Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2011., 11:21   #41
i ne bi se slozila da sere protiv holivuda kao eksp. trash industrije. film se 'bori' protiv drugih, odavno prezvakanih stupova holivuda, kao sto su akcijski blockbusteri i njihovi idiotskiji nastavci.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:25   #42
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
a ti seres po njegovom angaziranju klinke, a nju si istaknuo kao nesto dobro u ovom filmu
ali u kojem smislu dobro
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:29   #43
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
i ne bi se slozila da sere protiv holivuda kao eksp. trash industrije. film se 'bori' protiv drugih, odavno prezvakanih stupova holivuda, kao sto su akcijski blockbusteri i njihovi idiotskiji nastavci.
Pljuje po drugima a možda ustvari radi isto
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:33   #44
SPOILER rubber

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Pljuje po drugima a možda ustvari radi isto
naravno da ne radi isto.
to je kao da kazes da mrak film 4 ili koji je to vec dio gdje se ismijava i egzorcist, radi isto sto i egzorcist.

jedino je razlika sto je mrak film glup film, a ovaj nije.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:46   #45
Dobro ovo njegovo je upakirano u celofan, poklon za posebne prilike. Svi filmovi privlače ciljano određenu publiku. To je kao što netko kupuje škodu, netko mazdu a netko pak ima za avion. Industrija je to, svi gledaju da zarade, prežive. Na koji način, pa nije bitno, bitno je uvaliti mačka u vreći.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:35   #46
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Dobro ovo njegovo je upakirano u celofan, poklon za posebne prilike. Svi filmovi privlače ciljano određenu publiku. To je kao što netko kupuje škodu, netko mazdu a netko pak ima za avion. Industrija je to, svi gledaju da zarade, prežive. Na koji način, pa nije bitno, bitno je uvaliti mačka u vreći.
kakav 'macak u vreci', o cemu ti pricas?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:51   #47
O tome da je ovo dubokouman film u rangu mrak filma 4, ni manje ni više.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:10   #48
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
O tome da je ovo dubokouman film u rangu mrak filma 4, ni manje ni više.
pogresno. mrak film je tip filma koji nista ne zeli reci.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:17   #49
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
pogresno. mrak film je tip filma koji nista ne zeli reci.
Možda više govori od svih originala koje ismijava.
Nisam siguran ni da je ovaj nešto puno novog rekao.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:20   #50
Par mojih crtica

Mslim da sam shvatio poentu filma. Na posteru piše: "Are you tired of the expected?" ("tired" velikim slovima). Radi se o fenomenu koji ovaj film u potpunosti utjelovljuje i on sam postaje fenomen, to se valjda zove alegorija. Zapravo, radi se o par fenomena: predvidivim klišejima odredjenog žanra filmova, publici koja to gleda i ne može se nikako poistovijetiti, ma koliko se trudila, i drugoj publici koja u njima vidi način da zadovolje svoje potrebe fetišizma.

Publika u prvoj grupaciji je strpljiva, žrtvuje dosadne minute u očekivanju da se nešto desi, oni ni ne jedu, neki čak zanemaruju svoje odgovornosti roditelja da bi gledali film (možemo se lagano pronaći u tome ); jedni razmišljaju i komentijraju, a drugi ne ramzišljaju i živciraju ih ovi prvi kojima nije lijeno da koriste mozak; njih sve treba otrovati prije nego što film dostigne nepovratnu točku besmislenosti, žanr je jedino što na kraju mora opstati. Za publiku u drugoj grupaciji nema razlike izmedju stvarnosti i fikcije, oni nemaju osjećaj prema drgom ljudskom biću, čak i kada svi oko njih umirali u agoniji, za njih su stvarni samo njihovi porivi. Svi mi kažemo da ne poznajemo nikoga iz ove druge grupe, medjutim oni čine značajnu tržišnu nišu i zbog njih "show must go on".

Jesam li dobro povezao?

Zašto guma ubija, "nema razloga", ali to je de facto, ipak se mora početi od nečega. Medjutim, to što u jednom drugom filmu ne znamo zašto je talentirani pijanist siromašan, nije ista stvar; u prvom filmu, da guma ne ubija, ne bismo imali zaplet, u drugom filmu, "talentiran" i "siromašan" su samo statički motivi u karakterizaciji. Izjednačavti to dvoje može biti samo labava izlika onih filmaša koji stoje iza Petka 13 i njegovim nastavaka... ili je to samo filozofska teza - "life is full of 'no reason'" - one publike koja nalazi smiao u besmislicama B filmova (to su oni koji ne prave razliku izmedju Avatara i turske verzie Spidermana), oni će vjerojatno i u ovom filmu vidjeti alegoriju života.

Za mene je ovaj film ono prvo - omaž besmislenim filmovima koje ne gledam - i nisam pogledao "dovoljno" B sranja, da bih ovaj film dočekao raširenih ruku. Moja ocjena: N/A
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:44   #51
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post

Publika u prvoj grupaciji je strpljiva, žrtvuje dosadne minute u očekivanju da se nešto desi, oni ni ne jedu, neki čak zanemaruju svoje odgovornosti roditelja da bi gledali film (možemo se lagano pronaći u tome ); jedni razmišljaju i komentijraju, a drugi ne ramzišljaju i živciraju ih ovi prvi kojima nije lijeno da koriste mozak; njih sve treba otrovati prije nego što film dostigne nepovratnu točku besmislenosti, žanr je jedino što na kraju mora opstati. Za publiku u drugoj grupaciji nema razlike izmedju stvarnosti i fikcije, oni nemaju osjećaj prema drgom ljudskom biću, čak i kada svi oko njih umirali u agoniji, za njih su stvarni samo njihovi porivi. Svi mi kažemo da ne poznajemo nikoga iz ove druge grupe, medjutim oni čine značajnu tržišnu nišu i zbog njih "show must go on".

Jesam li dobro povezao?

Ma svaka tebi čast na trudu da ideš uopće paliti lampice za ovaj film, ha ha, ja si eto nisam htjela tokom gledanja upaliti ni jednu jedinu kad je ta publika u pitanju pogotovo razlika među njenim članovima....posmatrala sam gumu na njenom ubilačkom pohodu, dok mi je bilo zabavno isprva guštala sam...poslije se sve nekako razvodnilo. A kome li je pala na pamet ideja snimat alegoriju ?

Koga zanimaju hollywoodske alegorije, pogotovo kad je ovamo auto guma u besmislenom ali vrlo zabavnom ubilačkom pohodu....da su se orijentisali samo na gumu i to malo scenatistički zaokružili dobili bismo prvoklasan horor ili horor-komediju, nešto poput "Christine"...ovako nit' tamo nit' ovamo.

Moja ocjena je 6/10 i to samo za dijelove s gumom
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:21   #52
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
posmatrala sam gumu na njenom ubilačkom pohodu, dok mi je bilo zabavno isprva guštala sam...
Ma ja gumu nisam ni primijetio, i'm tired inače, ozbiljno, nisam doživio da je guma glavni lik...
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:57   #53
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ajmoooooooooooooooooo!

novi film tjedna je rubber

pogledajte u roku od 7 dana, javite ovdje dojmove.
Ajmooo 593 !

Uopste ga nisam imao u planu ali ima vremena da ga skinem i odgledam ovih dana.

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
edit: sere se protiv Hoolywooda kao eksploatacijske trash industrije,
a onda sam autor angažira ovu sexy klinku
Mislis na Roxane Mesquida ? Jbt, Ajuto pa ona ima 30 god davno je ona bila klinka. E sad jedino ako ti imas 60+ onda jeste klinka za tebe.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 19:11   #54
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Jbt, Ajuto pa ona ima 30 god davno je ona bila klinka. E sad jedino ako ti imas 60+ onda jeste klinka za tebe.
Ma dobro, zajeb u koracima
al ipak glumi ko neka klinka
ima dobru facu i noge i guzu i kosu i tijelo i svašta nešta
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 19:37   #55
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Moja ocjena je 6/10 i to samo za dijelove s gumom
men bas obrnuto...da nema tog meta aspekta, film bi bio dosadan i besmislen.

@stumper
lijep post

jedino ne vidim razlog povezivanja ovog filma s b filmovima, kad su kanoni akcijskog filma jednako zastupljeni u nekom smecu s van dammeom i u nekom akcijskom spektaklu, tipa transformeri.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:11   #56
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Ma ja gumu nisam ni primijetio, i'm tired inače, ozbiljno, nisam doživio da je guma glavni lik...
Gumu nisi ni primijetio ? Hm da sad malo ne pretjeruješ ?
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 02:25   #57
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Gumu nisi ni primijetio ? Hm da sad malo ne pretjeruješ ?
da, malo

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
jedino ne vidim razlog povezivanja ovog filma s b filmovima, kad su kanoni akcijskog filma jednako zastupljeni u nekom smecu s van dammeom i u nekom akcijskom spektaklu, tipa transformeri.
I očekivao sam da ćeš to komentirati, s obzirom na ono što si napisala kada si najavila film Pa da, složiću se naravno, to su i Transformersi, samo stil ovog filma je taj B filmova, tipičnih eksploatacijskih filmova koji moraju ispuniti kvotu nasilja, golotinje i eksplozija... a ovi naši spektakli imaju sličnu formulu samo zapakiranu.

Kada ćeš ti napisati svoj komentar?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:14   #58
svoj komentar? pa ima ih vec 5-6

inace, sam film sam ocijenila sedmicom. na impresijama.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:42   #59
Upravo mi se skinuo pa se sada bacam na gledanje.

Utisak/komentar bacam ovde kasnije ili sutra, videcu.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:55   #60
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
na impresijama.
pročitao sam sada
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.