog života, dostojanstva, ugleda i časti. Članak 55. Svatko ima pravo na rad i slobodu rada. Svatko slobodno bira poziv i zaposlenje i svakomu je pod jednakim uvjetima dostupno svako radno mjesto i dužnost. Članak 56. Svaki zaposleni ima pravo na zaradu kojom može osigurati sebi i obitelji slobodan i dostojan život. Svaki izdvojeni članak ustava RH je kršen na grub način ali sustav nas uvjerava da je sve po zakonu i da moramo biti dostojanstveni.Pod dostojanstvom sustav smatra da morate objasniti svom djetetu zašto ga hranite samo krumpirom, zašto ne možete živjeti od svoga rada, zašto nemate novaca da kupite djetetu tenisice, zašto ste krajem mjeseca na dijeti, zašto ste nesposobni neradnik kada susjed do vas ima sve, zašto vas doktor naručuje na pregled za tri mjeseca, zašto “morate“ platiti režije, porez, mirovinsko i socijalno a gladni ste, zašto lažete sebe i svoje djete da će biti bolje??? ZAŠTO??? Neće biti bolje vi to znate jako dobro ali mislite i lažete sebe jer ste u strahu da ne možete ništa pa neka to netko drugi napravi. Pozivam vas da preuzmete odgovornost za sebe temeljem zdravog razuma i savjesti koju svako ljudsko biće ima. Jeste li ljudsko biće? Jeste. Mi ljudska bića smo hranitelji tog sustava koji nam je otima sadašnjost nas i naše djece i njihove djece i za to smo mi davali dozvolu dvadeset pet godina i u ovom trenutku svatko za sebe mora donijeti odluku da se ne slaže sa postojećim sustavom, i oduzme dozvolu koju je dao istom i obustavi hranjenje istog. Koje su naše mogućnosti? Jednostavno prestanemo davati hranu sustavu i on će se pasti sam od sebe i dati nam mogućnost izgradnje novog sustava iz temelja. To znači obustaviti plaćanja svih vrsta nameta i potrošnje osim osnovnih namirnica za prehranu što nije nikakvo kazneno djelo i ne moramo strahovati bez obzira koliko nas uvjeravali da je to protuzakonito jer ti isti zakoni su donošeni protiv ljudskog bića a svi smo prvo ljudska bića a tek onda ime i prezime zar ne? Ne vjerujete u tu opciju? To je razlog više da pokušate jer nemate više što izgubiti,sve vam je oduzeto a ako nije još znajte da ćete doći na red. To je jedina opcija i mogućnost koja sprečava da nam se ne dogodi susjedna Bosna i Hercegovina i da opet mi i naša djeca ne ginemo zbog nečijih osobnih interesa. Zaboravimo na trenutak sve podjele na crvene,crne, plave,dobre, loše,komuniste i ustaše, dalmatince ,zagorce, slavonce, ličane,vjernike i nevjernike,radnike i neradnike, intelektualce i političare,studente i đake,muškarce i žene, na sve male osobne interese i razlike jer se ovdje borimo za vraćanje temeljnog prava ljudskog bića koje nam je oduzeto. Mi to možemo samo trebamo odlučiti. Znam da ćemo odlučiti ispravno jer je to jedino moguće ako ne želimo i dalje biti robovi sustava bez sadašnjosti i bez prava na budućnost. Ovim načinom sustav pada za šest mjeseci, znam da mladi i pametni ljudi u ovom društvu postoje i čekaju priliku, neopterećeni obojenom politikom te neće dozvoliti izgradnju istog ili sličnog sustava nego potpuno novog na temelju prava ljudskog bića na život. Pozdrav od običnog malog ljudskog bića poput Vas
kiki8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:32   #10
Zna se što je "uvođenje reda" kod nas, to je pogodovanje vlastitom klanu i poltronima i istovremeno razračunavanje sa suparničkim klanovima te jebavanje onih koji ne pripadaju niti jednom klanu, a to su ljudi na dnu bez neke posebne političke i ekonomske moći, zadovoljni da uopće imaju struju i što za jesti pa niti ne žele previše uznemiravati duhove. Sve se zna, a nitko ne reagira jer je uz "uvođenje reda" i "hrvatska pamet" samo floskula bez pravog značenja.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:54   #11
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Propisa ima toliko da ih nitko ne može znati sve, a dva inspektora/kontrolora "reda" će ih nerijetko različito tumačiti, pa čak i ako ste po jednom 'ispravni', po drugom niste... i ovisite o njegovom tumačenju, dobroj volji... a tako je i sa sudovima. Onaj tko je smatran 'sitnom ribom', uvijek će biti oderan... i sve po redu i zakonu!
Ovaj dio me podsjeća na onu izreku od Ayn Rand da država proglašava toliko stvari kršenjem zakona da na kraju postaje nemoguće živjeti bez da kršiš ovaj ili onaj zakon.

Inače, tekst je super.

Baš danas sam bila na prekršajnom sudu zbog prometnog prekršaja (pogrešno parkiranje) za koji smo ja i susjed istovremeno dobili kaznu. Iako su nam na komunalnom redarstvu priznali da prekršaj ne postoji, ipak su nas oboje stavili u postupak jer ni u ludilu ne bi priznali da je njihov prometni redar napravio grešku. Susjed ja smo napisali identičnu žalbu, on je na temelju žalbe oslobođen a ja pozvana na sud. Razlika je u tome što su nam žalbe poslane različitim sucima. Kažu mi da postoji šansa da ću morati platiti kaznu jer pravda ovisi isključivo o sucu kojeg ti dodijele. Jebem takve zakone. Ipak se nadam da situacija u društvu nije tako kritična i da će me osloboditi od optužbe kao i susjeda.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 01:43   #12
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
često se mmože pročitati kako je ova vlada loša, ali eto bar uvodi red

i za linića,dere nas,ali bar uvodi red


dobro je prmijetio autor članka, nova mantra,donedavno je bilo eu nema alternative,sad je uvođenje reda,koja li je fraza sljedeća
Slažem se, dobro primjećeno.

Ovo "uvođenje reda" jednako je pogubno kao i to da EU "nema" alternative.

Gledao jednu emisiju na Kanalu Ri, gostovao Komadina (SDP, riječki župan) i pita ga novinar jeli SDP socijaldemokratska stranka, a ovaj priznao da se u okvirima EU-a ni ne može puno, jer se u EU uglavnom i donose pravila koja štite kapital, a smanjuju radnička prava, a mi to sve potpisali.

Evo, političari nas najprije uvalili u EU, a sad uvode red u državi i sad ja trebam očekivati nekog stranog investitora da nas izvuče iz krize pa stranci dobili što su tražili.

Da se razumijemo, ja nisam s EU-om htio pravdati naše političare, nego želim reći, uvalili nas u sranja i sad smo tu di jesmo, mislim da se nebi trebali ništa čuditi
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 01:47   #13
Inače, SDP-eu nije ni na kraj pameti otvarati nova radna mjesta, osim neproizvodnih za potrebe partijskih uhljeba, kada bi otvorili proizvodnju nečega, dobili bi packu iz brisela, jer bi naštetili konkuranciji iz povlaštenih država, a tako se nismo dogovrili pri ulaz u EU.

Da u Hrvatskoj nađemo naftu i dijamante u neograničenim količinama, to se nama tobože ne bi isplatilo, uuuu što bi naši političari to brzo rasprodali stranim vlasnicima za svoju proviziju u tajnim ugovorima!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 05:08   #14
Taj članak Od Maštruka se fantastično uklapa i s mojom tezom da je zapravo sam koncept države suštinski problem, a ove stranke kao HDZ, SDP i druge su samo teatar etatizma.

Drago mi je da ljudi konačno vide bit problema.
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 12:55   #15
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ovaj dio me podsjeća na onu izreku od Ayn Rand da država proglašava toliko stvari kršenjem zakona da na kraju postaje nemoguće živjeti bez da kršiš ovaj ili onaj zakon.

Inače, tekst je super.

...to je ideja... da se ovce privoli da štuju red u kojem su one stoka sitnog zuba svedena na broj, promatrana pod mikroskopom, dok prijatelji i kumovi ministara i moćnika od milijuskih iznosa koje su zgrnuli i obijesti, ne znaju što će... jer... njih se promatra zatvorenih očiju...

Paraziti-birokrati stvaraju toliko propisa (koji se mogu i različito tumačiti) da uvijek postoji neka osnova po kojoj se građane može oderati - jer takav je red, a red se mora poštovati!

To je Maštruko dobro opisao u ovom odlomku:

I privatno ste gotovo sigurno u barem pet prekršaja, ako tako netko odluči – uzmete li baš svaki put račun kod izlaska iz trgovine? I pogledajte samo cirkus s uvođenjem obaveznih energetskih certifikata – hop, jednim potezom pera stotine tisuća građana su u prekršaju – zapravo nisu, a možda i jesu, kako država već odluči. Prvog tjedna nakon uvođenja ove nove mini-tiranije iz oglasnika su nestali deseci tisuća oglasa za nekretnine, u strahu od kazni. Kad su vidjeli da su pretjerali, onda su vlastodršci iz palca isisali pravilo po kojem oglasnici nisu novine ili neku sličnu glupost, da se barem objava oglasa nastavi. Propis o kažnjivosti neposjedovanja osobne iskaznice? Paf – jednim potezom tisuće ljudi koji mrava ne bi zgazili leti s one strane zakona – ne nužno baš odmah, već kako i kada nekome paše, naravno. Kazna se mjeri tisućama kuna, što je u današnjoj Hrvatskoj iznos od kojeg obitelji preživljavaju cijeli mjesec. Zato jer je netko zaboravio obnoviti osobnu? Mogućnost kazne, ucjena, strah... na engleskom se ovo zove FUD (fear, uncertainty, doubt). Obilježje svake diktature i tiranije. Staljinova škola – svatko je u nekom grijehu a samo milost velikog vođe odlučuje oćeš li s tim grijehom živjeti ili završiti u Sibiru.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 13.02.2014. at 13:03.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:47   #16
15.02. je prosvjed u ZG-u pa da vidim koliko će se ljudi okupit za vapaj uvođenja reda u politički vrh
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 17:33   #17
Još jedna socijalistička i totalitarna floskula za državni teror i pohlepu establishmenta.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 21:53   #18
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Propis o kažnjivosti neposjedovanja osobne iskaznice? Paf – jednim potezom tisuće ljudi koji mrava ne bi zgazili leti s one strane zakona – ne nužno baš odmah, već kako i kada nekome paše, naravno. Kazna se mjeri tisućama kuna, što je u današnjoj Hrvatskoj iznos od kojeg obitelji preživljavaju cijeli mjesec.
Baš sam pričala s prijateljicom koja je obrtnica. Otkrili su joj neku malu nepravilnost i upozorili da ako to odmah ne ispravi, slijedi joj kazna od 50.000 kuna.

Koliko je lud onaj što je odredio visine kazni? Taj mora da je psihopat teže vrste. Nakon ovog iskustva s visinom kazni u hrvatskoj, svijet bi trebao revidirati naziv "drakonske kazne" i prozvati takvu praksu "hrvatskim kaznama". Drakon je bio mala beba u odnosu na ove naše.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 14:28   #19
http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ke/727571.aspx

pravo lice uvođenja reda
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:33   #20
Bila floskula ili ne, a većinom i jest, ostaje neobjašnjivo kako to da su nakon uvođenja fiskalizacije birtije, razni obrti i sl. odjednom imali veći prijavljeni prihod nego prije toga.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.