Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 14:40   #861
Uspio sam doći do telefona i maila osobe koja navodno zna i može pomoći oko plaća koje prelaze god. limite.
Čekam odgovor
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 15:37   #862
Quote:
gale75 kaže: Pogledaj post
I onda ja ručno ispravila sve greške (51 djelatnik je u pitanju...) i pošaljem, a ono mi lijepo napiše: "Obrazac s istim identifikatorom je već poslan na provjeru i ne valja".
Pa sam onda ponovno napravila novi obrazac, ponovno promijenila ručno podatke za svih 51. djelatnika , poslala JOPPD i opet dobila isti opis greške
I eto došla ovamo i pročitala SVE Vaše postove i ne nađoh pomoć za sebe, pa Vas sad molim: POMAGAJTEEEE
Na eporeznoj pod pregled podataka, pa pohranjeni neposlani obrasci - pogledaj da li imaš obrazac koji si prethodno slala. Ako ga vidiš, pobriši ga, i ponovno pošalji ispravni obrazac.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 16:12   #863
Quote:
Francisko kaže: Pogledaj post
...
Moja preporuka ti je da koristiš IE

Quote:
gale75 kaže: Pogledaj post
...
koju grešku ti javlja?

Zadnje uređivanje lili p. : 18.01.2014. at 21:11. Reason: quote fix
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:19   #864
jel netko imao situaciju da plaća za sve radnike nije prošla isti dan - doprinosi svi plaćeni a plaće ne ....
idu sad 2 obrasca JOPPD?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:20   #865
ako ti javlja ovo "Obrazac s istim identifikatorom je već poslan na provjeru i ne valja" možda ga šalješ kao ispravak a to nije dobro - mora ostati broj 1 kao izvorni ....
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 00:54   #866
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
jel netko imao situaciju da plaća za sve radnike nije prošla isti dan - doprinosi svi plaćeni a plaće ne ....
idu sad 2 obrasca JOPPD?
Nisam imala, ali sam čula nešto, što bih voljela da netko ovdje potvrdi, ako je probao, jer bi bilo zgodno to upotrijebiti, ako je moguće.

Načelno se doprinosi plaćaju posljednji dan u mjesecu nakon isteka mjeseca za koji je plaća obračunata, ukoliko nije isplaćena neto plaća (plus porez i prirez).

Međutim, ima slučajeva kada ljudi plate samo doprinose, prije neto plaće, kada još oni nisu dospjeli, a poslije isplate i neto plaću.

Najnormalnije u času isplate doprinosa stave oznaku primitka 0041, a kada budu isplaćivali neto, stavit će oznaku primitka 0051.


Ako je to stvarno tako, a ima smisla da i bude, kao da su morali malo "olabaviti" postupanja, u tvom slučaju stavi u prvi JOPPD ukupnu isplatu plaće za one radnike kojima je sve prošlo.

Radnicima kojima su prošli doprinosi, a plaća neće biti isplaćena, stavi u isti JOPPD obrazac i njihove plaće s oznakom primitka 0041.

U drugom JOPPD obrascu, na dan isplate neto plaće, iskaži samo ove koji naknadno primaju neto (plus porez i prirez), s oznakom primitka 0051.

Malo petljavo sam ovo napisala, ali se nadam da ćeš razumijeti što sam htjela istaknuti.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 00:59   #867
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post


U JOPPD žargonu, izgleda da sam ovdje jedini sretnik koji se zabavlja primicima 0002 i 0003


Što se limitiranih plaća tiče, mogu reći što su meni rekli...
Doprinosi MIO1 i 2 se plaćaju do najviše mjesečne osnovice (47202 za 2013.) sve dok se ne dođe do najviše godišnje osnovice.
Nakon toga se MIO1 više ne plaća, a MIO2 se plaća bez limita.

Neka si sretnik, neka nas i takvih ima, a daj Bože da ti se i mi priključimo uskoro!
Zato piši što saznaš!!! (da se pripremimo na vrijeme ).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 11:16   #868
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Neka si sretnik, neka nas i takvih ima, a daj Bože da ti se i mi priključimo uskoro!
Zato piši što saznaš!!! (da se pripremimo na vrijeme ).
A ne, nije to moja plaća.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 12:33   #869
IP predaja plaća za 12. mj i JOPPD

Može li mi netko reći, da li u IP za 2013. godinu, ulazi sada ova plaća za 12. mjesec 2013. godine, koju smo prijavljivali na JOPPD-u u 2014. godini??
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 12:48   #870
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
A ne, nije to moja plaća.
Ja nemam veze s APIS-om ,
a ti nemaš veze s 0002,0003!

Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći, da li u IP za 2013. godinu, ulazi sada ova plaća za 12. mjesec 2013. godine, koju smo prijavljivali na JOPPD-u u 2014. godini??
Ne
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 12:51   #871
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći, da li u IP za 2013. godinu, ulazi sada ova plaća za 12. mjesec 2013. godine, koju smo prijavljivali na JOPPD-u u 2014. godini??
Ne.
U IP za 2013 ti ulazi sve ono što si isplatila u 2013. godini. Ako si plaću za 11/2013. isplatila u 12. mjesecu 2013. ona ti je zadnji redak u IP obrascu za 2013. I iskazana je u ID obrascu.
Plaća za 12/2013 ako je isplaćena u 01/2014. je prvi redak IP obrascu za 2014. godinu i iskazana je u JOPPD obrascu.
Nadam se da nisam zakomplicirao i da kužiš
Pozdrav!!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 20:42   #872
Quote:
Pero-zg kaže: Pogledaj post
Ne.
U IP za 2013 ti ulazi sve ono što si isplatila u 2013. godini. Ako si plaću za 11/2013. isplatila u 12. mjesecu 2013. ona ti je zadnji redak u IP obrascu za 2013. I iskazana je u ID obrascu.
Plaća za 12/2013 ako je isplaćena u 01/2014. je prvi redak IP obrascu za 2014. godinu i iskazana je u JOPPD obrascu.
Nadam se da nisam zakomplicirao i da kužiš
Pozdrav!!!!
Beskrajno zahvalna
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 21:47   #873
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Nisam imala, ali sam čula nešto, što bih voljela da netko ovdje potvrdi, ako je probao, jer bi bilo zgodno to upotrijebiti, ako je moguće.

Načelno se doprinosi plaćaju posljednji dan u mjesecu nakon isteka mjeseca za koji je plaća obračunata, ukoliko nije isplaćena neto plaća (plus porez i prirez).

Međutim, ima slučajeva kada ljudi plate samo doprinose, prije neto plaće, kada još oni nisu dospjeli, a poslije isplate i neto plaću.

Najnormalnije u času isplate doprinosa stave oznaku primitka 0041, a kada budu isplaćivali neto, stavit će oznaku primitka 0051.


Ako je to stvarno tako, a ima smisla da i bude, kao da su morali malo "olabaviti" postupanja, u tvom slučaju stavi u prvi JOPPD ukupnu isplatu plaće za one radnike kojima je sve prošlo.

Radnicima kojima su prošli doprinosi, a plaća neće biti isplaćena, stavi u isti JOPPD obrazac i njihove plaće s oznakom primitka 0041.

U drugom JOPPD obrascu, na dan isplate neto plaće, iskaži samo ove koji naknadno primaju neto (plus porez i prirez), s oznakom primitka 0051.

Malo petljavo sam ovo napisala, ali se nadam da ćeš razumijeti što sam htjela istaknuti.
Ja probala u Synesisu stavit na isti JOPPD ovako:

1 radnik - 0001 primitak i 2 radnika - 0041 primitak (vlasnici, ne žele si isplaćivati neto, odriču se u ime prihoda - ne pitaj !) ali neće povući na isti JOPPD...

tako da mislim da ti ova varijanta ne prolazi na isti datum...

Na kraju sam odlučila za ove bisere stavit primitak 0001, pa nek plate doprinose i porez i prirez, a to što si neće isplatit neto, šta da im ja radim...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 23:42   #874
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ja probala u Synesisu stavit na isti JOPPD ovako:

1 radnik - 0001 primitak i 2 radnika - 0041 primitak (vlasnici, ne žele si isplaćivati neto, odriču se u ime prihoda - ne pitaj !) ali neće povući na isti JOPPD...

tako da mislim da ti ova varijanta ne prolazi na isti datum...

Na kraju sam odlučila za ove bisere stavit primitak 0001, pa nek plate doprinose i porez i prirez, a to što si neće isplatit neto, šta da im ja radim...

Nakon što si ovo napisala, nije mi dalo mira, već napravila kopiju knjige, stavila listama koje već imam novi datum 18.01., s time da sam jednom djelatniku promijenila oznaku primitka na 0041 i upisala datum dospijeća (ovo je vrlo bitan detalj-datum dospijeća sam upisala, a ne datum isplate).
Otišla na testni server i ... prošlo!

Odi na testni server i probaj još jednom.

P.S.
Još sam na poslu ....završavam zadnje Obrasce PDV (Liniću!, Liniću!....što ti sad radiš, da mi je znat)
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 01:49   #875
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Nakon što si ovo napisala, nije mi dalo mira, već napravila kopiju knjige, stavila listama koje već imam novi datum 18.01., s time da sam jednom djelatniku promijenila oznaku primitka na 0041 i upisala datum dospijeća (ovo je vrlo bitan detalj-datum dospijeća sam upisala, a ne datum isplate).
Otišla na testni server i ... prošlo!

Odi na testni server i probaj još jednom.

P.S.
Još sam na poslu ....završavam zadnje Obrasce PDV (Liniću!, Liniću!....što ti sad radiš, da mi je znat)
Ma nisam ni probavala na poreznoj jer mi Synesis nije povukao to dvoje u JOPPD...

Ja sam stavila primitak 0041, dospjeće 31.01., a datum isplate 18.01., kao i za radnicu koji ide komplet isplata i u JOPPD povuče samo tu radnicu, njih dvoje neće...

Koje datume si ti stavljala u dospjeće i isplatu ?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 03:16   #876
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni probavala na poreznoj jer mi Synesis nije povukao to dvoje u JOPPD...

Ja sam stavila primitak 0041, dospjeće 31.01., a datum isplate 18.01., kao i za radnicu koji ide komplet isplata i u JOPPD povuče samo tu radnicu, njih dvoje neće...

Koje datume si ti stavljala u dospjeće i isplatu ?
Stavila sam samo dospijeće 18.01. na oznaku primitka 0041, a isplata je prazna. Nju bi popunila na dan isplate neta (i promijenila s oznake primitka 0041 na 0051).

Pa to mi je i bila misao vodilja, da računalo ne zna koji je dan u mjesecu, već bilo koji datum upisan u polju: datum dospijeća ---> šalje na taj dan u JOPPD obrazac.
Samo je bila dilema, da li u poreznoj ima postavljeno ograničenje koje ne dozvoljava upisati oznaku primitka doprinosa prije stvarnog datuma dospijeća ili ne. Sad znamo i odgovor: može, koji hoćeš.

I onda nema problema, ako netko isplati samo doprinose prije dospijeća, a neto ne. Šalje se 0041 na dan puštanja doprinosa i datum puštanja doprinosa je datum dospijeća.
Kada bude išao neto, porez i prirez ---> oznaka primitka 0051 i upisuje se datum isplate. Stvar funkcionira!

Ovaj datum isplate nisam probala iz jednostavnog razloga što on mora proći na bilo koji datum. Ne može imati nikakvo ograničenje od strane Porezne uprave.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 03:44   #877
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Stavila sam samo dospijeće 18.01. na oznaku primitka 0041, a isplata je prazna. Nju bi popunila na dan isplate neta (i promijenila s oznake primitka 0041 na 0051).

Pa to mi je i bila misao vodilja, da računalo ne zna koji je dan u mjesecu, već bilo koji datum upisan u polju: datum dospijeća ---> šalje na taj dan u JOPPD obrazac.
Samo je bila dilema, da li u poreznoj ima postavljeno ograničenje koje ne dozvoljava upisati oznaku primitka doprinosa prije stvarnog datuma dospijeća ili ne. Sad znamo i odgovor: može, koji hoćeš.

I onda nema problema, ako netko isplati samo doprinose prije dospijeća, a neto ne. Šalje se 0041 na dan puštanja doprinosa i datum puštanja doprinosa je datum dospijeća.
Kada bude išao neto, porez i prirez ---> oznaka primitka 0051 i upisuje se datum isplate. Stvar funkcionira!

Ovaj datum isplate nisam probala iz jednostavnog razloga što on mora proći na bilo koji datum. Ne može imati nikakvo ograničenje od strane Porezne uprave.
Super, dobro je znati,

Meni je samo dilema budući da znam da ovi ne žele isplaćivati uopće neto, odriču se u ime prihoda firme bar još godinu dana, dali da:

1) stavim 0041 i da plate samo doprinose, i da ovi u poreznoj vide da ne isplaćuje neto, a samim time ni porez i prirez ili

2) staviti 0001, oni plate doprinose, porez,prirez, ali ne isplate neto...

sve sam sklonija varijanti 2, jel država u tom slučaju pobere sve što treba...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 09:31   #878
pozdrav svima!
Da li je netko imao problema s istekom rdc-certifikata? Nama je istekao 16.01.( prvi put nakon izdavanja ) i sad treba čekati 7 dana da dobijemo novi ,poslana je obavijest na poreznu, da li isplatiti plaću pa poslati obrazac kad stigne kartica ili da čekam jos 7 dana?
malalulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 09:38   #879
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno, u poreznoj upravi nemaju pojma o plaćama koje prelaze godišnji limit.

Pošaljem im upit o plaći koja prelazi godišnji limit, a oni meni pošalju primjer s plaćom koja prelazi mjesečni limit.

pozdrav Trnac! molim te kako i kome šalješ upit ?
malalulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 10:22   #880
Quote:
malalulu kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
Da li je netko imao problema s istekom rdc-certifikata? Nama je istekao 16.01.( prvi put nakon izdavanja ) i sad treba čekati 7 dana da dobijemo novi ,poslana je obavijest na poreznu, da li isplatiti plaću pa poslati obrazac kad stigne kartica ili da čekam jos 7 dana?
Zašto 7 dana čekati
Nikad nismo toliko čekali. Obično obavjest o isteku certifikata dođe puno ranije i ima dovoljno vremena za obnovu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.