Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 21:06   #21
moja sucut miceki , znam kroz što prolaziš i kako ti je ...nadam se samo da su te te najavljene smrti bar donekle pripremile na sve to..ako se kao ljudi uopce možemo i pripremiti :ne znam ....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 21:07   #22
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Dogadja se sto ljudi biraju.
ona tek rođena djeca sigurno nisu to izabrala
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 16.06.2014. at 22:24.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 05:54   #23
Quote:
Shri kaže: Pogledaj post
Vrlo je jednostavno.
Postoje ako misliš da postoje, u ovom ili onom obliku.
Dadeš li dušu i postojanje nekoj stvari, misli ili ideji, one će zaživjeti i radit će ono što si ti zamislio da rade. Tj. pomažu ti u onome čemu težiš.
Kad im prestaneš davati značenje i vjerovanje, ono će nestati. (to je u biti sve samo alat, misao koja ti pomaže) Anđeli kao takvi ne postoje.
Ne znam da li anđeli postoje sami po sebi, ali vjerujem da ljudi imaju moć stvoriti duhovne zaštitnike. To me podsjetilo na jedno istraživanje o kojem sam čitao prije par godina. Ne sjećam se više detalja, al poanta je da neki znanstvenik htio dokazati kako ne postoje duhovi. Da bi to uspio, okupio je grupu od nekih 40 ljudi koji su trebali zazvati dušu neke preminule osobe. Samo što je on izmislio tu osobu, kako bi se osigurao da ne uspiju. Ipak, duša te osobe se pojavila, i govorila o sebi sve kako je zapisano. Drugim riječima, čini se da su stvorili tu dušu.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
ona tek rođena djeca sigurno nisu to izabrala
Tko zna zašto bi duša stara milijune ili milijarde godina odabrala određeno iskustvo. Možda je ono tek posljedica nečeg učinjenog u prošlom fizičkom životu. Nemamo dovoljno dobar uvid da bi došli do jasnog zaključka.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 08:23   #24
Quote:
tanita:
pokapanje u rupe je nešto što je u tim vremenima bilo normalno u nekim krajevima, vremenski period u kojem se sve to odvijalo je period kad su harale mnoge boleštine....itd...itd....prema tome, nema potrebe da sudimo o necem što ne znamo dok istovremeno zatvaramo oci pred još gorim stvarima koje danas radimo...
Dakle, bio sam u pravu. Za vas nije problem zašto i kako su ta djeca umrla, nego kako su pokopana.

Quote:
a, tko kaže da su uopce u pitanju ikakvi problemi?...cemu potreba za pokušajem postavljanja dijagnoze za nešto što o cemu ocito ništa ne znaš i ne želiš znati......pusti ljude koji znaju o cemu govore, neka govore...
Pa andjeli su tu da interveniraju, da pomažu ljudima, zar ne? Tako barem kažu oni koji "znaju o čemu govore".
Nego, recite mi, odakle vama to znanje? Iznosite prilično velike tvrdnje, i kažete da se radi o znanju, pa me zanima.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 08:40   #25
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Tko zna zašto bi duša stara milijune ili milijarde godina odabrala određeno iskustvo. Možda je ono tek posljedica nečeg učinjenog u prošlom fizičkom životu. Nemamo dovoljno dobar uvid da bi došli do jasnog zaključka.
Joker "prošli život" uvijek dobro dođe u nedostatku razumnog argumenta.

Mogu i ja nešto slično izmisliti i upotrijebiti svaki put kada se nađem u slijepoj ulici.

Npr. Njegova Preuzvišenost IPU ima veliki Plan čije razmjere mi smrtnici ne možemo dokučiti.

Ili ovako nekako...možda je to bila samo greška u sistemu svemira koji radi na održavanju broja duša u svakoj točki univerzuma, nadogradanj novog firmware prouzročila je slučajnim izbacivanjem par stotina duša na krivom mjesto u univerzumu.

No dobro, jasno mi je da netko ne može zamisliti da čovjek može biti toliko okrutan i da tek rođena djeca mogu završiti na tako okrutan način pa onda izmišlja fantastične teorije kako bi našao uzrok tom ponašanju. I umjesto da osudi te ljude i instituciju koju predstavljaju bježi u svijet fantazije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 08:48   #26
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Dakle, bio sam u pravu. Za vas nije problem zašto i kako su ta djeca umrla, nego kako su pokopana.
ti to ne znaš citati ili ,pokušavaš malo provocirati?,

Quote:
Pa andjeli su tu da interveniraju, da pomažu ljudima, zar ne? Tako barem kažu oni koji "znaju o čemu govore".
Nego, recite mi, odakle vama to znanje? Iznosite prilično velike tvrdnje, i kažete da se radi o znanju, pa me zanima.
ako znaš što je znanje, onda valjda znaš i kako se do njega dolazi...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 08:58   #27
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Tko zna zašto bi duša stara milijune ili milijarde godina odabrala određeno iskustvo.
Gle Zoki, nitko nije izabrao nikakvo iskustvo, to tvoja mašta fantazira na forumu i to je posve ok. dok se ne krenu zamagljivati realistične životne činjenice.

Dakle imamo leševe djece ispod samostana - čija su to djeca ? Zašto ispod samostana - ovaj koji Baphomet spominje nije jedini te vrste, to je stara priča da su ispod mnogih samostana u Europi znali biti pronađeni dječji leševi kad su se vršile razne rekonstrukcije, i nikada se zapravo nije reklo popu pop, a bobu bob.

Dakle, jesu li se te opatice ševile uprkos zavjetu celibata i onda kad bi ostajale trudne - radile su čedomorstva ? To je pravo pitanje koje treba postaviti i onda sa svim intelektualnim poštenjem i uz pomoć znanosti krenuti u traženje točnih odgovora.

Za svećenike već znamo da su mnogi kršili zavjet celibata i zavodili su i zloupotrebljavali djecu koja su im bila povjerena na čuvanje i odgoj. Ako svećenici nisu znali iskontrolirati svoj seksualni nagon, vrlo je vjerovatno da to možda nije uspjelo ni opaticama.

Zašto se praviš takav ignorant i lamentiraš o nekim izborima duše, a ne dopuštaš drugima njihov izbor da izraze svoje sumnje i nelagodu u pogledu toga je li se negdje dogodio strašan zločin i ogavno licemjerje - naime, crkva je u periodu inkvizicije silne žene iz naroda popalila po Europi između ostalog i za optužbe da su vršile pobačaje, a s druge strane ove zaštićene '' svetice '' po samostanima imale su neke dječje leševe ispod svojih zidina i dlaka im s glave nije pala.

Ne znam....ja ne vjerujem u anđele, a i da mi dođe koji od onih sa bijelim paperjastim perjem i krilcima, i počne mi cvrkutati oko glave, mislim da bih u njega uperila bacač plamena.

Zadnje uređivanje Tiger Lily : 17.06.2014. at 09:06.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:45   #28
Quote:
Tiger Lily kaže: Pogledaj post
Gle Zoki, nitko nije izabrao nikakvo iskustvo, to tvoja mašta fantazira na forumu i to je posve ok. dok se ne krenu zamagljivati realistične životne činjenice.

Dakle imamo leševe djece ispod samostana - čija su to djeca ? Zašto ispod samostana - ovaj koji Baphomet spominje nije jedini te vrste, to je stara priča da su ispod mnogih samostana u Europi znali biti pronađeni dječji leševi kad su se vršile razne rekonstrukcije, i nikada se zapravo nije reklo popu pop, a bobu bob.

Dakle, jesu li se te opatice ševile uprkos zavjetu celibata i onda kad bi ostajale trudne - radile su čedomorstva ? To je pravo pitanje koje treba postaviti i onda sa svim intelektualnim poštenjem i uz pomoć znanosti krenuti u traženje točnih odgovora.

Za svećenike već znamo da su mnogi kršili zavjet celibata i zavodili su i zloupotrebljavali djecu koja su im bila povjerena na čuvanje i odgoj. Ako svećenici nisu znali iskontrolirati svoj seksualni nagon, vrlo je vjerovatno da to možda nije uspjelo ni opaticama.

Zašto se praviš takav ignorant i lamentiraš o nekim izborima duše, a ne dopuštaš drugima njihov izbor da izraze svoje sumnje i nelagodu u pogledu toga je li se negdje dogodio strašan zločin i ogavno licemjerje - naime, crkva je u periodu inkvizicije silne žene iz naroda popalila po Europi između ostalog i za optužbe da su vršile pobačaje, a s druge strane ove zaštićene '' svetice '' po samostanima imale su neke dječje leševe ispod svojih zidina i dlaka im s glave nije pala.

Ne znam....ja ne vjerujem u anđele, a i da mi dođe koji od onih sa bijelim paperjastim perjem i krilcima, i počne mi cvrkutati oko glave, mislim da bih u njega uperila bacač plamena.
To je bit... zakon postoji kako bi dokazao da "zločin se ne isplati". Tako je sudac rekao Sanaderu u presudi. A zločin se isplatio... svima ovima oko njega. I neće biti ni suđenja, ni presude. Njihovi leševi djece ispod zgrade HDZ-a kod džamije svima su vidljivi i nikoga to ne zebe u duši. Imaju pametnija posla, šute da ne najebu i oni. Sanader kaže "sad ću biti kao opatica, jer to sam uvijek i htio". Njegove kćerke imaju uspješne karijere i troše nemilice neku lovu. Pravda se izvršila.

A ove vještice. Njih su spaljivali, jer su bile lijepe. Sad su zbog toga postale i zle. Izađe iz njih nešto drugo, nešto što nisu one same, jer se sjete kako su ih spaljivali. I tako najebeš sada, jer si okretao glavu kad su ih spaljivali. Tako će i ovi svi koji okreću glavu od zločina najebati. Kad-tad. Neovisno o ljudskoj "pravdi", uvijek se sve naplati.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:55   #29
A jesu ovi u Irskoj mislili sigrno kako su riješili stvar zabranom pobačaja. Nije bilo pobačaja. Samo odnekud sad stalno izlaze kosturi beba. Mora da su to bili mali anđeli koji su pali na zemlju i razmrskali se.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:23   #30
Quote:
tanita:
ti to ne znaš citati ili ,pokušavaš malo provocirati?,
Znam čitati, a u vašim postovima do sada sam čitao o tome gdje su ta djeca završila, ni rječ o tome kako i zaštosu tamo završila. Kamoli o tome gdje su bili andjeli, a to je nešto što biste trebali znati, jer sami tvrdite da postoje i da posjedujete znanje o njima.

Quote:
ako znaš što je znanje, onda valjda znaš i kako se do njega dolazi...
Znam, da, i upravo zato vam ne vjerujem. Ali možda se varam, možda ste išli na andjeosku akademiju? Možda ih lovite pa ih secirate i proučavate? Možda ih držite kao kučne ljubimce?
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:31   #31
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
A ove vještice. Njih su spaljivali, jer su bile lijepe. Sad su zbog toga postale i zle.
Ma i da nisu bile lijepe, Fjodore, da su bile stare, ružne babe, nije ih trebalo spaljivati. Ti si esteta, voliš lijepe mlade žene, to je baš fino. Ali ta ljepota prođe i u žene i u muškarca, i šta ćemo onda ?

Mislim, koliko su te žene po siromašnim selima Europe sa prosječnim životnim vijekom od 40-ak godina uopće mogle voditi brigu o nekoj ljepoti - morale su valjda rintati na poljima i razmnožavati se sa po desetero djece, nitko ih nije pitao hoće ili neće, muž koji je i sam bio siromašni kmet morao je imati tu zadovoljštinu da se bar na nekom ispod sebe može iživljavati, a to je obično bila njegova žena - zadnji član u hranidbenom lancu bez ikakvih prava.

Sigurne su neke od njih onda na svaki način željele pronaći izlaz iz stupice, da si nekako skinu s grbače i boga i muža i svećenika u čiji jaram su bile upregnute kao tegleća marva, pa su čarobirale nešto s tim biljkama da se bar tog viška djece riješe i abortiraju, pomognu sebi i drugim ženama da im kćerke jednog dana isto tako ne bi završile u sličnoj bijedi.

Mislim da nisu toliko bile lijepe, nego su bile samovoljne i nepokorne i zato su popaljene, da im slučajno ne padne na pamet da pokrenu neku svoju '' vještičiju '' bunu i povuku i te muške kmetove skupa u svoje kolo da se muškarci udruže sa ženama protiv vladajućih elita, umjesto da ženama samo nameću svoj bespomoćni seljački patrijarhat.

U svakom slučaju vjerujem da su imale snažnu žudnju za životom, i pored kuge i sve bijede koja je tada harala, znale su sebi priuštiti dobru zabavu po nekim dubokim šumama i imale su uz sebe uvijek neke muškarce koji su im puštali da divljaju kako god požele, jer je baš ta divljina i bila dio njihovog ogromnog šarma - dakle ne klasična ljepota, nego prije ona neka izazovnost što te istovremeno i privlači i ledi ti krv u žilama jer takvo nešto nikad prije nisi sreo.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:38   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Joker "prošli život" uvijek dobro dođe u nedostatku razumnog argumenta.

Mogu i ja nešto slično izmisliti i upotrijebiti svaki put kada se nađem u slijepoj ulici.

Npr. Njegova Preuzvišenost IPU ima veliki Plan čije razmjere mi smrtnici ne možemo dokučiti.

Ili ovako nekako...možda je to bila samo greška u sistemu svemira koji radi na održavanju broja duša u svakoj točki univerzuma, nadogradanj novog firmware prouzročila je slučajnim izbacivanjem par stotina duša na krivom mjesto u univerzumu.

No dobro, jasno mi je da netko ne može zamisliti da čovjek može biti toliko okrutan i da tek rođena djeca mogu završiti na tako okrutan način pa onda izmišlja fantastične teorije kako bi našao uzrok tom ponašanju. I umjesto da osudi te ljude i instituciju koju predstavljaju bježi u svijet fantazije.
Čovjek je majstor od racionalizacija. A karma je jedan od idealnih mehanizama racionalizacije za sranja koja se događaju !

Inače što se tiče netjelesnih entiteta, mnogi svojim iskustvom potvrđuju njihovo postojanje.
Ali je problem u tome što smo ih mi sami stvorili: http://www.hermetizam.com/index.php?...295&Itemid=137

Prije 2 miliona godina su anđeli ovako izgledali:



Bili su dlakavi i nisu imali krila.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:53   #33
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Znam čitati, a u vašim postovima do sada sam čitao o tome gdje su ta djeca završila, ni rječ o tome kako i zaštosu tamo završila. Kamoli o tome gdje su bili andjeli, a to je nešto što biste trebali znati, jer sami tvrdite da postoje i da posjedujete znanje o njima.
a, ono o bolestima ti je kao slucajno promaklo?....i malo ti je kriva logika, ako postoje anđeli, smrt ne bi trebala postojati...
i na osnovu cega si došao do zakljucka da se u toj prici ne radi o prirodnoj smrti vec o ubojstvima? na osnovu pretpostavki, crnih misli ili xy?

Quote:
Znam, da, i upravo zato vam ne vjerujem. Ali možda se varam, možda ste išli na andjeosku akademiju? Možda ih lovite pa ih secirate i proučavate? Možda ih držite kao kučne ljubimce?
jesi siguran da stvarno znaš? na cemu temeljiš to svoje "znanje" kao jedino ispravno i vjerodostojno? i zašto bi ih secirala, ne zanima me njihova anatomija...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:30   #34
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, ono o bolestima ti je kao slucajno promaklo?....i malo ti je kriva logika, ako postoje anđeli, smrt ne bi trebala postojati...
i na osnovu cega si došao do zakljucka da se u toj prici ne radi o prirodnoj smrti vec o ubojstvima? na osnovu pretpostavki, crnih misli ili xy?

jesi siguran da stvarno znaš? na cemu temeljiš to svoje "znanje" kao jedino ispravno i vjerodostojno? i zašto bi ih secirala, ne zanima me njihova anatomija...
Pišete nerazumljivo, ne čitate s razumjevanjem, ne argumentirate, okolišate, izbjegavate odgovarati na pitanja, tvrdite da posjedujete znanje koje ne možete posjedovati... Nastavak ove rasprave je čisti gubitak vremena. Pozdrav.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:33   #35
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li anđeli postoje sami po sebi, ali vjerujem da ljudi imaju moć stvoriti duhovne zaštitnike. To me podsjetilo na jedno istraživanje o kojem sam čitao prije par godina. Ne sjećam se više detalja, al poanta je da neki znanstvenik htio dokazati kako ne postoje duhovi. Da bi to uspio, okupio je grupu od nekih 40 ljudi koji su trebali zazvati dušu neke preminule osobe. Samo što je on izmislio tu osobu, kako bi se osigurao da ne uspiju. Ipak, duša te osobe se pojavila, i govorila o sebi sve kako je zapisano. Drugim riječima, čini se da su stvorili tu dušu.

Da, sve upućuje baš na to.
Oni koji vjeruju u njih imaju hrpu dokaza da postoje, oni koji ne vjeruju isto tako.
A čovjek ima sposobnost, ne samo da stvori anđele, već da udahne dušu bilo čemu. Recimo, moj auto koji sam imala, imao je dušu jer sam ja tako odlučila. Što sam doživjela s njim, rijetko tko bi vjerovao.

Zbilja ne znam zašto je tako teško prihvatiti da duša izabire život koji će isprobati ovdje na zemlji... (recimo da je tako) Što je ovo malo patnje, a iz koje možeš izvući mnogo toga, u odnosu na vječnost?...

Evo malo logike, jer je volimo...

https://www.youtube.com/watch?v=OEMnwI2G2U0
Shri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:36   #36
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
ona tek rođena djeca sigurno nisu to izabrala
Odabrali su ljudi koji su to ucinili.

Your point being ?
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:47   #37
Quote:
Tiger Lily kaže: Pogledaj post
Gle Zoki, nitko nije izabrao nikakvo iskustvo, to tvoja mašta fantazira na forumu i to je posve ok. dok se ne krenu zamagljivati realistične životne činjenice.
Karmicki put duse kroz reinkarnacije nije nikakva fantazija i saznanje o njegovom postojanju produkt je tisucegodisnjeg istrazivanja nekolicine kultura i duhovnih ucenja.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:56   #38
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Karmicki put duse kroz reinkarnacije nije nikakva fantazija i saznanje o njegovom postojanju produkt je tisucegodisnjeg istrazivanja nekolicine kultura i duhovnih ucenja.
Učenje o karmi izmišljeno je da bi se opravdao kastinski sustav i to što visoke kaste parazitiraju na nižima i iskorištavaju narod. Kao i u slučaju drugih religijskih učenja, i učenje o karmi je samo jedan od društvenih korektiva vladajućih elita da se kmetovi zablesave i prestanu postavljati pitanja o smislu i nepostojanju društvene pravde. Lijepo, tko u to želi vjerovati samo neka izvoli, no ja ću radije nastaviti postavljati neugodna pitanja.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:09   #39
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Pišete nerazumljivo, ne čitate s razumjevanjem, ne argumentirate, okolišate, izbjegavate odgovarati na pitanja, tvrdite da posjedujete znanje koje ne možete posjedovati... Nastavak ove rasprave je čisti gubitak vremena. Pozdrav.
ne svoje osobine pripisivati drugima

btw...lijepo od tebe, što se povlaciš sa teme o kojoj ništa ne znaš a, niti te zanima...
Lp,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:21   #40
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Odabrali su ljudi koji su to ucinili.

Your point being ?
moj point bijing jest da to što si napisao nema veze sa onime o čemu pričam. Pogledaj naslov teme.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.