Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 13:29   #1
WTF is This ? Odakle ovo u vojnom programu




WTF is This ? Odakle ovo u vojnom programu

Nemam nikakve veze s Grbinom,



ali mi smo civino društvo i imamo MUP za ove stvari !!!


Ili bi ipak netko vojnu huntu o kojoj ja zborim već mjesecima ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 13:37   #2
kaj se cudis ko pura dreku?
je li ti mup dizao satore imigrantima??
je li mup reagirao na poplave??
da li mup trazi izgubljene?
zasto mup ne prevozi trudnice s otoka??
je, civilno ste jebeno drustvo, dok vam ne zatreba da netko uskoci i napravi nesto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 13:51   #3
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kaj se cudis ko pura dreku?
je li ti mup dizao satore imigrantima??
je li mup reagirao na poplave??
da li mup trazi izgubljene?
zasto mup ne prevozi trudnice s otoka??
je, civilno ste jebeno drustvo, dok vam ne zatreba da netko uskoci i napravi nesto


DUZS je upravo pokazao da je ku**c od ovce sad kad su se ovi emigranti počeli pozivati u ljepu našu silovanu.Sve palo na leđa lokalne uprave i policije.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:45   #4
To ti je erbeže integrirano djelovanje oružanih snaga, sa , na i za dobrobit svih naših naroda i narodnosti. Služiti hrvatskoum građvinama oružane snage će.
Ovaj dio sa sprječavanjem pojavnosti kriza i katastrofa mogu već danas, otkazom trešnji klafri i bori drljači.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 15:42   #5
Vide se naznake i tendencije formiranja jednog Homeland security-a. U prilog tomu je i izbor Buljevića za čelnog čovjeka MORH-a. Samo po sebi ništa loše ili dobro. Na žalost financirat će se vjerojatno iz proračuna MORH-a a zna se što to znaći za započete i planirane projekte nabave/modernizacije tehnike.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:04   #6
Konce očigledno i dalje vuče gospodin informatizacija sa svojim bulaznjenjem o "domovinskoj sigurnosti". Ili se program ministra temelji na programu nesuđenog ministra.

Još uvijek se vidi opštenarodna odbrana i društvena samozaštita, masovnost umjesto kvalitete i buncanje o "integriranim bitkama" i "integriranim" ovim i onim kao nadomjestak za nemogućnost jasnog iskaza što feudalci u stvari žele od obrambenog sustava, što od Oružanih snaga odnosno Hrvatske vojske, a da to nije krinka za sinekure, izmišljena "radna" mjesta i mastodontska neokomunistička, socijalistička i socijalna rešenja.

U smjernicama za MORH spominje se: 1. sigurnost ulica i kvartova (pa ne izvodimo operacije u Dubravi kao u Groznom ili Faludži), 2. sigurnost obitelji i građana, 3. zbrinjavanje stradlnika, 4. briga o....

Tako da ta ekipa (kao i dosadašnja kojoj je vrhunac "stručnosti" određivanje visine pilotskog i padobranskog dodatka) za sada još nije naučila ništa o nacionalnoj sigurnosti, pa se onda raspisala o "domovinskoj". Ni sama ne znajući razliku između domovinske i nacionalne, nacionalne i javne. Sigurnosti. U celini.

A strategiju nacionalne sigurnosti će izraditi - MUP. Ovi su gori od druga Rajka Ostojića sa policijskom motorolom i druga Ante Kotromanovića u natikačama.



Nažalost bolje ni ne zaslužujemo. Šteta samo onih ljudi koji su izginuli za Ovo, umirući s lažnom nadom.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:26   #7
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
ali mi smo civino društvo i imamo MUP za ove stvari !!!
Kad na "vojnom" mimohodu imaš vatrogasna i policijska vozila to je više od puke simbolike. U to nam se "vojska" lagano pretvara.

Na osude naiđoh kad takve gluposti na mimohodu kritizirah. Još nam samo treba tuđin i tuđinski vojnici, "saveznici" i "gosti", gej platforma na prikolici s hrpom razdraganih pedera u gejovanju, tako da "šarena laža" bude potpuna.

Eto, ideja za sljedeći "vojni" mimohod koji je pokazao...pazi sad...."obučenost pripadnika OSRH". Sve dolazi na svoje,.

Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:45   #8
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post



WTF is This ? Odakle ovo u vojnom programu

Nemam nikakve veze s Grbinom,



ali mi smo civino društvo i imamo MUP za ove stvari !!!


Ili bi ipak netko vojnu huntu o kojoj ja zborim već mjesecima ?

nešto slično je bilo poduzeto u 30-ima u njemačkoj,a nešto ranije u italiji i sovjetskom savezu. ne smin na glas govorit o nacionalsocjalizmu,socjalizmu koji teži komunizmu i fašizmu , jer se to kosi sa nekim mojim postavkama, pa bi moga upast u petlju,doživit syntax error;popit crveni karton, i svašta još nešto, ali smjernice su te koje navedoh.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 20:05   #9
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post

WTF is This ? Odakle ovo u vojnom programu

Nemam nikakve veze s Grbinom,



ali mi smo civino društvo i imamo MUP za ove stvari !!!


Ili bi ipak netko vojnu huntu o kojoj ja zborim već mjesecima ?
Prije desetak godina je uragan Katrina poharao djelove SAD te prouzročio velike štete i ljudske sukobe. Od tad su američke vlasti gledale da naprave program sličan jugoslavenskom ONO i DSZ kako bi građani bili spremniji za takve vrste događaja. Ovo je vjerojatno jedan od prioriteta i za novu hrvatsku vlast zato jer imamo nove generacije koje nisu služile vojsku i u takvim situacijama se možda ne bi znale snaći.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 20:44   #10
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Prije desetak godina je uragan Katrina poharao djelove SAD te prouzročio velike štete i ljudske sukobe.
Od tad su američke vlasti gledale da naprave program sličan jugoslavenskom ONO i DSZ kako bi građani bili spremniji za takve vrste događaja. Ovo je vjerojatno jedan od prioriteta i za novu hrvatsku vlast zato jer imamo nove generacije koje nisu služile vojsku i u takvim situacijama se možda ne bi znale snaći.
Ajde?!?!

Može li malo detalja o tom ONO i DSZ u post-Katrina Americi zemlji proleterskoj ?

I kako se snalaze u uraganima osobe, ličnosti i persone koje su vojsku služile u usporedbi s onima koje nisu? Postoji neka studija?
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 21:26   #11
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ajde?!?!

Može li malo detalja o tom ONO i DSZ u post-Katrina Americi zemlji proleterskoj ?

I kako se snalaze u uraganima osobe, ličnosti i persone koje su vojsku služile u usporedbi s onima koje nisu? Postoji neka studija?
Dotični program nema povezanosti s jugoslavenskim ONO i DSZ programom, nego sam to naveo da bi si starije generacije mogle predočiti što se otprilike obrađuje u toj edukaciji.

Osobe koje prođu dotični program nauče što je potrebno znati u slučaju pitkosti vode, organizacije ljudi, izmjene informacija, sabirnih centara, itd. Osobe koje su služile vojsku razumiju bitnost organizacije u kriznim situacijama.

U EU je to u sklopu nekih DG-eva i programa koji se bave kriznim situacijama. Bilo je i par treninga u Njemačkoj u sklopu takvih programa, organizacija ljudstva u slučaju katastrofa. Niš posebno, kao NNNI ali na malo višoj i organiziranijoj razini.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 21:55   #12
koji je to tocno doticni program?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 22:11   #13
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post



WTF is This ? Odakle ovo u vojnom programu

Nemam nikakve veze s Grbinom,



ali mi smo civino društvo i imamo MUP za ove stvari !!!


Ili bi ipak netko vojnu huntu o kojoj ja zborim već mjesecima ?
Možda znaju nešto što mi ne znamo???

Npr. gluho bilo, da bi nam moglo zaglaviti na desetke do stotine tisuća studenata, doktora i inženjera iz Sirije & co?

To je jedina "normalna"* situacija u kojoj bi vojska mogla uvoditi red i mir po kvartovima.
Sve drugo smels like vojna hunta....

*daleko od toga da je normalno da nam se država pretvori u rezervat za prije navedene doktore, studente i inžinjere....
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 22:16   #14
na to sam i ja mislio
da nam se dogodi nesto tipa pariz nedavno, itekako bi se zazivalo vojsku i nitko ne bi olako rekao "ne treba, imamo mup"
naravno, dodatni komicni element je kaj mup sudjeluje u svercu ilegalaca kroz, a mozda i po zemlji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:08   #15
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
koji je to tocno doticni program?
Uh, toga ima puno. Probaj ukucati 'disaster relief' i 'emergency management' pa vidi šta ti daje od rezultata. Različiti su europski i američki pristupi, ali uglavnom se drže tema koje su spomenute u Ključnim smjernicama. 'Program' koji sam napisao u jednini odnosi se na program ONO i DSZ bivše Socijalističke Republike Hrvatske (pretpostavljam da su i druge republike SFRJ imale nešto slično) dok u množini 'programi' odnosi se na one koji se trenutno utvrđuju u SAD i EU odnosno velikom broju NATO članica. Izrael i SRH su imale dosta dobro odrađen program ONO i DSZ, s puno suradnje između vojske i učenika. Vježbe gađanja, rastavljanja oružja, gradnje/uređenje skloništa i organizacije, filtriranje pitke vode u slučaju nepogoda ili nuklearnog rata, prevencija kontaminacije RBK oružjem, itd.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:19   #16
aha, ONO i DSZ u SRH učili su djeca pioniri i omladinci,čiji san i ja bija pripadnik, pa se tamo učilo svašta,od toga kako triba izgledat sklonište,koko ga opremit,di se i kako orjentiraju izlazi,rastaljanje i sastavljanje oružja, ... i da to uče i dica u izraelu.tamo i žene uče sve te "ludosti" i služe u vojsci ili policiji. odnedavno i norvežanke to rade. eto oni glupi,a mi pametni. jer nama se to ne isplati. dica nam ne znaju ispunit ni uplatnicu,pofrigat jaje na oko ni sašit botun. ne znaju očistit i napatinat postole,a pričamo o kulturi i ponašanju i čemu sve ne. uzori su postali likovi iz BB kuće,a za nagrade izvrsnosti teške cca 15000 kn se nema.

pljuc,

za ovu dicu danas je važno kljukanje nekim stvarima koje bi tribale bit marginalne,za informatiku se u školama nema,a zazivaju se promjene,reforme,zapad, i ostala preseravanja predizbornih kampanja drugova i drugarica.

:klap:
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:22   #17
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ajde?!?!

Može li malo detalja o tom ONO i DSZ u post-Katrina Americi zemlji proleterskoj ?

I kako se snalaze u uraganima osobe, ličnosti i persone koje su vojsku služile u usporedbi s onima koje nisu? Postoji neka studija?
Pa osobe koje su služile vojsku znaju da kad netko vikne ˝stani pucat ču˝ na iduči korak imaš dodatne rupe za ˝disanje˝ i ako si imao problema sa povišenim krvnim tlakom nakon tog koraka taj medicinski problem ti je trajno riješen

Pišem ovo jer su ameri uveli policijski sat nakon katrine zbog bandi koje su harale tim krajem naravno dosta ih je popušilo metak pa se je stanje smirilo
U njihovom ustavu imaš dio gdje lokala zajednica da se zaštiti može sastaviti ˝miliciju˝ dok se ne uspostavi red na federalnoj razini
I kaj misliš tko bi zapovjedao tom milicijom dečki iz pekare ili možda pričuvni sastav nacionalne garde još ako u zajednici imaju kakve bivša vojna lica stvari se vrlo brzo postave
Npr zamisli da smo 91 u svakom selu imali vojnu pričuvu koju se može naoružati u roku 24h kurac bi bradonje sam tak ratovali
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:45   #18
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
aha, ONO i DSZ u SRH učili su djeca pioniri i omladinci,čiji san i ja bija pripadnik, pa se tamo učilo svašta,od toga kako triba izgledat sklonište,koko ga opremit,di se i kako orjentiraju izlazi,rastaljanje i sastavljanje oružja, ... i da to uče i dica u izraelu.tamo i žene uče sve te "ludosti" i služe u vojsci ili policiji. odnedavno i norvežanke to rade. eto oni glupi,a mi pametni. jer nama se to ne isplati. dica nam ne znaju ispunit ni uplatnicu,pofrigat jaje na oko ni sašit botun. ne znaju očistit i napatinat postole,a pričamo o kulturi i ponašanju i čemu sve ne. uzori su postali likovi iz BB kuće,a za nagrade izvrsnosti teške cca 15000 kn se nema.

pljuc,

za ovu dicu danas je važno kljukanje nekim stvarima koje bi tribale bit marginalne,za informatiku se u školama nema,a zazivaju se promjene,reforme,zapad, i ostala preseravanja predizbornih kampanja drugova i drugarica.

:klap:
Tako nekako, s time da američki i europski pristupi imaju puno veći naglasak na DSZ nego na samu obranu u TO smislu. Uvodi se informatizacija rasporeda, edukacija suradnje s vojnim postrojbama, ima tu svačega od punjenja vreća pijeskom kad se digne vodostaj neke rijeke pa treba branu napravit do toga kako preživjeti i spašavati ljude za vrijeme poplava.

Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Pa osobe koje su služile vojsku znaju da kad netko vikne ˝stani pucat ču˝ na iduči korak imaš dodatne rupe za ˝disanje˝ i ako si imao problema sa povišenim krvnim tlakom nakon tog koraka taj medicinski problem ti je trajno riješen

Pišem ovo jer su ameri uveli policijski sat nakon katrine zbog bandi koje su harale tim krajem naravno dosta ih je popušilo metak pa se je stanje smirilo
U njihovom ustavu imaš dio gdje lokala zajednica da se zaštiti može sastaviti ˝miliciju˝ dok se ne uspostavi red na federalnoj razini
I kaj misliš tko bi zapovjedao tom milicijom dečki iz pekare ili možda pričuvni sastav nacionalne garde još ako u zajednici imaju kakve bivša vojna lica stvari se vrlo brzo postave
Npr zamisli da smo 91 u svakom selu imali vojnu pričuvu koju se može naoružati u roku 24h kurac bi bradonje sam tak ratovali
To je i glavna ideja da u trenutku kad se proglasi izvanredno stanje zbog nečega - ljudi znaju što i kako. Pogotovo kad vojska ili garda izađe na teren, jer oni bi popunjavali svoj raspored s osobama koje imaju znanja što i kako, te koje ljude treba zbrinjavati u svom mjestu. Što vrijedi ako garda ili vojska izađe na teren a nema pojma gdje su građani koji su ugroženi? Zato se provode takvi programi. Prije par godina je bila takva vježba u Njemačkoj gdje se glumila kontaminacija područja biološkim otrovima islamskih terorista. Par tisuća ljudi je sudjelovalo, sve su ljudi odradili po PS-u.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 11:25   #19
Vojsku pretvoriti do kraja u opštenarodnu odbranu i društvenu samozaštitu, punjenje vreća i nosanje brentača (kao da i dalje imamo ročnike, valjda će jednom shvatiti da više nemamo), MUP će raditi strategiju nacionalne sigurnosti (valjda zbog unutarnjeg neprijatelja ), "vojska" će biti civilna zaštita...."koncept domovinske sigurnosti" o kojem znaju samo da se tako zove, ali nitko ne zna što bi to trebalo biti (valjda da u nekom "povjerenstvu" ili "NOS"-u ili nedajbože "tijelu" ili "odboru" uz pristojnu naknadu i dobru informatizaciju sjede zajedno DZUS-ovac, prometni policajac i tenkista).



Jebo ih Karl Marx. I Fridrih Engels. U celini!

Svakom tko je ikad bio poučavan na vojnim akademijama smrdljive, trule jugoslavenske armije zabraniti bilo kakav pristup u kojem se gradi bilo kakvo mnjenje ili nedajbože odlučivanje.

:klap:

Hrvatska vojska je prevelika u odnosu na potrebe društva, a premala u odnosu na potrebe uhljebljavanja i skrivanja stvarnih troškova uhljebničkih sinekura.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 16:09   #20
Budući da ideja civilne obrane i zaštite potječe iz SAD za vrijeme njihove revolucije kad su naoružani građani branili svoje domove od Krune a ne iz djela Marx-a i Engels-a, evo malo kako to izgleda u praksi u SAD:

https://www.youtube.com/watch?v=tmVEMpEnbNc

Inače, pojam civilna zaštita (i znak plavog trokuta na narančastom krugu) postoji u Europi još iz 1930ih u Francuskoj uoči napada Njemačke kako bi se smanjio broj civilnih žrtava za vrijeme vanrednog stanja. Nigdje veze s komunizmom i marksizmom. Osim ako to možda neki miješaju s predmetima 'Marksizam' ili 'Teorija i praksa socijalističkog samoupravljanja' koji su se isto učili u Jugoslaviji.

Danas je naći udžbenik od Školske knjige Zagreb za predmet 'Obrana i zaštita' izuzetna rijetkost, barem ona zadnja izdanja iz kasnih osamdesetih. Iako je informativno bila skromno napisana, moguće je da je nekima pomogla u smanjenju civilnih žrtava tijekom Domovinskog rata u RH i BiH.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.