Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 19:58   #81
Malo je 500 ljeta. Čovjek je istkan da živi prilično dugo, oko vječno ili tu negdje. Samo ima grešku u genima. Nekad su ljudi živjeli duže, metuzalem je poznat po tome. Tad su i starili sporo.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 23:55   #82
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Malo je 500 ljeta. Čovjek je istkan da živi prilično dugo, oko vječno ili tu negdje. Samo ima grešku u genima. Nekad su ljudi živjeli duže, metuzalem je poznat po tome. Tad su i starili sporo.
"oko večnosti" ti dođe negde približno 821 godinu, ne?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:08   #83
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
"oko večnosti" ti dođe negde približno 821 godinu, ne?
Nije 821, to je tek mladost Oko vječno je dokle sunce traje
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 21:10   #84
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Nije 821, to je tek mladost Oko vječno je dokle sunce traje
Hmmm, nešto mi se ne čini da je čovek toliko živeo.

Čovek je ipak samo vozilo, on je forma (formula 1) za samospoznaju. Onaj koji se previše poistovećuje sa svojim telom i sa svojom ličnošću doživljavajući ih kao "ja", u principu ne prolazi baš blagonaklono u prirodi ovog univerzuma, takav kada bi živeo samo 1000 godina, to bi bio jedan živi pakao koga jure sopstvene misli, žderu sopstvene emocije a telo u poluraspadu, psiha još gore.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 19:34   #85
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Hmmm, nešto mi se ne čini da je čovek toliko živeo.

Čovek je ipak samo vozilo, on je forma (formula 1) za samospoznaju. Onaj koji se previše poistovećuje sa svojim telom i sa svojom ličnošću doživljavajući ih kao "ja", u principu ne prolazi baš blagonaklono u prirodi ovog univerzuma, takav kada bi živeo samo 1000 godina, to bi bio jedan živi pakao koga jure sopstvene misli, žderu sopstvene emocije a telo u poluraspadu, psiha još gore.
Postoji najava da će čovjek moči živjeti dokle sunce traje, na zemlji u raju, u sreći, mlad, zdrav, savršen. "I reče onaj, koji je sjedio na prijestolju: "Evo sve novo činim." I reče mi: "Napiši, jer su ove riječi vjerne i istinite."
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:17   #86
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Postoji najava da će čovjek moči živjeti dokle sunce traje, na zemlji u raju, u sreći, mlad, zdrav, savršen. "I reče onaj, koji je sjedio na prijestolju: "Evo sve novo činim." I reče mi: "Napiši, jer su ove riječi vjerne i istinite."
Da, ali to ne znači da će ljudi živeti večno kao krv-i-meso, već da se mogu ponovo uskladiti sa principom razvoja, te da duhovno napreduju, što implicira i na zdravlje, na kreativnost, na inteligenciju. Čovek je materijalna forma složena od više vrsta "tela" ili delova njegovog bića, fizički nivo jednostavno usled raznoraznih okolnosti umire, bilo živeo 70 godina ili 17.000 godina, fizički nivo pa i suptilne materija, kakva je bila u vreme kada su ljudi postojali u višim dimenzijama, jednostavno vremenom se rasloji, činjenično je da je složena od podelemenata, a i ti podelementi su složeni još of finijih elemenata i ne postoje kao nekakva osnova već imaju svoju osnovu, tako i materija u kosmosu je ciklična u svom nastajanju i nestajanju, a nastaje od energija i vraća se u njih, kada kažem energija ne mislim na gravitacionu, elektrinu, ovu, onu već energije suptilnog sveta, nazovimo to tako.

Lepo je verovati u to: "šta će biti kad bude" ali treba ipak misliti na ono što je sada, niti sada čovek ne živi večno u fizičkoj fomi niti će ikada, naravno, kada neko doslvno tumači stvari onda deluje kao da je to moguće, a ustvari samo on nije dovoljno dobro razumeo taj deo. Svako dobro.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:54   #87
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Nije 821, to je tek mladost Oko vječno je dokle sunce traje
napokon ena konkretna rječ
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:25   #88
Sunce nece postojati pise u Otkrivenju pa tako ti ces zivjeti jako dugo....:klap:
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 17:42   #89
Ljudi su mali liliumi i zato mladi umiru
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 17:57   #90
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sunce nece postojati pise u Otkrivenju pa tako ti ces zivjeti jako dugo....:klap:
To kažeš svima na planeti. Ali srećom nije tako. Samo grad sveti neče trebati svjetlo sunca. Sunce i Zemlja ostaju nepomjereni. Novo nebo, nova zemlja, novi ljudi, nema mora, zli su kao more koje se ne umiruje. Simbolika
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:10   #91
Ne kažem ja nego spis kojem vjeruješ a to je Otkrivenje ili Apokalipsa nova zavjeta o kojem pojma nemaš što je u njemu,to što vjernik pojede svoj drek to nitko nije u stanju!!!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 00:24   #92
Nevjernicima prisjedne priča o vječnom životu, kod njih izazove iritaciju, nakostriješe se i tu nema pomoći, sama pomisao im mrska do krajnje mrskosti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:17   #93
koliko i kakvi smo oduvijek, toliko i takvi bit ćemo zauvijek
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:48   #94
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nevjernicima prisjedne priča o vječnom životu, kod njih izazove iritaciju, nakostriješe se i tu nema pomoći, sama pomisao im mrska do krajnje mrskosti.
Kad su svjesni da svaka muka, jednom mora imati kraj...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:48   #95
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Postoji najava da će čovjek moči živjeti dokle sunce traje, na zemlji u raju, u sreći, mlad, zdrav, savršen. "I reče onaj, koji je sjedio na prijestolju: "Evo sve novo činim." I reče mi: "Napiši, jer su ove riječi vjerne i istinite."
U Otkrivenju pise da nece biti sunca ceka te dug zivot.Uzivaj !
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:10   #96
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nevjernicima prisjedne priča o vječnom životu, kod njih izazove iritaciju, nakostriješe se i tu nema pomoći, sama pomisao im mrska do krajnje mrskosti.
Ja mislim da im pre presedne večno obnovljivana glupost o večnom paklu nakon života - ako ne "priznaju Hrista za spasitelja".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:31   #97
Živio sam umro sam s nadom da će mu bog biti društvo nakon smrti !!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:26   #98
U znoju ćeš lica svojega jesti kruh, dok se ne vratiš u zemlju, od koje si uzet, jer prah si i u prah se vraćaš." .............. https://www.youtube.com/watch?v=D9S203f4gNA
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 06:02   #99
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ja mislim da im pre presedne večno obnovljivana glupost o večnom paklu nakon života - ako ne "priznaju Hrista za spasitelja".
To je to što ljudima dojadi pardon dosadi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.