Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2020., 11:22   #1
Internet pozajmice - put u propast

Zanimalo bi me ako bi mi se mogao netko javiti sa iskustvima internet pozajmica i sadašnje situacije u kojima su zaustavljene ovrhe.

Inače se ne smatram glupom osobom, ali eto, glupo sam upala u zamku internet pozajmice, neću navoditi ime firme. Naime, molila sam ih da mi promijene otplatni plan kako bih mogla - uz smanjene prihode - to ipak nekako otplatiti, ali oni neće niti čuti za to., Prijete mi se stranim sudom, , ogromnim, ali nedefiniranim troškovima, maltene strijeljanjem... Za sada kasnim manje od tjedan dana i molila sam ih da me pričekaju do plaće, ali s njima nema razgovra, samo se deru na telefon i prijete se. Znači, ja sam ponudila suradnju.

Na prijetnje ovrhom sam im sama rekla da su ovrhe zaustavljene i da je to sada stopirano na što su me demantirali totalnim nebulozama (da sam ja nešto krivo shvatila). Jasno je da se ovrhe mogu pokrenuti, i one dolaze do FINE, ali FINA ih trenutmo ne sporovodi.

Zanima me da li se pravno nekako mogu zaštiti barem od tog maltertiranja.
Jasno mi je da sam dužna i ponudila sam suradnju, ali oni su prilično psihotična ekipa s kojima nema razgovra.
Spremna sam čak potražiti odvjetnika i nekako namaknuti novac da ga platim, ma spremna sam ih čak i tužiti.

Da li vas netko može ovršiti jer kasnite 3 ili 5 dana sa uplatom?
Ja znam da blefiraju i da sigrno neče sada ništa poduzimati, vjerojatno su im mnogi sada prestali uplaćivati jer nema ovrha pa si ljudi uzimaju taj luft da malo prerasporede primanja i preslože prioritete.

Evo, ponavljam, inače nisam baš nešto posebno glupa, ali ne znam kako, ovo me uhvatilo u vihor. Imala sam dogovorene dodatne poslove sa kojima sam uz redovnu plaću trebala konačno isplivati iz ove noćne more, ali kako radim u turizmu, sve je stornirano i dodatnih prihoda nema... Eto, ako netko ima neko iskustvo, neka se javi.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 12:06   #2
Quote:
EmeraldDust kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me ako bi mi se mogao netko javiti sa iskustvima internet pozajmica i sadašnje situacije u kojima su zaustavljene ovrhe.

Inače se ne smatram glupom osobom, ali eto, glupo sam upala u zamku internet pozajmice, neću navoditi ime firme. Naime, molila sam ih da mi promijene otplatni plan kako bih mogla - uz smanjene prihode - to ipak nekako otplatiti, ali oni neće niti čuti za to., Prijete mi se stranim sudom, , ogromnim, ali nedefiniranim troškovima, maltene strijeljanjem... Za sada kasnim manje od tjedan dana i molila sam ih da me pričekaju do plaće, ali s njima nema razgovra, samo se deru na telefon i prijete se. Znači, ja sam ponudila suradnju.

Na prijetnje ovrhom sam im sama rekla da su ovrhe zaustavljene i da je to sada stopirano na što su me demantirali totalnim nebulozama (da sam ja nešto krivo shvatila). Jasno je da se ovrhe mogu pokrenuti, i one dolaze do FINE, ali FINA ih trenutmo ne sporovodi.

Zanima me da li se pravno nekako mogu zaštiti barem od tog maltertiranja.
Jasno mi je da sam dužna i ponudila sam suradnju, ali oni su prilično psihotična ekipa s kojima nema razgovra.
Spremna sam čak potražiti odvjetnika i nekako namaknuti novac da ga platim, ma spremna sam ih čak i tužiti.

Da li vas netko može ovršiti jer kasnite 3 ili 5 dana sa uplatom?
Ja znam da blefiraju i da sigrno neče sada ništa poduzimati, vjerojatno su im mnogi sada prestali uplaćivati jer nema ovrha pa si ljudi uzimaju taj luft da malo prerasporede primanja i preslože prioritete.

Evo, ponavljam, inače nisam baš nešto posebno glupa, ali ne znam kako, ovo me uhvatilo u vihor. Imala sam dogovorene dodatne poslove sa kojima sam uz redovnu plaću trebala konačno isplivati iz ove noćne more, ali kako radim u turizmu, sve je stornirano i dodatnih prihoda nema... Eto, ako netko ima neko iskustvo, neka se javi.
Možeš kasniti do 5 dana s uplatom rate/pozajmice.
Ako razgovarate telefonski, iste sekunde prekini kontakt i obraćaj im se ISKLJUČIVO putem službenog maila. Bio sam u tvojoj situaciji, mogu reći i ime firme, NETINTO i BrziZajam. Nakon 14 dana kašnjenja ovrhu su predali na Finu i radi 2ooo kn sam završio u blokadi, svi tekući i žiro računi te kreditne kartice bile su "PRIVREMENO BLOKIRANE". Tako su mi rekli u bankama u kojima sam posjedovao navedene usluge. Isti dan sam dugovanje podmirio, i 3ooo kuna odvjetnika. NIKAD VIŠE.



Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 13:58   #3
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Možeš kasniti do 5 dana s uplatom rate/pozajmice.
Ako razgovarate telefonski, iste sekunde prekini kontakt i obraćaj im se ISKLJUČIVO putem službenog maila. Bio sam u tvojoj situaciji, mogu reći i ime firme, NETINTO i BrziZajam. Nakon 14 dana kašnjenja ovrhu su predali na Finu i radi 2ooo kn sam završio u blokadi, svi tekući i žiro računi te kreditne kartice bile su "PRIVREMENO BLOKIRANE". Tako su mi rekli u bankama u kojima sam posjedovao navedene usluge. Isti dan sam dugovanje podmirio, i 3ooo kuna odvjetnika. NIKAD VIŠE.



Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
Užas. Ali, ja se slažem da sam si sama kriva, samo plan nije bio ovakav, plan je bio do 6. mj. sve otplatiti, ali zbog korone su mi svi poslovi obustavljeni...
Ja uopće ne bježim od toga da sam ja njima dužna, ali i ja se borim da se iz ovoga izvučem pa tražim neki pravni način u smislu da me netko savjetuje kako da se ponašam u komunikaciji s njima, kako da isposlujem da mi odobre drugačiju dinamiku otplate.
Jer ova situacija sa koronom i krizom koja slijedi mora i i ovakvim firmama nanijeti veliku štetu.
Barem se nadam da će pretrpjeti štetu i da niti jedna od njih neće preživjeti ovu krizu, ako ne zbog mene, zbog drugih ljudi koji bi se mogli naći u situaciji poput moje.
Jer ovakvim djelatnostima se uopće ne bi smjela dati dozvola za rad u normalnim uređenim državama.

Znači oni su mi rekli da sva komunikacija ide isključivo putem telefona. Ako se ne javim, zovu sve brojeve na mojoj adresi, tako su par puta nazvali moju svekrvu. Čisto uznemiravanje. SMS poruke su prijeteće, poput "kontaktirat ćemo vas svim zakonom dozvoljenim sredstvima", bla, bla.
Znači ako i inzistiram na isključivo pismenoj komunikaciji, mogu očekivati gorile na ulaznim vratima i prijetnje, ne znam što drugo.
Danas mi je ova baba iz službe naplate poklopila slušalicu, ja nisam uspjela ništa reći, ona se samo izferavala... Nema komunikacije.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:06   #4
O kojoj se kuci radi? Svi oni imaju svoj nacin kamatarenja. Ferratum sa Sia dep jamstvom kojeg placas. Cash expert i CP one imaju one fore sa prolongatima ako ne mozes platit ratu od recimo 2000kn oni ti nude odgodu koja košta 1000kn a ne umanjuje ukupni dug..a Brzizajam i Net.info imaju one neke fore sa bonus jamtvom,ako dignes pozajmicu od recimo 2000kn ako ne mozes platiti onda si produžuješ agoniju sa tom naknadom koja košta 400-500kn. Treba pisati o njima,a trebalo bi i ici prema vlasti da se tim lihvarima stane na rep,iako nitko nas ne prisiljava da uzimamo od njih,ali ljudi su u ovoj nasoj drzavi ionako jadni i svaka kuna im je bitna pa se love za svaku slamku.
niksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:22   #5
Quote:
niksam kaže: Pogledaj post
O kojoj se kuci radi? Svi oni imaju svoj nacin kamatarenja. Ferratum sa Sia dep jamstvom kojeg placas. Cash expert i CP one imaju one fore sa prolongatima ako ne mozes platit ratu od recimo 2000kn oni ti nude odgodu koja košta 1000kn a ne umanjuje ukupni dug..a Brzizajam i Net.info imaju one neke fore sa bonus jamtvom,ako dignes pozajmicu od recimo 2000kn ako ne mozes platiti onda si produžuješ agoniju sa tom naknadom koja košta 400-500kn. Treba pisati o njima,a trebalo bi i ici prema vlasti da se tim lihvarima stane na rep,iako nitko nas ne prisiljava da uzimamo od njih,ali ljudi su u ovoj nasoj drzavi ionako jadni i svaka kuna im je bitna pa se love za svaku slamku.
Credit point one.
Meni se nažalost desilo ovako, nije bilo u planu, ali to ne znači da moram . krepati od dugova i doživjeti srčani udar od stresa kad vidim njihov broj na mobitelu. Mogu se nekako valjda zaštititi i naravno da namjeravam platiti dugove. S druge strane, nisam baš sigurna da su njhove metode utjerivanja dugova 100% legalne. Voljela bih dobiti potvrdu da sam u pravu ili da me netko argumentirano razuvjeri.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:29   #6
Quote:
EmeraldDust kaže: Pogledaj post
Credit point one.
Da, trebalo bi nešto pokrenuti. Zanimalo bi me da li ih je itko ikad tužio za nanošenje duševnog stresa. I ako je, kako je to završilo.
Meni se nažalost desilo ovako, nije bilo u planu, ali to ne znači da moram . krepati od dugova i doživjeti srčani udar od stresa kad vidim njihov broj na mobitelu. Mogu se nekako valjda zaštititi i naravno da namjeravam platiti dugove. S druge strane, nisam baš sigurna da su njhove metode utjerivanja dugova 100% legalne. Voljela bih dobiti potvrdu da sam u pravu ili da me netko argumentirano razuvjeri.
Ne znam o kojem iznosu se kod vas radi,ali moj savjet je da pitate nekoga od obitelji,ili prijatelja od povjerenja da vam posudi novce i da ih skinete s grbače. U međuvremenu cete imati vise vremena razmisljati na koji nacin vi njima mozete napakostiti.
niksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:56   #7
Quote:
niksam kaže: Pogledaj post
Ne znam o kojem iznosu se kod vas radi,ali moj savjet je da pitate nekoga od obitelji,ili prijatelja od povjerenja da vam posudi novce i da ih skinete s grbače. U međuvremenu cete imati vise vremena razmisljati na koji nacin vi njima mozete napakostiti.
Hvala, aposlutno ideja i savjet na mjestu i radim na tome.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 08:01   #8
kako mogu takve kredite stavljati na tržište?
Zato što su npr registirani na cipru a tamo to nije ilegalno?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 08:44   #9
Vjerojatno jer se kamata maskira u raznorazne naknade i jamstva

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 09:49   #10
Uvod je prestrašan, ona kasni s plaćanjem pišljivih tjedan dana a ovi joj život pretvaraju u pakao Vjerovatno i nije neki naročiti iznos, i ne samo to oni hrvatskoj građanki prijete stranim sudom, wtf Jeli sklopila preko interneta ugovor u kojem je strani sud nadležan? Ako i je, kakvaa je pravna valjanost tog akta? Svaka država koja imalo drži do svojih građana zabranila bi tu gamad poput Ferattuma i sličnog ološa...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 10:27   #11
Dok god se u potpisanom ugovoru spominje nadležnost tog suda i taj se sud nalazi unutar EU, mogu te legalno i pravomoćno suditi tamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 14:02   #12
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Da, koji su to tek jadnici u call centru Jadnici su oni u call centru T-coma koji ti stalno nešto pokušavaju uvaliti, kao nešto povoljno, a ovi su još daleko ispod njih
Pa i ja to mislim, to nije posao koji čovjek s ponosom radi. Osim možda za neke psihipate

Ili baš neke egzistencijalno pritisnute pa nemaju kud.
Iakom teško mi je to zamisliti, do ove krize sad je ipak bilo dosta ponuda. Bolje i u T-comov call centar nego u ovakav.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 14:10   #13
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Uvod je prestrašan, ona kasni s plaćanjem pišljivih tjedan dana a ovi joj život pretvaraju u pakao Vjerovatno i nije neki naročiti iznos, i ne samo to oni hrvatskoj građanki prijete stranim sudom, wtf Jeli sklopila preko interneta ugovor u kojem je strani sud nadležan? Ako i je, kakvaa je pravna valjanost tog akta? Svaka država koja imalo drži do svojih građana zabranila bi tu gamad poput Ferattuma i sličnog ološa...
Pokušavala sam i to saznati... Za sada se nitko od institucija niti inspekcija njima posebno ne bavi u smislu da se ispita etičnost tih djelatnosti.
Slažem se, u nekoj normalnoj zemlji, to se vjerojatno ne dozvoljava, iako niti to ne znam kako vani funkcionira.
EmeraldDust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 12:00   #14
Ovo je došlo članu obitelji:

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 18:08   #15
Čuj ti ovo "bit ćemo primorani zvati na druge alternativne brojeve", pa ja ne vjerujem

Trebalo bi ih u istoj mjeri uznemiravati onda povratnim pozivima na njihove brojeve, barem to nije teško biti totalna seljačina preko telefona.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 20:22   #16
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Čuj ti ovo "bit ćemo primorani zvati na druge alternativne brojeve", pa ja ne vjerujem

Trebalo bi ih u istoj mjeri uznemiravati onda povratnim pozivima na njihove brojeve, barem to nije teško biti totalna seljačina preko telefona.
Da, to nije u redu od njih. Neznam čemu je stavio (član obitelji) broj za kontakt. A nisu nazvali ni jednom. Bitno da mogu zivkati teoretski i mene, i suprugu, mamu, maloljetog sina jer svi imamo doma na pretplati. I brojevi su u imeniku.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2020., 16:26   #17
Uh, da, kao netko tko pokušava izaći iz ovog kruga internet pozajmica evo koje iskustvo...

Na brzizajam i netinfo sam svaki put naišla na ljubazne ljude, imala sam odgode plaćanja i do 10 dana, nije bio nikakav problem, jedino što su me sami upozorili da im se automatski šalju potvrde o početku ovrhe i slično - ali da ih zanemarim.
Cash Expert s druge strane su me zvali u jednom danu dva puta na mobilni, prije dospijeća prve rate koju sam im trebala platiti, kako bi me podsjetili da je trebam platiti, a zatim moje tajništvo na posao. Katastrofa ljudi moji. Njih sam otplatila i nikad više.

Ako ovdje ima netko tko je zapeo u više pozjamica, imate li možda iskustvo s traženjem kredita u bankama?
Naime, vidljivo mi je na tekućem da iz mjeseca u mjesec posuđujem i vraćam, a zbilja bih se htjela riješiti toga, opekla sam se jako.

Hvala na odgovoru!
fawnelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2020., 20:58   #18
Quote:
fawnelle kaže: Pogledaj post

Ako ovdje ima netko tko je zapeo u više pozjamica, imate li možda iskustvo s traženjem kredita u bankama?
Naime, vidljivo mi je na tekućem da iz mjeseca u mjesec posuđujem i vraćam, a zbilja bih se htjela riješiti toga, opekla sam se jako.

Hvala na odgovoru!
Iskreno, IMEX. Možeš zahtjev predat online, ne treba promet po računu. Ak imaš eBanking neke normalne banke, možeš predat zahtjev za AddikoBlic. I nemoraš ić u banku, a isplata je isti dan. Ako imaš PBZ, odi na NetBanking i ak si kreditno sposobna ponudil bude ti Pozajmicu, to je isto praktički odmah.

Da, zaboravih reći, možeš u bilokojoj banci uzet gotovinac, ak će te tražit promet, pošalji im ga i dok vide u banci, tražit će te potvrdu, kolko duga imaš prema njima. I ak se to odobri, banka će to poplaćat.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 08:36   #19
i ja sam se nažalost opekla i nadam se nikad više. meni su zvali mamu na adresu na kojoj više i ne živim. žena se blago reći usr.la
maja x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 15:07   #20
Leky hvala na odgovoru.
Addiko sam odbijena, pokušam još imex.

I a li netko s pozitivnom pricom da se rijesio uspjesno tih nesretnih pozajmica kreditima za refinanciranje mozda?
fawnelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.