Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolja Akcijska Saga mi je:
Lethal Weapon 21 27.27%
Bourne 18 23.38%
James Bond 15 19.48%
Mission: Impossible 13 16.88%
Die Hard 28 36.36%
Dirty Harry 9 11.69%
Rambo 9 11.69%
Neka druga 10 12.99%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 07:12   #1
Najbolja Akcijska Saga? (NOVA ANKETA)



Otvaram ponovno anketu jer evo ne mogu doć k sebi da sam zaboravio Dirty Harrya staviti u anketu, ali tako vam je to kad nekad od stabla ne vidite šumu, nešto što je toliko dio filmske kulture da naprosto eto... Zaboravite haha, a Clint mi je pojam.

Evo glasajte od ovih ponuđenih i recite mišljenja, za mene nema dvojbe:

Mission Impossible i Bourne (četvrti Bourne film osobno ne računam)

Da se razumimo volim ja i Smrtonosno oružje i Umri muški ali naprosto M.I. i Bourne su nekako dio mene i to je to.

M.I. 1996 mi je najbolji i najdraži AKCIJSKI FILM IKADA uz Bourne Ultimatum.

Ne mogu naprosto objasniti koliko volimo M.I. 1996, teško objasniti zanimljivo da sam baš dvi, tri godine posli bio u posjetu Pragu i naprosto... ljubav na prvi pogled. Sve skupa u korelaciji, Prag, taj film generalno... radnja, ma sve.

Obožavam i M.I. 3 i 4 i jedva čekam peticu sada, ali jedinica mi je NAJ.

Bourne filmovi su mi svi odlični osim četvorke koju ne računam bez Damona.

Uglavnom, meni bez dvojbe: Mission: Impossible i Bourne.

Dirty Harry filmovi su zauvijek dio mene, ali Clint mi je pojam i zbog drugih uradaka naravno tako da ipak ću ovdje glasati samo za Bourne-a i M.I.

Rambo franšizu nisam htio stavljati jer po meni osim jedinice drugi filmovi su ipak drugi đir akcijskih filmova (ratni filmovi), pa to onda poteže pitanja i za druge filmove gdje je Akcija u kombinaciji sa drugim žanrovima, ali eto neki ljudi su pitali da stavim i Ramba pa ok.

Oprostite ljudi ali ostale zahtjeve nisam htio stavljati u anketu, ne vjerujem da imaju ikakve šanse u srazu sa ovima i tako mi možete do sutra onda stavljati imputacije, lijepo glasajte za ove ponuđene i tako su vam vjerojatno neki od ovih najbolji ili jedni od ako već onaj što vam jest nije na listi.

MOLIM VAS DA GLASATE NAJVIŠE ZA DVIJE SAGE/Franšize.


Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 07:21   #2
I svoje ostale komentare sa prošle ankete ću kopirati ovdje:

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Bourne ima uz to i nekakvu atmosferu (naravno pričam o prva tri filma) koju je teško objasnit (ima "dušu" recimo to tako ), možda je to zbog Europe i europskih gradova, ne znam kako da to objasnim.

Jedino takvo nešto mi ima M.I.1996 a eto i tamo se u Europi radilo heh.

Ma Bourne je... uf... VRH.

E ovaj kraj Bourne Ultimatum, skoro da sam u kinu eksplodirao koliko dobro haha, vrh (te glazba od Mobya - Extreme ways uf):

THE BOURNE ULTIMATUM - epilogue

E i da, može nego cvrčati ovo i ono, ali ja ću sad izvući i još jednu kartu, kartu ocjene kritike i publike hehe, mada ovo ne radim često ali baš oću sada

Bourne Ultimatum je najbolje ocjenjeni akcijski film OD KRITIKE (pa i publike) u povijesti Filma

Što se tiče M.I. franšize već sve rekoh koliko je volim, posebno prvi film, za mene je ovo do dana današnjeg jedna od...ma među dvi, tri najbolje akcijske scene akcijskog filma:

Mission Impossible TGV Scene

Uvijek se naježim na onaj tren kad Cruise skoči na helikopter sa vlaka , pa još ona glazba, u videu na 04:22 min pa na dalje.

U tom trenu kad skoči i onda kad muzika prati cijelu scenu i cijela scena generalno, kao da doslovno vidiš što znači pojam: NEMOGUĆA misija i kad je riječ o akcijskoj sceni.

Malo ljudi vodi računa o tom da Cruise u M.I. 1996 nije nijednom u filmu pucao iz pištolja, a svejedno super akcijske scene i filmčina.
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Bonda, meni je Bond odavno neki crtić i da nije "na papiru" da je to jelte neki akcijski film/filmovi, ne bi mi ni bio na ovoj listi, pa to je ljudi smijurija postala.

Jedini Bond filmovi koje sam gledao su bili dok je glumio Brosnan i Connery, ovo ostalo...

BLJAK.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 07:22   #3
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Pa 007 James Bond bez dileme

Die Lethal i Hard Weapon () su mi super to su akcioni classici ali 007 filmovima ne mogu ni da prismrde niti to moze bilo koji drugi akcioni serijal.
JB filmovi su jedinstveni i drugaciji te ih ima puno i zato im niti edan akcioni serijal ne moze biti niti blizu.

@Dragon, brate fali ti Rambo u anketi. Morao se tu naci, znam jesi stavio opcijuneki drugi" ali Rambo je Rambo.
A nisam htio stavljati Ramba to je ipak ono... Akcijski ratni film, barem ovi ostali nakon jedinice, a onda bi to povuklo pitanja gdje su drugi akcijski filmovi koji su u kombinaciji sa drugim žanrovima Ovo su ono baš... akcijski-triler ili akcijski filmovi kao...akcijski filmovi haha .... nadam se da kužiš što želim reći

Ali evo, i Rambo je u ovoj anketi ajd
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:03   #4
meni je harry više crime i first blood mi isto previše odskače po kvaliteti od svih nastavaka, tako da ostajem pri svome.
stoga meni je prva anketa bila OK što se tog tiče
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 12:17   #5
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
meni je harry više crime i first blood mi isto previše odskače po kvaliteti od svih nastavaka, tako da ostajem pri svome.
stoga meni je prva anketa bila OK što se tog tiče
Je Harry Crime, ali bogami je bilo akcije hehe a uostalom on je bio prvi onaj ... kako to objasnit... prvi zajebani (i po meni najzajebaniji) pozitivac akcije

A što se tiče Ramba i ja mislim da on nije za ovu anketu ali eto, jer njegova prisutnost ovdje otvara puno pitanja, jer Rambo korelira sa tim ratnim "pod-žanrom" al dobro ajd, neka ga kad ljudi oće.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:25   #6
MI ide u dobrom smjeru, kolko je bourne zasro s četvorkom tolko je MI s svakim nastavkom sve bolji i bolji
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:54   #7
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
MI ide u dobrom smjeru, kolko je bourne zasro s četvorkom tolko je MI s svakim nastavkom sve bolji i bolji
Identično mišljenje i kod mene

Ja kad sam pogledao M.I.4 u sebi sam pomislio: UF JEBOTE koja filmčina haha.

Ali stvarno odavna nisam gledao takvu neku dobru akcijsku FILMČINU eto (nakon originala 1996, najbolji mi u ovoj sagi), baš filmčina ta četvorka, ni trica nije loša (naprotiv), ali četvorka filmčina.

E sad ova petica, jedva čekam da je vidim, vidim da dobiva super ocjene na IMDB i metacritic.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:11   #8
Indiana Jones, Mad Max, Terminator, Star Wars, Pirati s Kariba
Evo čisto da ti sjebem i novu anketu
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:20   #9
ajmo jovo nanovo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:37   #10
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Indiana Jones, Mad Max, Terminator, Star Wars, Pirati s Kariba
Evo čisto da ti sjebem i novu anketu
E nećeš moć sjebat jer su to naravno sage/filmovi kojima je akcija samo jedan dio (kao žanr) a nekima i trećina samog karaktera filma

Znamo i ti i ja da ti filmovi ne ulaze u kategoriju ovih filmova što ih navedoh koji su... ajmo to kolokvijalno onako nazvat: Akc'čine

Mogu naravno neki ovdje reći da i nedostaju neke sage od Akc'čna, ali te sage nisu na rangu ovih u anketi tako da... šta će ovdje, da uljepšavaju anketu? Ne hvala, ovdje smo zbog najbolje akcijske sage
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:40   #11
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Clint mi je pojam.
Šteta što nije i Charlie Bronson jer nema Death Wish serijala. I to je tek konstruktivna kritika, ne primjedba, jer Harry je kriminalistički serijal, s povremenim akcijskim scenama, dok je Death Wish trilerski s istim, s time da oba odlutaju u akcijašenje (Death Wish više, puno više) kad je priča tanka.

Quote:
Rambo franšizu nisam htio stavljati jer po meni osim jedinice drugi filmovi su ipak drugi đir akcijskih filmova (ratni filmovi), pa to onda poteže pitanja i za druge filmove gdje je Akcija u kombinaciji sa drugim žanrovima, ali eto neki ljudi su pitali da stavim i Ramba pa ok.
Onda si mogao staviti i Missing in Action, već kad se ispunjavaju želje i rade križanci žanra

Quote:
ne vjerujem da imaju ikakve šanse u srazu sa ovima i tako mi možete do sutra onda stavljati imputacije, lijepo glasajte za ove ponuđene i tako su vam vjerojatno neki od ovih najbolji ili jedni od ako već onaj što vam jest nije na listi.
Vidiš, to je problem s ovim anketama. One se rade za druge, ne za sebe. Stavljaš sve relevantno, pa neka ne dobije ni jedan glas, ali pokazujeđš da si istražio malo materijal, stavio SVE relevantno i onda pustiš raju da se zabavlja.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:33   #12
The Raid i Ong-Bak...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:43   #13
od the raidredemption/berandal mi je jedino impresivniji the man from nowhere.teško će ga bit nadmašit!
*takođe kinez johnnie to ima takoreći sagu dobrih akcijskih krim/trilera.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 08:28   #14
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Šteta što nije i Charlie Bronson jer nema Death Wish serijala. I to je tek konstruktivna kritika, ne primjedba, jer Harry je kriminalistički serijal, s povremenim akcijskim scenama, dok je Death Wish trilerski s istim, s time da oba odlutaju u akcijašenje (Death Wish više, puno više) kad je priča tanka.
Gle, htjeli su Harrya stavio im Harrya, htjeli su Ramba, stavio im. Ali druge nema potrebe

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Vidiš, to je problem s ovim anketama. One se rade za druge, ne za sebe. Stavljaš sve relevantno, pa neka ne dobije ni jedan glas, ali pokazujeđš da si istražio malo materijal, stavio SVE relevantno i onda pustiš raju da se zabavlja.
Ali ne radim ja ovo za sebe, i nije subjektivno, gledajmo to na drugi način, ajmo evo analogiju košarke (eto kao moj najdraži sport), ako je nekome najdraži košarkaš svih vremena Karl Malone, što bi ja trebao njega staviti u anketu TOP 6 ili 7 najboljih košarkaša čisto da ta individua može glasati za njega? Znajući da nema APSOLUTNE šanse pokraj imena poput: Michael Jordan, Magic Johnson, Larry Bird, Wilt Chamberlain, Bill Russell i LeBron James, Bryant i Shaq?

Nema mi to logike...

Po meni je baš takav pristup ispunjavanje nečijih SUBJEKTIVNIH želja, a ne objektivno, ovo nije anketa za mene da ja vidim što je kome najbolje, ne radim za nikakve novine niti imam svoj portal, stavio sam ove franšize koje su stvarno objektivno VRH ovog žanra na kog ciljam, eto, hehe poz
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 13:36   #15
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ali druge nema potrebe
Zašto?

Death Wish i Missing in Action nisu poznati i kultni akcijski serijali?

Quote:
Ali ne radim ja ovo za sebe
Pa za koga onda radiš? Za ekipu koja je htjela anketu s Harryjem i Rambom? Ako je tako onda to mogu odmah staviti pod ključ jer je besmisleno.

Quote:
ovo nije anketa za mene da ja vidim što je kome najbolje, ne radim za nikakve novine niti imam svoj portal, stavio sam ove franšize koje su stvarno objektivno VRH ovog žanra na kog ciljam, eto, hehe poz
Koja je onda svrha ankete?

Diskusija i rasprava? Teško jer nisi stavio sve što vrijedi već selektivnu gomilu koju su ti drugi sugerirali da staviš. Objektivno vrh je za nekoga objektivno dno (da Eastwood nije u Harry serijalu on bi bio doslovce negledljiv) tako da si već unaprijed odredio što vrijedi, što ne, što nas opet vraća na onu staru priču kako se ankete tipa "glasajte za to što je tu" zatvarju samo tako. Akcijski serijala nema baš toliko puno, plus što nisi stavio ove, nisi stavio ni Police Story od Jackie Chana, koji, vjerujem, također ima svojih poklonika, tako da jedan detaljniji pregled, poradi informativnosti ankete, ako ništa drugo, sigurno ne bi naškodio. Barem bi se ljudi podsjetili na nešto što možda nisu ni gledali.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:06   #16
Death Wish opet nema, tak da cu opet glasovati za neka druga .
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:50   #17
Predlažem da se tema preimenuje u "Najbolja Akcijska Saga od ponuđenih", jer će uvijek biti nezadovoljnih.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:18   #18
Quote:
tuk'bah kaže: Pogledaj post
Predlažem da se tema preimenuje u "Najbolja Akcijska Saga od ponuđenih", jer će uvijek biti nezadovoljnih.
Nije stvar nezadovoljstva nego proizvoljno razmišljanje autora. Ankete se rade s nekom svrhom i smislom (znam jer sam se ih naotvarao cijelu gomilu) dok je tu odmah rečeno da ova nema ni svrhe, ni smisla niti je autorsko djelo pošto su drugi sugerirali što i kako. Anketa kao takva nije loša (barem se zapamtilo pravilo o drugim naslovima) ali ako je Rambo tu, što ne bi bio Missing in action, a ako je Harry tu (koji je kriminalistički serijal, ne akcijski) što ne bi bio Death Wish? To nije nezadovoljstvo jeć rasprava, ali koja je svedena na - najpopularniji su tu, drugi nas ne zanimaju.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:33   #19
Slažem se, zato sam i predložio novi naslov teme. Ovaj moj je ispao krivo - zapravo je namijenjen autoru teme i odabranim (tj. neodabranim) filmovima.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 16:40   #20
Rezultati ankete su zanimljivi u svakom slučaju, ma što god netko rekao

Ali ovome @švaleru bi trebalo DEKRETOM zabranit glasanje u anketama za više glasova, jer ako će se netko ovdje zajebavati onda nema što tražiti ovdje.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.