Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2012., 10:04   #61
Coz takhle dát si spenát aka Što kažete na malo špinata? iz 1977. godine.

Zemanek i Liska su dvojica lopina upravo puštenih iz zatvora zbog pljačke društvene imovine i kao takvi zapeli su za oko pomoćniku profesora. Profesor ima genijalnu napravu, stroj koji pomlađuje živa bića no u kombinaciji sa špinatom daje čudne rezultate. Prvi pokus izveden je na kravi kako bi opet bila rekorderka u proizvodnji mlijeka a kako se nakrkala špinata stroj ju smanjuje na veličinu igračke. U Prag dolazi Lopezova, bogata stočarica iz Argentine zainteresirana za stroj a Zemanek i Liska kradu patrone za pomlađivanje..

Komedija zabune sa dojmljivim češkim glumcima u režiji fantastičnog Vaclava Vorliceka. Vrlo pitka, lagana komedija sa elementima fantastike.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 00:38   #62
Quote:
boban1812 kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine sam negdje na TV gledao jednu češku komediju. Izvanrednu.Radi se o direktoru i njegovom vozacu koji na sl.putu siluju jednu veterinarku.Da bi im se osvetila ona ih uspava i za kaznu kastrira.!!
Slijedeci dan kad shvate sta im se dogodilo pokupe svoje žljezde i odu kuci s nadom da ce im lijecnici transplantirati muškost...
Molim da ako netko zna naziv filma napise na forumu kako bih ga mogao potraziti na netu i presnimiti na CD.
Hvala na pomoci
Tek sam sad pročita ovaj post. Vjerojatno si već sazna ime tog filma, ali u nas je prikazivan pod naslovom zamke, zamcice
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:47   #63
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Plus jedan za Povratne boce. Jako duhovito i zabavno "štivo".


Upravo odgledao Povratne boce na HRT 3, oduševio me.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:34   #64
Pozdrav,

prije par godina sam u Ljetnom kinu Gradec gledala češku komediju (šokantno, znam ) i znam da sam se udavila od smijeha, ALI, sad sve što se mogu sjetiti je glavnog muškog lika, onako, fino počešljanog, malo bedastog pogleda i čini mi se da je u filmu bio njegov tata (?) i da nekoga na kraju zatvore u kutiju i neki avion? Idiotski objašnjavam, znam, ali film je novije produkcije (zadnjih 15-ak godina) i jako smiješan.

Ako ikome ovaj ovlaš kvaziopis nešto govori, bila bi sretna da mi kaže naziv.

Inače, i ja se sjećam filma di neki mali liže šipku zimi pa mu se jezik zaljepi

Hvala,
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:27   #65
Jeli netko možda bio ovih dana u Kuni Europa?
Jučer sam gledao "U sjeni" (Ve stinu), odličan i mračan film o vremenu staljinizma.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:16   #66
^Vidio sam da se emitira i djeluje zanimljivo. "Kupio" sam ga neki dan.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 08:54   #67
Ja sam gledala onu komediju - Ljubavne bore me more /tak nekak /
Simpa, na mahove vrištanje, ali gledala sam i boljih.

Btw htjela bih kupiti na netu češke filmove, ali Amazon UK kao i DE se prave blesavi.

Gdje to kupiti? Za poklon mi treba.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:10   #68
Pokušaj ovdje:

http://czechmovie.com/

Kad sam bio u Pragu, vidio sam ih u šoping cetrima i CD Shopovima. Mislim da za razliku od onih iz trafike imaju Engleske titlove.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2021., 23:19   #69
Opet pogledao Spalovac mrtvol:

https://www.imdb.com/title/tt0063633/

I dalje mi je to najbolji češki film. I knjiga je odlična.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 22:30   #70
Peliški
česka komedija snimljena 1999 godine
krem ceskog i slovackog glumista.
Film pun improvizacija i prekrasnih zivotnih scena.
Ko voli ovakvu vrstu filma toplo preporucujem.Naravno sa malo poznavanja česke istorije i kulture.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 11:38   #71
Pozdrav. Možda netko ovdje zna:

"Film je Češki, mislim.

U manji grad dođe djevojka koja živi u kamp prikolici u obliku kita. Tko god provede noć s njom u toj prikolici ispuni mu se najveća želja. Neki starac oživi sina, selski političar dobije tenisko igralište...

Ako tko zna..."


"Svakome se ostvari zelja samo prvi put. Ta selendra je bila puna skupih rolsrojsova koji se ne mogu pomaknuti u blatu, nakicenih fasada koje se odmah uruse nakon sto susjed obavi svoju zelju, itd... Onda su neki pokusali vratiti sve na staro, ali kad bi bili pri kraju onda bi se ostvarilo ono sto sto su duboko u sebi prizeljkivali, ali ne i ono sto su razumski htjeli da se ostvari. Onda su doveli djecake, ali neki tip sto mu se svidjala ta zenska je odvezo i kita i nju nekud u divljinu da se to sve unisti.

Zaboravio sam kako se zove."

Copy-paste s teme "Filmovi kojima ne znamo ime..."
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 14:01   #72
Evo prijavljujem danas na SLO 1 u 23:10 češki film O slavnosti a hostech u slovenščini "O slavnosti in gostih" koji je kako kažu izašao iz bunkera tek 1989

Čini se dosta obećavajući, snimljen 1969.

https://www.rtvslo.si/kultura/gledam...ga-vala/594998

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Repo...and_the_Guests
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 18:27   #73
Čudi me da "Ševu na žici" iz 1969 nisu po drugi put bacili u bunker. Prvi put zbog kritike socijalizma,a danas put zbog političke nekorektnosti.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2021., 16:28   #74
Jezik me muči...Nepodnošljivo za slušati..Ispričavam se, ali jezik je kao da se djeca zajebavaju pod prozorom..
Plese S Lisicam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2021., 09:26   #75
Slovački je razumljiviji. Odgledao sam par slovačkih filmova bez titlova.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 11:47   #76
Spalovač mrtvol (1969)

Film o krematoru koji voli čitati tibeansku knjigu mrtvih i upilati svoje bližnje monolozima o životu, smrti, duši....Dolaze nacisti i raste vjerojatnost da će posla biti preko glave...

Rudolf Hrusínský je savršen u ovoj creepy ulozi. Da je netko drugi ovo glumio, uvjeren sam da film ne bi bio ovoliko efektan.

Pogledao sam i tri ranija rada Miloša Formana: Cerný Petr; Lásky jedné plavovlásky i Horí, má panenko. Simpatično, ali ništa posebno (Lasky...mi je najbolji). Forman očito voli plesnjake - u sva tri filma imamo jedan mega-plesnjak od 100+ ljudi
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 13:07   #77
Večeras je na HRT-4 "Slučaj za krvnika početnika, čehoslovački film - Češka jesen"
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 23:17   #78
Quote:
Plese S Lisicam kaže: Pogledaj post
Jezik me muči...Nepodnošljivo za slušati..Ispričavam se, ali jezik je kao da se djeca zajebavaju pod prozorom..
Češki je po meni najpitomiji jezik od svih Slavena.

Doslovno ne možeš zamisliti te ljude kao neke krvoloke i barbare.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.