Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 21:27   #1
Topografska karta Hrvatske

Tražim i nikako da nađem topografsku kartu sjeverozapadne Hrvatske, točnije Međimurja...što detaljnija to bolje...
Molio bih ako znate link da mi ga ostavite...hvala unaprijed...
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 21:30   #2
ja sam to isto pokušavala naći prije par mjeseci,ali bezuspješno.....možda nađeš neku grubo raspoređenu ali...sretno!
__________________
it's nice to be important, but it's more important to be nice....
minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:59   #3
Quote:
ray_barone kaže: Pogledaj post
Tražim i nikako da nađem topografsku kartu sjeverozapadne Hrvatske, točnije Međimurja...što detaljnija to bolje...
Molio bih ako znate link da mi ga ostavite...hvala unaprijed...
http://www.avijacijabezgranica.com/karte/

1:25000
http://www.avijacijabezgranica.com/k...H25/index.html

1:100000
http://www.avijacijabezgranica.com/k...100/index.html
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:10   #4
Hvala!
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:50   #5
Ne mogu vjerovati, taj link jos uvijek postoji!!! Ljudi su zbog ovih karata zavrsavali na informativnim razgovorima, a kompjuteri su im zaplijenjeni...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 19:28   #6
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati, taj link jos uvijek postoji!!! Ljudi su zbog ovih karata zavrsavali na informativnim razgovorima, a kompjuteri su im zaplijenjeni...
Zbog karata starih 30 godina?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 20:36   #7
Wink Topografska karta Hrvatske

"ZAGREB, 8. prosinca 2010. (Hina) - Hrvatska geodetska uprava predstavila je danas novu topografsku kartu Hrvatske 1:25000 koja je rezultat petnaestogodišnjeg rada geodetskih stručnjaka, a završetak tog golemog posla pozdravila je i predsjednica Vlade Jadranka Kosor"

Fakat se desilo da smo konačno dobili vlastitu topografsku kartu. Nakon 20 godina hrvatskog lutanja po tuđim mapama ova, bar po onom što sam vidio s TV-a izgleda fenomenonalno.
Trebalo je proći 2 dekade da se neko odlući to objaviti ali nadam se da će biti uskoro dostupno svima po uzoru na google maps i da neće htjeti zgrnuti silne pare na ogromnom prostoru hrvatskog tržišta. Ovi koji su se mućili s tom kartom vjerojatno, ako to vlada svećano objavljuje, kao znanstvenici, radili su u općem interesu pa se nadam da će je uskoro biti na download!
Živio slobodni software i pingvini.
__________________
Kulen nije salama
oketo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 09:02   #8
Je, baš su geodeti i geodetska uprava poznati po tome da rade u općem interesu.
Koristio sam njihove usluge i službeno i privatno i sjećam se samo peteroznamenkastih cifri za najsitnije poslove i grča lica pri zahtjevu da dobijem račun...

Pa i prastare karte JNA su još van zakona tak da živi bili pa vidjeli...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 11:53   #9
ha? čekaj, mi govorimo o topo kartama?

kao prvo, google maps nisu topo.karte, ili ja nisam primijetio da imaju takve, vec ortofoto i neke hibridne nalik na auto-karte.

koliko ja znam, nove topo.karte su stara vijest. ispravite me, al mislim da su dovrsene jos prije 2 godine. ja sam u to vrijeme narucivao. te nove karte odgovaraju stanju iz 2001. Skinut se zasad ne mogu, a sumnjam da ce se moci, s obzirom da falcanu topo kartu možete kupit za 30kn. "normalna" karta, da se tako izrazim, košta oko 300kn, to je već problem za džep (prije 2god. su bile po 80kn, tada sam ja naručio). obje karte su iste, samo je falcana, kako ime kaže, prelomljena i lošiji je papir, ali za 30kn po komadu možep si kupit 3-4 pa imaš dok si živ.

stare karte odgovaraju stanju tamo negdje iz ranih 80-ih, čini mi se. mogu se skinuti na netu i u 1:25k i u 1:50k i u 1:100k mjerilu, postoje čak i za BiH, Srbiju (i Sloveniju možda) - google je vaš prijatelj!

kome treba, savjetujem kupnju nove - obavezno!


edit: ispričavam se, stranice na kojoj su bile topo karte za skinut više nema

Zadnje uređivanje 18Delta : 09.12.2010. at 12:01.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:04   #10
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
ha? čekaj, mi govorimo o topo kartama?

kao prvo, google maps nisu topo.karte, ili ja nisam primijetio da imaju takve, vec ortofoto i neke hibridne nalik na auto-karte.

koliko ja znam, nove topo.karte su stara vijest. ispravite me, al mislim da su dovrsene jos prije 2 godine. ja sam u to vrijeme narucivao. te nove karte odgovaraju stanju iz 2001. Skinut se zasad ne mogu, a sumnjam da ce se moci, s obzirom da falcanu topo kartu možete kupit za 30kn. "normalna" karta, da se tako izrazim, košta oko 300kn, to je već problem za džep (prije 2god. su bile po 80kn, tada sam ja naručio). obje karte su iste, samo je falcana, kako ime kaže, prelomljena i lošiji je papir, ali za 30kn po komadu možep si kupit 3-4 pa imaš dok si živ.

stare karte odgovaraju stanju tamo negdje iz ranih 80-ih, čini mi se. mogu se skinuti na netu i u 1:25k i u 1:50k i u 1:100k mjerilu, postoje čak i za BiH, Srbiju (i Sloveniju možda) - google je vaš prijatelj!

kome treba, savjetujem kupnju nove - obavezno!


edit: ispričavam se, stranice na kojoj su bile topo karte za skinut više nema
A gdje se može skinuti 1:50k za Hrvatsku ? Koliko znam postoji 1:100k i 1:25k za Hrvatsku ali 50k ne.
blacky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:08   #11
jednostavno upisi u google i doc ce ti među prvim rezultatima
topografska karta hrvatske
sada neznam dali je to to sta trazis jer je ovo najobicnija google maps karta... ali postoji u gornjem desnom kutu opcija za promjenit izgled u terrain i satelitte, valjda ce ti pomoći barem malo
__________________
potpis

Zadnje uređivanje V3rt3X : 12.12.2010. at 14:33.
V3rt3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:16   #12
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati, taj link jos uvijek postoji!!! Ljudi su zbog ovih karata zavrsavali na informativnim razgovorima, a kompjuteri su im zaplijenjeni...
Haha, da, dok netko u policiji nije zaključio konačno da samo od sebe pravi budalu

BTW, te karte su stare, loše i gotovo neupotrebljive. Ove godine je izdana moderna, topografska karta Hrvatske. Mislim da se može kupiti u katastarskim uredima. A tko želi "kupiti", google će mu pomoći...
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:27   #13
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
BTW, te karte su stare, loše i gotovo neupotrebljive. Ove godine je izdana moderna, topografska karta Hrvatske. Mislim da se može kupiti u katastarskim uredima. A tko želi "kupiti", google će mu pomoći...
Ova država mora propasti.....

Evo cjenika nove karte

Dakle, u analognom obliku košta 345 kuna, a u (digitalnom) tifu ili jpegu okruglih 300 kuna.

po kojoj osnovi???

Izrada je plaćena.

Do sad je bila spika da su proizvodi dgu-a u principu besplatni, a da se plaćaju samo materijalni troškovi izdavanja....i još se plaća neka taksa u vidu biljega za pravne osobe...

Digitalni oblik im je sa svojih 300 kuna 15% jeftiniji od papira?!?!?!? tu je stvarno netko lud....ili su CD-i metalizirani iridijem.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 13:01   #14
Jučer sam držao u ruci novu topo kartu, dio Varaždina. Smanjili su format i više nije orijentirana portretno, nego pejzažno što olakšava držanje iste.
Ovo je bio prvi primjerak. Mislim da ih još nema u slobodnoj prodaji.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:14   #15
karte se mogu kupiti po 30kn (falcane) itd... da se ne kopiram ponovo:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=30445306&postcount=3


Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Jučer sam držao u ruci novu topo kartu, dio Varaždina. Smanjili su format i više nije orijentirana portretno, nego pejzažno što olakšava držanje iste.
pejzažno? možeš reći stanju koje godine odgovara ta karta? trebalo bi pisati negdje na marginama.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:19   #16
ne znam ti reći detalje napamet... za vikend dok se vratim kuci, pogledat cu dvd na kojem su mi karte pa ti javim.
moguce da grijesim.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:32   #17
Jabaji ga, nisam pogledao godinu. Ali koliko znam pravljene su prema podacima unazad koju godinu (20XX)
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:06   #18
Nema 50tice, u službenoj upotrebi su bile samo 1:25.000 i 1:100.000.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:32   #19
Quote:
V3rt3X kaže: Pogledaj post
jednostavno upisi u google i doc ce ti među prvim rezultatima
topografska karta hrvatske
sada neznam dali je to to sta trazis jer je ovo najobicnija google maps karta... ali postoji u gornjem desnom kutu opcija za promjenit izgled u terrain i satelitte, valjda ce ti pomoći barem malo
Sam si si dao odgovor u podebljanom dijelu. Sada otiđi na Google i prouči što je topografska karta.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:02   #20
Pitam se kome će uopće oni prodavat tu kartu za 300 kn,kome to treba?
Vojska,Policija,gorska služba spašavanja itd. to će zasigurno odmah nabavit ako već nemaju ništa bolje od prije.Tko dalje ? Možda izviđači..
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.