Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Kao očevi da li izjavljujete ljubav svojoj djeci?
Da 8 100.00%
Ne 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 11:30   #1
Pokazivanje ljubavi djeci

Ovo je uglavnom topic za očeve!

Otac sam dvaju kćeri.
Dok sam bio mlađi, kao muškarac sam imao poteškoća izjavljivanju ljubavi svojim curama (bivšim). Ono kažeš jednoj pa prekineš pa imaš drugu i sve to treba ponavljati + strah od patetike + biti frajer + milion drugih razloga.

Kao otac (i muškarac) sam još uvijek imao tu zadršku o ne-pokazivanju svojih emocija.
Svoje kćeri obožavam i primjetio sam da sam i sa kćerima bio dosta suzdržan. Barem u početku.

Stvari su sada ovakve!
Obično ja idem u spavati mlađu kćer i primjetio sam da uživa u dodiru, ljubljenju i pogotovo kad joj pričam nešto. U početku je bilo ono staviš je u krevet, pa je pustiš da malo plače i ona se sama uspava. A sad se malo pomazimo najviše pet minuta i on nakon toga bez pogovora legne i uskoro zaspe. Napomenimo da ima godinu i pol.
Starija ide kasnije spavati, ima 4 godine i obično ide čitati bajke s mamom. U posljednje vrijeme nakon što pročita bajke obično kaže mami da me pozove - "da se pomazi s tatom". I zbilja uživa kad je zagrlim i kažem joj da je volim. Nakon toga i ona bez problema zaspe.
Jer su obje ispunjene emocijalno i osjećaju se voljenim i zaštićenim.

Ma kako banalne stvari izgledale, mi ih ne činimo iz nekakvih nepoznatih razloga - osobnih frustracija, izgrađenih pseudo-frajerskih spika, mačoizma i sl. Čak i u slučaju vlastite djece!
A stvari su vrlo jednostavne. Ukoliko voliš svoju djecu to bi im trebao pokazati. Jer želiš da se razviju, u lijepe ispunjene emotivne osobe koje će biti spremne davati. Davati ljubav!

Moje pitanje: Da li vi kao muškarci - očevi pokazujete (izjavljujete) ljubav svojoj djeci?
Moj savjet da ukoliko te ne činite svakako učinite, bar dok su mala jer kasnije će bit "joj, kako me sramotiš!"
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 14:23   #2
Pravo zboriš!

I ja imam dvije kćeri (9 i 5 g). Naprosto ih obožavam, ne propuštam spomenute prilike za izražavanje ljubavi, navečer prije ćorke slijede priče, maženja, pjevanja, čitanja. Stvarno ih obožavam grliti i ljubiti.

Malo sam se, diskretno propitivao kako je to kod drugih očeva. I doznadoh (ne znam - mozda muljaju) da obično baš i nije tako... Ono, pusa za laku noć - i ćao.
E pa sad, jesmo li mi poremećeni? Ili nekaj ipak nije u redu? Ili je, možebit, sve u redu, mislim na oba načina? Ipak, meni niš ljepše - nego kad se dan smiri, kad one počnu priču o dnevnim događajima, kad svatko otpjeva pjesmicu-dvije prije spavanja... kad zamirišu u pidžamama... Nekad to sve zna i potrajati... pola sata, pa i duže.

Jesmo li mi to neki novi roditelji? Teško, naime, mogu zamisliti nekadašnje očeve u istoj poziciji...
Zapravo sam samo produbio Tvoja razmišljanja...

Eto tak, da čujemo i druge patere...
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 15:33   #3
Moj Prvi muž ( i Jedini ), je odrastao bez oca i davno mi se povjerio da se boji
roditeljstva jer ne zna u stvari što treba činiti. Međutim, kad se rodila naša kćer koja je njegova slika i prilika, ništa nije moglo zadržati silinu njegove ljubavi, kasnije smo dobili i sina. Toliko uživa u maženju s njima, ( a i oni s njim ), toliko uživaju zajedno. On zbog svog posla dosta putuje, i godišnji su mu odmori kraći od mojeg, pa kad smo razdvojeni ne može izdržati, juri k nama na more makar na jedan dan da nas izgrli i izljubi. On to zove " hrana za dušu ". I svaki tata bi trebao znati koliko se te neke slike urežu u dječju
dušu.
zoe006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:34   #4
Lijepo zborite tate
Moj muž isto uživa u maženju sa djecom.Imamo jednog starijeg i jednu bebu i što reći nego uživajte dok možete jer kad narastu neće dati da ih "sramotite"
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:06   #5
I moj nasu mazi i ljubi i on je uglavnom sprema u pidjamicu i kupa a ja je na cici uspavam. Nije mu strano pokazat emocije. Mene je i moj tata uvijek mazio. TO je uzasno vazno.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:12   #6
kaj vi kokoshke ne znate citati pise " za oceve"
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 10:55   #7
Ne znam za puno stvari koje su djetetu važnije od roditeljske nježnosti. Očeve jednako kao majčine. Ja se nikada nisam susprezao -- doduše, ne planski; ne zbog toga što je to 'dobro za dijete', nego zatio jer mi je to bilo prirodno i što sam za tim osjećao potrebu. I ispalo je jako dobro. I sad kad smo odrasli, nježni smo jedni prema drugima. Na drugi način, ali ipak vrlo vidljivo i opipljivo.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 13:06   #8
mog tatu nisu mazili dok je bio mali (davno je to bilo i u njihovom kraju se to "nije radilo" a valjda su mu takvi bili i roditelji ) plus su ga rano poslali daleko od sebe u grad na skolovanje. samog.

i dan danas, kad mu kazem da mi je kao curici strasno falilo mazenje, kaze da mi je dao kruh i krov nad glavom i da sto bih ja sad htjela.

jadan, mozda je i skuzio, al sad je kasno neke stvari mijenjat. i kod njega, i kod mene.

nemojte i vi tako
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 15:48   #9
Quote:
tough_cookie kaže:
mog tatu nisu mazili dok je bio mali (davno je to bilo i u njihovom kraju se to "nije radilo" a valjda su mu takvi bili i roditelji ) plus su ga rano poslali daleko od sebe u grad na skolovanje. samog.

i dan danas, kad mu kazem da mi je kao curici strasno falilo mazenje, kaze da mi je dao kruh i krov nad glavom i da sto bih ja sad htjela.

jadan, mozda je i skuzio, al sad je kasno neke stvari mijenjat. i kod njega, i kod mene.

nemojte i vi tako

Pa hajde ak je skužio. Ali, ako nije... blažen u neznanju. Krov i kruh, kažeš...
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 23:47   #10
Moj otac mene je poljubio samo tri puta u životu:

- kad sam maturirala (do zadnjeg dana je vikao da sam propalica i da nikad ništa od mene - što je glupo jer sam bila odlikašica cijelu osnovnu školu, a srednju vrlo dobra u vrlo jakom usmjerenju, danas imam diplomu);

- kad sam na svoj rođendan dovela prvi puta dečka kući na ručak (valjda ga je bilo sram da mi ne čestita rođendan pred njim, inače, tada sam već bila zaposlena i spremali smo se vjenčati);

- kad sam se udavala (valjda ga je bilo sram pred drugim ljudima).

Mama kaže da je i mene i sestru mazio i pazio samo dok smo bile bebe, mi se niti jedna ne sjećamo ama baš ničega što bi se zvalo nježnost.

Na žalost, u životu nam je osim nedostaka nježnosti, priuštio i mnogo drugih vrlo ružnih i traumatičnih iskustava zbog kojih sam danas puno veća aždaja svom mužu nego što bih bila da sam odrastala uz normalnog muškarca u svojoj obitelji. Iskreno, ne znam kako sam se uopće i uspjela udati...

Sorry na upadanju, nisam tata ali možda se neki od muških jedinki zamisle kad im kažem da mi je najgore u životu bilo (i još uvijek mi je) što sam svog oca uglavnom mrzila ili sažaljevala i što mi je muka jer ne znam šta ću osjećati kad on jednog dana umre. On danas ima petero unučadi, kako je bio loš otac, tako je isto i loš djed, bolje da mu se djeca sklanjaju s puta...

Bilo je godina kada mi je najdraže sanjarenje bilo da mi mama priznaje kako on ustvari nije moj pravi otac i kako je moj tata ustvari neko drugi...

I da, ne sjećam se da sam ga ikada zvala tata...
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 23:56   #11
Quote:
Ozana kaže:
kažem da mi je najgore u životu bilo (i još uvijek mi je) što sam svog oca uglavnom mrzila ili sažaljevala i što mi je muka jer ne znam šta ću osjećati kad on jednog dana umre.
Vjerojatno olakšanje. Nek' te to ne muči. Prvo, nisi ti kriva što ti je otac baraba. Drugo, ni smrt ne valja pretjerano romantizirati. Nije ona ništa tako senzacionalno. Normalan dio života. Nemoj joj pridavati veće značenje nego što ga ona ima.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 21:17   #12
Quote:
Ozana kaže:
Na žalost, u životu nam je osim nedostaka nježnosti, priuštio i mnogo drugih vrlo ružnih i traumatičnih iskustava zbog kojih sam danas puno veća aždaja svom mužu nego što bih bila da sam odrastala uz normalnog muškarca u svojoj obitelji. Iskreno, ne znam kako sam se uopće i uspjela udati...

Sorry na upadanju, nisam tata ali možda se neki od muških jedinki zamisle kad im kažem da mi je najgore u životu bilo (i još uvijek mi je) što sam svog oca uglavnom mrzila ili sažaljevala i što mi je muka jer ne znam šta ću osjećati kad on jednog dana umre.
jesi razmišljala o tome da odeš psihologu?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:20   #13
moj otac me nije baš puno puta poljubio, nije bio tako odgojen, nije imao od koga naučiti. ali ne mogu reći da mi fale ti poljupci, imao je dušu djeteta (nažalost je Otišao u Drugi svijet) i njegova me je blagost punila ljubavlju. i sada, kad sam s njim u mislima, bude mi toplo oko srca jer smo jedno drugom, prešutno, puno dali.
moj muž mazi našu zvjerkicu, obožava je, divno ih je gledati.
oprostite tatice što mi majke interveniramo po vašim temama... mi smo takve, moramo o svemu voditi brigu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:13   #14
Quote:
baja kaže:
oprostite tatice što mi majke interveniramo po vašim temama... mi smo takve, moramo o svemu voditi brigu
Ma nemaš beda you're wellcomed!

Kad sam formulirao ovaj Topic zapravo mi se učinio jako glupim i banalnim, kao da otkrivam toplu vodu.
Mislim da ti neke stvari "sjednu" tek kad se formiraš kao osoba, a neki to shvate kad dobiju djecu.
Isto pravilo (o pokazivanju osjećaja) vrijedi i za vlastitu ženu, vlastite roditelje i dvoje-troje istinskih prijatelja.
Često su muškarci sjebani tim mačoidnim sindromom da zaboravljaju "male lijepe" stvari - reći djeci da ih voliš, posvetiti se ženi (izvesti ju i sl.), otići povremeno roditeljima, pitati ih kako su!

Ljubav prema djeci je zapravo jedina nesebična ljubav koja "otkriva". Kad ti se dijete nasmije u zagrljaju, kad se opusti u tvom naručju, kad zaspe pod tvojim poljupcima. Nema većeg trenutka spoznaje i ispunjenja.

Quote:
Ozana kaže:
Da ovo nije internet i da me itko od vas poznaje, ja vjerojatno ovo ne bih napisala. Ali ovako, otpuštam to van...
A isto vrijedi i tu!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 12:32   #15
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Često su muškarci sjebani tim mačoidnim sindromom da zaboravljaju "male lijepe" stvari - reći djeci da ih voliš, posvetiti se ženi (izvesti ju i sl.), otići povremeno roditeljima, pitati ih kako su!
ti se te macho ljušture očito uspješno rješavaš, svaka čast
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 00:28   #16
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Ljubav prema djeci je zapravo jedina nesebična ljubav koja "otkriva". Kad ti se dijete nasmije u zagrljaju, kad se opusti u tvom naručju, kad zaspe pod tvojim poljupcima. Nema većeg trenutka spoznaje i ispunjenja.
To, LEGENDO!

I ja sam ženskoga roda, sorry što upadam na tvoj topic, ali jednostavno moram reagirati!

I muž i ja smo odrasli u obiteljima gdje se nije govorilo "volim te", a o izljevima nježnosti da i ne govorimo! (Primjer kako je to djelovalo na mene: trebalo mi je godinu dana veze da mu kažem da ga volim!)

Moji nisu loši, ali su valjda i oni odgojeni onako kako su odgajali nas i ne znaju pokazati osjećaje! No, valjda su se s vremenom smekšali, jer su prema unucima drukčiji (čitaj: bolji).

Mi imamo dvije curice i nikad nam nije dosta grliti ih i ljubiti i govoriti koliko ih volimo!
Nismo baš razgovarali ili se dogovarali o takvome ponašanju, to jednostavno izlazi iz nas! Možda smo naučili nešto iz grešaka naših roditelja!

Moj muž curke obožava, čita im priče, a sve je, samo ne knjiški moljac; čak recitira pjesmice i ne, nije mu nikakav problem uspavat ih, a poljubac za laku noć je obvezan!

Puno pozdrava nježnim očevima!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:52   #17
Nema ljepšeg nego kad dođem doma a moja mala princeza me pogleda onim svojim velkim okama a ja stisnem svoj obraz uz njezin, ma ispusao bi je cijelu...eto sav sam se raznježio. Još mi je ljepše kad se ujutro probudimo pa je žena i ja stavimo između sebe u krevet i ljubimo je po 15 minuta a ona se smije od dragosti, uživa cijelim tijelom a ima tek 5 mjeseci. Ne znam do kad će nam to dozvoljavati al momentalno ne želim ni pomisliti na to vrijeme kad ćemo je sramotiti. Eh, strašno koja je to šteta ne maziti se sa svojim djetetom, ne mjenjam te trenutke NI-ZA-ŠTO!!!
__________________
dzodzoista doista
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:07   #18
Quote:
dzodzoista kaže:
Nema ljepšeg nego kad dođem doma a moja mala princeza me pogleda onim svojim velkim okama a ja stisnem svoj obraz uz njezin, ma ispusao bi je cijelu...eto sav sam se raznježio. Još mi je ljepše kad se ujutro probudimo pa je žena i ja stavimo između sebe u krevet i ljubimo je po 15 minuta a ona se smije od dragosti, uživa cijelim tijelom a ima tek 5 mjeseci. Ne znam do kad će nam to dozvoljavati al momentalno ne želim ni pomisliti na to vrijeme kad ćemo je sramotiti. Eh, strašno koja je to šteta ne maziti se sa svojim djetetom, ne mjenjam te trenutke NI-ZA-ŠTO!!!
Uživaj dok možeš. U Americi je to što radiš već na rubu zakonski dozvoljenog.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 03:21   #19
Ma nije bas tako, moj nasu stalno mazi i ljubi i spava s nama i jos cica a sad ce dvije godine. Ma ima svega ali se i pretjeruje na racun amerike
Evo jedna glupost mi je da brat i sestra ne mogu djeliti sobu ako su stariji od nekih 7,8 godina. Mozes imati problema sa socijalnom sluzbom.Ili recimo meni se pedijatar prjetio socijalnom sluzbom i oduzimanjem djeteta kad nisam dozvolila da joj daju umjetno mlijeko drugi dan kak se rodila. MA ima dost gluposti
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 06:27   #20
Quote:
Rita kaže:
Ma nije bas tako, moj nasu stalno mazi i ljubi i spava s nama i jos cica a sad ce dvije godine. Ma ima svega ali se i pretjeruje na racun amerike
Evo jedna glupost mi je da brat i sestra ne mogu djeliti sobu ako su stariji od nekih 7,8 godina. Mozes imati problema sa socijalnom sluzbom.Ili recimo meni se pedijatar prjetio socijalnom sluzbom i oduzimanjem djeteta kad nisam dozvolila da joj daju umjetno mlijeko drugi dan kak se rodila. MA ima dost gluposti
Pa, na to sam i mislio. Nisam, naravno, pomislio da ce vam sad dojuriti policija i oduzeti dijete, ali da ima ludosti, ima. I nisu bas bezazlene.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.