Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 23:32   #61
Smijem pitati zasto ne ides u neku "normalnu" banku tj banku koja ima standardne kredite sa standardnim provjeravama , poslodavac platne liste, cist/a si, poslodavac ok, primanja ok, ides na standardni kredit, biras banku i kamatu?
to sto nemas aktivnih kreditnih plasmana je ono, nesreca u sreci.Dobro je za tebe, po meni naravno , sto nemas postojecih kredita
ali banke to ne vole jer ne zele preuzeti odgovornost da ti prvi daju kredit.

Moj ti je savjet- ak si dosad bez kredita bio/la, nastavi i dalje.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:59   #62
Radi se o tome da je brže i jednostavnije samo s osobnom, bez dodatnih papira, pa potvrda poslodavca, pa ovo, pa ono....
Ja imam apsurdnu situaciju, matična PBZ banka mi ne da normalni namjenski kredit, kojim bih riješila neka druga dugovanja u istoj banci, jer imam neuredan HROK ( oznaka 2 radi Dinersa), a druga banka mi nudi prijelaz kod njih i da će mi sve riješiti....tko je ovdje lud?
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:14   #63
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
svašta, sutra ću vidjeti što će reći, neće ni oni onda dati ako mi je sve prazno
ispada da netko mora imati masu kredita i da opet i opet može dobivati kredite, a onaj tko nema apsolutno ništa, e taj neće dobiti kredit
U rba za tip top je uvjet da već minimalno 12 mjeseci koristiš jedan visokorizičan proizvod kojeg uredno plaćaš (kredit, kartice itd) te oni imaju limit do kojeg maksimalnog iznosa mogu izdavati taj kredit građanstvu jer loše stoje i povlače se. Poznanik radi tamo i čak su i njemu, njihovom djelatniku odbili taj kredit
A addiko vlasnici imaju viška kapitala pa jeftini novac žele plasirati na tržište kako bi još više zaradili
I kod njih, kako neki već kažu, moraš imati već jedan postojeći kredit ili ne moraš ako prebaciš primanja kod njih.
A to nisu krediti za već prezadužene jer je potrebna kreditna sposobnost kako bi se odobrili.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:55   #64
Ima li netko da je uzeo Addiko Blic kredit? Kolagu zanima može li dobiti ako ima primanja 4000 kn preko banke i 1500 kn kredita? Ja mislim da ne, ali vrijedi pitat!
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:05   #65
Naravno odbili me i u addiko banci jer mi je hrok prazan. Ma necu nista ni dizati. Ispada da moram imati hrok sa stotinjak kredita i onda dobijes bez problema jo stotinjak kredita.
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:22   #66
Gotovinski standardni bi ti sigurno prošao. Jedini dodatni trošak ti je jevni bilježnik od par stotinjak kuna.
Za brze kredite nije poanta imati stotinjak kredita, već su to njihovi uvjeti da vide da li se postojeće obveze redovito plaćaju. Možeš ti imati stotinjak kredita, ali ako nemaš kreditnu sposobnost, ni sa tim ne bi prošlo.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:34   #67
Quote:
mimozak kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da je brže i jednostavnije samo s osobnom, bez dodatnih papira, pa potvrda poslodavca, pa ovo, pa ono....
Ja imam apsurdnu situaciju, matična PBZ banka mi ne da normalni namjenski kredit, kojim bih riješila neka druga dugovanja u istoj banci, jer imam neuredan HROK ( oznaka 2 radi Dinersa), a druga banka mi nudi prijelaz kod njih i da će mi sve riješiti....tko je ovdje lud?
nitko nije lud, stvar je ponude, banka kao i svaki trgovac moze ti ponudit svasta...nekad povoljnije nekad ne.To oko hroka moze ti i pbz progledat kroz prste ali ne zele.
savjet svima koji idu u Adicco po blic kredite--obavezno recite da imate dodatna primanja, npr. iznajmljujete apartmane..itd...To pomaze kod upisa podataka jer vam se poboljsa likvidnost kod izracuna kreditne sposobnosti.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:53   #68
zašto rba i addiko za te svoje blic kredite lijepo nisu i napisali da onaj tko ima prazan hrok, npr. kao ja nije to u mogućnosti dobiti. te kredite mogu dobiti samo oni koji već nešto imaju ili su imali. meni je to apsurd da osoba koja nema apsolutno nikakvih zaduženja i kreditno je sposobna nije u mogućnosti dobiti takav kredit, nego to dobivaju osobe koje su zadužene već. ja u svojoj banci mogu bez problema dobiti veliki gotovinski kredit, ali baš radi silne dokumentacije činila mi se zgodnija stvar ti blic krediti i taj mali iznos, ali eto ako je hrok prazan nema. očito su u ovoj državi sumnjivi baš ti pojedinci koji nemaju kredit, nemaju kartice, nemaju minus po računu, a nekim čudom su kreditno sposobni
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:08   #69
Apsurd Addica je i taj sto ako npr prestanete placat kredit, nemaju nacina prisilne naplate.Nema bjanko zaduznice ni mjenice, ni jamca ni hipoteke...nemaju nista.
Jedino sudskom tuzbom.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:13   #70
Addiko i vlasnik ne bi bili u velikom gubitku jer da nemaju novaca ne bi niti izdavali takve kredite, a u ostalom max iznos je 40k.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:02   #71
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Apsurd Addica je i taj sto ako npr prestanete placat kredit, nemaju nacina prisilne naplate.Nema bjanko zaduznice ni mjenice, ni jamca ni hipoteke...nemaju nista.
Jedino sudskom tuzbom.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Trazio sam temu o Ferratum banci ali ovo mi izgleda jako srodno tj isto ko oni i njihova linija kredita.

Zanima me da li ti znas ili iko nekog da nije platio ni lipe od posudjenih novaca i sta se desilo.Zanimljivo mi je da nisam nasao ni jedan takav primjer jos.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:51   #72
Ferratum ne može u istu rečenicu sa komercijalnom bankama. To je u osnovi legalno lihvarenje. Npr. u feratumu uzmeš 16000kn, na godinu dana. Vraćaš 32000kn. Imao sam kod njih manju pozajmicu. Sumnjam da se možeš izvući od neplaćanja. Potpisuješ ugovor, time oni imaju ovršnu ispravu i lagano na sudu dobiju riješenje o ovrsi. Sad, kakva im je politika, da li im je lakše tipa prodati dugovanje Matrix-ima ili sličnima za nekih 24000 ili tu negdje, pa te oni ganjaju ili idu sudskim putem. Klonite se tih i sličnih.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:27   #73
Quote:
klavkalas kaže: Pogledaj post
Ferratum ne može u istu rečenicu sa komercijalnom bankama. To je u osnovi legalno lihvarenje. Npr. u feratumu uzmeš 16000kn, na godinu dana. Vraćaš 32000kn. Imao sam kod njih manju pozajmicu. Sumnjam da se možeš izvući od neplaćanja. Potpisuješ ugovor, time oni imaju ovršnu ispravu i lagano na sudu dobiju riješenje o ovrsi. Sad, kakva im je politika, da li im je lakše tipa prodati dugovanje Matrix-ima ili sličnima za nekih 24000 ili tu negdje, pa te oni ganjaju ili idu sudskim putem. Klonite se tih i sličnih.
Pitam jer znam za slucaj iz prve ruke.. covjek je potpisao ugovor ali pod tim potpisao mislim slikao ga i poslao na njihov mail.. znaci pricamo o slici potpisanog ugovora.

Zato pitam konkretan primjer nekog ko nije placao njima obveze.. ili nema takvih da prepricaju jer se svi objesili
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:56   #74
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Trazio sam temu o Ferratum banci ali ovo mi izgleda jako srodno tj isto ko oni i njihova linija kredita.

Zanima me da li ti znas ili iko nekog da nije platio ni lipe od posudjenih novaca i sta se desilo.Zanimljivo mi je da nisam nasao ni jedan takav primjer jos.
Nisam nasao takav primjer kod takvih kredita...uostalom oni koji ne placaju kredite bas se i ne hvale oko toga.
Poanta kod neplacanja je da one koji su duzni u miljunima banke oprezno miluju po glavi a one u tisucama lupe po glavi sto jace mogu.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:53   #75
Ali to je cista ponuda i potraznja

ako je netko toliko pametan da pristane vratiti 32 tisuce na posudenih 16, i to ne pristane kod Zefe u Dubravi , nego u legalnom ovlastenom uredu i ovjeri to kod JB, onda rođo moj i plati.

Inače odlična ideja su ti uredići za pozajmice, sve na malo a povrat na ulozeno jako velik u %. Naravno, nije im povrat toliki koliko sluzbeno dobijaju vise jer ljudi muljaju s platnim listama, prepisu sve na nekog drugog , daju otkaz i sl pa se ne mogu naplatiti, tj prodaju takve lotove predmeta eos matrixu ili onom crediflexu kak vec ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:51   #76
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ali to je cista ponuda i potraznja

ako je netko toliko pametan da pristane vratiti 32 tisuce na posudenih 16, i to ne pristane kod Zefe u Dubravi , nego u legalnom ovlastenom uredu i ovjeri to kod JB, onda rođo moj i plati.
Mislim da dosta slucajeva je vise ocaj nego glupost tj pamet...


Quote:
Inače odlična ideja su ti uredići za pozajmice, sve na malo a povrat na ulozeno jako velik u %. Naravno, nije im povrat toliki koliko sluzbeno dobijaju vise jer ljudi muljaju s platnim listama, prepisu sve na nekog drugog , daju otkaz i sl pa se ne mogu naplatiti, tj prodaju takve lotove predmeta eos matrixu ili onom crediflexu kak vec ..
Kolko sam svatio oni ustvari nemaju kamate.. zato sta i nemaju kamate funkcioniraju mimo HNB-a.. oni ustvari izdaju pozajmice od,kako ti kazes,32 000 kuna koje su od toga kao 16 000 troskovi fiktivni a 16 000 ide tebi.

A istina je da nije to tolko dobra ideja kolko je ovo divlji zapad sta se tice kapitalizma... zato se i dogadja da neki tamo xy trazi rupe u zakonu i tako godinama funkcionira zatvarajuci firmu za firmom sa dugovima i onda evo sad dosli da funkcinoniraju sa ovime.A pocelo je sve sa posubama preko mobitela i slicno.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:45   #77
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Najbolje da posjeti poslovnicu...
Ako imalo sumnjate nemojte posjetiti poslovnicu jer se svaka provjera u HROK-u bilježi. Ako se odlučite za kredit u nekoj drugoj banci morati ćete dokazati da niste dizali kredit u Addiko banci a to će vas koštati još jednog odlaska u Addiko i 50 kn za potvrdu.
Blic kredit ne možete dobiti ako ste kasnili sa uplatama po kreditnim karticama više od 59 dana u posljednjih 5 godina.
Isto tako ako su vam "sjeli" na račun zbog kredita gdje ste jamac (posljednjih 5 godina) ništa od blic kredita.

Osobno, ne vidim svrhu takvog kredita jer je nepovoljniji od redovnih a u konačnici opet morate kod poslodavca da vam ovjeri zadnju platnu listu
Filipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:48   #78
Quote:
Filipal kaže: Pogledaj post
Ako imalo s. Ako se odlučite za kredit u nekoj drugoj banci morati ćete dokazati da niste dizali kredit u Addiko banci a to će vas koštati još jednog odlaska u Addiko i 50 kn za potvrdu.
Bl
Hrpa glupost.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 07:28   #79
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Hrpa glupost.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Ne, to sve banke traže ako nije prošlo dovoljno vremena između dva upita u HROK.
Na taj način se osiguravaju da niste digli dva kredita istovremeno.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:58   #80
gdje mogu provjerit taj HROK - imao sam kredit u RBA 2001-2006 uredno plaćan i zatvoren pa da vidim imaju li u HROKu te podatke kako bi ovi lajbeki u adiko odobrili.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.