Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 09:26   #1
Izgubljeni/ukradeni dokumenti

Izgubio sam u preseljenju radnu knjizicu,svjedodzbu srednje,osnovne.E sad,kuda moram po te dokumente?
majurina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:18   #2
Prekjucer sam izgubila osobnu, ixicu, ZET karticu i karticu za bankomat.

Kakva je procedura za pronalazenje svake od njih ili za vađenje novih? Kakve su sanse da ih dobijem natrag? Koga da kontaktiram?
Svaki savjet je dobro dosao.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 19:14   #3
Odgovor prvom čovjeku: radnu knjižicu ćeš dobiti na burzi, a za svjedodžbe moraš ići u obje škole i tražiti da ti naprave duplikat.
Odgovor drugom čovjeku: nestanak osobne moraš prijaviti policiji (i pri tom platiti 70 kn takse), x-icu ćeš dobiti na faksu, zetovu karticu u firmi na okretištu Ljubljanica, a karticu za bankomat ćeš ispunit formular u banci i oni će ti poslat novu. Ne zaboravi što prije odjaviti nestalu karticu da ti netko ne popali lovu sa računa.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:01   #4
Quote:
majurina kaže: Pogledaj post
Izgubio sam u preseljenju radnu knjizicu,svjedodzbu srednje,osnovne.E sad,kuda moram po te dokumente?
Quote:
lokeren kaže: Pogledaj post
Odgovor prvom čovjeku: radnu knjižicu ćeš dobiti na burzi, a za svjedodžbe moraš ići u obje škole i tražiti da ti naprave duplikat...
Sjedi, pet.

P.S.: Sad vidjeh datum.


Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Prekjucer sam izgubila osobnu, ixicu, ZET karticu i karticu za bankomat.
Kakva je procedura za pronalazenje svake od njih ili za vađenje novih? Kakve su sanse da ih dobijem natrag? Koga da kontaktiram?
Svaki savjet je dobro dosao.
Quote:
lokeren kaže: Pogledaj post
... Odgovor drugom čovjeku: nestanak osobne moraš prijaviti policiji (i pri tom platiti 70 kn takse), x-icu ćeš dobiti na faksu, zetovu karticu u firmi na okretištu Ljubljanica, a karticu za bankomat ćeš ispunit formular u banci i oni će ti poslat novu. Ne zaboravi što prije odjaviti nestalu karticu da ti netko ne popali lovu sa računa.
Samo mali dodatak. Prvo (ustvari, prvo odjaviš karticu kao što ti je napisano) odeš na policijsku postaju na području koje si izgubila dokumente. Tamo ćeš prijaviti gubitak i trebaš platiti 20 kuna biljega za potvrdu (ne određujemo to mi, da se ne ljutiš). Tada oglašavaš gubitak osobne (ne znam za ostale dokumente) u Narodnim novinama, a tek onda možeš podnijeti zahtjev za izdavanjem nove (u Zagrebu se to radi u Petrinjskoj br. 30, a u manjim upravama Odjel za upravne poslove je u policijskim postajama - objasniti će ti sve kad dođeš prijaviti). Ostalo ti je objašnjeno.
Šanse da dobiješ dokumente nazad su dosta male. Ljudi ponekad pronađu dokumente i zovu vlasnika, ali češće ih jednostavno bace u smeće (nevjerojatno ili ne, ali razlog je da ne bi netko mislio da su oni to ukrali). Prijaviš gubitak i pričekaš par dana (ako možeš), a ako ti se nitko ne javi, onda vadi nove.

Zadnje uređivanje drot13 : 15.03.2010. at 21:04. Reason: P.S.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:44   #5
Hvala drot i lokeren.
Bankovnu karticu sam zakljucala, to je rijeseno.
Bila sam danas u policijskoj postaji koja je za to podrucje gdje su mi nestali dokumenti, a oni su me poslali u postaju koja je za moje podrucje stanovanja, tako da cu sutra ujutro tamo ic.
Joj to bi bilo prekrasno kad bi mi ih netko vratio ali shvacam da su sanse minimalne. Samo se moram potruditi da mi roditelji ne saznaju jer bi to bilo pogubno. Recimo da sam izgubila previse stvari u zadnje vrijeme..
Ufff kad bi mi ih barem neka dobra dusa ubacila u sanducic ili me nazvala.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:51   #6
Neće ti nitko vratit dokumente. I meni se to dogodilo, izgubio novčanik s dokumentima i 2500 kuna jer sam taj dan dizao plaću
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:09   #7
Quote:
lokeren kaže: Pogledaj post
Neće ti nitko vratit dokumente. I meni se to dogodilo, izgubio novčanik s dokumentima i 2500 kuna jer sam taj dan dizao plaću
Ali to mi je bas glupo, mislim mogu bar ostaviti na policiji dokumente pa da ih ja pokupim. Decko je izgubio novcanik sa dookumentima i 200 kn i netko mu ga je 3 dana kasnije ubacio u sanducic ali bez 200 kn. Barem je dobio dokumente. Iako on je novcanik izgubio u kvartu di zivi pa mozda zato a ja sam u skroz drugom kvartu izgubila svoje.

Danas sam bila u policijskoj i dobila sam neku potvrdu. Sad valjda moram u 3 dana otic izvadit novu osobnu. Mozda me netko jos iznenadi
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:07   #8
Evo samo da javim, prije 10 minuta mi je jedan decko doso doma i donio dokumente! Presretna sam iako sam vec napravila sve nove, ali barem znam da jos uvijek ima dobrih i postenih ljudi!!
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:20   #9
Ja izgubih osobnu i kreditnu.
i sad si mislim pa mozda je netko poslal to policiji.....jel onda policija meni javi da su tam kod njih stvari ( makar ja nisam prijavila da su mi dokumenti izgubljeni)
mislila sam pricekat malo jer ak ih prijavm sad onda moram za svaku posebno platit i napravit novu...
sad ne znam dal da prijavim il ne.....


MOLIM VAS POmoc Akk netko zna odg.
ciruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:33   #10
Quote:
ciruss kaže: Pogledaj post
Ja izgubih osobnu i kreditnu.
i sad si mislim pa mozda je netko poslal to policiji.....jel onda policija meni javi da su tam kod njih stvari ( makar ja nisam prijavila da su mi dokumenti izgubljeni)
mislila sam pricekat malo jer ak ih prijavm sad onda moram za svaku posebno platit i napravit novu...
sad ne znam dal da prijavim il ne...(
Ako bi netko donio dokumente u policijsku postaju, mi bi te zvali, bez obzira je li gubitak (krađa...) prijavljen ili ne. Kako te nitko nije zvao, ništa od toga. Gubitak osobne iskaznice moraš prijaviti jer inače ne možeš izvaditi novu, a što se tiče kartice, obavezno moraš javiti banci (ako već nisi) da ti ju ponište.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 08:38   #11
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Evo samo da javim, prije 10 minuta mi je jedan decko doso doma i donio dokumente! Presretna sam iako sam vec napravila sve nove, ali barem znam da jos uvijek ima dobrih i postenih ljudi!!
To se i meni dogodilo. U srednjoj su mi maznuli novčanik na tjelesnom, ja sam već odjavio sve dokumente, na kraju je mjesec danas kasnije neka žena nazvala na telefon da je našla moje dokumente ispred škole. Ukupna šteta 310 kn + živci, od toga 10 kn maznute gotovine i 300 kn troškova za nove dokumente.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:01   #12
Dobar dan

Imam jedan problem, naime HZZO mi je izgubio zdravstvenu

Ne, ne šalim se! Naime, kaj je bilo: u svibnju sam ostao bez posla i išao sam prvo sređivat zdravstveno. Tip u onoj sobi lijevo u Klovićevoj me pitao di mi je iskaznica od prethodnog poslodavca (ova crveno bijela). Ja reko predao poslodavcu makar se nije moralo jer su drugi kolege uzeli to sa sobom i dan danas je imaju doma ! Onda me pitao gdje je ova nova plava iskaznica sa čipom koja će mijenjat staru da kak to nisam dobio u bivšoj firmi di sam btw radio preko 2 godine i da šta ćemo sad Ja reko ništa pa šta bi ne znam nikog ko je to dobio. On je reko da sad u prijelaznom periodu će se imat za osnovno zdravstveno ona crveno bijela s grbom i plava a da mi je to bivši poslodavac morao dati jer se to izdaje već 2 godine,
Isto tako mi je rekao da prije kolovoza/rujna ne moram u Žajinu po nju jer neće prije sigurno bit gotova

I tako odo ja danas u Žajinu i rekli mi da su iz Klovićeve napisali da mi je oštećena ili izgubljena i da moram u NN prijavit nestanak + prije toga pisat izjavu u Klovićevoj i predat ju tamo

Sad ne znam zašto bi ja to radio kad je nisam ja izgubio. Stara crveno bijela mi ionako ne treba pošto sam uredno odjavljen sa zdravstvenog od bivšeg poslodavca i imam urednu prijavu na zdravstveno temeljem statusa nezaposlenosti a tu plavu nisam nikad ni vidio da je itko ima

Sad bum ispal idiot ak idem prijavit nestanak iskaznice koju nit sam ikad vidio nit sam je izgubio a nisam vidio ni svoju novu plavu ni crveno bijelu Kaj da radim . Hvala
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:08   #13
Ti je barem imaš,ja više ne znam dali imam još uopće onaj papir,evo već 9 mj.bez zdrastvenog,ali evo zato imam karticu dopunskog!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 13:41   #14
da ali ne možeš tako cijelo vrijeme zbog nje. Mene ubija tetiva neka u lijevoj nozi i ne mogu ni stat skoro na nju i trebao bi po uputnicu da me pogledaju u bolnici kaj je najkasnije drugi tjedan ak se to ne smiri a kak to izvest bez iskaznice. Tiskanica t-2 i dalje vrijedi al ja želim svoju iskaznicu a ne trčat okolo kad ni hodat ne mogu. Kaj kod nas u hzzo nitko ne može dobit otkaz zbog svog šlamperaja???
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 13:41   #15
kako netko moze zloupotrijebiti osobnu i kreditnu? misim za kreditnu ti uvijek treba pin, tak da....kako? gdje?
ciruss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:00   #16
Pri kupovini za debitne kartice treba pin, za kreditne ne.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:11   #17
Quote:
ciruss kaže: Pogledaj post
kako netko moze zloupotrijebiti osobnu i kreditnu? misim za kreditnu ti uvijek treba pin, tak da....kako? gdje?
Za kupovanje na internetu netreba pin, svi potrebna podaci su na kartici.
PayPal acc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:01   #18
Smile

molim vas pomognite!! ovako.. prosle godine sam izgubila zdrastvenu radnu knjizicu.. nasrecu netko ju je nasao i poslao u jukicevu iz koje sam dobila poziv da je nadena... na radost otisla sam tamo spozivom i frajer mi kaze da je izgubio tamo moju zdrastvenu i galantno bez isprike me poslao da vadim novu.. ok..idemo dalje..moj poslodavac mi je dao onaj formular ispunjen sa zigom koji treba naravno da se zna sam osigurana i i dala sam u narodne novine prijavu.. otisla sam u jukicevu i tamo me poslali u petrinjsku da prijavim policiji gubitak... ja sam bila tamo ali nisam vidla da ima za prijava gubitka zdrastvenih iskaznica nego samo osobnih itd.. nisam pitala nikoga na salteru jer niko nece pustit preko reda..a i sumnjam da bi mi tamo netko nesto korisno rekao jer svi samo blijedo gledaju i snevoljom govore gdje trebas ici.. i to ti jos i krivo kazu...vadim vec tu iskaznicu skoro dvije god, jer svaki put kad odem bilo u narodne bilo u petrinjsku ili jukicevu posaljhu me ponovno negdje ili nesto nevalja sad datum sam ovo ono... mislim neka mi netko kaze tocno sta kad i gdje trebam ici jer me vozaju ko majmuna po gradu i vec sedam puta nisam nista obavila a potrosila novaca vremena i zivaca...neka mi netko pojednostavni sto trebam uciniti da izadim izgubljenu radnu zdrastvenu iskaznicu! molim vas hvala!
dejjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:01   #19
ne znam jesam našla pravu temu za pitat ovo, ali ako netko zna, puno bi mi pomogao odgovor
ugl, je li onaj registarski broj koji se dobije na žutom kartonu, tj. "potvrdi o podnijetom zahtjevu za izdavanje osobne iskaznice" dok se čeka da se izradi osobna iskaznica isti serijskom broju te nove osobne?
hvala
Qashqai Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 11:00   #20
Trebao bi biti, ali pričekajte da dobijete pravu osobnu u ruke.
Mini9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.