Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2021., 12:27   #201
Quote:
rhee13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Preporucila bih Vam dr. Anthonyja Deutschera (http://www.kraljeznica.com.hr/ ). Mislim da ce sada vec biti 10 godina da idem kod njega i apsolutno se isplati. Prvih godina sam isla skoro svaki dan pa uzimala pauze i nikada se nisam bolje osjecala. Kosta, ali iskreno, jedini je kiroprakticar kojem vjerujem. Prije samog tretmana radite rtg tako da nista nije na slijepo.
Oprosti, ali meni izgleda kao reklama.
10 godina odlaziti kod kiroprakticara, apsolutno mu se isplati.
Takvih 10, posao je osiguran.
Prije tretmana je obvezno napraviti rtg, a sad, pitanje je koliko on taj rtg razumije.
Dinka_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 19:53   #202
Može li pogrbljenost biti riješena kiropraktikom ?
Hulda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 18:10   #203
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
10 godina ideš ko njega i još ti problem nije rješen nego ko ovisnik moraš tamo ić i ostavljati novce.
a evo baš trčim tamo odmah
Ovakva razmisljanja i dovodi do razvoja raznih poremecaja. Neke stvari ne radis samo da bi rijesio problem, vec preventivno. Moja kraljeznica je odlicno, ali kao i sve, treba odrzavanje. Sati i sati ucenja utjecu itekako na cervikalni i lumbalni dio kraljeznice, plus razne mikrotraume kojima smo izlozeni svaki dan. Pa si ti misli jel se zelis vec s 30 godina poceti zaliti kako te stalno bole leda..
rhee13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 18:24   #204
Quote:
Dinka_777 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni izgleda kao reklama.
10 godina odlaziti kod kiroprakticara, apsolutno mu se isplati.
Takvih 10, posao je osiguran.
Prije tretmana je obvezno napraviti rtg, a sad, pitanje je koliko on taj rtg razumije.

Napisala sam u prethodnom postu da je to stvar moje odluke i odrzavanja zdravlja. Ponekad odem po par puta jednom tjedno, nekada ne odem 2 mj.
Ostavila sam samo dobronamjernu recenziju jer svatko od nas zna barem 10ak ljudi koji se zale na slicne probleme.

Smijesno je kako se ocekuje da se problem rijesi u 10 dolazaka (mozda nestane akutna bol), ali ono sto je godinama bila tlaceno i iskrivljeno, ne moze nestati preko noci. Ja nisam imala neki problem, osim sto sam kao i svaka klinka bila malo pogrbljena (ali danas je to normalno i lijeci se na onaj nacin, pazi kako se drzis).

Uvijek mozes rtg odnesi na ocitavanje nekome drugome.
Isli biste kiroprakticaru koji ne radi rtg, a onda kad jedan radi, taj to sigurno onako iz fore
rhee13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 21:40   #205
Quote:
rhee13 kaže: Pogledaj post
Napisala sam u prethodnom postu da je to stvar moje odluke i odrzavanja zdravlja. Ponekad odem po par puta jednom tjedno, nekada ne odem 2 mj.
Ostavila sam samo dobronamjernu recenziju jer svatko od nas zna barem 10ak ljudi koji se zale na slicne probleme.

Smijesno je kako se ocekuje da se problem rijesi u 10 dolazaka (mozda nestane akutna bol), ali ono sto je godinama bila tlaceno i iskrivljeno, ne moze nestati preko noci. Ja nisam imala neki problem, osim sto sam kao i svaka klinka bila malo pogrbljena (ali danas je to normalno i lijeci se na onaj nacin, pazi kako se drzis).

Uvijek mozes rtg odnesi na ocitavanje nekome drugome.
Isli biste kiroprakticaru koji ne radi rtg, a onda kad jedan radi, taj to sigurno onako iz fore
Bio sam negdje prije i ja kod istog čovjeka, ali mislim da neću više ići. Razlozi:
1. Kao što je ranije netko napisao, čovjek ima presudu iz matične zemlje Kanade da ne smije koristiti DR niti Kiropraktičar pored svoga imena, ali eto kod nas prolazi. Ne ulazim u razloge takve presude...
2. Mislim da baš "dere" po džepu. Prvi pregled ukupno cca 20ak minuta i od toga 15min predavanja. Cijena prava sitnica = 500kn, ali hajde valjda svi tako više naplate prvu. Svaka nova sesija je 200kn, a traje max 2-3 min koliko sam uspio vidjeti i to većinom uvijek isti zahvat svima. Bitno da "škljoca" jel pa onda valja
3. Nakon pregleda rtg snimke, vidi se da mi je kralježnica u nekim dijelovima malo van perfektne krivulje, ali nemam ja baš sad neke tegobe. Odmah mi je rekao da trebam to popravljati minimalno par godina i naravno odmah 6-mjesečni paket od 90 tretmana za promo cijenu od samo 7000kn. Dolazak 3-5 puta tjedno kao da ideš u lokalni konzum. I pretpostavljam da kada ispucam kredit bih trebao opet tako uzeti. Mislim nisam osoba koja bi štedila na svojem zdravlju, ali ovo mi se čini baš kao šišanje.
4. Pošto je iznos malo veći pitam da li se bar može karticom platiti. Samo keš prima što znači da nema računa uopće. Ja ga nisam dobio. I sad neka se nešto dogodi na kralježnici, koga tužiti kad ne postoji trag da si bio kod njega. Vidim da ljudi imaju neku njegovu knjižicu mada ne znam koliko je to valjano...
5. Većina poznanika koja ima iskustva sa nekim drugim kiropraktičarima su obično bili samo par puta i to na traženje kiropraktičara da mu ne trebaju više dolaziti i da krenu vježbati. Ovo mi je bilo prvi put da čujem da netko odmah nudi tako puno tretmana.

Uglavnom, to je eto moje iskustvo. Sad ako nekome pomaže to što on radi, onda super. Vidio sam da je dosta prometno kod njega (za mojih 20-25 min mislim da je prošlo bar 10 ljudi ).

Kapa dolje za moć uvjeravanja i spiku koju čovjek ima. Stvarno te onako i zainteresira i malo uplaši pa te onda vodi prema svojim paketima da odmah to čim prije uplatiš I kreneš...

Ja se bacam ipak na običnu fizikalnu terapiju ako zaboli i naravno na vježbanje
DosaoSam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 01:28   #206
Quote:
Hulda kaže: Pogledaj post
Može li pogrbljenost biti riješena kiropraktikom ?
Mislim da ne. Kiropraktika pomaze kod ukocenosti ili povremenim terapijama.
Nesto kao fizioterapeut.
Skolovani kiroprakticar i lijecnik opce prakse kojeg sam upoznala krajem 80-tih, i kojeg sam rado preporucila svima koji su imali nekih problema, mislim da je umro.
Ukoliko se radi o pogrbljenosti kao posljedici nepravilnog drzanja, moze se korigirati ciljanim vjezbama.
Ukoliko se radi o tezem obliku, u nekim slucajevima moze se korigirati operativnim zahvatom.
Ukoliko se radi o genetskim deformacijama koje zahvacaju i grudni kos, mislim da preostaju vjezbe za prevenciju daljnjih deformacija.
Bitan faktor je starosna dob, kao i pregled i konzultacije u nekoj nadleznoj medicinskoj ustanovi u kojoj se mogu napraviti pretrage i snimke postojeceg stanja.
Dinka_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 02:01   #207
Quote:
rhee13 kaže: Pogledaj post
Napisala sam u prethodnom postu da je to stvar moje odluke i odrzavanja zdravlja. Ponekad odem po par puta jednom tjedno, nekada ne odem 2 mj.
Ostavila sam samo dobronamjernu recenziju jer svatko od nas zna barem 10ak ljudi koji se zale na slicne probleme.

Smijesno je kako se ocekuje da se problem rijesi u 10 dolazaka (mozda nestane akutna bol), ali ono sto je godinama bila tlaceno i iskrivljeno, ne moze nestati preko noci. Ja nisam imala neki problem, osim sto sam kao i svaka klinka bila malo pogrbljena (ali danas je to normalno i lijeci se na onaj nacin, pazi kako se drzis).

Uvijek mozes rtg odnesi na ocitavanje nekome drugome.
Isli biste kiroprakticaru koji ne radi rtg, a onda kad jedan radi, taj to sigurno onako iz fore
Svaki covjek koji ima zdravstvenih problema, ima pravo traziti i naci rjesenje.
Osim toga, napisala si da si prvih godina isla kod kiroprakticara skoro svaki dan.
Oprosti, ali sa duznim postovanjem, moram ti reci da nemas pojma sto je kiropraktika. I molim te ne dovodi ljude kojima je potrebna pomoc u zabludu.
Iz kojeg razloga bi isla kontrolirati rtg kod drugog doktora ako sam s povjerenjem i preporokom dosla kod doktora?
Dijeliti savjete je odgovornost s moralne i ljudske strane. Osobito kad je zdravlje u pitanju.
Lijecnici polazu zakletve, cula si za to, pretpostavljam.
@DosaoSam je dao dobar odgovor.
Ako ne posjeduje racun i ugovor s bankom, a u startu propisuje pakete, onda samo naivan covjek i covjek koji je u teskoj nevolji moze progutati neprovjerenu pricu.
Ako postoji zabrana u maticnoj zemlji koja je dostupna za provjeru, onda ga treba prijaviti na inspekciju rada.
Ako ne izdaje racune, onda ne placa niti porez. Nadlezne ustanovu bi trebala biti obavijestene prije nego netko strada.
Bilo je nesto slicno negdje u Podsusedu. Ne sjecam se tocno detalja.
Nezadovoljni klijenti su prijavili nekog takodjer stranog terapeuta.
Preko noci je nestao sa svim namjestajem iz unajmljenog prostora.
Ako je stranac ne mora znaciti da je posten i kompetentan.
Ljubazan je i brizan, prvenstveno zbog sebe. Mora klijenta osvojiti.
Odgovorno i javno tvrdim da prodaja visemjesecnog kiropraktickog paketa je za prijavu nadleznim ustanovama.
Kako da se iskorijeni plodno tlo kriminala ako se konstantno navodnjava?
Dinka_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 15:36   #208
Ja samo mogu reći svoje iskustvo a to je kod gospodina Bolkovca (https://hiropraktika-bolkovac.hr/index.php ). Prvo sam išao kod tate a sad odem kod sina kad osjetim da me počinje zatezati.
Nema tu neke magije čovjek mehanički namješta (vraća) u početni ili normalni položaj. Koliko god da je težak problem (bol se spustila u noge recimo) čovjek maksimalno radi 2 tretmana (razmak dan). Ja odem cca jednom godišnje na održavanje (na kanal) i odlično mi je a prvi put sam išao nakon što sam 20 dana bio na brufenu i čekao pregled kod doktora. Da skratim prvi tretman utorak drugi u četvrtak za vikend sam bio natrag na treningu.
Dakle preporuka čovjek ima ordinaciju i dobijete račun. Cijena mislim da je 300 kuna tretman ali nisam sad dugo bio pa nisam siguran.
Dobrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2021., 21:04   #209
Pozdrav ljudi,

Imate li koju preporuku za kiroprakticara u Splitu? Ili u koga ne ici ��
prcko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 20:35   #210
Zbog posla kičma mi je pogrbljena.
I stekao sam lošu naviku sjedeći biti pogrbljen.

Koliko kiropraktika to može ispraviti..?
Kevlar Zulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 16:31   #211
Quote:
Kevlar Zulu kaže: Pogledaj post
Zbog posla kičma mi je pogrbljena.
I stekao sam lošu naviku sjedeći biti pogrbljen.

Koliko kiropraktika to može ispraviti..?
Moze, kiropraktika i sluzi za takve probleme.

Moze li tko preporuciti dobrog kiroprakticara u zagrebu?
Ne zanimaju me fensi smensi mjesta gdje sve izgleda ko u bolnici, uređeno dotjerano i skupo, sa osobljem, sestrama i takvim pizdarijama. Takvi naplacuju masno a za kurac.
Zanima me neki skromni kiroprakticar, majstor zanata, da se kuzi u posao a ne naplacuje ko raketni znanstvenik
__________________
Meri Cetinic, Zorica Kondza i Jasna Zlokic su jedna te ista osoba
Ramones1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 12:09   #212
Quote:
Herodiada kaže: Pogledaj post
Zna li itko ovdje vise o ovom kiroprakticaru iz Splita posto vidim da se nikud ne oglasava nit ga se moze naci na internetu. Nacula sam da je sarlatan.
Jeste li došli do nekakvih informacija? Dobio sam kontakt od jednog poznanika pa i mene zanima. Zahvaljujem.
ivicasikirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 12:36   #213
Zašto je kiropraktika na alternativi? Zar, onak... Ljudi ne studiraju kiropraktiku i imaju svoje klinike?
Ima u Zg Kiropraktika Takahashi. Navodno je jako dobar... I legalan. Pa ako nekog zanima.

Ps - nvm vidjela sam sad da spada pod alternativnu medicinu. Oops
Lolita2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 13:16   #214
Radi li tko u RH s djecom integraciju reflexe pomoću kiropraktike?

https://www.evergreenchiropractor.co...tal-disorders/
maler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.