Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 20:04   #41
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
ma koga briga za hiću, tog lika više niko ni ne ferma
Ima on nažalost puno živućih istomišljenika među Nijemcima.

----------------------------------------------

Ni u Šviici nije bilo puno bolje dok su trajali katoličko-protestantski ratovi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:09   #42
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ima on nažalost puno živućih istomišljenika među Nijemcima.

----------------------------------------------

Ni u Šviici nije bilo puno bolje dok su trajali katoličko-protestantski ratovi.
ajde bogati u hrvatskoj kad se malo mladi zanesu sa pićem uzvikuju ime poglavnika po partizanskom zadru sa ponosom, a u imotskom se slikaju sa "U kapom". mislim svugdje ima budala, pa tako i kod nas. kod nas naravno nitko nije ratovao, kako su ustaše poklale srbe, rome i židove, kako su partizani ispraznili hercegovačka sela od muškog življa, pa sad ova rat 91-95, što mislite bi li bilo rata da raja nije sama bila za njeg. i eto jadni balkanci nikad nisu krivi, uvijek im drugi krivi. to mi sve smrdi na arapske plačipićke koje uvijek govore kako su im deseti ljudi krivi ali oni nikad. ma koliko ubacili zapadnjaci plaćenika u siriju nikad rat ne bi bio pokrenut da sirijsko stanovništvo uistinu se nije mrzilo.

svi narodi imaju crne strane svoje povijesti, samo su nečije mračne strane brojnije jer su bili utjecajniji.

p.s. više pobornika hitlera imaš po poljskoj antifašističkoj americi, francuskoj, britaniji,... mislim sve govori.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:21   #43
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
svi narodi imaju crne strane svoje povijesti, samo su nečije mračne strane brojnije jer su bili utjecajniji.
Kao Nijemci u Europi.

-----------------------------------

Naravno da su si zaračeni narodi sami krivi za ratove. I da nikakvi strani plaćenici ne mogu uništiti neku zemlju, ako im domače stanovništvo u tome ne pomogne.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:28   #44
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Najbolji pokazatelj kuda su otišle migracije u VB kada Pakistanac ili Indijac koji je došao tamo 60-ih i 70-ih godina kaže da Engleska nije što je nekad bila i da treba zabraniti imigrantima ulazak u zemlju odnosno da hoće staru Englesku!
Oni hoče isto što i zapadni Nijemci..Ono staro tržište,dovoljno posla uz dobru zaradu.
To nije moguće.Barem ne još,tek kada poraste cijena rada u Kini i jugoistočnoj Aziji,i kada se poslovi počnu vraćati u EU.Tek za desetak godina možda.
Dan Tana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:48   #45
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kao Nijemci u Europi.

-----------------------------------

Naravno da su si zaračeni narodi sami krivi za ratove. I da nikakvi strani plaćenici ne mogu uništiti neku zemlju, ako im domače stanovništvo u tome ne pomogne.
Svaki narod ima neke podijele unutar samih sebe. Ali svaki. U tome i leži moć maliciozne vanjske politike jer ona uvijek nađe neke nezadovoljnike koje iskoristi da destabilizira neku zemlju. Ona forsira jednu grupu protiv druge financijski ju potpomaže, logistički ponekad i vojno kako bi pomoću njih ostvarili neke svoje ciljeve. Najbolji primjer europske politike smo vidjeli 90-ih na ovim prostorima. Ne samo da ništa nisu učinili da spriječe rat, nego su i dobro dolijevali ulje na vatru da bude što veće sranje. Srećom Hrvatska je u svemu tome još s obzirom na sve relativno i dobro prošla, spasio se najveći dio zemlje od razaranja ali u BiH ono je bilo prestrašno.

O ostalim sukobima u svijetu u tom vremenskom periodu poput onog sponzoriranog pokolja u Ruandi suvišno je trošiti riječi. Prava je tragedija kako ljudi imaju kratko pamćenje.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:52   #46
Quote:
Dan Tana kaže: Pogledaj post
Oni hoče isto što i zapadni Nijemci..Ono staro tržište,dovoljno posla uz dobru zaradu.
To nije moguće.Barem ne još,tek kada poraste cijena rada u Kini i jugoistočnoj Aziji,i kada se poslovi počnu vraćati u EU.Tek za desetak godina možda.
To prvo pod uvjetom da Kina podigne cijenu rada u svojoj zemlji, a tko kaže da će ona to i učiniti?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 19:03   #47
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
To prvo pod uvjetom da Kina podigne cijenu rada u svojoj zemlji, a tko kaže da će ona to i učiniti?
Deficitarnim radnicima je to već učinila.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:03   #48
Zapadna Eropa mora prihvatiti I islamizaciju I pocrnčavanje I da im žene I kćerke guze tamnoputi migrant ako treba I silom, I da im marišu djecu po školama, I da im pale I prevrću automobile I uništavaju infrastrukturu.

Uvoditi šerijat gdje god je moguće a možda I svuda.

Ništa nije preskupa cijena za pravo multikulturno I multietničko, multireligijsko I multivjersko društvo.

Ezan mujezinov da odzvanja cijelim Zapadom a stotine tisuće minareta da ponosno strše po svim gradovima I selima Zapada.

TAko treba gospodo sa Zapada I to vam ja osobo od sveg srca želim.

Isto onako kako su nas BiH Hrvate silom I maltrtiranjima natjeravali na to I nazivali nas nacistima, ustašama, ekstrmistima I tvrdolinijašima ako smo pružali makar I verbalni otpor.

I još nas natjeravaju I prisiljavaju evo već preko 2 desetljeća. PA nam tenkovima opljačkali ključnu banku I uništili nam svaku ekonomsku snagu kako bi nas primorali na taj divni multivjerski multikulturalizam.

Poslali nam sve živo u Haag I proglasili da smo udruženi zločinački poduhvat.

Zato, gospoda sa zapada najprije da pokažu svojim primjerom koliko su multi-kulti.

Dakle, Kuran u šake I učiti, učiti, trebat će im.


Žao mi ih u tri p.... materine ...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:57   #49
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Deficitarnim radnicima je to već učinila.
Privremeno dok ne usvoje tehnologiju odnosno asimiliraju je poput Borga, a onda će naštancati opet desetke tisuća inženjera koji kuže i naprednije stvari čime opet ubijaju cijenu rada. Kinezi plaćaju puno one stvari koje nemaju. Što više budu imali, s vremenom će biti i sami u stanju proizvoditi i najkompleksnije stvari bez vanjskih suradnika kao i sami razvijati najnoviju tehnologiju koju će prodavati po nižoj cijeni od konkurencije.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 01:32   #50
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post


Misliš da će nama bit fenomenalno onda? Pa i kod nas polako stižu u sve većem broju i dobivamo naredbe da se gradi šta više azila. Vjerujem da nećeš bit nimalo žalostan kad ti susjed Abuubakar odrubi glavu jer te vidio kako piješ alkohol il kad ti siluje suprugu jer je pokazala previše mesa.

Imigracija iz trećeg svijeta je najveća kriza koja je pogodila Europu u već jako dugo vrijeme. Tome šta prije treba stati na kraj i drago mi je vidjet da je i ostalim ljudima jasno te da je sve više onih koji su privrženi krajnjoj desnici.
A zamisli tek kad ga gay friendly susjed Abuubakar siluje jer se sagnuo po kunu koja mu ispala iz dzepa.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 01:35   #51
Pustite se fantaziranja i vratite se u realnost.

Ono sto treba pratiti je : Izbori u Grckoj.
Preporucujem novine Ekathimerini.

Ovaj lik bio mogao postati novi voda grckog naroda i ujedno pokrenuti neke procese u EU. Kao vracanje dragme umjesto eura, obustavu vracanja duga MMF-u itd... Niko ne moze pogoditi kakve bi bile posljedice.

http://ekathimerini.com/4dcgi/_w_art...01/2015_545928


Svabe su vec poludjelje i direktno prijete Grcima. Govore im da ne glasaju za ovu stranku. I Junker im je to porucio prosli mjesec. Indirektno.

Ovo moze biti pocetak kraja eura, EU a onda...

Tsipras nije jedini koji bi ponovo vrtio nacionalnu valutu. To zeli i Le Pen. Sve je vise takvih. Sve je vise onih koji bi rastopili EU.

Pratite
http://ekathimerini.com

Pisu na odlicnom engleskom tako da im je i to jedna od dobrih strana.
Hunan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 07:02   #52
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Zapadna Eropa mora prihvatiti I islamizaciju I pocrnčavanje I da im žene I kćerke guze tamnoputi migrant ako treba I silom, I da im marišu djecu po školama, I da im pale I prevrću automobile I uništavaju infrastrukturu.

Uvoditi šerijat gdje god je moguće a možda I svuda.

Ništa nije preskupa cijena za pravo multikulturno I multietničko, multireligijsko I multivjersko društvo.

Ezan mujezinov da odzvanja cijelim Zapadom a stotine tisuće minareta da ponosno strše po svim gradovima I selima Zapada.

TAko treba gospodo sa Zapada I to vam ja osobo od sveg srca želim.

Isto onako kako su nas BiH Hrvate silom I maltrtiranjima natjeravali na to I nazivali nas nacistima, ustašama, ekstrmistima I tvrdolinijašima ako smo pružali makar I verbalni otpor.

I još nas natjeravaju I prisiljavaju evo već preko 2 desetljeća. PA nam tenkovima opljačkali ključnu banku I uništili nam svaku ekonomsku snagu kako bi nas primorali na taj divni multivjerski multikulturalizam.

Poslali nam sve živo u Haag I proglasili da smo udruženi zločinački poduhvat.

Zato, gospoda sa zapada najprije da pokažu svojim primjerom koliko su multi-kulti.

Dakle, Kuran u šake I učiti, učiti, trebat će im.


Žao mi ih u tri p.... materine ...
Postovani Pantelijo......crnci I dzamije su mali oksimoron. Istina da ima crnaca muslimana....ali ipak su negroidi daleko vise krscani. Prema tome ako mislis na negroide (crncuge kako ti kao "belac" turske krvi volis reci) onda ih vezuj za Bibliju I crkvu.
Ukloliko pak mislis na Arape I Turke...malo razocarenje....Turci dolaze daleko manje, stavise u Njemackoj vise odlaze nego dolaze a Arapi...kako koji, recimo oni najbogatiji Zaljevski ne dolaze a Sirijci...pa oni su iste rase kao I ti Pantelijo...malo Anadolske krvi, malo ciganske, malo vlaske I cak malo I slavenske. Dakle bratija trofaznoj braci.
Vidjet ces Panto.....nije to tesko prihvatiti....od njih te nista ne djeli toliko, zapravo slicniji su ti nego mozes pretpostaviti. I ti si kao I ta ciganija pobjegao da bi nekom bio sluga za male pare.
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 11:28   #53
Quote:
JCW kaže: Pogledaj post
Vidjet ces Panto.....nije to tesko prihvatiti....od njih te nista ne djeli toliko, zapravo slicniji su ti nego mozes pretpostaviti. I ti si kao I ta ciganija pobjegao da bi nekom bio sluga za male pare.
Meni je žao patnji Sirijaca više nego Libijaca jer Sirija ima 25 posto visoko obrazovanog stanovništva.

Nije mi toliko ni što je izbio rat. Nekim je ljudima rat naprosto u krvi. Ali zašto se onda svi ratnici lijepo ne skupe na bojnom polju, pa navali tenk na tenk, avion na avion, pješak na pješaka - pa kom obojci, kom opanci.

Nego razarat cijele gradove i infrastrukturu. koja se gradila desetljećima, a gradovi i tisućlječima. (Alep je navodno nastanjen unatrag 6-80tisuća godina).

Ipak se daleko više mogu poistovjetiti sa patnjama Ukrajinaca, budući da su slavenski narod.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 11:58   #54
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
A zamisli tek kad ga gay friendly susjed Abuubakar siluje jer se sagnuo po kunu koja mu ispala iz dzepa.
A razlika između njih i ovih iz EU-a po tom pitanju je točno koja? Ovako će barem i oni dobiti u dupe pa kad tonem ja, ideš i ti samnom. Nema više da se ovdje gine, a kasnije u znak zahvalnosti dobije batinom po leđima i rasna diskriminacija. Samo naprijed tko god ima namjeru ovaj dekadentni i pokvareni kontinent sravnati sa zemljom. Treba im dati i karte i uputstva kako najbrže i najbezbolnije stići do svih važnijih čvorišta pa neka se gospoda Europljani za promjenu presvuku iz haljina u uniforme i vlastitim primjerom pokažu kako viša rasa brani svoj dom.

Zadnje uređivanje saurs : 04.01.2015. at 12:06.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:34   #55
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Meni je žao patnji Sirijaca više nego Libijaca jer Sirija ima 25 posto visoko obrazovanog stanovništva.

Nije mi toliko ni što je izbio rat. Nekim je ljudima rat naprosto u krvi. Ali zašto se onda svi ratnici lijepo ne skupe na bojnom polju, pa navali tenk na tenk, avion na avion, pješak na pješaka - pa kom obojci, kom opanci.

Nego razarat cijele gradove i infrastrukturu. koja se gradila desetljećima, a gradovi i tisućlječima. (Alep je navodno nastanjen unatrag 6-80tisuća godina).

Ipak se daleko više mogu poistovjetiti sa patnjama Ukrajinaca, budući da su slavenski narod.
Nikom nije rat u krvi...rat se namece I ne mozes ga izbjeci. Da li je tebi 1991 bio rat u krvi?
Uzgred, da li ti je vise zao slavenske brace u kolonama iz Knina (I ubjenih staraca, Slavena) 1995 ili Libijaca?
JCW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:06   #56
Europa se mora obraniti od nazadnih kozojeba i parazita sa Bliskog istoka i Afrike i poslati ih nazad odakle došli

I nisu problem samo paraziti i kozojebi sa Bliskog istoka i Afrike ima ih i iz BH koji se naseljavaju u EU


U velikoj akciji u Austriji uhićen glasnogovornik europskog ogranka ISIL-a Mirsad Omerović zvani Ebu Tejma sa Sandžaka


Mirsad Omerović zvani Ebu Tejma sa Sandžaka uhićen je u Beču u opsežnoj akciji austrijske policije, pod sumnjom da je financirao teroriste, objavio je Kronen Zeitung. Prema navodima lista, on se u četvrtak navečer oprostio od svojih roditelja jer se spremao uSiriju.
Tijekom akcije specijalne jedinice “Cobra” u zgradi kojoj je živio, njegova supruga doživjela je šok. Austrijska TV postaja ORF objavila je da je u akciji uhićeno 13 osoba, a još 16 ih je privedeno na ispitivanje.
Ebu Tejma, otac petero djece, navodno je u vrhu organizatora terorističke “piramide” i smatra se glasnogovornikom europskog ogranka ISIL-a. U Austriji je živio od socijalne pomoći. On i ostali s tjeralice sumnjiče se da su radikalizirali i regrutirali ljude za borbe u Siriji.




Klasični kozojeb iz BH parazit i ljenčuga koji dolazi u EU da živi od socijalne i propagira radikalni islam , isti slučaj ovaj islamista JCW
rex Croatorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:09   #57
Quote:
JCW kaže: Pogledaj post
Nikom nije rat u krvi...rat se namece I ne mozes ga izbjeci. Da li je tebi 1991 bio rat u krvi?
Uzgred, da li ti je vise zao slavenske brace u kolonama iz Knina (I ubjenih staraca, Slavena) 1995 ili Libijaca?
Uskom sloju ljudi rat naprosto jest u krvi. I nažalost u stanju su ga nametnut drugima.

Načelo kojim se treba ravnat osim da se ide ratovat u bojno polje je i da:
1. Ne navaljuješ na slabijeg vojnika od sebe,
2. Ne navaljuješ na nenaoružanog vojnika,
3. Ne navaljuješ na onoga tko je pijan, lud, drogiran, spava, ne želi se boriti ili se boji borbe,
4. Ne navaljuješ na onoga tko je onesposobljen za borbu.

E sad... može se reći da su ovo idealistička naklapanja. Ali povijest i danas pamte npr. Saladina koji se pridržavao otprilike ovakih načela.

Znam da ovo nije korektno što ću reći, ali da... više mi je žao slavena nego npr. Libijaca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:27   #58
Rasistički atak na školu u Njemačkoj


Ultradesničarski diskurs mržnje i napadi na Turke u Njemačkoj se nastavljaju.

"Turci ne mogu biti Nijemci" - "Ubij Turke!" samo su neke od parola koje su osvanule na Gimnaziju Leibnitz u opštini Hackenbroich, u gradu Dormagenu, savezna država Sjeverna Vestfalija.

Policijski službenik iz Dormagenam, Dirk Thies, izjavio je da je policija dobila pritužbu prethodnog jutra i da je patrola odmah upućena na lice mjesta.

Thies je kazao da će policija iz Dormagena i državna policija iz Düsseldorfa provesti istragu o ovom incidentu.

http://www.trt.net.tr/bosanski/news/...njemakoj/35812
Hunan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:16   #59
Musliman bokserom iz čista mira razbio lice studentici od 19 godina u V.Britaniji, Southend on sea.
rex Croatorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:19   #60
Imigranti (muslimani) tokom novogodišjeg slavlja "počastil"i građane Francuske i zapalili 940 automobila.
Ali su se popravili jer je to 10% manje nego prošle godine.
rex Croatorum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.