Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 01:50   #1
Pitanje u vezi ljubavi

Dali su pitanja u vezi ljubavi znanstvena pitanja? Znanstveno je ljubav usko povezana sa kemijskim reakcijama. Dali kemijske reakcije uzrokuju ljubav ili su posljedice ljubavi?
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 02:04   #2
Žao mi je što te moram izvijestit, ali ima znanstveno objašnjenje ljubavi. A to je otprilike ovako: oksitocin, serotonin i kortizol.

Žao mo je ako te to ikako pokolebalo, ali to ti je tako. I sam sam prošao razne iluzije i zato ti želim puno sreće
__________________
dude, if you ask you're never gonna know.
hand/som is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 02:13   #3
Vrlo neodređeno. Znastveno je bazirano na kemijskim reakcijama koje se događaju u mozgu prilikom određenih podražaja suprotnog spola. Gledano iz perspektive modernog svijeta, osječaj koji gubi na cijeni i koji si moderan čovjek ako želi uspijet ne smije dopustiti. Jer od ljubavi se ne živi kažu neki.
Top_Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 04:21   #4
Quote:
hand/som kaže: Pogledaj post
Žao mi je što te moram izvijestit, ali ima znanstveno objašnjenje ljubavi. A to je otprilike ovako: oksitocin, serotonin i kortizol.

Žao mo je ako te to ikako pokolebalo, ali to ti je tako. I sam sam prošao razne iluzije i zato ti želim puno sreće

Nesh ti objasnjenja!! A da promjenim boju i font, mozda je u njima problem???
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 06:44   #5
Quote:
Top_Secret kaže: Pogledaj post
Vrlo neodređeno. Znastveno je bazirano na kemijskim reakcijama koje se događaju u mozgu prilikom određenih podražaja suprotnog spola. Gledano iz perspektive modernog svijeta, osječaj koji gubi na cijeni i koji si moderan čovjek ako želi uspijet ne smije dopustiti. Jer od ljubavi se ne živi kažu neki.
moglo bi i ovako....tko ne ljubi kao da i ne živi.
a kako objasniti onu ljubav koja nije usmjerena prema suprotnom spolu ili prema potomcima već prema svemu šta nas okuružuje?
rogue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:22   #6
Quote:
rogue9 kaže: Pogledaj post
a kako objasniti onu ljubav koja nije usmjerena prema suprotnom spolu ili prema potomcima već prema svemu šta nas okuružuje?
Od takve znanost okrene glavu. Gledao sam neka MRI mjerenja serotonina (izmedju ostalog) kod "obrijanih glava" koji takvu ljubav mogu inducirati kad god pozele. Vrijednosti se krecu od 150 do 300 puta nominalne.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:31   #7
@Covjek, ja te volim!
__________________
Svoju ljubav mogu dati samo onome tko je po svojim glavnim osobinama dovoljno sličan meni da u njemu mogu voljeti sebe.
Lepojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:36   #8
Ljubav je ljubav.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:40   #9
pitanje je nedorečeno. ima više vrsta ljubavi i ne da se sve strpati u isti koš.

i ne, ljubav nije znanstvena samo zato što se može znanstveno objasniti.
onda je i rigotina znanstvena, jer ima niski pH...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:43   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pitanje je nedorečeno. ima više vrsta ljubavi i ne da se sve strpati u isti koš.

i ne, ljubav nije znanstvena samo zato što se može znanstveno objasniti.
onda je i rigotina znanstvena, jer ima niski pH...
Jesi ti zaljubljen endi?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:55   #11
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Jesi ti zaljubljen endi?
bio. nisam. trebao bi biti.
jesi li ti?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:37   #12
Zaljubljenost se javi sekundu prije kemijskih reakcija. Onda su neko vrijeme istovremene, a kad kemija nestane, ili se razvila ljubav ili slijedi nogica.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:54   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bio. nisam. trebao bi biti.
jesi li ti?
Jesam
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:55   #14
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Dali su pitanja u vezi ljubavi znanstvena pitanja? Znanstveno je ljubav usko povezana sa kemijskim reakcijama. Dali kemijske reakcije uzrokuju ljubav ili su posljedice ljubavi?
Znanost ima taj problem sto sve zeli dokazati. Cijenim znanost, ali problem je sto apsolutno se sve zeli racionalizirati i svesti na formule. Ono sto en moze namece se kao nesto sto ne postoji, a postoji.
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:00   #15
Stavio sam topic tko je od forumasa zaljubljen na ljubav podforum. Odite se izjasniti tamo.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:04   #16
Quote:
kundalini kaže: Pogledaj post
Znanost ima taj problem sto sve zeli dokazati. Cijenim znanost, ali problem je sto apsolutno se sve zeli racionalizirati i svesti na formule. Ono sto en moze namece se kao nesto sto ne postoji, a postoji.
ti cijeniš znanost? cijeniš vraga crnoga. ne znam tko se ikada žešće ispljuvao po tom aspektu ljudske djelatnost na ovom podforumu gore od tebe.

Ono sto en moze namece se kao nesto sto ne postoji, a postoji.
bezočna laž.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:08   #17
vabulj ej vabulj
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:12   #18
Michel Odent "Scientification of Love"
francuski kirurg koji je btw. bio u HR - nažalost u sasvim krivom kontekstu - pa je kao i mnogo toga ostalo našoj kronično dezinformiranoj javnosti nedostupno.
Predlažem da Endimion i kompanija budu članovi HAZU - za razliku od razno raznih cookova poput Radmana i sličnih.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:14   #19
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Michel Odent "Scientification of Love"
francuski kirurg koji je btw. bio u HR - nažalost u sasvim krivom kontekstu - pa je kao i mnogo toga ostalo našoj kronično dezinformiranoj javnosti nedostupno.
Predlažem da Endimion i kompanija budu članovi HAZU - za razliku od razno raznih cookova poput Radmana i sličnih.
Mozes nam malo vise pojasniti ili ako ima neki link. Hvala
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:21   #20
Ja bih spomenula da je Tesla rekao da ne može imati ženu jer bi mu previše utjecala na znanost.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.