Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2015., 01:07   #1
Question Pitanje o "digitalnim" hlačama u civilnoj upotrebi

Pozdrav svima. U posljednje vrijeme sam po gradu vidio sve vise i vise ljudi u maskirnim hlacama (neka nova moda mozda?) i kako radim u ducanu odjecom takoder smo dobili veliku kolekciju maskirnih hlaca i ostalog. No nesto sto sam primjetio nekoliko puta kad sam prolazio gradom je da sam vidio ljude koji nose sluzbene "digitalne" maskirne hlace oruzanih snaga zajedno sa civilnom odjecom, a posto i sam volim nositit maskirne hlace zapitao sam se gdje bih si i ja mogao nabaviti jedne takve, no provjerom na internetu sam ustanovio da propisi ne dopustaju nosenje bilo kojeg djela odore hrvatske vojske u kombinaciji sa civilnom odjecom
"Članak 11. Pravilnika o vojnim odorama
(1) Zabranjeno je nošenje pojedinih dijelova odore u kombinaciji s civilnom odjećom i obućom te kombinacije pojedinih dijelova različitih vrsta odora."
Sad mene zanima da li ti ljudi koji nose te hlace krse taj pravilnik? ili to mozda nevrijedi za nekoga ako nije djelatna vojna osoba ili nema nikakve veze s vojskom? da li mi netko moze objasniti malo vise o tome jer mi nije jasno tko tu koga zajebava? da li se to tako smije ili ne?
LTMatej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 07:58   #2
Pravilnik o vojnim odorama je interni akt Ministarstva obrane i obvezujući je samo za one koji su dio istoga sustava ...
Jedino što ti je zabranjeno je nošenje kompletne vojne odore, a ona to postaje kada nosiš sve dijelove kompleta koji uključuju i propisane oznake činova, postrojbi ...

Dakle ne činiš nikakav prekršaj ako nosiš pojedine dijelove vojne odore ili više njih ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:11   #3
Quote:
LTMatej kaže: Pogledaj post
zapitao sam se gdje bih si i ja mogao nabaviti jedne takve,
Imaš na Zvonimirovoj Pleter
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.