Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 20:18   #201
boja zidova u spavaćoj sobi

zanima me koliko je pametno bojati zidove u sobi koja: gleda na sjever, tj gleda na dvorište okruženo blokovima zgrada (neznam kak to opisati, ali poanta je da nema puno svjetla), koja je vrlo duga, a relativno uska (širina 2,70m, dužina 5,50m).
volim ljubičastu boju i namjeravala sam sobu urediti u ljubičastim tonovima, pa me zanima izvedivost toga i u kakvim kombinacijama. je li pametno kombinirati razne tonove ljubičaste ili ljubičastu kombinirati s još nekom bojom? ili ostaviti bijelo-zbog svjetla? (ovo mi je najmanje draga kombinacija)
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:44   #202
spavaću sobu, dužine 5 m, širine 2,40 pregrađujemo zidom, iza kojega ćemo napraviti malu garderobu. sam krevet će biti prislonjen uz taj zid...
naravno, time (pregrađivanjem) će soba biti znatno manja, ali i pravilnijeg oblika...

u koju boju ofarbati taj zid, da ipak dobijemo vizualno veći prostor?
ili staviti neku fora tapetu? (trenutno sam u fazi obožavanja tapeta )

soba je na južnoj strani...ima mali balkončić...i orahov parket na podu...

prijedlozi?
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:58   #203
Quote:
mrrrnjao kaže: Pogledaj post
zanima me koliko je pametno bojati zidove u sobi koja: gleda na sjever, tj gleda na dvorište okruženo blokovima zgrada (neznam kak to opisati, ali poanta je da nema puno svjetla), koja je vrlo duga, a relativno uska (širina 2,70m, dužina 5,50m).
volim ljubičastu boju i namjeravala sam sobu urediti u ljubičastim tonovima, pa me zanima izvedivost toga i u kakvim kombinacijama. je li pametno kombinirati razne tonove ljubičaste ili ljubičastu kombinirati s još nekom bojom? ili ostaviti bijelo-zbog svjetla? (ovo mi je najmanje draga kombinacija)
Mislim da bi u tvojoj situaciji (uska dugačka soba + sjever + malo svjetla + okružena zgradama) ljubičasta boja dodatno 'zatvorila' sobu. Ovisno o tome želiš li postići 1.topliji, otvoreniji dojam ili 2. smireniji, hladniji, predlažem ti ovakve 2 kombinacije:
1. nešto kao ovo: Lilac Cloud http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...me=lilac_cloud u kombinaciji ili s bijelom, ili s kontrastnom Spring Breeze3, ili harmonizirajućom Rose Trillac3
2a ili ovo: Blue Babe http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...name=blue_babe sa Lavender Blossom3 ili sa bijelom
2b ili Lavender Blossom3 http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...nder_blossom_3 sa Sweet Sundae3 ili sa bijelom
Ono što bih ti svakako savjetovala kod bojanja je slijedeće: tamnijom bojom obojati 5metarske zidove na način da se oboji sredina zida do negdje 0,5m ili čak 1m do ruba sa bočnim zidovima sa svake strane. Te rubove obojati u svjetliju boju bočnih zidova. Na taj način će se vizualno mali bočni zidovi 'proširiti'
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 00:20   #204
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
u koju boju ofarbati taj zid, da ipak dobijemo vizualno veći prostor?
Ovo me malo zbunjuje: u kom smislu želite povećavati prostor? Pregrađivanjem ste postigli idealnije mjere sobe, sad želite farbati samo jedan zid. Npr. ako taj zid ofarbate u tamniju boju, a ostalo ostavite bijelo, soba bi dobila na 'dubini', tamo gdje je taj tamniji zid. A tu 'dubinu' ste upravo pregrađivanjem željeli izgubiti.

Quote:
ili staviti neku fora tapetu? (trenutno sam u fazi obožavanja tapeta )
Tapete koje sam ja prije pola godine gledala u Meblu su stvarno fora.
Imaju jedne super, jednobojne (neutralna boja, super bi se slagala s orahovim parketom) sa teksturom zgužvanog papira ili nečeg sličnog. Možda takve.
A evo našla sam link na sive, boja na koju ja mislim je neka zagasito svijetlo smeđa:
http://www.meblo.hr/Slike/2006/06/29/7663782.JPG

Eh, da, ja bih ove 'pruge' postavljala horizontalno, da se dobije efekt željenog povećanja prostora.

Quote:
soba je na južnoj strani...ima mali balkončić...i orahov parket na podu...
Ova 'konstelacija' bi mene tako vukla na lijepu toplu živu narandžastu, ALI, kako se radi o spavaćoj sobi, gdje je poželjna tendencija smirivanja i (posebno zbog južne orjentacije) ohlađivanja dojma, odaberite nešto smirenije, ovisno o tome kakve boje volite i kakav namještaj imate
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 00:44   #205
joj da..ja zbunjeno pišem...
iako pregrađujemo sobu, ipak još uvijek ostaje taj duguljasti izgled sobe, jer smo uhvatili samo nekih 70-80 cm sobe...(nije se moglo više)...

mrak su ove tapete..

ja sam obožavateljica ljubičaste boje..ali kako sam kuhinju napravila bijelo ljubičastu, i nabavila kauč boje lavande......bilo bi malo too much...

što se namještaja tiče..nemamo još ništa..tek useljavamo u stan...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:38   #206
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Mislim da bi u tvojoj situaciji (uska dugačka soba + sjever + malo svjetla + okružena zgradama) ljubičasta boja dodatno 'zatvorila' sobu. Ovisno o tome želiš li postići 1.topliji, otvoreniji dojam ili 2. smireniji, hladniji, predlažem ti ovakve 2 kombinacije:
1. nešto kao ovo: Lilac Cloud http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...me=lilac_cloud u kombinaciji ili s bijelom, ili s kontrastnom Spring Breeze3, ili harmonizirajućom Rose Trillac3
2a ili ovo: Blue Babe http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...name=blue_babe sa Lavender Blossom3 ili sa bijelom
2b ili Lavender Blossom3 http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...nder_blossom_3 sa Sweet Sundae3 ili sa bijelom
Ono što bih ti svakako savjetovala kod bojanja je slijedeće: tamnijom bojom obojati 5metarske zidove na način da se oboji sredina zida do negdje 0,5m ili čak 1m do ruba sa bočnim zidovima sa svake strane. Te rubove obojati u svjetliju boju bočnih zidova. Na taj način će se vizualno mali bočni zidovi 'proširiti'
sviđaju mi se tvoji prijedlozi, ovaj lavender i lilac, pošto nemam jednostavna 4 zida, probala sam u paintu napraviti približnu skicu kak soba izgleda. tu kako se vidi imaju 2 udubljenja, jedno iza vrata koje ostaje slobodno (jel bi i tu došla svijetla boja?), a jedno sa 1metarskim udubljenjem će postat veeeeliki ugradbeni ormar (1,60*1,00).

sad će slika:



malo sam istraživala po duluxu i našla ovu kombinaciju http://www.dulux.co.uk/inspiration/l...i_mystique.jsp
nemrem si doduše predočit izgled toga u mojoj sobi...kak se vama čini?
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.

Zadnje uređivanje mrrrnjao : 16.09.2007. at 12:09.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 14:11   #207
Quote:
mrrrnjao kaže: Pogledaj post
malo sam istraživala po duluxu i našla ovu kombinaciju http://www.dulux.co.uk/inspiration/l...i_mystique.jsp
nemrem si doduše predočit izgled toga u mojoj sobi...kak se vama čini?
Super je boja! Ako soba gleda na sjever, boje s nekim crvenkastim tonovima u sebi ce je uciniti toplijom. dakle, lila-ruzicasta (ili kako li se zove ta boja)

Lavander i blue, nikako jer imaju neke sivkatste (plave) tonove i cine sobu "hladnijom. Ove boje su idealne za neke prostore s puno svjetla i na suncanoj strane.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:26   #208
uređenje nove sobe....

hej,dobila sam novu sobu,mala je (3X3.5m),tamna (prozor gleda na sjever) ali slatka....i ja bih vaš savjet kako da je obojim da izgleda veselije i svjetlije s tim da unutra ide veliki ljubičasti ormar i sivi plišani krevet....
ne volim bijelu boju,niti one baby rozne ili plave....

mislila sam je popuniti s crno bijelim fotkama i neki zid oslikati riječima pjesama....
__________________
love is stronger than pride

Zadnje uređivanje mmeli : 16.09.2007. at 18:28. Reason: ispravak
mmeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 19:24   #209
Quote:
mrrrnjao kaže: Pogledaj post
sviđaju mi se tvoji prijedlozi, ovaj lavender i lilac, pošto nemam jednostavna 4 zida, probala sam u paintu napraviti približnu skicu kak soba izgleda. tu kako se vidi imaju 2 udubljenja, jedno iza vrata koje ostaje slobodno (jel bi i tu došla svijetla boja?), a jedno sa 1metarskim udubljenjem će postat veeeeliki ugradbeni ormar (1,60*1,00).

sad će slika:



malo sam istraživala po duluxu i našla ovu kombinaciju http://www.dulux.co.uk/inspiration/l...i_mystique.jsp
nemrem si doduše predočit izgled toga u mojoj sobi...kak se vama čini?
Super ti je ova boja za tvoju sjevernu sobu, dakle, odlučila si se za topliju varijantu . E sad, kako su zidovi malo izlomljeni, ono što bi se meni činilo zgodno kod bojanja je slijedeće:
1. veliki nelomljeni 5metarski zid u ovu odabranu boju, onom metodom kako sam ti gore napisala
2. kod bojanja suprotnog lomljenog zida, bitno je da ti je dio tog zida prema vratima svjetliji od onog drugog dijela zida koji je kod prozora, da bi ih vizualno približila. Ono što bih ja je slijedeće: dio zida prema prozoru bih obojala u istu boju kao veliki zid, s tim da bih prema spoju sa bočnim zidom na kojem je prozor ostavila jednaku 'traku' kao što su trake na velikom zidu u svjetlijoj boji bočnog zida. Na drugoj strani tog zida prema samom lomu, ne bi bilo takve trake, dakle, bojalo bi se do kraja, tj. do crte loma.
3. sve preostale zidove, pa i ficlek prema ugradbenom ormaru, u svjetliju boju bočnih zidova
4. bilo bi idealno kad bi ugradbeni ormar bio (barem većim dijelom, ako ne sav) u toj svijetlijoj boji, da dodatno ne razbija pokušaj vizualnog 'pomjeranja' zidova bojama
5. ovo 'svjetlija' boja može biti i bijela, ali sam uvjerena da bi se mogla naći neka zgodna svijetla nijansa jednako tople boje, koja bi se dobro slagala s ovom tvojom.

Ako sam bila konfuzna na tvom crtežu ću ti označiti što sam točno mislila i poslati ti na PP, ali sad nažalost ne stignem.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:45   #210
Boja za sobu-help

Dakle,soba mi je u potkrovlju i namještaj mi je drven i htjela bih obojati sobu al sad više ne znam u koju boju. Soba mi je dosta velika al upravo zbog tog smeđeg potkrovlja ne bi mogla trpiti nikakve tamne boje,pa mi se nekako čini da bi uz sav taj drveni namještaj jedino pasala boja breskve al tu boju baš i ne volim pa ima li tko kakav prijedlog?

Zadnje uređivanje malady : 05.10.2007. at 12:46. Reason: ako se potkrovlje zapravo piše potkroplje onda nisam ništa fulala :)
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:50   #211
neka zeleno žuta nijansa? ili svijetlo plava?
Jatza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:55   #212
Quote:
malady kaže: Pogledaj post
Dakle,soba mi je u potkrovlju i namještaj mi je drven i htjela bih obojati sobu al sad više ne znam u koju boju. Soba mi je dosta velika al upravo zbog tog smeđeg potkrovlja ne bi mogla trpiti nikakve tamne boje,pa mi se nekako čini da bi uz sav taj drveni namještaj jedino pasala boja breskve al tu boju baš i ne volim pa ima li tko kakav prijedlog?
vrlo dobra je i neka nijansa vanilije ... ne prenapadan ton, naravno ... ali time što naginje na žutu boju stvara vrlo lijep dojam svjetla i svježine u prostoru, a mislim da bi isto tako bilo dobro probati sa nekim tonom zelene ...

probaj se igrati na ovom linku ... odabereš tip prostorije, nađeš tip sličan tvom, uneseš boje namještaja i farbaš

http://www.icipaints.co.uk/colours/d...create_new.jsp
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:03   #213
Elegant stranica je super....ovo mjesanje boja mi je super...
taman u svojoj glavi mogu zamisliti sve...ah masta
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:06   #214
Quote:
crna pantera kaže: Pogledaj post
Elegant stranica je super....ovo mjesanje boja mi je super...
taman u svojoj glavi mogu zamisliti sve...ah masta
hehehehe znam kako je .... i ja se povremeno zaigram
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:12   #215
ja imam škuri namještaj u sobi i prije sam ju mislila farbat u plavo ali onda bi mi bila ko da kiša pada cijeli dan. i baš sam ju jučer farbala u narančasto (ne cijelu, samo 2 zida) i ispalo je super. izgleda toplo i živo.. i svjetlo i wow. cijelo jutro sam u sobi i samo ju gledam!
Jezreel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:12   #216
Elegant,predobra stranica
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:16   #217
Quote:
malady kaže: Pogledaj post
Elegant,predobra stranica
kad sam ju otkrila ... danima sam farbala
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:45   #218
postoji topic o bojama zidova, pogledati malo prije nego se novi topic otvara
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:22   #219
moja soba je bila narancasta, a sad je plava i sad puuuno bolje izgleda
__________________
Užas je moja furka...
Snjeguljica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:17   #220
A zakaj se uvijek treba farbat zid da se "pofarba" stan? Nema mi vece umjetnosti nego kad netko uskladi boje kroz namjestaj, slike, rasvjetu, podne obloge, ogledala, dostupno svjetlo i dodatnu opremu (jastuci, zavjese, ukrasi itd.) da bi sve to zajedno predstavljalo neki opci stil ili bar imalo utjecaj nekog stila.
Tako me naprimjer boje u kuci od oluja77 podsjecaju na Marrakesh, samo sto je namjestaj sasvim nekog drugog stila i zbog toga gledano kao cjelina, iskreno, ne stima!
Ovo je vrlo cesta pojava kod nas. Mislim da kao nacija uopce nemamo smisla za uredenje interijera. Uvijek pretjeramo s necim i ne mozemo pronaci vlastiti identitet (kroz uredenje stana).
__________________
To escape criticism - do nothing, say nothing, be nothing. ~Elbert Hubbard
quin·tes·sence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.