Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2010., 13:32   #1
Banja Luka

Molio bi za malu pomoć... naime, zanima me što jeftiniji i što bolji smještaj (hoteli, hosteli, apartmani, sobe) preko vikenda u Banja Luci, za 3-4 osobe, negdje početkom ili sredinom kolovoza?

Ima li netko vlastita iskustva ili slično?

Unaprijed hvala
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:08   #2
hosteli u bl

Za jeftinije nocenje u BL evo tri hostela, tek otvoreni, do sada inace nije bilo ovog tipa smjestaja u gradu

http://www.hostel-banjaluka.com/

http://www.wix.com/sobaROOM/Hostel-Soba

http://www.hostelbanjaluka.com/

Cijena nocenja za prvi 11 eura, za ostale ne znam. Takodje, imaju uobicejeno hoteli i moteli, mislim da je uglavnom cijena oko 35 eura.

Ako ima nekih pitanja, mozda mogu odgovoriti.

Pozdrav iz Banje Luke
kobold is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:03   #3
Banja Luka

Uskoro bi se trebao preseliti u Banja Luku na god.,dvije dana,posao.

Recite malo,
mjesta za izaći,za pogledati,
kako se uopče živi tamo??

__________________
Karakter nemam,moral ne posjedujem
Apsints is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:44   #4
ne mogu ti puno pomoci, jer sam samo po danu obilazila banja luku, ali ako pozelis osvjezenje u toplicama (zimi u zatvorenim, a ljeti u otvorenim bazenima ), odi u mjesto Laktaši (cca 20 km od banja luke udaljeno), imaju lijepo uredjene toplice. Te toplice uz termalne vode imaju i bazen sa "normalnom" vodom. lijepo uredjeno. Kad bi isli na jug Hrv. preko Bosne, uvijek bi stali tamo da se malo okupamo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:40   #5
Quote:
Apsints kaže: Pogledaj post
Uskoro bi se trebao preseliti u Banja Luku na god.,dvije dana,posao.

Recite malo,
mjesta za izaći,za pogledati,
kako se uopče živi tamo??

Predlazem setnju na Banj Brdo ( bivsi Sehitluci ). Zatim vrijedi vidjeti i kanjon Vrbasa. U centru grada je i tvrdjava Kastel, isto se moze lijepo prosetati.
U Banja Luci ima dosta mjesta za izlazak, npr. klubovi ( Kruna, K4, Mistik,...). Prosetati i popiti kafu mozes u tzv. parkicu ( centar ), a posebno je lijepo kad su baste otvorene...Od restorana bi preporucila Malu Stanicu ( kod zgrade vlade i u TC Merkator ), zatim Marko Polo ( kod Rebrovackog mosta ), San Remo...Tu ces sigurno dobro jesti, iako su cijene malo vece nego u drugim restoranima, ali je zato hrana izvanredna.
Obavezno probaj cevape, u zanatskom centru imaju 3-4 dobra mjesta...U Banja Luci se moze dobro zivjeti, ali naravno kao i svagdje zavisi od finansijskih mogucnosti...
Eto toliko...Pozdrav i uzivaj u Banja Luci !
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 17:11   #6
Joooj Marco Polo je uzasan restoran.
Ja preporucujem Ogniste, Citadelu i eventualno Jezero.
Ali kao sto si rekla u B. Luci se moze super i opusteno zivjeti samo ako su financije malo vece.
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:55   #7
Pozdrav!
U Banjaluci se zivi lijepo, moje subjektivno misljenje je da je to najbolji grad za zivot u BiH, ima dovoljno sadrzaja i svasta se izgradilo u posljednje vrijeme, a opet je jeftiniji od npr Sarajeva...
Klubova ima dosta, sigurno 10-ak velikih i to ces vrlo brzo upoznati i vidjeti sta ti odgovara jer ljudi ovdje uvijek hvale jedan, a pljuju po drugom
Kao sto si vec procitao, sa solidnim primanjima zivis super, mozes da se hranis vani, restorana je jako puno....moja preporuka je Ognjiste, Citadela,Marco Polo, Italy, Vrbas...ako hoces da se najedes...Mala Stanica je trenutno najfancy mjesto gdje se skuplja tzv banjalucka krema, sa velikim naglaskom na tzv, sa veoma prosjecnim menijem i visokim cijenama...ali ko voli, neka izvoli..San Remo je ista prica, ali basta ljeti je predivna, pa vrijedi, ali zimi bolje pij kafu na nekom drugom mjestu jer ces je svuda placati 1,5KM, a u San Remu 2,5KM (2KM je priblizno 1 euro)
Ljeto je uvijek bolje...jako puno lijepih bastica, ali ne u tzv parkicu po mom ukusu jer je parkic davno izgubio svoj status slatkih bastica gdje se skuplja "fina" raja i pretvoren u plasticne tende sa narodnjackom muzikom.
Ljeti sjedi pored Vrbasa u jednom od kafica (Marco Polo, Kanjon, Buk...) probaj rafting, par otvorenih bazena, dosta koncerata na otvorenom, izletiste Sehitluci....
Slobodno pitaj ako te nesto konkretno interesuje i napisi nam znas li u kojem dijelu grada ces da zivis, da mogu da ti opisem kvart
Mocca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 09:48   #8
Quote:
Malinnna kaže: Pogledaj post
Joooj Marco Polo je uzasan restoran.
Ja preporucujem Ogniste, Citadelu i eventualno Jezero.
Ali kao sto si rekla u B. Luci se moze super i opusteno zivjeti samo ako su financije malo vece.
Zao mi je sto imas lose iskustvo sto se tice Marka Pola. Ja sam vise puta bila tamo, svaki put sam porucivala nesto drugo i stvarno je bilo super...

"Restoran Jezero" je vec duze vrijeme zatvoren.
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 09:57   #9
A da, zaboravila sam, Incelov bazen je renoviran i sad je stavrno super...

A sto se tice restorana "Mala Stanica" ima ubjedljivo najjaci meni i sve sto sam probala tamo bilo je FANTASTICNO, tako ako zelis posjeti ga pa ces se i sam uvjeriti, nesto potpuno drugacije od ostalih...A da li se skuplja krem ili ne, to me bas ne zanima, odem tamo sa suprugom, odlicno jedemo, i to je to. Jest da su cijene visoke, ali to nije razlog da ga svrstavamo u "negativne"...Inace svi ostali restorani imaju identicne i dosadne menije...
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:52   #10
Quote:
Kiss80 kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto imas lose iskustvo sto se tice Marka Pola. Ja sam vise puta bila tamo, svaki put sam porucivala nesto drugo i stvarno je bilo super...

"Restoran Jezero" je vec duze vrijeme zatvoren.
Sto se tice Marka Pola nisam bila zadovoljna iz razloga sto smo narucili kao nesto kinesku hranu koju su nam posluzili bez rize.

Zao mi je da Jezero ne radi. Nisam znala. Nisam dugo bila u B.L. Ali voljeli smo tamo otici ljeti. Prosetati oko jezera, i onda sjesti na njihovu tarasu i nesto jesti... Mmmmm.

Jos jedan savjet za otvaraca teme: jako dobro cuvaj svoje auto. Mom su dragom 'ladno ukrali auto kada mi je dolazio u posjet iz Njemacke. (Strane tablice, nova Skoda Oktavija - primamljiva ponuda )
Iako B.L. i nema mnoge sadrzaje koje kareterisu glavni grad, ipak je u B.L. jako lijepo zivjeti. Moj dragi koji je Njemac, bi se rado preselio u B.L. Mislim da to ima veze sa lijepim (citaj napirlitanim zenama).
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:09   #11
U Marku Polu jedem sve osim kineske, tako da nisam imala takva iskustva...pa gdje bez rize, kao svadba bez torte....
Na forumu uvijek kazem svoje subjektivno misljenje i valjda je to njegova svrha, te postujem da se nesto nekome svidja, a nekome ne, ali parkic,Malu Stanicu i San Remo ne volim,kao neko ko zivi ovdje ih nikada ne preporucujem prijateljima i ne svrstavam ih u negativne samo zbog bezobraznih cijena nego zbog vise toga, ali kada tema bude restorani BL onda cu nasiroko o njima i svrstavacu ih tamo gdje im je po LICNO mom misljenju mjesto
Vjerovatno je individualno, ali ja nemam potrebu da platim piletinu sa malinama ili necim slicno nebuloznim, kao kajganu svetog petra, samo jer zvuci atraktivno i to ne radim bila u Banjaluci, Dubaiu ili u Njujorku. Ukusi su razliciti i svako ima svoje misljenje
Ali....ako neko hoce da plati, njegova stvar...pretpostavljam da ce autor teme otici jer malo ko od ljudi sa strane zaobidje Malu Stanicu, pa neka sam procjeni.
Za cevape ne znam, jer ih ne jedem, to bolje zna nasa dijaspora
Mocca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:52   #12
Quote:
Mocca25 kaže: Pogledaj post
U Marku Polu jedem sve osim kineske, tako da nisam imala takva iskustva...pa gdje bez rize, kao svadba bez torte....
Na forumu uvijek kazem svoje subjektivno misljenje i valjda je to njegova svrha, te postujem da se nesto nekome svidja, a nekome ne, ali parkic,Malu Stanicu i San Remo ne volim,kao neko ko zivi ovdje ih nikada ne preporucujem prijateljima i ne svrstavam ih u negativne samo zbog bezobraznih cijena nego zbog vise toga, ali kada tema bude restorani BL onda cu nasiroko o njima i svrstavacu ih tamo gdje im je po LICNO mom misljenju mjesto
Vjerovatno je individualno, ali ja nemam potrebu da platim piletinu sa malinama ili necim slicno nebuloznim, kao kajganu svetog petra, samo jer zvuci atraktivno i to ne radim bila u Banjaluci, Dubaiu ili u Njujorku. Ukusi su razliciti i svako ima svoje misljenje
Ali....ako neko hoce da plati, njegova stvar...pretpostavljam da ce autor teme otici jer malo ko od ljudi sa strane zaobidje Malu Stanicu, pa neka sam procjeni.
Za cevape ne znam, jer ih ne jedem, to bolje zna nasa dijaspora
Naravno, o ukusima ne treba raspravljati. Ja sam rodjena banjalucanka, i jako rado povremeno odem na cevape i mislim da ih svako ko dodje u Banja Luku treba probati...Oni bar nisu skupi :-), a ukusni su i covjek se od njih sigurno moze najesti...
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:14   #13
Naravno...mi ih se najedemo po rostiljima ljeti, pa su nam vise preko glave
Najvise ih ima u starom zanatskom centru, tu je i pizzeta koja stvarno ima dobre pite za sve koji vole.
Za sve koji non stop jedu vani i uopste ne spremaju hranu tu je i expres restoran u hotelu Vidovic u centru grada, gdje su cijene stvarno pristupacne, a hrana OK.
Uglavnom, Banjaluka je meni najlepsa u proljece, kada mnogobrojne aleje olistaju....iako ovdje divlja gradnja, Banja Luka je jos uvijek grad zelenila...
Mocca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:31   #14
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ne mogu ti puno pomoci, jer sam samo po danu obilazila banja luku, ali ako pozelis osvjezenje u toplicama (zimi u zatvorenim, a ljeti u otvorenim bazenima ), odi u mjesto Laktaši (cca 20 km od banja luke udaljeno), imaju lijepo uredjene toplice. Te toplice uz termalne vode imaju i bazen sa "normalnom" vodom. lijepo uredjeno. Kad bi isli na jug Hrv. preko Bosne, uvijek bi stali tamo da se malo okupamo.
Actros?
Bio na pizzi pa sam vidio
__________________
Karakter nemam,moral ne posjedujem
Apsints is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:41   #15
koliko oni imaju ili nemaju problema s Hrvatima?hrv.tablicama na automobilu.
Više me brinu manje sredine i sela oko B.luke,

čitao sam na dr,forumima da su ljudi znali imati problema s mještanima na jugu Srbije pa dali je tako i u Republici Srpskoj?
__________________
Karakter nemam,moral ne posjedujem
Apsints is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:35   #16
Quote:
Apsints kaže: Pogledaj post
Actros?
Bio na pizzi pa sam vidio
Ja dugo nisam bila u Actrosu, jer je malo dalje od Banja Luke, ali sam cula da imaju odlicnu picu, takodje je i ambijent odlican, imaju i bazen...
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:38   #17
Quote:
Apsints kaže: Pogledaj post
koliko oni imaju ili nemaju problema s Hrvatima?hrv.tablicama na automobilu.
Više me brinu manje sredine i sela oko B.luke,

čitao sam na dr,forumima da su ljudi znali imati problema s mještanima na jugu Srbije pa dali je tako i u Republici Srpskoj?
U globalu-nema problema, jako puno ljudi dolazi sa automobilima hrvatskih tablica, ali kao i u Hrvatskoj-uvijek imas pojedinaca koji su spremni uciniti nesto ruzno...
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:37   #18
Quote:
Apsints kaže: Pogledaj post
Actros?
Bio na pizzi pa sam vidio
Mislim da nasmijanonebo misli na bazen u Laktasima, koji je prije 3 godine renoviran i lijepo je tamo otici na kupanje...Actros je malo dalje od grada.
Kiss80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:39   #19
Ja zaista dugo nisam cula da je neko u Banjaluci imao problema sa hr tablicama, pred mojom zgradom su parkirana 2 hr auta vec godinu dana...moje je vise izgrebano od njihovih, ma, ne brini se.....ali sam za kradje auta cula, ali vise sa njemackim, austrijskim i slicnim tablama.
Aktros ti je pola sata autom, ljeti je lijepo jer imaju finu bastu i bazen i pizza je super
Mocca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:46   #20
Quote:
Kiss80 kaže: Pogledaj post
Mislim da nasmijanonebo misli na bazen u Laktasima, koji je prije 3 godine renoviran i lijepo je tamo otici na kupanje...Actros je malo dalje od grada.
dobro si skuzio, mislila sam na same Laktaše, tj. bazene tamo (to sam i sama napisala u svom prvom postu na ovoj temi), za Actros ne znam, prvi put sad cula za to
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.