Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 13:05   #1
Meteoropati, niskotlakaši i ostale zdravstvene tegobe

Odvojeno s Moje nepopularno mišljenje.

Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Jebi ga,nisu ljudi kojima vremenske promjene rade probleme sami to izabrali.

Ja sam meteoropat, ali ne koristim to kao izgovor.

Najgore mi je kad su neke opake južine, onda me glava razvaljuje. I prelaz sa ljeta na jesen. Neko vrijeme me pere nesanica, dok se ne naviknem.
Meni je iskreno smiješno kad u vijestima prilikom vremenske prognoze govore ljudima što će ih boljeti ili žuljati jer okreće na jugo.
To nisam nigdje vani vidjela. Samo kod nas.
Ali nas ubija promaja, pa...

Moje nepopularno mišljenje: meteoropatima nije mjesto u dnevniku.

Zadnje uređivanje Querencia : 19.10.2017. at 19:14.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:09   #2
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Moje nepopularno mišljenje: meteoropatima nije mjesto u dnevniku.
slažem se. nama je mjesto u krevetu dok se vrijeme ne uravnoteži. a kako su krenule promjene vremena zadnjih godina, ostala bih u krevetu do smrti.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:10   #3
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Moje nepopularno mišljenje: meteoropatima nije mjesto u dnevniku.
Šoupet draga, da si reumaticna ili te boli glava na jugo, volila bi unaprijed znat, ono, da ti ne ponestane zalihe brufena.

Ja sam dosta meteropaticna, prije svega me boli glava na jugo, bez iznimke i ovako kad te upozore barem se psihicki i farmaceutski priredis.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:12   #4
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Šoupet draga, da si reumaticna ili te boli glava na jugo, volila bi unaprijed znat, ono, da ti ne ponestane zalihe brufena.

Ja sam dosta meteropaticna, prije svega me boli glava na jugo, bez iznimke i ovako kad te upozore barem se psihicki i farmaceutski priredis.
moja glava reagira prije prognoze. prvo sam mislila da umišljam, onda sam malo obratila pažnju na vrijeme.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:15   #5
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Šoupet draga, da si reumaticna ili te boli glava na jugo, volila bi unaprijed znat, ono, da ti ne ponestane zalihe brufena.

Ja sam dosta meteropaticna, prije svega me boli glava na jugo, bez iznimke i ovako kad te upozore barem se psihicki i farmaceutski priredis.
Pa što meteoropati nije dovoljna sama prognoza (iliti izjava da će tad i tad npr. puhati jugo) nego je potrebno da voditelj izravno razglaba kako će kome vrijeme pasti na kosti i šavove od operacije?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:18   #6
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
moja glava reagira prije prognoze. prvo sam mislila da umišljam, onda sam malo obratila pažnju na vrijeme.
Moja isto kad se mjenja vrijeme, ali recimo pogledam na 7 dana na meteo.hr pa barem se oraspolizim kad vidim da ce od subote okrenit na buru.... cisto apropo onoga da meteoropatima nije mjesto u dnevniku, jbg imas tih tlakasa i reumatskih baba kojima zbilja znaci kad im najave da ide biometeoroloski nepovoljno vrijeme, ti tlakovi i to. To je ekstra tri recebice u prognozi, nece niko propast
....
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:27   #7
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Moja isto kad se mjenja vrijeme, ali recimo pogledam na 7 dana na meteo.hr pa barem se oraspolizim kad vidim da ce od subote okrenit na buru.... cisto apropo onoga da meteoropatima nije mjesto u dnevniku, jbg imas tih tlakasa i reumatskih baba kojima zbilja znaci kad im najave da ide biometeoroloski nepovoljno vrijeme.
....
Ma pliz.
Pa baba već valjda zna da će joj kosti zaškripati čim u dnevniku čuje riječ južina, bura, što li.
I dalje ne vidim svrhe da se izričito izgovara kako će se ovi ili oni osjećati jer stiže jugo.
Ako su ljudi stari, pa nisu nužno maloumni da već napamet ne znaju kako će im organizam reagirati na određene vremenske promjene koje će im biti izrečene u samoj prognozi.
Te dodatne izjavne tvrdnje oko toga kako će se tko osjećati zbog vremenskih prilika valjda služe jedino alzajmerovcima koji od prognoze do prognoze zaborave kako na njih koje vremenske prilike djeluju.

Nitko ne kaže da će netko propasti zbog tih par rečenica, ali da su nepotrebne i samim time meni smiješne...jesu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:45   #8
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Pa što meteoropati nije dovoljna sama prognoza (iliti izjava da će tad i tad npr. puhati jugo) nego je potrebno da voditelj izravno razglaba kako će kome vrijeme pasti na kosti i šavove od operacije?
Moji rezovi prije Vakule najave promjenu vremena.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:53   #9
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Moji rezovi prije Vakule najave promjenu vremena.
Eto, ti možeš njima temeljem svojih rezova reći prognozu i prije nego meteorolozi ubace u komp hrpu podataka.

I sad bi tebi kao trebalo biti korisno da te netko izričito izvještava da ćeš postati Mater jer okriće na jugo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:00   #10
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Eto, ti možeš njima temeljem svojih rezova reći prognozu i prije nego meteorolozi ubace u komp hrpu podataka.

I sad bi tebi kao trebalo biti korisno da te netko izričito izvještava da ćeš postati Mater jer okriće na jugo.
Mi uopste ne gledamo bh kanale.
Prognozu gledamo na Novoj, za Slavoniju.
To nam je najblize.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:09   #11
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ma pliz.
Nitko ne kaže da će netko propasti zbog tih par rečenica, ali da su nepotrebne i samim time meni smiješne...jesu.
dakle baba mora čekati da zapuše jugo da bi osjetila kostobolju jer je nekima smiješno što se to najavljuje dan ranije u prognozi. poše.


nepotrebne su tebi, drugima očito ipak nisu.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:18   #12
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ma pliz.
Pa baba već valjda zna da će joj kosti zaškripati čim u dnevniku čuje riječ južina, bura, što li.
I dalje ne vidim svrhe da se izričito izgovara kako će se ovi ili oni osjećati jer stiže jugo.
Ako su ljudi stari, pa nisu nužno maloumni da već napamet ne znaju kako će im organizam reagirati na određene vremenske promjene koje će im biti izrečene u samoj prognozi.
Te dodatne izjavne tvrdnje oko toga kako će se tko osjećati zbog vremenskih prilika valjda služe jedino alzajmerovcima koji od prognoze do prognoze zaborave kako na njih koje vremenske prilike djeluju.

Nitko ne kaže da će netko propasti zbog tih par rečenica, ali da su nepotrebne i samim time meni smiješne...jesu.
A nisu nužno ni zdravi...mislim jebiga, pored svih drugih sranja koja slusamo po dnevnicima, ovo je nekima zbilja korisna informacija barem.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:33   #13
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
dakle baba mora čekati da zapuše jugo da bi osjetila kostobolju jer je nekima smiješno što se to najavljuje dan ranije u prognozi. poše.


nepotrebne su tebi, drugima očito ipak nisu.
Vidim da sam pravo pogodila s nepopularnim mišljenjem. Neka.

Ponavljam za nečitače.
Voditelj u vijestima kaže da će sutra puhati jugo.
Babu odavno bole kosti kad okrene na jugo i ona je toga svjesna.
Dakle, baba samom izjavom da će sutra biti jugo zna da će je sutra boljeti kosti. Znači ne mora ona čekati da zapuše jugo da bi saznala da će je jebati kosti, dovoljno je da sasluša prognozu i sve zna unaprijed.
Zato je sasvim nepotrebno da voditelj nakon izrečene prognoze (koja je sama po sebi svakom meteoropati koji se poštuje sasvim dovoljna) izričito govori kako će se osjećati ošamučeno, boljeti će ga kosti ili će ga žariti lijevo oko gdje mu je operirana mrena.
Žišku?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:40   #14
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Meni je iskreno smiješno kad u vijestima prilikom vremenske prognoze govore ljudima što će ih boljeti ili žuljati jer okreće na jugo.
To nisam nigdje vani vidjela. Samo kod nas.
Ali nas ubija promaja, pa...

Moje nepopularno mišljenje: meteoropatima nije mjesto u dnevniku.

I meni je smiješno, al šta ćeš.
Meni to ništa ne znači, najebao sam sa ili bez prognoze.

Al to je ono, da ljudi mogu kenjat "Ajme, ne mogu to sutra, zovu jugo. Amo prekosutra" A prekosutra govore da se moraju malo refat od jučer.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:40   #15
nepovoljna biometeorološka prognoza ovisi i o tlaku zraka, ne samo o jugu
a tlak zraka ne spominju u redovnoj prognozi
stvarno ne vidim problem u dodatnoj rečenici da će se meteoropati sutra osjećati loše i imati tegobe.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:41   #16
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
A nisu nužno ni zdravi...mislim jebiga, pored svih drugih sranja koja slusamo po dnevnicima, ovo je nekima zbilja korisna informacija barem.
Aaaaaaa....jbte, kako je nekome tko zna kako na njega jugo djeluje korisno čuti kako će se točno osjećati kad zapuše jugo. Pa taj već zna kako jugo na njega djeluje. Tijekom prognoze mu je već rečeno ono jedino što mu je korisno: da će puhati jugo.

Isuše, okrenut će na jugo, a nisam popila lijek
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:43   #17
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
nepovoljna biometeorološka prognoza ovisi i o tlaku zraka, ne samo o jugu
stvarno ne vidim problem u dodatnoj rečenici da će se meteoropati sutra osjećati loše i imati tegobe.
pogotovo kad neki meteoropati su stari ljudi koji ni ne slušaju i ne razumiju prognozu, nit su sposobni sami brinut o sebi, pa je zgodno da ljudi koji brinu o njima to čuju i pripreme se na cjelodnevni plač bez povoda, depresiju i ostalo...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:48   #18
Da pojsasnim vama iz Zagreba/kontinenta, postoji Jugo i Južina.

Ja sam inače niskotlakaš.
Kad dođe neka nagla promjena vremena ili neka južina bude mi veselo. Za kurac sam i lupam glavom od zid zbog migrene.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:57   #19
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
nepovoljna biometeorološka prognoza ovisi i o tlaku zraka, ne samo o jugu
a tlak zraka ne spominju u redovnoj prognozi
stvarno ne vidim problem u dodatnoj rečenici da će se meteoropati sutra osjećati loše i imati tegobe.
Pa neka kažu i tlak zraka. I to mi je normalnije od dodatnog unaprijednog nabrajanja potencijalnih zdravstvenih tegoba, kao da smo na dr. Ozu.
Zvuči sestro baš negativistički i onako depresivno. Dovoljno smo ludi što znamo da će biti južina i loš tlak zraka, još trebamo doslovce slušati kako ćemo se gnjilo osjećati.



I ne kažem da je tih par rečenica svjetski problem broj jedan. Samo onako, po meni to nije za dnevnik.

Ili bi onda trebali nediskriminatorno postupati prema nekim drugim kategorijama građana pa i njih obavještavati o određenim utjecajima.
Tipa utjecaju mjesečevih mijena na plodnost žena.#trojedjecezarvatsku#
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:01   #20
pa najavljuju i za druge kategorije građana: ambrozija u zraku - alergičari pazite se, visok index sunčevog zračenja - svi skupa pazite se, pao snijeg u splitu - nemojte šetat po zaleđenoj rivi... a vjerujem i da alergičari znaju da teško dišu, a i svi skupa znamo da je 1.7. u 12 sati nepoželjno cvrljat se na suncu, starci se lome na rivi i zatrpaju hitnu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.