Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2006., 20:49   #41
Quote:
Dasha kaže:
Prvo napisi sto vise volis... tople ili hladne boje... lakse ti se moze sugerirati ...
Ne znam ni sama.Pločice su svjetlo krem s nekim sivim crticama, a parketi svjetli hrastovi. Više me zanima da to bude u tonu.
Zapravo ne bi ništa plavo ni žuto.To nisu moje boje.
Eto, ako mi možete pomoć.
barbarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 21:16   #42
Quote:
barbarela kaže:
Ne znam ni sama.Pločice su svjetlo krem s nekim sivim crticama, a parketi svjetli hrastovi. Više me zanima da to bude u tonu.
Zapravo ne bi ništa plavo ni žuto.To nisu moje boje.
Eto, ako mi možete pomoć.
Plocice-parketi? To je cini mi se nesto kao povezana kuhinja i dnevni boravak ..tako nesto ja imam ..ali dosta je prostrano i svijetlo ...i ja sam jednu kolonu i stup( imam stup u jednom dijelu kuhinje) obojala u tamnije zeleni ton .. ali hladno zeleni (ako razumis ,a sve ostalo je bijelo..ma tesko je opisat tonove boja ...dobit ces u trgovini paletu boja ...i sad npr.zelenih boja ima 30-tak . Pa biraj sto ti se svidi .NIJE LAKOOO ! Ali trebas znat koju boju zelis..jer ako niti to ne znas..doci ces tamo ..i zbunit se do kraja !
JA ne volim da se u takvim prostorima svi zidovi obojaju u razno razne boje.Volim bijelu razbit sa nekakvom kontrom..eto ,ja sam ubacila tamniju zelenu -meni se svidja ! A mozes i ubacit lila boju .svidja mi se u kombinaciji sa hrast parketom ...ALI NE SVE ZIDOVE. Ma meni to nije drago..nekako me "gusi" ! Ipak bijelina otvara ..i uz bjelinu mozes kombinirat svakojake slike i okvire,zavjese ...ma sveee .
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 21:20   #43
Quote:
Dasha kaže:
Plocice-parketi? To je cini mi se nesto kao povezana kuhinja i dnevni boravak ..tako nesto ja imam ..ali dosta je prostrano i svijetlo ...i ja sam jednu kolonu i stup( imam stup u jednom dijelu kuhinje) obojala u tamnije zeleni ton .. ali hladno zeleni (ako razumis ,a sve ostalo je bijelo..ma tesko je opisat tonove boja ...dobit ces u trgovini paletu boja ...i sad npr.zelenih boja ima 30-tak . Pa biraj sto ti se svidi .NIJE LAKOOO ! Ali trebas znat koju boju zelis..jer ako niti to ne znas..doci ces tamo ..i zbunit se do kraja !
JA ne volim da se u takvim prostorima svi zidovi obojaju u razno razne boje.Volim bijelu razbit sa nekakvom kontrom..eto ,ja sam ubacila tamniju zelenu -meni se svidja ! A mozes i ubacit lila boju .svidja mi se u kombinaciji sa hrast parketom ...ALI NE SVE ZIDOVE. Ma meni to nije drago..nekako me "gusi" ! Ipak bijelina otvara ..i uz bjelinu mozes kombinirat svakojake slike i okvire,zavjese ...ma sveee .

joj, nisam mislila da će izabrat boje biti tako teško.
mislim da ću pričekat da izaberem neki namještaj pa pokušat uskladit nešto s njim
barbarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 23:01   #44
u ovoj bi spavala ko mala beba u bilo koje doba dana
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 23:09   #45
...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 14:38   #46
imam i ja pitanje za boju spavace sobe:
namjestaj mi je svijetlo, svijetlo smedji sa srebrnim elementima.
razmisljala sam o plavoj, zelenoj ili lila, ali ne znam koje boje bi pasale bas zbog tih srebrnih dijelova.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 21:58   #47
Uredujmo stan ,treba nam sve od namjestaja ,soba ,kuhinja ..sve .
Gdje ima nesto zgodno ali ne bas jako skupo,onako normalno.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 09:52   #48
Ove tamno-plave sobe su i meni prekrasne, samo treba paziti jako. Najbolje, za pocetnika sam-svoj-majstora je uzeti gotove boje, recimo duralex.

Cimerica i ja smo htjele tako tamno plavu sobu, ali smo svakako htjele i zastediti na materijalu tako da je soba ispala bazen-plave boje. Ogavno. Udjes unutra i OSJETIS miris klora, tako je to djelovalo.

Poslije sam se ja odselila a cima prefarbala sobu u toplo-zeleno. Tad je vec puno bolje izgledalo (bar sto se boje tice, tehnika je nije najbolje isla, pa je s te strane opet ispalo, ehm, ne bas sjajno - ali nadam se da nece procitati ovo).

Moja soba je sad njezno-hladne-lavanda boje. Ta mi je boja inace prekrasna, ali na zidu nekako nije bas ono pravo. Zapravo prilicno otuzna. Da mi se sad opet da preguravati namjestaj (kao sto mi se ne da ), zidovi bi dobili tople boje. Kao sto je netko napisao, narancasto-tamno crvena kombinacija ili slicno. Tako je moj brat pofarbao i izgleda odlicno. Cisto ti dodje gust probuditi se u tako toploj i ugodnoj sobi.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 11:07   #49
crvena je meni odlicna za spavacu, ugodno se osjecam ;-)
svijetlo ljubicasta je vise otuzna boja, daje nekakav maglicasti dojam,
meni se nije svidjela u spavacoj,marelica mi je tak tak bila, neutralna ko da imam bijelu itd.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:25   #50
Oslikavanje zidova u dječjoj sobi

Izvinjavam se ukoliko je bila tema, ali ne mogu nikako da je nadjem.
Naime, uskoro ocekujemo prinovu, jednu malu curicu i dosli smo na ideju da uredimo djeciju sobu, bez obzira sto beba u pocetku nece spavati u njoj.

Imamo jako puno ideja, ali bismo ipak htjeli da vidimo i neke primjere oslikanih soba.
Bili bismo vam zahvalni ukoliko biste nam dali neke linkove, ili mozda slike ukoliko ih imate.
Urica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:54   #51
Mojim klincima je soba žuta,a s obzirom da su oboje dečki i da ne paze baš na čistoču ruku kada ih prislanjaju na zidove,ja sam na zidove otisnula dlanove u raznim bojama i smjerovima.Nije zahtjevno,ne vide se toliko njihove rukice,a svi koji su vidjeli kak izgleda su bili oduševljeni.Jednostavno na ruke navučeš kirurške rukavice umočiš ih u boju i otisneš na zidove(znam da nije romantično,ali je praktično i nemožeš pogriješiti).
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:58   #52
Ako imas doma komp mogu ti detaljno opisati kako možeš naprivi šablone za likove iz crtiča na jako lagan način. uzmeš tu žablonu i možeš i sa autolakom u spreju napraviti sve
__________________
Johnny vrati se jebala te Nizozemska, Jajo nas jebe!
LAY`z`ASS Boar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:41   #53
Quote:
LAY`z`ASS Boar kaže:
Ako imas doma komp mogu ti detaljno opisati kako možeš naprivi šablone za likove iz crtiča na jako lagan način. uzmeš tu žablonu i možeš i sa autolakom u spreju napraviti sve
A kad jednog dana budete ponovo ličili sobu, spominjt ćete onog koji vas je naveo na "igru" s auto lakom.

BTW Bila je tema o tome, potraži malo bilo je dobrih savjeta.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:04   #54
znam odlicnog oslikavaca djecjih soba, frajer koristi vodene boje a crta razne likove iz crtica i sl, pa drvo prek cijelog zida kojem dio krosnje prelazi na strop itd.
ak si zainteresirana javi da ti posaljem njegov broj
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:49   #55
Question Prijedlozi za bojanje zidova

.... u dnevnom boravku (koji bi trebao biti i blagovaonica), 5mx3,5m.
Soba je u potkrovlju, sa malom kosinom na zapadnoj strani, prozor na juznoj strani (dimenzije prozora 1.4x0.8), vrata su nasuprot prozora.
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 21:10   #56
Pa, koje boje su tebi ugodne?

Kakav je strop? Kakav je namještaj, stilski, bojom? Što misliš da bi boja trebala napraviti u tom prostoru (proširiti ga, utopliti...)? Što misliš o tome da koristiš više boja, ili bijelu + neku boju?

Daj malo materijala, pa će biti prijedloga
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 22:16   #57
Sto mislis pod time "kakav je strop?"
Svi zidovi su cvrsti, tj. od betona.
Namjestaj ce se naknadno uzimati, tako da se prilagodi prostoriji.
Naravno da bi boje trebale utopliti prostor i prosiriti ga vizualno.
Svi prijedlozi su dobro dosli, u jednoj ili vise boja.
Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 19:39   #58
Koja god boja bila, neka to bude pastelna, ako želiš ugođaj topline i prostornosti. Sve ostalo ti je od ukusa: da li žuta (pa prema narančastoj), zelena (pa prema tirkiznoj)...oker je također zahvalna boja....
ljubičasto i varijacije na temu ne bih predložio, više odgovara u spavaće prostorije.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 18:20   #59
Boja zidova u stanu

Molim pomoć (prijedloge) cijenjenih forumaša o boji zidova u stanu.
Naime, kupujem stan u novogradnji koji će biti useljiv krajem ove godine i investitor nam je dao mogućnost odabira boje zidova.
Sada ja i moja odabranica ne možemo odlučiti koja boja u koju sobu.

Ukoliko imate kakvih ideja il nešto šta se vama svidja bio bih zahvalan da vaše prijedloge i mišljenja iznesete i tako nam pomognete u konačnoj odluci. Hvala!
__________________
Stop Making Sense
moorhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 18:25   #60
zuta u hodnik, narancasto-breskva za kuhinju, zeleno-plavo-ljubicasta za spavacu, zuto-crvena za dnevni (ili bijelo-tirkizno plava)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.