Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 18:50   #1
Postavite pitanje 2011./2012. (nakon čitanja prvog posta!)

Prijašnja top tema je zaključana i otkačena, ali postoji i dalje na ovom linku.
Zbog specifičnih pravila, ne isplati se držati jednu te istu temu otvorenom na neko dulje vrijeme.
Budući da je prošla tema funkcionirala sasvim ok, pravila teme ostaju ista.

Poanta ove teme je da vi ovdje postavite pitanje, a oni koji znaju odgovor na pitanje odgovaraju. Kratko i jasno, s provjerenim i točnim informacijama.

Svi mogu sudjelovati u odgovaranju ako imaju točnu i provjerenu informaciju, svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo i najvažnije: ne ostavljajte post na ovoj temi ako niste pročitali pravila i FAQ.

Drugo i najvažnije: na ovoj temi postavljaju se pitanja vezana za sistem, pojašnjavaju nejasnoće vezane za općenite stvari oko državne mature ako nisu pojašnjene na stranicama www.postani-student.hr i/ili www.ncvvo.hr ili u našoj temi Državna matura FAQ - Obavezno pročitati!! ili rješavaju konkretni problemi koji su vam iskrsnuli, a koje ne znate sami riješiti.

Pravila:
  • Pitanje mora biti postavljeno što preciznije moguće. Ne treba nam opis cijele procedure koja je dovela do problema nego konkretan problem, sažet, jasan i jednostavan.
    • Pitanje mogu postaviti svi bez obzira bili oni trenutni, stariji ili maturanti iz BiH
  • Odgovor isto tako mora biti jasan, jednostavan i potpun, ali prije svega točan i provjeren.
  • Prolistajte temu prije postavljanja pitanja jer se ponavljanje pitanja sankcionira brisanjem ili kartonom.
  • Ako ne dobijete odgovor odmah, nemojte ponavljati post - nećemo zaboraviti na vas.
  • Ne postajte ništa osim pitanja ili odgovora. Ako postoje nejasnoće oko odgovora ili želja za diskusijom, post kvotajte na temu predviđenu za to.

Pravila se mogu nadopunjavati i ispravljati ukoliko naiđemo na potrebu za time, pa se očekuje od vas da pratite prvi post. Konstantno. Da ne bi bilo "nismo znali".

Za sad toliko.
__________________
...something wicked this way comes...

Zadnje uređivanje Lady_D : 21.09.2011. at 20:36.
Lady_D is offline  
Old 23.09.2011., 00:56   #2
Prosle godine sam polagala DM-u,polozila i upisala fax.Međutim,sada zelim da upisem drugi fax.Da li moram ponovo polagati DM-u ili samo one predmete koje trazi određeni fakultet tj. izborne.
seke is offline  
Old 23.09.2011., 14:28   #3
Quote:
seke kaže: Pogledaj post
Prosle godine sam polagala DM-u,polozila i upisala fax.Međutim,sada zelim da upisem drugi fax.Da li moram ponovo polagati DM-u ili samo one predmete koje trazi određeni fakultet tj. izborne.
sada ne možeš upisati ali možeš pričekati slijedeću godinu,a ona 3 glavna predmeta ne tribaš pisati,samo izborne ako ti fakultet traži određene koje nisi pisala
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Old 23.09.2011., 14:33   #4
Ne znam smijem li ovdje napisati post, a da ne bude obrisan

Ali probat ću

Znači, ne moraš pisati opet državnu maturu, tj. sljedeće godine možeš konkurirati sa sadašnjim rezultatima.

Ali, ako želiš, možeš opet pisati DM i potencijalno ispraviti neku ocjenu/predmet s kojim nisi zadovoljna
blekky7 is offline  
Old 27.09.2011., 22:53   #5
prijateljica je maturirala 2004. godine....u osnovnoj i srednjoj školi je kao obvezni jezik imala njemački....međutim, na DM se samo spominje kao obvezni engleski jezik....jel moguće ipak polagati njemački umjesto engleskog
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 27.09.2011., 23:36   #6
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
prijateljica je maturirala 2004. godine....u osnovnoj i srednjoj školi je kao obvezni jezik imala njemački....međutim, na DM se samo spominje kao obvezni engleski jezik....jel moguće ipak polagati njemački umjesto engleskog
Spominje se obvezni strani jezik
Može polagati engleski, njemački, talijanski, španjolski, francuski, grčki i latinski.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 28.09.2011., 00:15   #7
tnx, našla sam
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 28.09.2011., 20:48   #8
Ako uzmem neki izborni predmet i padnem ga, jel mi to utječe na šta?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 28.09.2011., 21:43   #9
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ako uzmem neki izborni predmet i padnem ga, jel mi to utječe na šta?
Ako ti je obvezan za faks koji želiš, onda ne možeš konkurirati za njega.
Ako ti nije obvezan a nosi bodove, onda ćećš samo ostati bez tih bodova.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 28.09.2011., 23:07   #10
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ako ti je obvezan za faks koji želiš, onda ne možeš konkurirati za njega.
Ako ti nije obvezan a nosi bodove, onda ćećš samo ostati bez tih bodova.
Evo recimo ovako... pisala bi španjolski, a planiram studirat engleski i talijanski. To mi znači ne utječe na to, ali mi utječe na neki 5. izbor jer mi je tu španjolski...ako sam skužila
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 28.09.2011., 23:14   #11
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Evo recimo ovako... pisala bi španjolski, a planiram studirat engleski i talijanski. To mi znači ne utječe na to, ali mi utječe na neki 5. izbor jer mi je tu španjolski...ako sam skužila
Hmmm - ne
Ne znam pucaš li na Zadar ili ZG, ali ni na jednom od tih FF-ova ti ne boduju posebno španjolski. Traže polaganje bilo kojeg izbornog predmeta. Dakle, ako si za izborni izabrala španjolski, on će ti utjecati na rejting na svim smjerovima.

Okej, nisam sigurna koliko je ovo jasno napisano, slobodno postaviš podpitanja
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 28.09.2011., 23:22   #12
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Hmmm - ne
Ne znam pucaš li na Zadar ili ZG, ali ni na jednom od tih FF-ova ti ne boduju posebno španjolski. Traže polaganje bilo kojeg izbornog predmeta. Dakle, ako si za izborni izabrala španjolski, on će ti utjecati na rejting na svim smjerovima.

Okej, nisam sigurna koliko je ovo jasno napisano, slobodno postaviš podpitanja
Split
oni mi ne traže izborni, onda mi tu španjolski ne bi predstavljao problem ako ga loše napišem?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 28.09.2011., 23:24   #13
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Split
oni mi ne traže izborni, onda mi tu španjolski ne bi predstavljao problem ako ga loše napišem?
Ne traže uopće? Onda ti ne bi bio problem, tako je
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 28.09.2011., 23:27   #14
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ne traže uopće? Onda ti ne bi bio problem, tako je
noup
Al dobro, Split mi je na prvom mjestu, a na svim ostalima Zadar, tako da opet moram uzet izborni i to će bit talijanski. Nego, one more question ako uzmem još jedan izborni (španjolski), oću dobit još šta dodatnih bodova?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 29.09.2011., 14:56   #15
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
noup
Al dobro, Split mi je na prvom mjestu, a na svim ostalima Zadar, tako da opet moram uzet izborni i to će bit talijanski. Nego, one more question ako uzmem još jedan izborni (španjolski), oću dobit još šta dodatnih bodova?
Samo ako fakultet dodatno boduje dodatno odabrani izborni predmet.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 30.09.2011., 16:02   #16
za sastavljanje liste pri odabiru fakulteta, dali je vazno na koje misto ide koji fakultet?
vivienna is offline  
Old 30.09.2011., 16:18   #17
Quote:
vivienna kaže: Pogledaj post
za sastavljanje liste pri odabiru fakulteta, dali je vazno na koje misto ide koji fakultet?
Da, jer te sustav automatski upisuje na najviši izbor na koji si upala.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.09.2011., 16:31   #18
ok, hvala. veliki problem ako se mislis izmedju dva fakulteta, a opet je bolje jer neces gubiti zivce hoce li netko maknuti taj fakultet na koji ti hoces ili ne. :/
vivienna is offline  
Old 02.10.2011., 23:28   #19
Evo ovako,moze li se drzavna matura polagati ove godine recimo,a na fax ako se kojim slucajem odluci ici za par godina,mora li se drzavna matura onda pisati ponovo ili??Kako to funkcionira ako netko zna?
Alfa KT is offline  
Old 03.10.2011., 00:15   #20
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
Evo ovako,moze li se drzavna matura polagati ove godine recimo,a na fax ako se kojim slucajem odluci ici za par godina,mora li se drzavna matura onda pisati ponovo ili??Kako to funkcionira ako netko zna?
Jednom položena, vrijedi zauvijek.
Dakle, kad ju jednom položiš i imaš dovoljno dobar rezultat, neki put kasnije samo prijaviš fakultet na koji se želiš upisati i konkuriraš s tim rezultatom, ne moraš pisati ponovno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.