Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 21:20   #21
divan film.

ostavio je jak dojam na mene. baš mijenja stvarnost.

scena u banci je legendarna.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 10:57   #22
kakav je u odnosu na Da sam ja netko?
nekako imam filing da bi mi nakon serijske verzije film bio sam kratak sadržaj
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 11:44   #23
Film mi je ostavio jaci dojam.
Serija je ok, ali razvodnjena i zbunjuje me gledati ju nakon filma.

Ne znam se profi izraziti, ali kao da je serija lose slozene puzle od lijepih pojedinqcnih dijelova. Nije mi zaokruzena cjelina, ali je zanimljiva.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:08   #24
To je meni bilo čudno, mislio sam da će serija biti samo produžena verzija filma, a sad vidim da u filmu ima nekih scena kojih u seriji nema, to mi nema smisla nekak.
Tom Traubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:15   #25
To je meni bilo čudno, mislio sam da će serija biti samo produžena verzija filma, a sad vidim da u filmu ima nekih scena kojih u seriji nema, to mi nema smisla nekak.
Tom Traubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 14:47   #26
Quote:
Tom Traubert kaže: Pogledaj post
To je meni bilo čudno, mislio sam da će serija biti samo produžena verzija filma, a sad vidim da u filmu ima nekih scena kojih u seriji nema, to mi nema smisla nekak.
A kako bi se od dva sata filma napravila gomila 50 minutnih epizoda nego novim scenama?
cloudconnected6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 14:59   #27
Quote:
cloudconnected6 kaže: Pogledaj post
A kako bi se od dva sata filma napravila gomila 50 minutnih epizoda nego novim scenama?
to bi bilo logično, ali je zapravo obrnuto. jer su iz serije izbačene neke filmske scene. tako barem piše.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:46   #28
Pogledao konačno film, mogu reći da mi je iznad očekivanja. Solidna drametina, european style

Jedino mi je ona priča sa Lanom Barić sa svojim bolesnim ocem ostala nekako nedovršena.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 11:26   #29
Ona scena u banci s njom je nenadjebiva. Savrseno nesto
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:36   #30
Ne volim gledat filmove za rezat žile, ali konačno jedan film koji se može gledat bez da ti smetaju zanataki nedostaci tipa scenarija, tempa, montaže i sličnog.

Isto mi se ne sviđaju zadnji članci u kojima zahtijeva da joj se porezni obveznici klanjanju i plaćaju njena velebna ostvarenja. Ako si stvarno tako dobra, snađi se na tržištu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:32   #31
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Isto mi se ne sviđaju zadnji članci u kojima zahtijeva da joj se porezni obveznici klanjanju i plaćaju njena velebna ostvarenja. Ako si stvarno tako dobra, snađi se na tržištu.
hm.
ako sredstva dobivaju ostali redatelji (koji prave losije filmove!), zasto ne bi i ona?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 18:52   #32
Pogledao. zadovoljan.

S razinom kreativnosti, razrađenim scenarijem, razvojem likovima koji nisu tipično muški (kako za hrvatsku, tako i općenitu kinematografiju), osjetljive intimne teme bez istinskih heroja, protagonista koji ujedno mogu biti i antagonisti, sasvim obični ljudi koji negdje imaju točku pucanja. relativno dobra gluma (Lana Barić, Nataša Dorčić posebice...) s tu i tamo prenaglašenim psovanjem.

i realizam stavljen u današnje doba bez skrivene ni direktne političke poruke.

samo ne znam dokle više s depresivom više to je sad već stvar ponavljanja, sve mora biti sukob, drama, mi nismo dorasli ovome, nismo dorasli onome... mislim svaka čast na dizanju ljestvice za naše pojmove, al ja bih sad neku sretniju priču na ovoj razini, da nije sve samo sumorno i tužno.

i nek mi neko objasni kaj j s redateljicom? zakaj ju dio voli, a dio mrzi neki su se izjasnili da je s njom teško radit, al sigurno to ne vrijedi za sve... jbg sad me možda zanimaju tračevi, al i to je bitan dio filmskog stvaralaštva znam da je jedino ovaj film išla gurat za crnogorskog kandidata za oscar, jel to žal zbog faroziriranog zvizdana, inat havc-u? mislim čemu uopće težit za nagradom ako te i doma ne prepoznaju kao najboljeg kandidata za ionako glamuroznu i nepotrebnu/za dokaz kvalitete nebitnu nagradu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 03:37   #33
znaci puca mi kifla za nagrade i ostalo, ali ne znam sta imas protiv depresive. depresiva mi je zanimljiva jednako kao i zajebancija u zg80. dobar film je dobar film, sve ostalo je nebitno
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:22   #34
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
znaci puca mi kifla za nagrade i ostalo, ali ne znam sta imas protiv depresive. depresiva mi je zanimljiva jednako kao i zajebancija u zg80. dobar film je dobar film, sve ostalo je nebitno
pa mislio sam da je depresiva kod nas neki lajtmotiv koji se provlači kroz skoro svaki ozbiljniji film. naravno da i ja to volim gledat kad uživam i u europskim filmovima, nadaleko hvalim Vinterberga, von Triera, klasike Bergmana i ostale. al... zakaj to mora bit prisutno u gotovo svakom hrvatskom filmu?

na dobrom mi je tragu tu recimo Život je truba, sad nema veze kaj je to daleko od uspjeha i traga koji ostavlja Jukin film, to se razumije. al isto tako je Nuićev pristup osvježenje.

evo, npr. nedavno sam gledao Kusturičin Život je čudo. Isto za njegov rang slabiji film od cijelog opusa, ali i dalje sam po sebi nekoliko rangova iznad svega kaj se na cijelom balkanu proizvodi, po meni. ideje, razrada, tragikomičnost a usput spontanost, duhovitost, prirodnost i dobro organiziran kaos.

mislim sad to više nije tema za ovaj topic, znamo kaj se s Ti mene nosiš želi reći i sve oko toga je opravdano i super. al ja bih volio da nas se tu i tamo vani predstavlja filmom više light tematike, samo to a da ujedno i drži kvalitetu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:59   #35
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post

mislim sad to više nije tema za ovaj topic, znamo kaj se s Ti mene nosiš želi reći i sve oko toga je opravdano i super. al ja bih volio da nas se tu i tamo vani predstavlja filmom više light tematike, samo to a da ujedno i drži kvalitetu.
dobru komediju naši autori ne znaju snimit jos od tko pjeva zlo ne misli.

mene smeta epizoda zene s muzem kriminalcem i iritantnom kcerkicom, tu je juka najtanja, tu ima explicite poruka-u-facu kojih ne bi smjelo biti...
druge dvije epizode i jukin profinjen, kultiviran pristup teskoj temi su na svjetskoj razini.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 12:18   #36
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
al... zakaj to mora bit prisutno u gotovo svakom hrvatskom filmu?
iz istog razloga zakaj je prisutno i u svakom bergmanovom filmu - patnja kao umjetnički prestiž.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 12:36   #37
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
dobru komediju naši autori ne znaju snimit jos od tko pjeva zlo ne misli.

mene smeta epizoda zene s muzem kriminalcem i iritantnom kcerkicom, tu je juka najtanja, tu ima explicite poruka-u-facu kojih ne bi smjelo biti...
druge dvije epizode i jukin profinjen, kultiviran pristup teskoj temi su na svjetskoj razini.
pa ustvari taj argument u toj priči mi je dobar iz razloga jer prikazuje i obratnu situaciju. kako cijeli film ima izravnu feminističku notu, najviše se u liku kojeg igra Nataša Janjić prelama i dio koji nije okrenut samo protiv patrijarhata. Potisnut svakako je kaj se vidi u njenim odnosima, ali je i ujedno i ranjiv kaj po meni baca sjenu da nije ni ona samo žrtva.

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
iz istog razloga zakaj je prisutno i u svakom bergmanovom filmu - patnja kao umjetnički prestiž.
pa dobro. al nemaju svugdje istu dubinu.često je i pretenciozna. ne u ovom Jukinom slučaju, al često...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:04   #38
@puky
ovo o cemu ti pises je vise za temu 'lamentacije', pa cu ti tamo i odgovoriti.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 17:35   #39
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja bih s veseljem podrzao hrvatski film, ali ne mogu vise ove teme gledati. da se razumijemo, ne gledam vise ni strance koji se bave takvim drustvenim zbivanjima. sjecate se makedonskog filma 'prije kise'? zasto hrvatska nije u stanju proizvest takav film.
meni je film los, ja po komentarima pomislila ajd konačno dobar hr film, i jedva ga nadjem, a opet isto susramlje radi glume. one psovke, prejadno. ono vidiš da nema u sebi, tj ne zna odglumiti frustraciju, umjetno sve, na književnom hr psuje, isforsirano, neiskreno, umjetno.
nije mi jasno da to ne vide ljudi, jednostavno ne znaju glumiti. ne znam dal je to jer su sve djeca elite u tim vodama, ali nema mladih hr glumaca koji znaju glumiti.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 18:20   #40
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
meni je film los, ja po komentarima pomislila ajd konačno dobar hr film, i jedva ga nadjem, a opet isto susramlje radi glume. one psovke, prejadno. ono vidiš da nema u sebi, tj ne zna odglumiti frustraciju, umjetno sve, na književnom hr psuje, isforsirano, neiskreno, umjetno.
nije mi jasno da to ne vide ljudi, jednostavno ne znaju glumiti. ne znam dal je to jer su sve djeca elite u tim vodama, ali nema mladih hr glumaca koji znaju glumiti.
pa meni tog nema u tolikoj mjeri da bi mi pokvarilo film. glavne uloge su odlične, kao i dosta sporednih. ok, istina, i meni su psovke bile isforsirane, kao i neki od dijaloga. sad da se čini da naši ne znaju glumiti, za to treba uzeti u obzir da mi nismo naviknuti na standardni hrvatski jezik koji sam po sebi zvuči umjetno i nigdje se ne koristi u razgovornom stilu. ali to nije do glumca, strani gledatelj ionako ne bi imao ništa protiv glume u ovom slučaju.

da usporedim recimo serije i filmove npr. na kajkavskom dijalektu. kao osoba koja je odrasla u mjestu gdje se izvorno priča ruralnim kajkavskim, gledajući npr. gruntovčane točno mogu osjetiti tko je skinuo to narječje genijalno, dok ima onih koji tek misle da znaju (od onih koji nisu izvorni kajkavski glumci)... slično je i sa standardom, nije do jezika koliko do glumca.

ne kažem, naravno, za sve. samo mi je glupo da se zbog takvog scenarija koji je glavni krivac osuđuje sposobnost glumaca da izgovara tekst kakav je napisan u njemu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.