Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 22:09   #61
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post

.....pripadnice koje bi inicirali bi trebale izgledati ovako nekako:

http://www.aerialnoise.com/2009/12/2...-santa-girl-5/
To se slažem s tobom.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:53   #62
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
To se slažem s tobom.
So, it's a deal tough
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:57   #63
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
A taj deda mrazek, zar ga ni izmislila coca cola kompanija za svoje potrebe?

Bilo kuda, Amerika svuda!
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 00:56   #64
No!?
..i šta sad?
..malo se počnem zahebavati i odmah svi zašute, pih!

Možda svi jako razmišljate od Djedu Mrazu još?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:57   #65
Da deda mraza je izmislila the Coca-Cola companija koja je htime htela privuci so vise potrosaca..simbolika je jasna i skontana.

Nego da se vratim na pocetak posta o tajnim znanjima

Mada i ne smatram tajnom ali da bi se svest izdigla potreban je mir a da bi se mir postigo potrebno je iziveti svolje zelje.

POZ!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:24   #66
Pa da, mir je potreban svakako.

Mislim da je 'kvaka' u tome da se čovjek oslobodi ili barem odmakne od svojih želja (zemaljskih barem)
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:46   #67
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pa da, mir je potreban svakako.

Mislim da je 'kvaka' u tome da se čovjek oslobodi ili barem odmakne od svojih želja (zemaljskih barem)
A kako se mislis odmaknuti zelje?
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:06   #68
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
A kako se mislis odmaknuti zelje?
Korak 1 - Odrediš prioritete u životu
Korak 2 - Još jednom budeš iskren prema sebi i opet odrediš prioritete
Korak 3 - Disciplinom

E sad, možda bi trebao/la malo preciznije pojasniti što konkretno smatraš pod želje..?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 02:58   #69
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Korak 1 - Odrediš prioritete u životu
Korak 2 - Još jednom budeš iskren prema sebi i opet odrediš prioritete
Korak 3 - Disciplinom

E sad, možda bi trebao/la malo preciznije pojasniti što konkretno smatraš pod želje..?
Hehe dobar si!

Prioriteti su uvek razliciti i promenjivi su..sve je u pokretu..mi smo odrasli u svetu maste zivimo u haosu a idemo u nepoznatom pravcu.

Ima puno stvari koje su se dosta komplikovano tj neprirodno odigrale dosad u nasim zivotima i ovaj svet generalno udaljava se od prirode sve vise i sve brze i stime je sve teze naci prava osecanja, zbog se sve vise namecu tvrdoglava ljudska svest a ne cista Bozija.

Ljudi su se ubrzali..izgubili su tok sa prirodom,mir se izgubio u moru zelja i strasti..da ne pricamo o ishrani vec hiljadama godina..(ne znam kolko si upucen u istoriju..mi smo ko zna koja generacija bica na ovoj planeti ipo meni pet,sest hiljada godina se tek jede meso u ovoj).Jednostavno ovo je doba teskih odluka i jakih nagona!

Sloboda je svakako moc da izaberemo dobro i uvek pred Bogom i sobom prvo a tek onda ostalima.Posto ne mozes drugom pomoci ako si mrtav

Moc suzdrzavanja..svakako da je jedna divna stvar i osobina koja treba da se zeli i neguje isto tako

Pozzz!
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 23.12.2014. at 03:06.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:18   #70
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Hehe dobar si!

Prioriteti su uvek razliciti i promenjivi su..sve je u pokretu..mi smo odrasli u svetu maste zivimo u haosu a idemo u nepoznatom pravcu.

Ima puno stvari koje su se dosta komplikovano tj neprirodno odigrale dosad u nasim zivotima i ovaj svet generalno udaljava se od prirode sve vise i sve brze i stime je sve teze naci prava osecanja, zbog se sve vise namecu tvrdoglava ljudska svest a ne cista Bozija.

Ljudi su se ubrzali..izgubili su tok sa prirodom,mir se izgubio u moru zelja i strasti..da ne pricamo o ishrani vec hiljadama godina..(ne znam kolko si upucen u istoriju..mi smo ko zna koja generacija bica na ovoj planeti ipo meni pet,sest hiljada godina se tek jede meso u ovoj).Jednostavno ovo je doba teskih odluka i jakih nagona!

Sloboda je svakako moc da izaberemo dobro i uvek pred Bogom i sobom prvo a tek onda ostalima.Posto ne mozes drugom pomoci ako si mrtav

Moc suzdrzavanja..svakako da je jedna divna stvar i osobina koja treba da se zeli i neguje isto tako

Pozzz!
Istina, za određivanje prioriteta je potrebna određena zrelost.

Moji prioriteti i želje se dosta razlikuju sada nego kad sam imao 18-19 godina, naravno.

Također dijelim mišljenje sa tobom da je ovo oko nas sve veći kaos, odnosno, ljudima se doslovno nameče sistem krivih vrijednosti.

No, ovo doba interneta i lako dostupnih informacija je istovremeno i blagoslov...ljudi imaju pred nosom opcije da odaberu, kod nekoga "klikne" prije, kod nekoga kasnije, kod nekoga nikad.

Naravno da osoba mora pogledati oko sebe i prilagoditi se, jer protiv sistema je praktički nemoguće..ali barem možeš reducirati štetu koju ti sistem nameće.

Razlika između životinje i čovjeka je ta da on u principu ima mogučnost kontrolirati svoje nagone
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 15:01   #71
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Istina, za određivanje prioriteta je potrebna određena zrelost.

Moji prioriteti i želje se dosta razlikuju sada nego kad sam imao 18-19 godina, naravno.

Također dijelim mišljenje sa tobom da je ovo oko nas sve veći kaos, odnosno, ljudima se doslovno nameče sistem krivih vrijednosti.

No, ovo doba interneta i lako dostupnih informacija je istovremeno i blagoslov...ljudi imaju pred nosom opcije da odaberu, kod nekoga "klikne" prije, kod nekoga kasnije, kod nekoga nikad.

Naravno da osoba mora pogledati oko sebe i prilagoditi se, jer protiv sistema je praktički nemoguće..ali barem možeš reducirati štetu koju ti sistem nameće.

Razlika između životinje i čovjeka je ta da on u principu ima mogučnost kontrolirati svoje nagone
Zaista lepo receno!

Znaci zrimo
Pojenta je u tome sto se u stvarnosti mogu preskakati razredi ali sve lekcije od pre, kasnije zafale za nesto pa se trebamo vratiti pokupiti ih i ponekad je zrela cin naizgled potpuno nerazumna za ostale ali je ta osoba ipak negde duboko osecala da sad to mora da uradi iako su rekli da ne i mozak,psiha zna da ne bi trebalo ali dusa trazi.

Ne znam kako znas npr. za nikotin ali po meni je on hrana za dusu i koliko ljudi u glavi zna da mu cigara steti a opet pusi i dozivi stare dane zdrav(znam par primera licno) mozda je problem sto je neko rekao da to ne valja?Posto bas te osobe zabole sta drugi misle ako im ne pase misao otprilike.. hmm .. ima ne znam vec koji je neki poznati mudrac rekao..svo lose je krenulo kad je onaj prvi reko drugom "ne radis to dobro"

Bog je svugde i stime shodno je i u svima nama tako da svako za sebe zna sta mu je najbolje ako zaista pogleda u sebe ali je mozak lepljiv i svasta se nalepilo na njega.

Covek bi trebao da se izivi kako bi se smirio samo smo uzeli modele u glave i po njima funkcionisemo..nikako da ih se oslobodimo u potpunosti kako bi postali zaista slobodni..kao sto Ti kaze podnaslov..ko je hrabar slobodan je..ne treba se plasiti vec biti biti iskren prema sebi..naravno to podrazumeva i puno suzdrzavanja i da to vise rade ljudi sto su zreliji jer se prvo ide u + a posle u - pa na nulu ali kao sto je kolega forumas Zoki objasnio sa primerom ljuljaske na drugoj temi..sve se to njise tamo amo samo je jelda i pojenta naci tamo taj mir ali se on postize izivljavanjem zelja i ponekad je jaca zelja za iziveti se vec se suzdrzati..to su razlike koje su potrebne i svi znamo sta je krajnji cilj..smiriti se ali kako kad si te gladan te si zaspo pa se probudio pa je toplo pa bi se istusirao i sve nas jos jebe ne ide samo se suzdrzavati ..jos mnogo trebamo zriti do krajnjeg suzdrzavanja a za to je potrebno iziveti se



Pozdrav!
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 24.12.2014. at 15:16.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 20:10   #72
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zaista lepo receno!

Znaci zrimo
Pojenta je u tome sto se u stvarnosti mogu preskakati razredi ali sve lekcije od pre, kasnije zafale za nesto pa se trebamo vratiti pokupiti ih i ponekad je zrela cin naizgled potpuno nerazumna za ostale ali je ta osoba ipak negde duboko osecala da sad to mora da uradi iako su rekli da ne i mozak,psiha zna da ne bi trebalo ali dusa trazi.

Ne znam kako znas npr. za nikotin ali po meni je on hrana za dusu i koliko ljudi u glavi zna da mu cigara steti a opet pusi i dozivi stare dane zdrav(znam par primera licno) mozda je problem sto je neko rekao da to ne valja?Posto bas te osobe zabole sta drugi misle ako im ne pase misao otprilike.. hmm .. ima ne znam vec koji je neki poznati mudrac rekao..svo lose je krenulo kad je onaj prvi reko drugom "ne radis to dobro"

Bog je svugde i stime shodno je i u svima nama tako da svako za sebe zna sta mu je najbolje ako zaista pogleda u sebe ali je mozak lepljiv i svasta se nalepilo na njega.

Covek bi trebao da se izivi kako bi se smirio samo smo uzeli modele u glave i po njima funkcionisemo..nikako da ih se oslobodimo u potpunosti kako bi postali zaista slobodni..kao sto Ti kaze podnaslov..ko je hrabar slobodan je..ne treba se plasiti vec biti biti iskren prema sebi..naravno to podrazumeva i puno suzdrzavanja i da to vise rade ljudi sto su zreliji jer se prvo ide u + a posle u - pa na nulu ali kao sto je kolega forumas Zoki objasnio sa primerom ljuljaske na drugoj temi..sve se to njise tamo amo samo je jelda i pojenta naci tamo taj mir ali se on postize izivljavanjem zelja i ponekad je jaca zelja za iziveti se vec se suzdrzati..to su razlike koje su potrebne i svi znamo sta je krajnji cilj..smiriti se ali kako kad si te gladan te si zaspo pa se probudio pa je toplo pa bi se istusirao i sve nas jos jebe ne ide samo se suzdrzavati ..jos mnogo trebamo zriti do krajnjeg suzdrzavanja a za to je potrebno iziveti se



Pozdrav!
A razumijem, pod želja misliš i čežnja duše, nazovimo to tako

Onda razumijem i slažem se u principu.
Pod želja sam u ovom kontekstu shvatio kao poriv za nečim isključivo materijalnim, svjetovnim..

Da, onaj impuls u sebi koji te tjera k stvarima koje nema veze sa zaradom, karijerizmom i inim stvarima je onaj pravi kompas koji te vodi na Put i nikako ga ne smiješ ignorirati, makar, upravo to se i večini ljudi dešava...niti ja nisam svaki put napravio kako me duša vukla i obično je završilo neslavno po mene.

No, naravno i tu treba biti mudar jer su to nerijetko i samo hirovi zbunjenoga uma, nitko nije niti rekao da je lako, inače bi svatko od nas bio Buddha

Istina je da sve i svatko ima svoj ritam, kao klatno..ali nekakav fokus, zvijezdu vodilju, čovjek mora pronaći, da bi zadržao ravnotežu, bez obzira nakoju stranu se trenutno klati..i da ne ode previše u krivo

Eeee a kome češ biti iskren ako ne možeš biti prema samom sebi u prvom redu, tko će te voljeti ako ti prvi ne voliš sam sebe..istina, kome možeš pomoći ako si i ti sam mrtav

Što se nikotina tiće..ja uvijek kažem istu stvar-"je**š čovjeka bez poroka

Zaista, ne postoji samo jedan jedini ispravan način za živjeti.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 16:18   #73
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
A razumijem, pod želja misliš i čežnja duše, nazovimo to tako

Onda razumijem i slažem se u principu.
Pod želja sam u ovom kontekstu shvatio kao poriv za nečim isključivo materijalnim, svjetovnim..

Da, onaj impuls u sebi koji te tjera k stvarima koje nema veze sa zaradom, karijerizmom i inim stvarima je onaj pravi kompas koji te vodi na Put i nikako ga ne smiješ ignorirati, makar, upravo to se i večini ljudi dešava...niti ja nisam svaki put napravio kako me duša vukla i obično je završilo neslavno po mene.

No, naravno i tu treba biti mudar jer su to nerijetko i samo hirovi zbunjenoga uma, nitko nije niti rekao da je lako, inače bi svatko od nas bio Buddha

Istina je da sve i svatko ima svoj ritam, kao klatno..ali nekakav fokus, zvijezdu vodilju, čovjek mora pronaći, da bi zadržao ravnotežu, bez obzira nakoju stranu se trenutno klati..i da ne ode previše u krivo

Eeee a kome češ biti iskren ako ne možeš biti prema samom sebi u prvom redu, tko će te voljeti ako ti prvi ne voliš sam sebe..istina, kome možeš pomoći ako si i ti sam mrtav

Što se nikotina tiće..ja uvijek kažem istu stvar-"je**š čovjeka bez poroka

Zaista, ne postoji samo jedan jedini ispravan način za živjeti.
Odlicno velis priljateju!

No ovaj 5 pasus sa nalazenjem zvezde vodilje..pa to smo mi za sebe svako,tj do sad su zvezde stajale tako da je muskarac vodilja a zeni je on potreban za vodstvo(izuzetaka je uvek bilo)..tako se to polako polako menja u nesto univerzalno za coveka znaci i muskarca i zenu podjednako..ee posto su nam modeli i slike u glavama ,genima pa cak i dusama drzimo se poznatih znanja i vestina za nas,znaci sloboda nije bas sto smo mislili..u tom smislu zaista necemo biti nikada slobodni vec je sloboda zapravo mogucnost izbora za dobro..sto odma kazem i dobro,zato jel je sve to dobro samo mi ne kontamo zbog predrasuda slika i onda sudimo drugima pa i sebi a ustvari nije to nista lose samo se nalepilo na nas..treba to skinuti ali ako se bice oslonilo na neku sliku toliko da je vec potreba kao klopa,spavanje,vazduh sta ja znam..projektovalo se tako sad tu mada bi moglo i drugacije,kolektivna svest..joj al sam zakomlikovao a tako je jednostavno..samo ici za onime sto se dubinski zeli,ako je to meditacija i iskljucivanje ovozemaljskih potreba to je znak da je dusa vec izivljena i ZELI da se smiri..nije dosta znati da je to krajnji cilj mada smo slobodni i to uraditi naravno odma uskociti u mir ali ce nas posle opet povuci nazad zelja da se izivimo pobudice se jel smo slobodni proziveti kako bi zaista razumeli samo smo u predrasudama da to nije tako ispravno ili sta ja znam :P ..sloboda je pred Bogom i sobom pa ostalima uraditi ispravnu stvar a Bog Sve dopusta i Voli pa onda nije pitanje..samo treba svoje dubinske zelje iziveti kao sto sam prvi put rekao bila to snicla ili meditacija

Pozzz!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:00   #74
Šnicla ima uvijek moj glas
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 15:17   #75
KADUCEJ
Uskoro izlazi novi broj Kaduceja. Tema: jedan zanimljivi članak od Šri Aurobinda o pogrešnom korištenju psihoanalize, i pravoj funkciji podsvijesti. Kako još nisam instalirao mailchimp (mailing listu) u WordPress oni koji se žele pretplatiti na besplatni časopis Kaducej neka mi pošalju svoj email pa ću ih ručno ubaciti. Moj email: [email protected]
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 15:37   #76
a zasto su tajna znanja tajna?
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 10:11   #77
Quote:
niyyn kaže: Pogledaj post
a zasto su tajna znanja tajna?
Tajna su s određenim razlogom. Najvažnije da ti nebih tajinu krivo protumačio , odnosno nisam obučen za to da prenosim tajniu odnosno drevno znanje. Iako ja u najboljoj namjeri pokušavam tebi prenesti drevno znanje , jednostavno nisam dovoljno kavlificiran da ti je pravilno prenesema pa se često može napraviti više štete nego koristi.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 17:34   #78
Quote:
niyyn kaže: Pogledaj post
a zasto su tajna znanja tajna?
Nešto što je sveto se ne dijeli sa drugima. Predaje se samo u povjerenju nakon što je provedena inicijacija.

Kada se sjemenka posadi u zemlju onda joj treba dati vode i sunca i pustiti ju da u tišini raste. Ako bi ju izvadili nakon što je pustila klicu i svima ju pokazivali ona bi se osušila. Zar ne? Što vi mislite o tome?

Ako se skrivena želja obznani drugima onda se ne ostvari. Ona izgubi moć umjesto da ju se čuva u tišini sve dok se ne ostvari. O tome postoji još jedno dublje objašnjenje, ali ono se predaje onima koji su postali učenicima misterija.

To čak možete vidjeti i u jednom Disneyevom crtiću. Neku princezu je ujutro probudila ptica. Princeza kaže da je usnila lijepi san, a ptica ju upita kakav? Ona joj odgovori: - Ne mogu ti reći inače se neće ostvariti.

Taj san je naša želja, nešto o čemu maštamo. Walt Disney je bio veliki inicirani. Mnogi su sačuvali milijune dolara i eura slijedeći Walt Disneyeve strategije.

Zadnje uređivanje Tahuti : 02.01.2015. at 17:50.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:33   #79
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Tajna su s određenim razlogom. Najvažnije da ti nebih tajinu krivo protumačio , odnosno nisam obučen za to da prenosim tajniu odnosno drevno znanje. Iako ja u najboljoj namjeri pokušavam tebi prenesti drevno znanje , jednostavno nisam dovoljno kavlificiran da ti je pravilno prenesema pa se često može napraviti više štete nego koristi.
Ako je to tako opasno, zasto se onda uopce o tome govori? Mediji su prepuni ezoterije. Ja sam dosta toga sam skuzio, ali sad ne znam smijem li o tome drugima govoriti upravo zbog razloga koje ti navodis. Sto bi mi ti preporucio? Ja si nekako mislim da nemam dovoljno znanja da mogu uciniti narocitu stetu, no mozda sam u krivu.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:52   #80
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Ako je to tako opasno, zasto se onda uopce o tome govori? Mediji su prepuni ezoterije. Ja sam dosta toga sam skuzio, ali sad ne znam smijem li o tome drugima govoriti upravo zbog razloga koje ti navodis. Sto bi mi ti preporucio? Ja si nekako mislim da nemam dovoljno znanja da mogu uciniti narocitu stetu, no mozda sam u krivu.
Slobodno podijelis sa nama

Vidi, ljudi su skloni elitizmu, pa tako kroz mistifikaciju dobivaju na 'cijeni'.
Kao što svi imamo pravo na vodu, zrak, život..tako imamo i pravo na Znanje.

Dogme i takve stvari su ovdje nametnute ljudima od strane Crkve i Vlade u svrhu manipulacije i držanja ostalih ljudi u strahu da bi nekolicina sprovodila svoje igre, svakom je jasno da je to krivo

Jedini logičan razlog te tajnovitosti jest taj da se zaštitiš od glupana..no, ako čemo dopustiti da glupani diktiraju igru i drže nas sputanima onda nismo niti zaslužili imati ovaj dar koji se zove život i slobodna volja
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.