Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 09:38   #1
Lightbulb Otočani

Jel ima među forumašima otočana (ili onih koji bi to htjeli postati)?

Ja kad se primaknem kraju radnog vijeka (i budem imao proporcionalno premnogo para) ću odselit na Murter definitivno. Zakon otok... ljudi su ono, tepli i kul, jedino po pitanju poduzetništva su genetski valjda predispozicionirani za sve sjebat
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:55   #2
Pola otočanka- Hvarka.

Koliko god obožavam taj otok ne bi se mogla tamo odseliti, zbog slabe mogućnosti zapošljavanja. Većina ljudi radi u kafićima i dućanima. Par odvjetnika, učitelja i medicinskih sestara..i to je to.

Druga slaba strana otoka jest loša povezanost s kopnom.
Trajekti su užasno spori.
Ukoliko se desi prometna nesreća, treba dolazit helikopter, što iziskuje određeno vrijeme. Nažalost, dosta ljudi umre čekajući.

Nadalje, za svaki veći zdravstveni problem potrebno je ić u Split, kao i ako se želiš školovati. Na otoku postoji gimnazija i ugostiteljska, pa većina mladih već s 14 godina napušta dom, što je dosta otužno za njih.

Prednosti dakako ima: od svog vrta u kojem sadiš ono što ćeš jest do boljeg vremena nego na kopnu i nepostojanja prometne gužve.

Al kino, kazališta, koncerti....sve to eventualno mora pričekati ljeto kad se umjetnici spuštaju na obalu. inače je život na otoku- mrtav.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:00   #3
Pa zato bi ja preselio ko penzić sa blagodatima strane i visoke penzije, brdom oplođenih ulaganja i moderne tehnologije. Internet, gliser, itd. A osim toga Murter je i kopneno povezan putem mosta.

Klince bi odgojio i odškolovao u civilizaciji, a onda bi se kao stari prdonja tak i tak maknuo negdje bogu iza nogu da pustim mlade generacije i svijet koji će me tad već počet pomalo 'ostavljat' u trci života da se odvija negdje 'preko horizonta'.

A ja ću forumarit, pisat blogove, prosipat ogromno iskustvo i zabavljat se na načine već na koje će se starci 2050-ih zabavljat
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:03   #4
Otok s mostom i nije otok Gnoti...
Meni se sviđa Cres - osobito onaj dio oko Belog... Jedino kaj kad se mi primaknemo penziji sve će to malko drukčije izgledat čini mi se...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:48   #5
Ako dočekam penziju, vjerojatno ću prodat kuću u Rijeci i kupiti nešto manje na Krku. Povezanost sa gradom je odlična pa ako si poželim otići u kazalište, kino, koncert, izložbu ili jednostavno na kavu u neki bolji kafić, sve je na dohvat ruke vožnjom od max 50 minuta. Postalo je stresno živjeti u gradu i mislim da mi uopće nebi falio dok se tamo još može uživat u miru, netaknutoj prirodi, čistom zraku, bez prometne gužve, semafora, problema sa parkiranjem.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 12:50   #6
Odrastao sam na Losinju i definitivno bih se volio vratiti na otok, ako bi mi objektivne okolnosti (tipa posao i lova) to dozvolile. Mada, na Losinju mi je vec prevelika guzva, a zaljubljen sam u Cres, pogotovo, kao i Paragalactic, u sjeverni dio. Mada, obozavam i Vis... Dakle, jedino rjesenje je natuci brdo para, kupiti kuce na nekoliko mjesta i biti gdje mi u nekom trenutku pase. Radim na tome, vec imam 3000 kn na knjizici...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:13   #7
Izvrsno konstruktivan doprinos raspravi young.but.dead? :klap:

Imam prijedlog: a da na Help! podforumu otvoriš malu školu prikladnog, svrsishodnog i svima omiljenog bavljenja forumom? Mislim, ako itko tako nešto treba napraviti, onda si to sigurno ti, sa ovakvim komentarom :klap:
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:22   #8
Ne, ne moraš se ispričavati. Naime, tako se topic ne zove. Zove se 'Otočani...' a u mom prvom postu koji dalje malo objašnjava temu stoji:
Quote:
ja kažem:
Jel ima među forumašima otočana (ili onih koji bi to htjeli postati)?
Stoga nalazim da tvoj gornji post ne daje naslutiti niti da si otočanin niti da bi htio postati, pa onda ne vidim šta radiš na temi?

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:31   #9
Ja ću dio svojih penzionerskih dana sigurno provesti na najotkačenijem otoku na Jadranu - na Susku. Jedino se bojim da će se do tada svi naši otoci potpuno promijeniti. Otprilike kao onaj otok iz filma Mediteraneo. Od raja do betonske rugobe sa milijun turista.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:43   #10
Pa reci onda
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 15:10   #11
ja sam vec desetljecima ( ) po mjesec ili dulje godisnje na Krku, a pred 2g sam bio na putu da se preselim trajno tamo, jer sam imao u rukama posao snova. koji sam nazalost sjebao i vratio se u zg.
ja cu na neki otok kad pozelim svijat gnijezdo, necu cekat penziju za to. pikiram jug, Korcula, Hvar najvjerojatnije. imaju svaki po jedan malo ljepsi gradic i krasnu prirodu i neke druge stvari koje meni jako trebaju. a to sa poslom, pa donesi posao sa sobom, stvori si ga, nema sanse da u turizmu propadnes ako imas i malo poslovnog duha. i ambicije.
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 16:34   #12
Meni je wet dream tele-commuting posao gdje ja radim na kompu 'doma' (objašnjenje navodnika će se otkrit samo po sebi) i poslodavcu šaljem rezultate rada prek net veze. E, i to sve poinstalirano na jebački ogromnu... mislim ono, dovoljno veliku da bude dom, ne treba bit ono izdrkotina ko od Ruskih tajkuna ili Paul Allena, jedrilicu, i onda plovit po svijetu i radit posao i zajebavat se.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 16:53   #13
Quote:
seti kaže:
ja cu na neki otok kad pozelim svijat gnijezdo, necu cekat penziju za to. pikiram jug, Korcula, Hvar najvjerojatnije. imaju svaki po jedan malo ljepsi gradic i krasnu prirodu i neke druge stvari koje meni jako trebaju. a to sa poslom, pa donesi posao sa sobom, stvori si ga, nema sanse da u turizmu propadnes ako imas i malo poslovnog duha. i ambicije.
Tu se slažem s tobom seti...

Niš ne bum čekao, samo da se još malo potkožim i izdivljam i
Moj izbor je Vis, sa ispostavom na Biševu. Sve što mi od civilizacije treba je jaka flat rate veza i bok.
Novine tam dolaze sa zakašnjenjem od cijelog dana, dakle imun sam na sve dnevno-politićke glupe probleme za koje mi puca.
Možda se riješim i ove svoje bolesne ovisnosti o nogometu i pogledam samo tu i tamo koju "pravu" tekmu lige prvaka.
Voziti neću. Uzgajam svoju prejebenu marijuanu i pazim je i čuvam
Naravno ganjam turizam, a ako ste bili zadnjih godina na Visu, vidjeli ste da mjesta za napredak ima mnogo. Samo mi moramo što prije ustrojit kvalitetnu građevinsku inspekciju na cijelom Jadranu koja bi pazila da ne zabetoniramo cijelu obalu, a da ono što se izgradi nije šaka u oko.

Nemojte mislit da je ovo priča bez pokrića. Već je dugo smišljam i imam dole frendove s kojima sam u stalnom kontaktu i neka priprema je već napravljena.

Eh da......uopće mi neće faliti gužva u gradu, kino, kazalište, ljudi, asfalt, snijeg, led....nastavite niz kako vam paše.

__________________
Ej, ti điberu...
Oćeš da ti manijak da po pičci?
djiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 17:18   #14
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Meni je wet dream tele-commuting posao gdje ja radim na kompu 'doma' (objašnjenje navodnika će se otkrit samo po sebi) i poslodavcu šaljem rezultate rada prek net veze. E, i to sve poinstalirano na jebački ogromnu... mislim ono, dovoljno veliku da bude dom, ne treba bit ono izdrkotina ko od Ruskih tajkuna ili Paul Allena, jedrilicu, i onda plovit po svijetu i radit posao i zajebavat se.
Ak uspiješ skupit dovoljno za oveću jedrilicu znači da ti rad za pare više neće bit potreban. Osim da možda kontroliraš stanje svog portfelja.
Al ideja kao takva je i moj san... Al na čvrstom tlu uz koje je privezan gliserčić. Jedva čekam da se ležeći u mreži razapetoj između dvije masline lagano njišem i odgurujem sačmaricom napunjenom solju koja služi za tjeranje zalutalih turista. Ah...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 17:55   #15
Sanjam o tome. Vis, Hvar, Korcula, Lastovo, Mljet... predivni su. Sto veca pripizdina, to bolje. Priroda, ljudi, mijene... postoji jedan otok na kojem ljudi ne zakljucavaju vrata od kuce jer se ne boje da ce im netko uci... to je ono sto trazim, mir, opustenost, lezernost...

djiber
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 18:00   #16
Gnothi, mi se vidimo pod stare dane na Murteru.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 18:56   #17
Quote:
s3v3n kaže:
zar nismo svi mi pomalo otočani kad eto odemo na godišnji na neki otok
zivot na otoku ne moze iskusist tijekom ljeta kad se tamo uglavnom zajebavas i kad ima dosta ljudi.
9 mjeseci godisnje je na otocima mrtvilo.
ni moja mama koja je odrasla na hvaru nije razmisljala o povratku na otok, jer je rekla da na otoku nema sta radit prije penzije.

dosadno je na otoku. pun ***** dosadno.
otocanima je dobro jer ne znaju za bolje. kad se negdje naviknes, postane ti ok. al..
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 19:14   #18
Život na škoju...
Ja sam provela prvih 18 godina svoga života i sad dolazim sa studija svakih 3 miseca.
Mislim da je predivno živit na otoku, ali ima to puno svojih dobrih i loših strana...
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 19:49   #19
NoWa, znam kak je po 'zimi', volim doć i po 'zimi' i zapravo onda bolje mogu upit 'atmosferu' otoka. Inače, po ljeti su svi ti otoci više manje isti.

Chevapchichi mit oder ohne ayvar, co to maš, i te spike. Sve smrdi na kreme, bučno, ona nedefinirana buka 'puno ljudi na plaži', prde motorini i to.

Ali kad zapuše bura, kad padne neka kiša pa ona suha zemljetina ispusti konačno svoj svježi miris... smilje itd. To je đir.

Ali normalno, ja tak kad dođem 'turistički' opet je to ono, moj izbor. Ovi doli umiru od dosade i besperspektivnosti, to je istina.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 13:37   #20
Rab, to je to
rodjen sam u Rijeci ali su mi starci iz Raba
sad imam i apartman direktno na moru

Ako sve ide planu bit će u penziji pola godine Rab,
pola godine Beč
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.