Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2005., 13:58   #1
Izolacija vanjskih zidova iznutra

Na već postojećem objektu (kuća) radim kompleto uređenje prvog kata.
Zidovi su od cigle 25cm, s vanjske strane je fasada. S obzirom da ova kombinacija ne predstavlja baš neku izolaciju moja je ideja da na sve vanjske zidove stavim 10cm kamene vune i knauf kao izolaciju.
Zanima me koliko je dobra ovakva kombinacija i da li postoje neki posebni detalji na koje treba paziti.
Ako netko ima neki drugi pametniji savjet koji bi poslužio kao dobra izolacija neka predloži.
Ponovo raditi vanjsku fasadu nije opcija...preskupo je.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:32   #2
To je dobro rijesenje .
Ok , nije najbolje , ali je isplativo .
Postoji mogucnost da se pojavi pljesan na stropu ,kraj izolacije, ali nemoj da te to zamara.
Pogledaj dosadasnje topice na tu temu .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 12:16   #3
Quote:
bodul kaže:
To je dobro rijesenje .
Ok , nije najbolje , ali je isplativo .
Postoji mogucnost da se pojavi pljesan na stropu ,kraj izolacije, ali nemoj da te to zamara.
Pogledaj dosadasnje topice na tu temu .
Proučio sam skoro cijeli forum, i meni se čini da je to ok, jedino se bojim kondenzacije vlage na spoju cigle i tervola. Prema mojem razmišljanju tu bi mogla pomoći paropropusna folija, samo bi trebao mišljenje nekoga sa više iskustva da potvrdi da je to ok.
S obzirom da prvi puta nešto takvo radim ne bi htio zeznuti nešto generalno što ću skužiti kad već bude kasno za promjene.
Inače strop je od drvenih greda (14x16), ispod ide spušteni strop od knaufa sa 20 cm tervola, tu nemam neke alternative i tu ne može doći do kondenzacije jer je iznad tavan koji je skroz izoliran i nema neke razlike u toplini između donjeg prostora i tavana.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 13:03   #4
Prouči malo parne brane, kako se i zašto izvode. Odi na knaufove stranice i poskidaj si njihove raznorazne savjete i uputstva u pdf-u. Objašnjavaju kako i gdje izolacija, koji nosači, koje ploče... sve detaljno i precizno. Ako još bude nedoumica priupitaj ponovno.

Inače ti je zamisao čisto OK.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 21:32   #5
Tu sam nekaj o tome napisal
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:09   #6
Quote:
Veky kaže:
Prouči malo parne brane, kako se i zašto izvode. Odi na knaufove stranice i poskidaj si njihove raznorazne savjete i uputstva u pdf-u. Objašnjavaju kako i gdje izolacija, koji nosači, koje ploče... sve detaljno i precizno. Ako još bude nedoumica priupitaj ponovno.

Inače ti je zamisao čisto OK.

Bio sam već...sve sam isprintao i pročitao.
Sad druga je stvar da li sam ja dobro shvatio ono što tamo piše.
Po meni bi trebalo kad se postavi metalna konstrukcija na nju staviti parnu branu i onda knauf ploče.
Ne bi trebalo nikakav razmak ostavljati između zidova i tervola jer je smisao tog razmaka ventilacija, a zidovi će biti potpuno zatvoreni i nemaju se otkuda ventilirati.
Parna brana bi u mom slučaju trebala spriječiti pojavu kondenzacije unutar konstrukcije zida.
Ako može netko sa iskustvom potvrditi ovu informaciju bio bi zahvalan.

Nešto slično našao sam na ovoj stranici:
http://www.novolit.si/hr/fasadnisis15.html
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 15:20   #7
Ili netko tko ima bolji savjet....cijena je važna ali nije primarna.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 16:25   #8
Koliko bi se dobilo oblaganjem zidova drvom (brodski pod, lamperija...)?
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:17   #9
Stirodur-unutrašnja izolacija

Htio bih stavljati stirodur kao izolaciju na vanjske zidove iznutra. S obzirom da je poprilično tvrd, je li moguće zalijepiti ga, izgletovati spojeve i bojiti? Pročitao sam mnogo o tome, ali ovo ne nađoh. Većinom preporučuju mrežicu i ljepilo preko, ali mislio sam ako nije neophodno, da to preskočim, jer radim u stanu u kojem živim, pa bih htio što manje prljanja i radova.
Hvala.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:34   #10
naravno da je moguće i naravno da moraš stavljati mrežicu,gletati, tiplati...
u pravilu nije kompliciran postupak i nema puno "prljanja", sve ovisi o majstoru
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:50   #11
To sam znao. Mislio sam može li bez mrežice i dodatne obrade? Samo da ga polijepim (eventualno tiplam), izgletujem po spojevima i krečim. To mi je cilj, ako je izvodivo.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:17   #12
Quote:
No_smoke kaže: Pogledaj post
To sam znao. Mislio sam može li bez mrežice i dodatne obrade? Samo da ga polijepim (eventualno tiplam), izgletujem po spojevima i krečim. To mi je cilj, ako je izvodivo.
ako ti sivi kažu da treba mrežica onda očito treba....možeš ti i bez toga napraviti, ali nije mi jasno kako čovjek kad sam sebi radi nema volju kak spada napraviti nego gleda kako će fušariti.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:14   #13
NE znam, samo se raspitujem. Nisam još nikad vidio taj stirodur, a kamo li držao u ruci, upravo danas planiram otići do skladišta, našao sam gdje ima. Samo sam razmišljao, kad kažu da je puno tvrđi od stiropora, ako se dobro učvrsti (zalijepi, tipla) da bi mogao biti kao završni sloj. Nisam ja rekao da može, niti da hoću, niti insistiram. Stirodur mi, inače, bolje odgovara nego stiropor, jer sam na većini zidova ograničen debljinom, jer su mi prozori tik uz zidove, a hoću što bolju izolaciju. Kako je on bolji od stiropora, onda mogu tankom pločom (20-30 mm) dobiti zadovoljavajuću izolaciju. Između ostalog i zbog toga bi mi odgovaralo da imam što tanji sloj, bez puno ljepila i mrežice. Ali ako ne može, ne može, ne morate me odmah ružiti. A ako iko bježi od fuša, onda sam to ja. Hvala na odgovorima.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:37   #14
Ništa nećeš dobiti stirodurom u odnosu na stiropor. Tvrđi je ali i manje parapropusan. Nije toliko tvrd da na njega ne bi trebao staviti mrežicu. Toplinski koeficijent mu je sličan. Skuplji je...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:06   #15
Već sam detaljno istražio po netu, po karakteristikama proizvođača i korisnika. Još me samo interesovao ovaj detalj oko mrežice. A dobit ću puno u odnosu na stiropor:
-Stirodur je duplo skuplji i duplo bolji izolator (provjereno iz više izvora), tako da se za isti novac dobije ista izolacija po koeficijentu, a upola tanja po debljini. Kako sam ograničen debljinom, to mi je vrlo bitno da sa 30 mm koliko imam na raspolaganju, dobijem što bolju izolaciju.
-Što se tiče paropropusnosti, već imam izgrađen zid, sa urađenom fasadom i vanjskom izolacijom, koja je vrlodobra, ali meni nedovoljna. Sad nemam kondenza, plijesni, niti ikakvih problema takve prirode, osim što mi je zid raltivno hladan, stoga mi nije uopšte bitno je li ili nije paropropusan.
Planiram se grijati na energiju koja se plaća po količini, a ne po kvadratu, kako mi je sad, pa zato želim dodtnu izolaciju, inače i ovako sve fuguje bez problema.
Mislio sam još uštediti na mrežici zbog para, radova, prljavštine i debljine. Ali ako ne može, ne mora. I to ću uraditi, nije to previše, u odnosu na šta se dobiva time.
Hvala na interesu i odgovorima, jer se o ovome već pisalo mnogo.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:33   #16
Quote:
No_smoke kaže: Pogledaj post
-Stirodur je duplo skuplji i duplo bolji izolator (provjereno iz više izvora), tako da se za isti novac dobije ista izolacija po koeficijentu, a upola tanja po debljini. Kako sam ograničen debljinom, to mi je vrlo bitno da sa 30 mm koliko imam na raspolaganju, dobijem što bolju izolaciju.
ne znam gdje ti to čuo i koji "izvori" su ti to rekli, ali to ti nije istina..radi se o oko 25% razlike koliko styrodur bolje izolira na istu debljinu...

http://www.novolit.com/hr/eps_f.html

http://www2.basf.de/basf2/img/produk...nU2EBpzYbw22t_

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:05   #17
Priznajem, pretjerao sam. Nije duplo bolji i ja sam malo pojednostavio, otprilike sam i znao ovo što si linkovao. Ipak, s obzirom na ograničenje u debljini kakvo imam, styrodur je bolje rješenje. Još nisam 100% odlučio, vidjeću tačno cijene po kojima mogu nabaviti, pa ću onda odlučiti.
Hvala!
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:21   #18
Zid i vlaga-kako rješiti

Molio bih za pomoć

Na priloženoj slici se vidi kakav je zid a ja ću ga još i opisati.

Unutarnji zid na kojem pod utjecajem kišovitog vremena počne izbijati vlaga i vlažne mrlje.

Mislio sam rješiti problem sa nekim premazom ali nemam ideje što i gdje da kupim.

Ima netko ideju?

Pianissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:39   #19
jeli zid između soba ili vanjski prema dvorištu?
prizemlje ili kat? s podrumom ili bez?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:18   #20
...prvo riješi uzrok(oborinske vode-drenaža?...hidriozolacija?)sa vanjske strane-naravno ukoliko je moguće pošto su kvalitetni zahvati sa unutarnje strane u pravilu uišestruki izdatak....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.