Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 13:22   #61
Quote:
Sunshinex kaže: Pogledaj post
Upravo to
Nađeš se pred zidom, a nikoga da ti pomogne. Barem savjetom. I osjećaš se tako maleno, nemoćno, nevažno.
Još mi je gore kad se pokušam staviti u maminu situaciju. Kako je tek njoj?
Koliko god će možda biti teško ako ne dođe do nekog oporavka, nama dom nije nikako opcija. Staviti mamu u dom bi njoj bilo ravno smrti (koliko god to dramatično zvučalo).
Tata je ok zdravlja, drži se. Sestra radi, živi relativno blizu roditelja i svakako će veliki dio tereta pasti na nju. I moja teta je spremna pruzeti dio brige. Ja sam nažalost 450 km od njih pa im nažalost ne mogu toliko fizički pomoći, ali sve financijske probleme sam preuzela ne sebe. Barem nešto. Voljela bih da mogu i više.

Uglavnom, idemo dan po dan pa ćemo vidjeti što i kako dalje.
Danas idemo kod nje u toplice, vozim tatu, a u tijelu mi takav grč. Gledam ga kako nastoji biti jak, a u očima mu toliki strah i tuga. I mislim si nije pošteno, jednostavno nije pošteno ....
voljela bih znati kada ste u toplicama popodne, jer i mi smo tamo (svaki dan).

što se tiče domova - mi razmatramo i tu opciju, barem nakon toplica, ili ćemo kombinirati dom/vlastiti stan, bude li moguće, tj. ovisi o maminom stanju i potrebama. danas sam baš dobila neke povoljne informacije. ne treba od toga bježati, jer ima domova koji pružaju adekvatnu skrb i njegu, i ugodnog su interijera. kao što sam već opisala, situacija je kod nas nešto zahtjevnija tj. određeni detalji su u pitanju, zbog kojih razmatramo i tu opciju. naravno da bismo svi htjeli da se mama vrati u svoj vlastiti san, u svoj dom, da se maksimalno oporavila nakon boravka po bolnicama i da je sve ok. međutim, stvari su trenutno malo drugačije, bez obzira na stabilno stanje i niz (sitnih) pomaka. vidjet ćemo prvo što će savjetovati liječnik i što će za mamu (i nas) biti povoljnije.

sretno, ne posustajte, znam u kakvom je stanju i Vaš otac, on se slama, jer mnogim je muškarcima žena i najveći oslonac u životu, i kad se uobičajeni red poremeti, sve se urušava. no, s druge strane, baš sam ovih dana intenzivnije razmišljala o tome, ako nam se i "srušio svijet" prije dva mjeseca, ne možemo si dopustiti očaj na duže staze jer tako nećemo klalitetno pomoći ni sebi, ni mami prije svega. ako možemo nešto pozitivno izvući i iz takvih situacija, a sijaset stvari je u pitanju, barem u našem slučaju, tada mogu samo blagosloviti sve što nam se događa i s optimizmom ići dalje. (da ne mislite da, uprkos ovakvom stavu, nema kriza, ima, itekako, svaki dan je nova borba, još prošli tjedan sam svakodnevno, ne znam sad da l' da napišem, povraćala od muke, no sad je već bolje, naprosto je riječ o fazama i svaki dan je drugačiji.)

sretno, javite se.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 19:57   #62
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
to je pitanje s kojim se i mi suočavamo, i još ne znamo što ćemo i kako. termin 3+2 tjedna u toplicama je svakako prekratak i nedostatan za teže pacijente, znači za one koji ne reagiraju na terapiju prema očekivanju. mogućnost produženja boravka uz plaćanje postoji, ali ne za sve pacijente.

problem konkretno s mojom mamom je i taj što brigu oko nje ne može preuzeti jedna osoba, da je se okreće, napravi njega na kvalitetan način itd,+ još masa tehničkih pitanja (zgrada bez lifta, poslovne obaveze koje ne daju prostor da bdiješ nad nekim cijeli dan (u ovom periodu mogu biti posvećena svakodnevno), otac koji i sam ima svoje boljetice i ne može preuzeti sve na svoja leđa, itd), tako da razmatramo i smještaj u nekom domu, koliko god to ne htjeli, ali dugoročno gledajući zaista se nalazimo u zahtjevnoj situaciji, no vjera i optimizam ne popuštaju. naći ćemo već neko riješenje, ili kombinaciju riješenja.




kućna njega je dobro riješenje i apsolutno poželjno - međutim, ako osoba ima određenu težinu (kilažu) koja zahtjeva najmanje dvije osobe da se njome bave, ako po HZZO-u osoba ima pravo na njegovateljicu 1xdnevno i fizioterapeuta 3x, ako se ne varam, sve ostalo se dodaje po privatnoj liniji, no u konačnici to znači da u stanu/kući gdje se bolesna osoba nalazi mora najmanje jedna osoba (dobrog zdravlja) dežurati cijeli dan da dočekuje i ispraćuje sve ljude uključene u njegu i rad s pacijentom. taj obiteljski engažman sam posebno istakla i pohvalila u svom prvom postu ovdje, i dobro je ukoliko se cijela obitelj uključi. no, što s poslovnim obavezama? što s članovima obitelji koji i sami trebaju određeni nadzor i ne mogu 24h dežurati i hendlati sve to? što s kateterom? što s nastavkom terapije, ako je potrebno, u vidu infuzije? puno pitanja, malo (trenutno) odgovora.

ekaliopa, ta su pitanja i nas mučila. još dok je mama u toplicama, odite do njenog liječnika opće prakse, nakon dolaska kući on će vam biti potreban za sve ako se odlučite mamu ostaviti kod kuće. mi smo se bili raspitivali za domove, neki koji su bili prihvatljivi su bili puni, ostali su imali mjesta s razlogom. ja nisma mogla psihički izdržati da mamu ostavimo na takvom mjestu i iako mi je teško jer je praktički 90 posto svega vezanog za nju na mojim leđima, savjest mi je mirna. mi smo opciju doma uzeli samo na 8 dana dok smo kod kuće nabavili krevet sličan u bolnici sa podesivom podnicom.
kad dođe kući, odmah u kontakt s liječnikom opće prakse da što prije pošalje nekog tko će vam išta objasniti. ja sam se pofajtala sa svojom večer prije nego će mama doći jer je med. sestra rekla da ima dr. previše posla i da će me nazvati nekad sutra oodne kad stigne. a mi isto sto pitanja koja muče i tebe, i kateter i okretanje i hrana i bla bla.
sutra je već poslala nekog i odredila kućnu njegu i nakon 2 dana sve se moglo.
što se tiče katetetera, to je i nama bila xy nepoznanica, no na kraju je ispalo dosta jednostavno. ako se radi o trajnom kateteru, njegova cjevčica iznutra s emijenja svakih 21 dan, one vrećice se mijenjaju kad se napune više od pola, odnosno ne mijenjaju se, nego se uzmu vrećice s ispustom i onda se to samo odšarafi i isprazni u neku posudu ili direktno na pelenu. infuziju sumnjam da će nastaviti primati kod kuće jer za to treba biti prisutan liječnik ili med. sestra koliko ja znam. mi smo imali sreće pa je mama od sonde na početku liječenje i do povratka kući, nakon nekih 2 mjeseca mogla samostalno jesti zadovoljavajuće količine hrane pa joj infuzija nije trebala.
sve u svemu, 24 sata (skoro) mora biti netko kod kuće i dočekivati fizioterapeute, med. sestre i tko zna koga. ja sam na početku bila luda, sad smo uhvatili neki ritam, kad mama popodne odmara, imam vremena za ostaviti je samu i obaviti neke obaveze koje imam.
je li sreća u nesreći ali eto, na bolovanju sam jer sam trudna gotovo od prvog dana mamine bolesti. ne želim se ni sjećati svih slomova, plakanja, kombiniranja, traženja svgea što joj treba a pogotovo vremena i strpljenja za tako teškog bolesnika u vrijeme kad samm i ja sve manje u formi za pomoć.
uvijek postoji i opcija uzimanja neke provjerene osobe koja može bar jednu smjenu odraditi za njegu bolesnika a da ostalo podijelite između sebe. ja nažalost, nemam baš ni među kime podijeliti te obaveze, tako da je koma stvarno.
ali gledajući je dok se smije i jede i pjeva brojalicu koju smo ponovili bar jedno 300 puta, znam da je to bila jedina ispravna odluka.
ako te zanimaju još neki tehnički detalji, pitaj jer smo mi iskemijali dosta toga ali je trebalo vremena dok smo došli do info
andy76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:11   #63
Dragi svi, već sam pisala na ovom topicu, nažalost iz istog ili barem sličnog razloga kao i većina Vas ovdje.
Dakle, moja mama je imala moždani udar prije pet godina kad sam se prvi puta ovdje i javila, tražeći moguće odgovore na razno razna pitanja koja su se povecavala iz minute u minutu u mojoj glavi.

I tako, potaknuti događajem u našoj obitelji odlučili smo napisati VODIČ kako bi barem malo olakšali ljudima koji se nađu u sličnoj situaciji poput naše. Vodič je ugledao svjetlo dana prije nekoliko tjedana.

ŠTO? KAKO? GDJE? KADA? NAKON MOŽDANOG UDARA
Vodič za bolesnika, članove njegove obitelji ili njegova skrbnika nakon moždanog udara

Ako ste zainteresirani slobodno mi se javite u inbox.
freaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 12:40   #64
Ekaliopa, nažalost, nisam u toplicama popodne jer jednostavno nemam komu ostaviti klince da mi ih razvaža na aktivnosti, tako da odem srijedom ujutro, subotom ujutro i vidjet ću kako stignem u nedjelju.

Mamu su stavili na spinalni odjel, upoznala liječnika, fizioterapeuta, sestre ... stvarno su svi divni prema njoj.
Ono što sam odmah znala da će biti najveći problem je njeno psihičko stanje jer oduvijek je njen odgovor na sve bio "a kad sam ja tako slaba". U srijedu je sa mnom izmijenila ravno 3!! riječi, gleda me tako tupo, nezainteresirano ... Tata me izvukao na vrijeme van iz sobe jer je vidio da sam gotova i da ću se raspasti.
Čak se i fizioteraput počeo pitati da li ona njega opće razumije.

Sinoć se čujem s njom i kaže mi "ostao ti je ljubičasti kišobran", kaže mi što je večerala, što je taj dan vježbala, da se zaželila pršuta ... Ja slušam pa ne vjerujem.
Doktorica koja ju je vodila na Rebru mi je rekla da je pod hitno izvedemo van na zrak jer ona ravno već 2 mjeseca nije udahnula ništa osim ustajalog bolničkog zraka, a da njenom mozgu sada treba kisik. Fizioterapeut je dao zeleno svjetlo (cijeli ovaj tjedan je već po 30-45 min. voze u kolicima) i sad se ona toliko veseli što će sutra napokon izaći van na sunce da vam ja to ne mogu opisati.

Liječnik nam je rekao da će tražiti produženje i da će ga vjerovatno dobiti, no da se moramo lagano početi organizirati kako i što ako ga ne dobije tako da radimo i na tome. Inače, rekao nam je i da već neko vrijeme u ladici ministara zdravstva stoji prijedlog da pacijenti s moždanim udarom mogu dobiti max. 2 tjedna toplica, ali da ga se nitko ne usudi potpisati Prestrašno.

Sve u svemu, idemo dan po dan, nadamo se najboljem, istovremeno se pripremajući za svaki mogući ishod (ako se čovjek opće može pripremiti za tako nešto).

Freaka, nabavila sam i ja taj vodič prije neki dan u ReAktivi u Vukovarskoj.
Da postoji mogućnost, to je mjesto gdje bih ja definitivno željela da moja mama nastavi rehabilitaciju, ali nažalost, jednostavno ne vidim načina kako to izorganizirati.

Zadnje uređivanje Sunshinex : 07.03.2014. at 12:42. Reason: tipfeler
Sunshinex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:25   #65
Sunshinex evo procitala sam ovaj post tek nakon sto sam ti odgovorila privatnu poruku...uglavnom drago mi je da ste nabavili vodic jer vjerujem da ce vam biti od koristi i da ce vam barem malo olaksati u organizaciji nakon sto se mama vrati iz toplica.

I da, kad god budete kod nje u posjetama, zamolite sestre ili ako vi mozete sami da ju stavite u kolica i vodite ju u setnju, jako ce joj prijati. Tako sam ja mamu vozila kad god bi bilo lijepo vrijeme, i cak smo isle u obliznje kafice na neki sok. Treba nastaviti zivjeti zivot...
Sto se tice reaktive, super centar, odlicni terapeuti...izuceni bas za rad s neuroloskim pacijentima/osobama.
freaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:42   #66
Quote:
andy76 kaže: Pogledaj post
ekaliopa, ta su pitanja i nas mučila. još dok je mama u toplicama, odite do njenog liječnika opće prakse, nakon dolaska kući on će vam biti potreban za sve ako se odlučite mamu ostaviti kod kuće. mi smo se bili raspitivali za domove, neki koji su bili prihvatljivi su bili puni, ostali su imali mjesta s razlogom. ja nisma mogla psihički izdržati da mamu ostavimo na takvom mjestu i iako mi je teško jer je praktički 90 posto svega vezanog za nju na mojim leđima, savjest mi je mirna. mi smo opciju doma uzeli samo na 8 dana dok smo kod kuće nabavili krevet sličan u bolnici sa podesivom podnicom.
kad dođe kući, odmah u kontakt s liječnikom opće prakse da što prije pošalje nekog tko će vam išta objasniti. ja sam se pofajtala sa svojom večer prije nego će mama doći jer je med. sestra rekla da ima dr. previše posla i da će me nazvati nekad sutra oodne kad stigne. a mi isto sto pitanja koja muče i tebe, i kateter i okretanje i hrana i bla bla.
sutra je već poslala nekog i odredila kućnu njegu i nakon 2 dana sve se moglo.
što se tiče katetetera, to je i nama bila xy nepoznanica, no na kraju je ispalo dosta jednostavno. ako se radi o trajnom kateteru, njegova cjevčica iznutra s emijenja svakih 21 dan, one vrećice se mijenjaju kad se napune više od pola, odnosno ne mijenjaju se, nego se uzmu vrećice s ispustom i onda se to samo odšarafi i isprazni u neku posudu ili direktno na pelenu. infuziju sumnjam da će nastaviti primati kod kuće jer za to treba biti prisutan liječnik ili med. sestra koliko ja znam. mi smo imali sreće pa je mama od sonde na početku liječenje i do povratka kući, nakon nekih 2 mjeseca mogla samostalno jesti zadovoljavajuće količine hrane pa joj infuzija nije trebala.
sve u svemu, 24 sata (skoro) mora biti netko kod kuće i dočekivati fizioterapeute, med. sestre i tko zna koga. ja sam na početku bila luda, sad smo uhvatili neki ritam, kad mama popodne odmara, imam vremena za ostaviti je samu i obaviti neke obaveze koje imam.
je li sreća u nesreći ali eto, na bolovanju sam jer sam trudna gotovo od prvog dana mamine bolesti. ne želim se ni sjećati svih slomova, plakanja, kombiniranja, traženja svgea što joj treba a pogotovo vremena i strpljenja za tako teškog bolesnika u vrijeme kad samm i ja sve manje u formi za pomoć.
uvijek postoji i opcija uzimanja neke provjerene osobe koja može bar jednu smjenu odraditi za njegu bolesnika a da ostalo podijelite između sebe. ja nažalost, nemam baš ni među kime podijeliti te obaveze, tako da je koma stvarno.
ali gledajući je dok se smije i jede i pjeva brojalicu koju smo ponovili bar jedno 300 puta, znam da je to bila jedina ispravna odluka.
ako te zanimaju još neki tehnički detalji, pitaj jer smo mi iskemijali dosta toga ali je trebalo vremena dok smo došli do info
Andy, s posebnom pažnjom sam pročitala ovo što se napisali i dali (mi) korisne informacije, hvala Vam. u međuvremenu smo pronašli opciju smještaja u jedan obiteljski dom, igrom slučaja ispalo je da se moja mama i vlasnica znaju, riječ je o smještaju za koji smo čuli samo pohvale. naravno da sam sto puta okrenula u glavi mogućnost dolaska mame doma, ali kako sam već opisala, trenutno je to vrlo zahtjevna misija, ne samo zbog čete ljudi koju treba zaposliti (prije svega i naći!), nego i zbog još nekih detalja, poslovnih, ovih, onih...nije problem ni kupiti adekvatni krevet, niti pripremiti adekvatnu posteljinu i sve što treba, problem je opće stanje mame (psihofizičko) i organiziranje kompletne njege/ higijene koja zahtjeva minimum dvije fizički zdrave osobe koje znaju što i kako treba raditi. kad se sve skupa zbroji i oduzme, sve što joj treba dobit će s maksimalnom pažnjom u tom novom domu + naši redoviti dolasci i rad s njom.

to smatramo privremenim riješenjem dok ne vidimo kako će se situacija dalje razvijati.

užasno je, kako smo već zaključili, na neki način što naš sistem ne razmatra previše sva ova pitanja s kojim se mučimo, ostaje na obitelji, da ne kažem na samom pacijentu (koje li ironije!) da se pobrinu za sve nakon izlaska iz bolnica/toplica...

a što s ljudima koji ne mogu, bilo iz kojih razloga, razmatrati niti jednu opciju o kojoj ovdje pričamo? što s ljudima koji nemaju dovoljno novaca da si plate i jeftiniji smještaj u domu, a kamo li skuplji (skuplji ne znači nužno i bolju uslugu, i to treba naglasiti). pitanje manjka mjesta po takvim ustanovama jest naša konstanta, i strašno je na neki način što se nitko iole kompetentniji i odgovorniji u sustavu ne voli zamisliti na mjestu bilo pacijenta, bilo njegove obitelji, nego eto, ljudi, snađite se kako znate i umijete.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:00   #67
Quote:
Sunshinex kaže: Pogledaj post
Ekaliopa, nažalost, nisam u toplicama popodne jer jednostavno nemam komu ostaviti klince da mi ih razvaža na aktivnosti, tako da odem srijedom ujutro, subotom ujutro i vidjet ću kako stignem u nedjelju.

Mamu su stavili na spinalni odjel, upoznala liječnika, fizioterapeuta, sestre ... stvarno su svi divni prema njoj.
Ono što sam odmah znala da će biti najveći problem je njeno psihičko stanje jer oduvijek je njen odgovor na sve bio "a kad sam ja tako slaba". U srijedu je sa mnom izmijenila ravno 3!! riječi, gleda me tako tupo, nezainteresirano ... Tata me izvukao na vrijeme van iz sobe jer je vidio da sam gotova i da ću se raspasti.
Čak se i fizioteraput počeo pitati da li ona njega opće razumije.

Sinoć se čujem s njom i kaže mi "ostao ti je ljubičasti kišobran", kaže mi što je večerala, što je taj dan vježbala, da se zaželila pršuta ... Ja slušam pa ne vjerujem.
Doktorica koja ju je vodila na Rebru mi je rekla da je pod hitno izvedemo van na zrak jer ona ravno već 2 mjeseca nije udahnula ništa osim ustajalog bolničkog zraka, a da njenom mozgu sada treba kisik. Fizioterapeut je dao zeleno svjetlo (cijeli ovaj tjedan je već po 30-45 min. voze u kolicima) i sad se ona toliko veseli što će sutra napokon izaći van na sunce da vam ja to ne mogu opisati.

Liječnik nam je rekao da će tražiti produženje i da će ga vjerovatno dobiti, no da se moramo lagano početi organizirati kako i što ako ga ne dobije tako da radimo i na tome. Inače, rekao nam je i da već neko vrijeme u ladici ministara zdravstva stoji prijedlog da pacijenti s moždanim udarom mogu dobiti max. 2 tjedna toplica, ali da ga se nitko ne usudi potpisati Prestrašno.

Sve u svemu, idemo dan po dan, nadamo se najboljem, istovremeno se pripremajući za svaki mogući ishod (ako se čovjek opće može pripremiti za tako nešto).
hvala na odgovoru, Sunshinex. drago mi je što Vam je iskustvo s toplicama pozitivno. Vaša majka, koliko vidim, ipak može i nešto konkretno reći. i budite presretni što je možete u kolicima dovesti na svježi zrak.

praksa 3+2 (u najboljem slučaju) jest okvir jednak za sve slučajeve, koliko god bili različiti. kod nas se procjenjuje opći kapacitet pacijenta i razmatraju se kontraindikacije, zbog čega mnogi ljudi i ne ostvare boravak u toplicama, ili ih dobiju (uz vraćanje) teškom mukom. znači, u našoj svijesti, u organizaciji našeg zdravstvenog sustava ne uzimamo a priori pacijenta, bez obzira na njegovo stanje, kako bismo mu maksimalno (dugoročno) pomogli, pa koliko treba - uložit ćemo, već je na snazi okvir za sve, nakon kojeg se snalaziš već po mogućnostima.

bila bih presretna, još ću jednom reći, da si možemo priuštiti i najskuplja privatna lječilišta, koja naravno nisu sama po sebi garancija, ali kad ne pitaš za cijenu i omogućiš si sve što je potrebno i dostupno, također ne razmišljajući o vremenskom limitu, možda, kažem, možda je moguće sve ovo proživljavati i s manje stresa. a možda se čak i osjetiš čovjekom koji nije samo statistika (uprkos činjenici da si za takve institucije, kao dobar platiša, nadasve poželjan hodajući novčanik).

društva koja su evoluirala na drugi neki način kvalitetno će riješavati ovakve problematike, neovisno o platežnoj moći pacijenata. trebat će proći još ohoho vremena...

raduje me ukoliko ima pacijentata koji, nakon moždanog udara, maltene samostalno došeću na rehabilitaciju i nisu toliko zahtjevni za obradu, no nisu svi te sreće.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:07   #68
Quote:
freaka kaže: Pogledaj post
ŠTO? KAKO? GDJE? KADA? NAKON MOŽDANOG UDARA
Vodič za bolesnika, članove njegove obitelji ili njegova skrbnika nakon moždanog udara

.
hvala Vam na informaciji, srećom dobila sam taj vodič prije nekoliko dana.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 15:08   #69
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
hvala Vam na informaciji, srećom dobila sam taj vodič prije nekoliko dana.

Eto drago mi je da se vijest o nasem VODIČU siri, a najvise b i nas veselilo kad bi Vam on bio od pomoći!!
freaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 11:05   #70
Quote:
Freaka, nabavila sam i ja taj vodič prije neki dan u ReAktivi u Vukovarskoj.
Da LI možda tko zna koja je cijena terapija u Rekrativi?
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 15:48   #71
danas sam, ne znam zašto nisam prije, pročitala i neke vrlo negativne kritike na račun lijekova naklofen, (diklofenak) i voltaren (pišem namjerno malim slovima, ne znam smiju li se spominjati određeni lijekovi?). osim što povećavaju, naročito diklofenak, mogućnost srčanog udara (po nekim procjenama i 50 posto), povećavaju i mogućnost moždanog udara i do 63 posto! u nekim zemljama je zabranjen i trebalo bi ga zabraniti i kod nas! no, gdje "zapinje"?

ako ima netko kompetentan, bila bih mu zahvalna za osvrt.

moja mama je prošle godine počela, umjesto standardnog voltarena, dobivati na recept naklofen (diklofenak) i znala je reći da joj ne odgovara, ali ne znam sad o čemu je točno bilo riječi, znam samo da ga je planirala promijeniti.

: izbjegavamkljukanjelijekovimakadgodmogu :

Zadnje uređivanje ekaliopa : 08.03.2014. at 15:54.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 09:33   #72
vkrnic, gospođa koja radi u Raaktivi mi je objasnila da se cijena određuje nakon što pogledaju sve pacijentove nalaze i obave pregled pacijenta. Terapija je jedan na jedan i dnevno trajanje terapije se određuje prema stanju i mogućnosti pacijenta. Koliko sam shvatila neko dnevno, optimalno trajanje terapije je sat-sat i pol, a cijena je od 280-330 kuna.
Sunshinex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 21:30   #73
Hvala
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:41   #74
Užas

Moja majka je umrla od moždanog udara, u specijalnoj bolnici Stubičke toplice 2011 godine, Nakon udara bila je u Vinogradskoj bolnici nepunih tjedan dana , te su je nakon toga doslovno izbacili van na cestu, ponudiši mi može ići doma ili u Novi Marof, ja sam htio najbolje i želio sam privatno liječenje u Krapinskim toplicama za koje sam čuo da su bolje, ali tamo nije bilo mjesta niti uz plačanje, tako da sam našao Stubičke toplice gdje su objerućke prihvatili skoro 20000 kn za prvi mjesec a za drugi su rekli ako prvi uplatim dobijem idući na teret hzzo-a, u toj bolnici u Stubičkima 2 puta je završila u opčojj bolnici u Zaboku, zbog dehidracije, zamislite to i piše u poviesti bolesti, dehidrirana,

ja sam tražio drugo rješenje i netom prije sam našao mjesto u Varaždinskim toplicama, majka je umrla 4 dan idučeg mjeseca koje je velikodušno platio HZZo.

Savjetujem toplo svima ne šaljite svoje najmilije u Stubičke toplice, rađe ih uzmite doma ili vodite van ove države!

Pozdrav
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:55   #75
Moje iskustvo...

Primi moje iskreno saučešće, prijatelju, …… nažalost to nije jedina mana HZZO-a,….. ima i drugih slučajeva,….. koje čujem i od prijatelja,….. a evo i jedno moje osobno iskustvo što sam doživio. Evo već je to konačno iza mene, tj…oporavio sam se od tog za mene nemilog i skoro dosta problematičnog a dijelom već i malo kritičnog događaja što sam doživio. Od 2008 godine sam redovito kao terapiju, između ostalih lijekova , imao uvedenu Eliceu (antidepresiv) Xanax i Heleks. Nakon redovite kontrole, što idem jednom godišnje, doktor mi je prepisao istu terapiju i dalje jer je stanje bez promijene, tj…ne pogoršava se. ….Ali , evo što sam doživio, sva sreća za mene još je to dobro završilo. Obiteljski liječnik mi je prepisao tu redovnu terapiju, ali u ljekarni su mi dali “zamjenski lijek“ jer je sad taj na spisku, po HZZO-u a ne taj od tog proizvođača (takova je izjava bila ljekarnice). Uzeo sam ga, bez razmišljanja, jer imam povjerenja u znanje, jer ipak su to školovani ljudi, no kod mene su nastali problemi. Nakon otprilike 15-tak dana terapije sa tim “istim“ lijekovima sam se počeo osjećati lošije. Hod mi se je otežao, otežalo se je i disanje, prestao sam imati potrebu za mokrenjem, tlak mi se je povećao i puls ubrzao. Počeo sam otjecati (tako da mi je moj prijatelj, koji me nije vidio neko vrijeme, rekao da sam se udebljao, ….sva sreća što je to primijetio )….. i zbilja vaga je pokazala 12 kila više, iako nisam promijenio način prehrane a niti količinu. Počelo me je sve više “gušiti“ i „srce u glavu lupati“, čak i lagane omaglice, (to su bili moji osjećaji). Odvezli su me kod obiteljskog liječnika, već u malo “problematičnom stanju“ i po izjavi liječnika, dobro je da sam došao na vrijeme,…. Jer bi me inače “voda ugušila“. Liječnikov zaključak a i naš (moj i suprugin) je da je tome bio uzrok taj “isti-zamjenski lijek“ , a simptomi i moji problemi su nestali nakon povratka na stare “original“ lijekove. Tako da gospodo, prijatelji, obratite pozornost i na takove promijene. Pozdrav i sve najbolje.
djedica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:28   #76
hvala, to smo upravo čuli iz novina kako su majci oboljeloj od tumora ukinuli orginalni lijek sa zamjenskim koji ima teške nuspojave, sramota
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 20:53   #77
Ima li jos zivih na ovoj temi?

Ako ima molim za pomoc oko Vodica za mozdane udare, ne znam gdje bi ga nabavila? Mama mi je imala mozdani udar prije 8 dana i borba je zapocela, svaka pomoc od bilo koga je dobrodosla.
Little Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:34   #78
draga moja postoji vjerojatnot da ti poklonim kopiranu knjigu - afazija oko gospe od loreta za to će šmi poslati svoj broj na pp vjerojatno ću napraviti đir do Pš- ne sam, ukoliko ne budem išao napraviti ćemo kontakt i poslati ću prekokioska. vala bogu , nakon 40 dana na neurologiji, 30 dana u toplicamai 30 dana u domu umirovljenika krenulo je na bolje (početak je bija 24.05.2013)najvažnija je stvar odnos prema bližnjem svomu (nisam vjernik) puno sreće i volje i ljubavi, živimo život dalje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 08:37   #79
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
draga moja postoji vjerojatnot da ti poklonim kopiranu knjigu - afazija oko gospe od loreta za to će šmi poslati svoj broj na pp vjerojatno ću napraviti đir do Pš- ne sam, ukoliko ne budem išao napraviti ćemo kontakt i poslati ću prekokioska. vala bogu , nakon 40 dana na neurologiji, 30 dana u toplicamai 30 dana u domu umirovljenika krenulo je na bolje (početak je bija 24.05.2013)najvažnija je stvar odnos prema bližnjem svomu (nisam vjernik) puno sreće i volje i ljubavi, živimo život dalje
oprosti na mojim gramatičkim pogreškama, jer zam brzo pisao sa euforičnom željom za pomoć
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:24   #80
danas 712 dan nakon moždanog udara

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
oprosti na mojim gramatičkim pogreškama, jer zam brzo pisao sa euforičnom željom za pomoć
evo moga viđenja na što,gdje, kako i kako poslije:
budući da se medicina bazira i na statističkim pokazateljima evo kako mi se dogodio moždani udar:
kao i svako jutro digao sam se oko 6, malo polupijan( alkohol mi nikad nije bio prijatelj) , obukao i sjeo upaliti laptop i prevrnuo se bez svijesti i pomokrio se i procurila mi stolica budući da mi je moja najdraža čula tihi pad pozvala je hitnu i obradili su me u bolnici nakon 12 sati ( po pričanju)
probudio sam se nakon 65 dana u krapinskim toplicama nadrogiran i vezan za krevet nakon bolje rečeno 6 do 7 dana prije odlaska iz krapinskih toplica fizoterapeuti (fizioterapeutkinje) su započele sa programom vraćanja trenutne memorije ( ranija memorija mi je bila ostala) koordinacije pokreta te prvim brijanjem. napominjem da sam gladovao cijelo vrijeme i ne sjećam se bilo kojeg obroka i izgubio 37 kg proveo sve dane vezan na dvije točke u ležećem položaju. tu sam zaradio posjekotinu na mišiću kod ključne kosti koja je zarastala 14 mjeseci (bolje rečeno otvorenu ranu), ali sam bio vezan??
jedini pozitivan pomak dogodio mi se u rezidenciji Kastelan- o kojoj su sve novine pisale, ali odgovorno tvrdim i nemam namjeru braniti bilo koga ali oni su me digli i naučili jesti i hodati i svaka kuna uplaćena na njihov račun, bila je opravdana
po prvom kontrolnom pregledu u vrhunskoj bolnici na zapadnom dijelu maksimirske šume- REBRO
moja se liječnica šokirala da hodam, i govorim dakle bila je jako zadovoljna. nakon godine dana budući da sam mogao ležati samo na lijevu stranu jer mi je nešto bućkalo kao iz vreće(rekli bi sir u mješini ) pristupio sam slijedećem korektivnom zahvatu ugradnje još tri stenta po divu neurokirurgu i mogu reći
zahvat je toliko dobar da su me sprašili nakon 4 dana kući. Danas mogu hodati normalno sa prijateljom (štapom) želim raditi ali ne mogu jer se nakon dva sata izmorim i počinjem gubiti koordinaciju govora i pokreta. Fizički ipak mi je lijeva strana lagano,lagano utrnula od nosa na lijevo preko usnica tako kad ručam nešto toplije osjetim da sam ispekao usnu na lijevoj strani a na desnoj strani je sve normalno ali što je bilo bilo je , ne želim se žaliti živimo život. Liječnička komisija me je odbila sa konstatacijom da sam zdrav srećom da nemam automobil više. Pitam se ako bi nešto bilo u prometu da li bi ja bio kriv Dakle osobna mi je želja pozdraviti svo osoblje KBC Rebro uz napomenu da su se pridržavali dosljedno Hipokratove zakletve i slijeda Florence Nightingalle, i posebni pozdravi i bolničkoj tvornici hrane

Zadnje uređivanje kanjar : 06.05.2015. at 23:51.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.