Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 22:12   #1
CROPIX

Kao studentica novinarstva trebala bih ovo znati, posebno za nadolazeći ispit , no međutim, ne znam što je to točno.

Fotografska agencija, ali kako funkcionira? Pronašla sam na net-u da je u sklopu EPH, no ne razumijem na koji način. Također, koje su njene zadaće?
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:38   #2
Ukratko... EPH unutar sebe ima jutarnji, sportske, slobodnu, gloriju i tako dalje i tako blize... s obzirom da su prije recimo tekme dinamo-hajduk u birtiji sjedili dva fotografa jutarnjeg, dva sportskih, dva slobodne i jos minimalno dvojica iz drugih izdanja, a svi u principu rade za isti koncern, netko je dosao na ideju da to bas i nije isplativo. zato su ukinuti (vise ili manje) foto-odjeli u svakom od ovih izdanja i pokrenut je cropix. sad su fotografi prebaceni u tu agenciju, i na tekmu idu dvojica-trojica iz cropixa. poslije tekme oni to uploadaju u sustav cropixa, iz kojeg fotke vuce i jutarnji i sportske i slobodna i svi oni koji nisu iz cropixa a placaju za pristup (index.hr recimo). u principu rezanje troskova.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:36   #3
E, to je i mene zanimalo
__________________
Leve aes alienum debitorem facit, grave inimicum.
http://mpajic.carbonmade.com/
pajic3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:04   #4
Quote:
pajic3 kaže: Pogledaj post
E, to je i mene zanimalo
Pa da. Kud sam to pitanje dobila u kolokviju, još i na Index-u stalno nailazim na to - e pa ništa mi više nije bilo jasno osim toga da je to neka fotograska agencija, udruga ili slično.
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:10   #5
Uglavnom, imaju lose kompozicije i ne paze bas na bokeh.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.