Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 22:09   #201
Mislim da bi ovo moglo ići ovdje

http://www.index.hr/black/clanak/des...ma/847200.aspx
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:59   #202
Quote:
Average joe kaže: Pogledaj post
U svim humoristicnim serijama,iz vana se uvijek ulazi u dnevni boravak.nemaju hodnika,i u svakom dnevnom boravku imaju stubiste za kat,nitko se neizuva nego svi u svojim kucama hodaju u patikama.
90% je to zato što se snima u studiju, pa im nije udobno se baš skidat iz patika.
10% je jer taj odvratni običaj biti u kući u patikama imaju u nekim dijelovima SAD-a, iako i većina Amera se zgraža nad time, ali negdje je uobičajeno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 22:11   #203
Jedan od najgorih klišeja jenki filmova je svakako (ne)upotreba miša pri radu na kompu. I to traje već desetljećima i fenomenalno mi je kak je svaki američki prosječni policajac zbog toga znalac nivoa programera jerbo naravno NIKAD ne radi preko windowsa i NIKAD ne klika ikonice nego ide ravno u DOS :P Otkidam uvijek kad vidim taj umjetnički pristup slijepog desetoprstnog mlaćenja po tipkovnici. Da i ne spominjem sva grafički doradjena savršena sučelja sa obaveznim 3D figurama i zeleno fluoroscentnom grafikom.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 22:35   #204
- E da, svi Jenkiji imaju doma, u hotelu, motelu, kod frendova itd poznato mjesto sa bocom viskija. Oni bolji naravno drže viski u kristalnoj boci. Ukratko, Finci su po tom klišeju mala deca kaj se tiče alkohola prema amerima.
- Zatim jenkiji često pričaju sa (opet) frenodvima, curama, familijom i blabla na krovu kuće na koji izlaze kroz prozor, a znaju tamo i studirat i kontemplirat o baseballu bacajući u zrak lopticu sa potpisom Babe Rutha (jelde naravno). Inače tih loptica sa njegovim potpisom ima po svjedočenju jenki kinematografije najmanje 25000. :P
- Svi, amabaš svi glavni glumci trčidu jogging, i to već desetlječima. Svi ostali - čitaj afroameri - naravno igraju basket one on one dok ih iza visoke ružne žićane ograde promatra frajer iz auta sa zatamnjenim staklima koji naravno pije Starbucks u totalno neurednom autu i ždere kinesku hranu sa štapićima sav masan.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 22:46   #205
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Kada likovi sjednu u kafić, konobarica odmah doleti s upitom, ma kolika gužva bila, u realnosti moraš čekati barem 10min za naručit kavu

Nitko nema novčanik već svi drže zgužvane novčanice u džepu

Žena u rodilištu rodi u 3 tiska i dijete je već oprano mirišljavo i ima barem 4 mjeseca

Muž kupi ženi/ljubavnici haljinu/negliže, koji je uvijek zamotan u velikoj kutiji s onim šuškavim papirom i uvijek savršeno pogodi veličinu
:klap:


Konobarica liva kavu odmah i preporučuje apple pie
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 19:08   #206
Svi bivši i liječeni alkoholičari, narkomani i kockari u jednom trenutku posrnu ali se opet brzo vrate na pravi put.

U romantičnim komedijama u 90% slučajeva glavna ženska junjakinja je zaposlena ili kao cvječarica ili kao asistentica ili kao voditeljica nekakve umjetničke galerije.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 19:47   #207
.

Mene osobno najviše živciraju scene kad se obično dešava nešto dramatično i neprestano bljeska luđačka bijela svjetlost iz neonke ili kakve lapme. Nisam osjetljiv na svjetlo ali je izrazito iritirajuće i pojavlje se u skoro svakom filmu. Zatim u raznim humorističkim serijama muž ili dečko se ponaša krajne sebično, djetinjasto, napravi neku neviđenu glupost ili je jednostavno glup kao stup, a ona se malo ljuti, pa mu poslije sve oprosti. Probajte se tako ponašati prema svojim boljim polovicama pa ćete vidjeti kako će te proći. Naravno tu je penjanje na fini i čisti trosjed ili krevet u cipelama, čizmama ili prljavim patikama ili kad ženska cijeli dan hoda po kući u vrtoglavim štiklama (ovo se može oprostiti samo Sofiji Vergari hehe). Zatim..vani je +40 a ona hoda u haljinici, majici na bretele i kožnim čizmetinama. Tu su i scene iz CSI Miami (koji se inače snima u Los Angelesu wtf?) kad istražuju ubojstvo na plaži među curama u bikinijima, vani prži 35 stupnjeva a detektivi u odijelima s kravatom bez trunke znoja na čelu. Naravno tu je i obavezno ispijanje piva iz 0.2 l bočica direktno iz frižidera makav vani ciča zima. Najbolje su mi scene kad tata kaže sinu za stolom dok ručaju da mu doda sol, umak, biber, a treba samo ispružiti ruku i dohvatiti staklenku. I na kraju naravno da se na kompu sve može obaviti bez miša, samo uz tipkovnicu i svaki komp vrti neke bijesne programe koji ispuštaju kojekakve zvukove i vrte 3d modele raznih predmeta. Skoro do početka 2010 godine u svakom filmu naš junak ima preklopnu motorolu, a sad koriste neke generičke mobitele na touch koji svi izgledaju isto i nikad nemaju naziv proizvođača.
riverside is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 03:19   #208
Najavna i odjavna špica.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 04:06   #209
U posljednje vrijeme najviše mi ide na jetra klišej kada glavni lik zakuha situaciju nekome i odugovlači s tom laži da bi odjednom smogao hrabrosti priznati laž. Taman krene: "Slušaj, ima nešto što ti već dugo želim reći. Ja..." Odjednom u kadar banu balavci iz pakla ili opadne klavir na lika- ugl, bilo kakvo sranje radi kojeg se priznanje prekine i laž se oduži bar pola sata trajanja filma.
Kad god vidim taj kliše, gasim film, ma koliko god bio dobar.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 15:13   #210
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
U posljednje vrijeme najviše mi ide na jetra klišej kada glavni lik zakuha situaciju nekome i odugovlači s tom laži da bi odjednom smogao hrabrosti priznati laž. Taman krene: "Slušaj, ima nešto što ti već dugo želim reći. Ja..." Odjednom u kadar banu balavci iz pakla ili opadne klavir na lika- ugl, bilo kakvo sranje radi kojeg se priznanje prekine i laž se oduži bar pola sata trajanja filma.
Kad god vidim taj kliše, gasim film, ma koliko god bio dobar.
Oooo da, još je najbolje kad mu se dramatično ne dopušta da dovrši tu iznimno važnu misao a uredno može pričati "slušaj, molim te, važno je, bla bla bla " a ta uber-važna-životno-spašavajuća-misao se mogla izreći u pola toga vremena
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:36   #211
Super tema, odvalila sam na masu toga.

Možda ste već napisali, ali policajci ne jedu ništa osim krafni.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 23:48   #212
Svi muzičari idu na juliard
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 11:52   #213
Glavni lik treba odrzati govor, ima ga napisanog na papiru, ali 99% ce usred govora ignorirati napisano i nesto improvizirati jer je oh tako cool
-chiara- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 17:21   #214
Vjerojatno je već bilo - zbilja zgodna i lijepa glumica glumi ružnu curu na način da stavi cvike, obuče vrećastu odjeću i malo raščupa kosu. Svejedno je zgodna, ali glumac to ne vidi dok joj ne skine cvikere, onda mu se upali lampica I onda slijedi jebeni mejkover i dramatična scena kad prvi put izađe pred tipa. Ni GoT nije bio pošteđen ove idiotarije.

Svaka od ovih debilnih serija koje se vrte po kabelskoj na Fox Crimeu ima za glavnog lika nekakvog policajca/forenzičara/detektiva/vanjskog suradnika koji je totalno otkačen, neortodoksan i stalno radi stvari zbog kojih bi dobio otkaz. No on je briljantan, rješava slučajeve ko od šale i najbolji je u tome što radi! I nema veze koje je točno zanimanje u pitanju, on je glavni tata-mata, obavlja cijelu istragu, ima sve ovlasti i svi njega traže. Zadnje što sam jučer vidjela na reklami - lik za sebe kaže da je Beethoven patologije I da, svi izgledaju kao manekeni; friz, sako, teretana...
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 01:21   #215
Pravilo u američkim komedijama, naročito humorističnim serijama: obavezno postoji dirljiv, tužan trenutak, s nekom poantom i često pred kraj, na koji publika u studiju ide ooooohhh..i koji ti upropasti doživljaj, pa se pitaš jel nije ipak pisalo da je u pitanju drama, a ne komedija.

E, da: svi kompjuteri u novijim filmovima i serijama su Appleovi.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 25.06.2016. at 01:46.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 15:26   #216
Filmovi sa psima.
Uvijek kad se netko obraća psu ili s nekim drugim govori o psu cucak obavezno zalaje kao da kuži što govore.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 15:59   #217
U filmovima za teense je najljepši i najpopularniji dečko u srednjoj uvijek quarterback i hoda s najljepšom i najpopularnijom curom u školi, koja je vođa navijačica, prom queen i zla kučka. Nju uvijek ostavlja radi glavne glumice u filmu koja je ne toliko lijepa, ali je kao i on OK osoba.

Ako se u filmu, ili seriji, radi o princu/princezi, uvijek su jako lijepi.

Na gore spomenutim Apple laptopima glumci obično rade nešto opasno/nelegalno, bilo da kopiraju tuđi školski referat, ili traže detalje o nestanku, ili ubojstvu neke osobe i onda obično netko bane u sobu i samo brzo poklope poklopac od laptopa.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 16:47   #218
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Svi muzičari idu na juliard
O da. I nijedan nema za kruva.
I svakog je odgojila samohrana majka koja je radila zilijun poslova da bi naš muzičar došao na Juliard.
Ispočetka je neshvaćen, nema ženskih itd. a kasnije sve dolazi na svoje.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 08:44   #219
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Filmovi sa psima.
Uvijek kad se netko obraća psu ili s nekim drugim govori o psu cucak obavezno zalaje kao da kuži što govore.
Ili ako je u pitanju mačka, uvijek mjaukne. Koliko smo puta prošli kraj mačaka na cesti, a da nijednom nisu pustile glas.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 10:41   #220
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ni GoT nije bio pošteđen ove idiotarije.
Na šta misliš? Da me ubiješ ne mogu se sjetit na koju scenu misliš
FleurDelacour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.