Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 17:32   #1
Moje modne dileme

Kupim si nešto super, al onda kad treba uskladiti s ostatkom...help!!

1. Ispod prozirne košulje, kakav mora biti grudnjak? u boji košulje, u boji tijela, crni...?? Kakav nikako ne smije biti?

2. Kad je ljeto i nosite neku fora ljetnu haljinu, što obući navečer preko, kad zahladi? Vestu? Kakvu? Dugu? Kratku?

3. Što nositi preko košulje ako ne želim nositi sako? Opet vestu? Pulover? Što ako je košulja malo šira ili duža, a vesta uska? Koji materijali idu s kojima?

4. Kako kombinirate torbice s cipelama i ostatkom odjeće?
Ako su cipele crne ili bež, da li torbica mora biti iste boje?

5. Je li bed ako se naziru rubovi gaćica ispod hlača? Ja ne mogu i ne želim stalno nositi tange. Opet, ponekad se ispod bijelih hlača baš izrazito vidi tanga i meni je to gore nego da se vidi običan rub gaćica.

Ima toga još, samo se sad ne mogu sjetiti...
nastavak u sljedećem broju!

Pomagajte!
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 17:53   #2
Evo, još sam se sjetila:

-koje boje mogu biti cipele, ako je suknja siva (klasična), a koje ako je bež (isto)?

-ako uz bež suknju nosim bež cipele, je li bed ako nisu iste nijanse (i još i torbica?)

-imam ljetnu svijetloplavu haljinu, usku, dugačku, elegantnu, prati liniju tijela, materijal je kao za kombine, pa preko sitna mreža (rupice su nešto manje od centimetra), s tankim naramenicama - namjeravam je nositi na ljetnu svadbu, a što preko nje? vesta se čini pretopla, a najviše me brine duljina - što god zamislim, čini mi se da ne paše - do kukova preko kukova ili još duže??
koja boja, materijal, kroj...nekakav šal (ali to mi je nekak holivudski)?
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:39   #3
za vjencanje preko haljine predlazem pashminu.
za ostalo, ne znam.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:56   #4
Isuse, gospa Noris, pa tvoje oblacenje je tvoja stvar, nema tu tako strogih pravila.

Al ajde, dijete mi spava, pa cu ti ja dati svoje misljenje (al to je samo misljenje, a ne bozji ukaz!)

1. Ispod prozirne košulje, kakav mora biti grudnjak? u boji košulje, u boji tijela, crni...?? Kakav nikako ne smije biti?

Ja obicno nosim u boji koze, a mislim da bi moglo dobro izgledati i u boji kosulje, ako nije bijela (znas - prozirna recimo zelena kosulja i zeleni grudnjak - to bi moglo biti OK). Ali ako hoces biti ziher, onda u boji kozi.

2. Kad je ljeto i nosite neku fora ljetnu haljinu, što obući navečer preko, kad zahladi? Vestu? Kakvu? Dugu? Kratku?

Moj izbor je pasmina (i to ti je ujedno odgovor na pitanje o vjencanoj haljini), a dodatna prednost je da se pasmine tako lijepo sloze, da stanu u torbicu, ako bas nije minijaturna.

Ali mozes i neku koncanu vestu (ja preferiram glat, bez mustre). Ne znam ja kakav je tvoj stil oblacenja. Ima i laganih kao jaknica od lana ili viskoze, ako je haljina klasicnija, onda bi i to islo.

3. Što nositi preko košulje ako ne želim nositi sako? Opet vestu? Pulover? Što ako je košulja malo šira ili duža, a vesta uska? Koji materijali idu s kojima?

Pa mozes i vestu i pulover. Meni nista ne smeta ako kosulja i rukavi od kosulje vire ispod uskog pulovera, ali naravno ovisi kakve hlace i cipele imas uz to, moze se lijepo iskombinirati.
Kasmir ili nesto sto izgleda kao kasmir ide na sve.



4. Kako kombinirate torbice s cipelama i ostatkom odjeće?
Ako su cipele crne ili bež, da li torbica mora biti iste boje?

Ne mora, pogotovo ne ove godine, kad se nose roza, zelene, narancaste, zute torbe.

5. Je li bed ako se naziru rubovi gaćica ispod hlača? Ja ne mogu i ne želim stalno nositi tange. Opet, ponekad se ispod bijelih hlača baš izrazito vidi tanga i meni je to gore nego da se vidi običan rub gaćica.

Meni se to ne svidja. Kupi bokserice.

-ako uz bež suknju nosim bež cipele, je li bed ako nisu iste nijanse (i još i torbica?)

po meni to nije bed

-koje boje mogu biti cipele, ako je suknja siva (klasična), a koje ako je bež (isto)?

Pa ako ides na klasican look, onda najbolje crne cipele uz sivu suknju, a smedje ili bez na bez. Al ja mrzim kombinaciju bez i crno, a mozda to u stvari ide zajedno. Al opet, meni bi crne cipele djelovale pretesko na bez suknju.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:55   #5
1. Ispod prozirne košulje, kakav mora biti grudnjak? u boji košulje, u boji tijela, crni...?? Kakav nikako ne smije biti?

Nema pravila....ovisi koje je boje kosulja, al u principu mozes bilo sta. Mozes u boji kosulje ili neki kontrastni fora grudnjak i onda od toga napravis feature.

2. Kad je ljeto i nosite neku fora ljetnu haljinu, što obući navečer preko, kad zahladi? Vestu? Kakvu? Dugu? Kratku?

Opet...ovisi kakva je haljina. Mozda neki zgodni oveci svileni sal ili pashminu prebacis preko.

3. Što nositi preko košulje ako ne želim nositi sako? Opet vestu? Pulover? Što ako je košulja malo šira ili duža, a vesta uska? Koji materijali idu s kojima?

Vestu. Nema veze ako je kosulja sira ili duza...malo izvuces i opet napravis feature od virece kosulje.

4. Kako kombinirate torbice s cipelama i ostatkom odjeće?
Ako su cipele crne ili bež, da li torbica mora biti iste boje?

Ne.

5. Je li bed ako se naziru rubovi gaćica ispod hlača? Ja ne mogu i ne želim stalno nositi tange. Opet, ponekad se ispod bijelih hlača baš izrazito vidi tanga i meni je to gore nego da se vidi običan rub gaćica.

Da, bad je ako imas VPL. Nema nista gore. Ako neces tange, onda ubodi neke uske zenske boxerice. To nece ostavit linije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 22:38   #6
ja neznam sto ej pashmina ?
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:32   #7
Kiki ti je proslo ljeto bila na Pagu i heklala,konacan proizvod patentirala pod Pashmina
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 00:00   #8
Quote:
mala_slatka kaže:
ja neznam sto ej pashmina ?

e ovako sad... riječ potječe od perzijske riječi za vunu, i predstavlja najfiniju vunenu tkaninu.

danas se taj izraz koristi za dugi, lagani. široki šal koji se radi od 50% kašmira 50% svila (ili slično, 70/30 , 40/60 itd.). za pravu pašminu je karateristično to što je jako lagana i topla, a za provjeru kvalitete tvrde da je "prava" ako možeš skinut prsten s ruke, i provuč pašminu cijelom dužinom kroz njega i da ona ostane neizgužvana there.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 00:03   #9
da, ali se pašmina veli i za sve ostale dulje i šire šalove, ne samo za kašmirske

sad su baš popularni
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 00:11   #10
Re: Moje modne dileme

Kupim si nešto super, al onda kad treba uskladiti s ostatkom...help!!

ti si gora od mene

1. Ispod prozirne košulje, kakav mora biti grudnjak? u boji košulje, u boji tijela, crni...?? Kakav nikako ne smije biti?

NIKAKO TE NE SMIJE STEZAT . BOJA OVISI O PRIGODI. NORMALNO DA NA JUTARNJI POSLOVNI SASTANAK NEĆEŠ OBUĆI CRNI ILI NEKI NA ŠLJOKICE

2. Kad je ljeto i nosite neku fora ljetnu haljinu, što obući navečer preko, kad zahladi? Vestu? Kakvu? Dugu? Kratku?

OVISI OD HALJINE,OBIĆNO NEKI ĐEMPERAK ILI DULJI ŠAL, PA GA SAMO PREBACIM PREKO RAMENA
INAČE, TI ŠALOVI SU TI SUPER, POSEBNO ZA OVAKO SVAKODNEVNO MOŽEŠ KUPIT I NEKI JEFTINIJI, A PRIMJENJIV JE JAKO

3. Što nositi preko košulje ako ne želim nositi sako? Opet vestu? Pulover? Što ako je košulja malo šira ili duža, a vesta uska? Koji materijali idu s kojima?

JA NOSIM ĐEMPERAK

4. Kako kombinirate torbice s cipelama i ostatkom odjeće?
Ako su cipele crne ili bež, da li torbica mora biti iste boje?

JA KOMBINIRAM AKO BAŠ IMAM ISTO, ALI SE NE OPTEREĆUJEM ILI KOMBINIRAM RECIMO TAŠNA-MARAMA- POJAS/NARUKVICA/NAUŠNICE. VEĆ KAD KUPUJEM STVARI GLEDAM DA KUPIM ODMAH KAKAV ZGODAN DETALJ DA IMAM ZA KOMBINIRATI

5. Je li bed ako se naziru rubovi gaćica ispod hlača? Ja ne mogu i ne želim stalno nositi tange. Opet, ponekad se ispod bijelih hlača baš izrazito vidi tanga i meni je to gore nego da se vidi običan rub gaćica.

JPA DA JE LIJEPO NIJE. DOBRO RJEŠENJE SU TI BOKSERICE, ALI NJIH ĆEŠ TEŠKO NAĆI SKROZ PAMUČNE, U 99% SLUČAJEVA IMAJU DODATAK NEKAKVOG ELASTINA. ALI GUZA U NJIMA MENI IZGLEDA PRESLATKO, PUUUUUNO BOLJE NEGO U TANGAMA
JA TANGE NOSIM U STVARI NAJČEŠĆE NA SUKNJE, A NA USKE BIJELE HLAČE NIKAD JER MI JE TO SKROZ GADNO

p.s. sorry što su velika slova, to je zbog preglednosti
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 00:19   #11
[QUOTE]gospa Noris kaže:
[B]Evo, još sam se sjetila:

-koje boje mogu biti cipele, ako je suknja siva (klasična), a koje ako je bež (isto)?

CRVENA (PA JOŠ STAVIŠ CRVENU VELIKU NARUKVICU ), CRNA,

MA U STVARI SVE BOJE AKO UZ NJIH IMAŠ I JOŠ PONEKI DETALJ,


-ako uz bež suknju nosim bež cipele, je li bed ako nisu iste nijanse (i još i torbica?)

NE, MENI JE TO JOŠ I BOLJE

-imam ljetnu svijetloplavu haljinu, usku, dugačku, elegantnu, prati liniju tijela, materijal je kao za kombine, pa preko sitna mreža (rupice su nešto manje od centimetra), s tankim naramenicama - namjeravam je nositi na ljetnu svadbu, a što preko nje? vesta se čini pretopla, a najviše me brine duljina - što god zamislim, čini mi se da ne paše - do kukova preko kukova ili još duže??
koja boja, materijal, kroj...nekakav šal (ali to mi je nekak holivudski)?
ŠAL I TO POTRAŽI ONE KAO HEKLANE, NA TROKUT, DA MU JE ŠPIC DO POLA LEĐA KAKVE SU NOSILE NAŠE BAKE
MOŽEŠ UZETI I NEKU DRUGU BOJU (NPR. JA KAO TAMNOPUTA BRINETA BI UZELA NEKAKVU ZELENKASTU NIJANSU,NE ZNAM KOJA TEBI BOJA DOBRO STOJI UZ TO), PA U TOJ BOJI ŠAL, NAKIT I SANDALICE. ONDA TI OSTANE TA KOMBINEJŠN DODATAKA I ZA DRUGE HALJINE I KOMBINACIJE
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 07:03   #12
Pashmina nije kashmir, Isukrsta vam....prava pashmina se radi od finih dlaka Himalajskih koza i svile. I ne treba omjer bit 50-50 %.
Moze i drugi.
Znam. Imam ih eno tri u ormaru.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:48   #13
Svidja mi se topic,i ja se ponekad gubim u slicnim pitanjima

A kad ste vec spomenuli pashminu,ima li toga kod nas za kupiti?Jedna svjetlo plava bi mi rijesila puno muke tipa-sto preko.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 11:57   #14
Noemi, ako si u Zg, imas ih za male pare u Kamenoj dugi (ili tako nekako) preko puta kina Europa. Ja sam si kupila zutu i rozu i svaka je bila nekih 50-60 kn.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 12:01   #15
Cure, hvala vam!

E sad, gdje da kupim šal?

Nisam to nikad imala, tak da ne znam.
Imam jedan iz Rusije doduše, to je bio poklon, al je u 100 boja, pa mi nije prikladan (ono - crno,zlatno, crveno, vitice...)!
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 12:02   #16
Stigo odgovor prije pitanja!
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 12:07   #17
Inače to s vestama preko košulje me muči zato, jer mi dosta košulja ima neke trakice, puf rukaviće, rukave tri četvrt dužine i sl. i onda kad preko toga navučeš vestu, to se sve gužva i vidi se rub rukava, vire trake...

zna dosta glupo izgledati.

Za sivi šos bi rado nosila i roze cipele - sad kad su već moderne.

Crne nikad ne nosim na bež.

Kaj se prozirnih košulja tiče, ako se jače proziru, nikad ne bi obukla bijeli grudnjak (osim ako je košulja bijela), a na bijele ili svijetle košulje ne bih obukla crni.

Trudim se imati u boji košulje ili boji kože.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 12:37   #18
Imam i ja jednu- iz Benettona,ali zelim si onu pravu,mekanu.Do tad ce posluziti i zamjena,naravno.

Kamo je kino europa?

E da,jos nesto sam htjela pitai-koje boje carape nosite-tanke crne ili boje koze?Sada u ovo proljetno vrijeme...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 13:22   #19
Ja sam donedavno mrzila čarape boje kože - sve nijanse su mi bile neprirodne.

Ali sad sam uspjela naći neke San pelegrino koje imaju dobru (skoro prozirnu, neupadljivu) boju. Tanke crne mi nisu za proljeće, osim ak imam crnu suknju.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 13:23   #20
Quote:
Noemi kaže:
Imam i ja jednu- iz Benettona,ali zelim si onu pravu,mekanu.Do tad ce posluziti i zamjena,naravno.

Kamo je kino europa?

E da,jos nesto sam htjela pitai-koje boje carape nosite-tanke crne ili boje koze?Sada u ovo proljetno vrijeme...
U Varšavskoj, odmah kod cvjetnog. Bivši Balkan.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.